"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

lenkabu
19. led 2008

Mi to nedá....ATB u streptokoka nebo když do 12 hodin po odtoku vody neporodíte jsou dost nutná.....přesně jak píše sis, zánět v očičkách je jinak skoro jistý a pokud má matka infekci v porodních cestách, klidně i oslepnutí..za to ta chemie stojí,ne?
Léky u porodu můžou dítě "oblbnout" a pak se nepřisává,proto by se taky měly dávat když je to nutné,ale přijde mi lepší když se dítě hned nepřisaje než aby se mi v porodních cestách přidusilo.
Já osobně nechci epidurál právě z toho důvodu že nechci mít dítě oblblé opiáty,ale jestli mi ho doporučí lékař (může urychlit porod a taky u dlouhýho porodu ušetří síly na tlačení),tak do něj jdu.

monkula
19. led 2008

draga, ja prídem, ty odídeš, skandál...

babalala, ja som epi nemala, a ani by som ho nechcela... a pri tých mojich rýchlovkách by aj tak nestačil zaúčinkovať... 😀 😀 😀 😀

lenkabu
19. led 2008

A jak psala Draga...že něco dělají v Německu nebo kdekoliv jinde neznamená že je to dobrý. Možná to někoho překvapí,ale naše zdravotnictví je odborně na dost vysoké úrovni a porodnictví jedno z nejlepších v Evropě.

monkula
19. led 2008

ja som dostala ATB pol hodinu pred pôrodom, a lekár sa bál ,aby vôbec zabral... 😕 😕

sisstin
autor
19. led 2008

lenkabu: no já nevim, proč si lidi myslej, že český=automaticky blbý 😠

slevik
19. led 2008

Taky mizím, končí mi baterka 😀 Brou

monkula
19. led 2008

bru slevik...

alcatko.j
19. led 2008

jsem jeste tu, buchty 😀
Lena prisla akorat vcas, jeji odborny priklady jsou fajn 🙂

monkula
19. led 2008

ahoj, tu je buchta Monika, alči, si ešte tu? 😕 😕

alcatko.j
19. led 2008

Moniku, buchto, jsem 😀

sisstin
autor
19. led 2008

já mám strašnej hlad 😢 😢 😢 😢 😢

alcatko.j
19. led 2008

Siss a tak se najez nee? 😅

sisstin
autor
19. led 2008

alíku: já držim dietu 😠

monkula
19. led 2008

Super, ako sa má Nelinka, už Ti hajá, Lebo to moje malé tornádo tu ešte lozí po byte a kričí, susedia budú zase zazerať ako vrahovia... 😀 😀 😀

monkula
19. led 2008

siss, nehladuj, lebo chytíš jo-jo...
A Peťko vyzerá ako bábika 😵 😵 😵 😵

alcatko.j
19. led 2008

Mon, tornadko nespinka??? 😅 No Nelus spinka, je uvedomela a necha me v klidu, at tu muzu byt s vama, tatik nekde chlasta 😀

Siss, tak jabko nebo neco muzes..

babalala
19. led 2008

s tím streptokokem - taky jsem ho měla - pravděpodobnost, že dítě to chytí je malá a stačí ho sledovat a antibiotika nasadit až v případě potíží. Já jsem se ale "rozhodla", že mi vak nesmí prasknout ( protože jsem rodila s PA) a fakt se to povedlo 😎
draga - znovu opakuji - předčasný porod je něco úplně jiného - zdravotní riziko je velké a patří pod lékařský dohled - však žádná seriózní PA nepůjde k porodu před ukončeným 38tt

sisstin
autor
19. led 2008

monkula: nechytim...už to mám vyzkoušený 😉 😉 já jim..ale od pátý hodiny už ne 😒

alíku: když já nechci jabkoooo 😢

alcatko.j
19. led 2008

Smarjaaa, Siss, tak pro jednou snad.... 😀 Neco pozer, se svet nezbori. 😅

sisstin
autor
19. led 2008

alíku:ee..to bych si mohla říkat každej den..musím být tvrdá 😅

monkula
19. led 2008

tak je fajn...

Alik, nie, nespí ani jeden, jašia sa tu na posteli, MM spí, mne sa ešte varí guláš, ak medzitým neprihorel 😅 😅 😀 😀 😀

alcatko.j
19. led 2008

Ja od 8 pozrala: 4 tycinky kinder, ty malinky cerveny 😀 2 toasty se sunkou hermelinem a porkem 😀 A jeste jsem uvarila testoviny, zapekla se syrema parkem , tak ted tlacim talir 😅

sisstin
autor
19. led 2008

alíku: neser...a ty jsi chrt 😖

alcatko.j
19. led 2008

Mon, a hrajou si deti spolu?Vyhraji si uz spolecne??? 😵
Voe Sissine, nebud na sebe tvrda!!! 😀 Bez a vyzer lednici 😅

alcatko.j
19. led 2008

Voe, mam 58 kilo, vic nez ty!!!

sisstin
autor
19. led 2008

alíku: no u nás vyžer lednici..je dost absurdní..by tam něco muselo někdy bejt 😅 😅 😅

babalala
19. led 2008

Jak jsem tu taková nová a blbá - prosím, máte nějaký fígl, jak po odpovědi zůstat v diskuzi, aby Vás to nehodilo na úvodní stránku POROD?

sisstin
autor
19. led 2008

babalala: jedině dát domu..a bude akutální téma na homepage..jinak to nejde 😉

alíku: a vo půl metru víc 😒

sisstin
autor
19. led 2008

jdu čumět na stránku se žrádlama aspon 😅

monkula
19. led 2008

Aliku, tá ich hra vyzerá asi tak, že si Jarko ľahne, Chiara naňho vylezie, trhá mu vlasy, trieska ho po chrbte, strká mu prsty do úst, do nosa a piští blahom... Alebo Chiara sedí a Jarko skáča a ona sa ide urehotať... 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru