Porod
zuzavlc
1. čer 2008

Nepostupující porod. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Můžete se podělit o své zkušenosti? První porod mi byl ukončen sekcí po 24 hod šílených kontrakcí velmi silných, bohužel porod,ač popoháněn oxytocinem a pak i epidurálem nepostupoval a byl ukončen sekcí. Pak jsem se dozvěděla,že hlavní problém, proč miminko nesestupovalo byl ten,že miminko naléhalo obličejem vpřed. Myslela jsem si, že to byla náhoda, ale teď jsem se na netu dočetla, že jde snad o nějaké tvarové změny pánve a našla jsem i názory porodních asistentek, podle nichž je pravděpodobné,že i druhý porod bude mít obdobný průběh a že celkem ani nemá smysl pokoušet se o spontánní porod,pže miminko se tam uloží stejně "blbě".
Musím říct,že mě to dost překvapilo.Jsem teď podruhé těhotná, 34tt. Potom mi je divné,že můj dr. mě na to neupozornil,ani tomu nevěnoval pozornost, prostě to bere tak,že jdu rodit spontánně. Máte s tím některá zkušenost?Respektive s tím,že jste měly obdobný první porod,ale druhý se vám vyvedl?

Pak související dotaz - právě dcerka byla vždy na UZV otočená hlavou dolů,ale obličejem ven,takže jsem jí vždy koukala do obličeje.Přesně tak je teď uložen i chlapeček,kterého čekám.Vím,že mé kamarádky měly takhle ke konci už miminka otočená jakoby že koukala dovnitř,myslíte,že to zas teda poukazuje na špatnou polohu? Začínám se porodu dost bát,ale hlavně mě štve, že se třeba budu úplně marně pokoušet o přirozený porod, když je třeba z lékařského hlediska dost pravděpodobné,že to skončí úplně stejně. Budu moc vděčná za vaše názory a zkušenosti.
hablenka
2. čer 2008
ahojky zuzavlc, mám dvě děti, které jsem rodila uplně normálně a teď třetí holčičku, která šla ven taky obličejíčkem, ale císařský řez nebyl potřeba, bolesti jsem měla jen 5 hodin, ale nakonci jsem nebyla otevřená na 10 ale myslím, že tak 8-9 víc ani ťuk doktorce dalo šílenou práci protáhnout hlavičku. Natálku mli museli pomoci vytlačit, neměla jsem vůbec sílu, asi to bylo tím lemem i polohou. Nemyslím si tedy, že by jsi musela mít druhý porod tak hrozný, ale kdyby ti miminko nesestupovalo určitě bych se nenechala trápit 24 hod.
lucky.lady
2. čer 2008
Ahoj holky. Taky jsem první dítě rodila císařem, protože nesestupovalo.
zuzavlc: buď klidná, tentokrát tě tak dlouho trápit nenechají. Říkal mi to můj gynekolog i v porodní asistentka v nemocnici. Když druhý porod nejde rychle nebo "normálně", tak už tu rodičku netrápí. Myslím, že to bude max pár hodin...
zuzavlcautor
2. čer 2008
Lucky, já v to doufám, taky mi to bylo řečeno mým gynekologem.Ale zrovna mi kamarádka říkala,že v porodnici,kde se chystám rodit s ní byla na pokoji holka, kterou nechaly po císaři trápit 28 hodin po odtoku plodovky, i když se jí podařilo porodit nakonec normálně. Není to risk?