Orgasmic birth - Orgasmický porod. Viděly jste?

tannawe
18. srp 2008

Ahoj...mate nektera zkusenost se shlednutim filmu Orgasmic birth?
Na strankach orgasmicbrith.com je kratka ukazka a velmi me inspirovala pro porod v domacim prostredi. Film by se v Cechach mel promitat na festivalu nekdy v rijnu...Diky

tannawe
autor
24. lis 2008

miri: zatim to nelamu pres koleno 😉 protoze mivam hodne velke napojeni na dusicky svych deti, tak az to bude "hrozit" tak budu presne vedet kdy a jak k tomu doslo nebo dojde...uz se preci jen trochu znam, zatim je takove spis obdobi vyckavaci a testovaci me trpelivosti. Ale hodne se mi zamlouva ten porodni dum u Capa, kdyz jeste nemeli ten porodni pokoj tak jsem uvazovala o tom objednat si PA k porodu domu prave od nich. 😉

lenkabu
24. lis 2008

Já jsem těhotněla podle čínského kalendáře početí a vyšlo to 🙂 Přitom jsem zapadla těsně po ms,takže jsem vůbec neměla mít plodné dny 🙂

Knížku Budeme mít děťáko jsme měli doma taky a myslím že je tam příběh o indiánce co porodila sama ve stepi....četla jsem to když mi bylo asi 7.

tannawe
autor
24. lis 2008

leni: ja myslim, ze jsem to nekdy v puberte taky prelouskala, jenze tehdy me to nejak "nebralo", ono i ted se v knihovne da narazit na docela slusne dinosaury co se pece o dite tyce! Ale nastesti uz se trh docela rozjel a informaci je mozna zase az moc! Me zase zaujalo vypraveni manzelovi babicky, ze jeji maminka ji porodila cestou 4 kilometry do prace ve vysokem snehu, zavazala si ji pod kosili k prsu a sla dal zavejema do fabriky... 😅 to mi prislo tedy jako z jineho sveta! A jeste myslim normalne odpracovala smenu, aby neprisla o penize...jina doba jine porody, tenhle byl tedy az moc natural!!

lenkabu
24. lis 2008

tannawe:tak to je teda story 😅

larakroft
24. lis 2008

Jé...tak to ještě moje mamka se narodila tak, že babička si byla večer pro "trh" na pole, brzy ráno měla jet vlakem do toho trhu, ale ještě předtím si šla nakopat cosi, aby to bylo fakt čerstvý....no a těsně než šla na ten vlak, porodila....zpozdit se mamka o půl hoďky, narodila by se ve vlaku 😀

betelgeuzz
24. lis 2008

Lenkabu, proč by jsi po MS neměla mít plodné dny?

lenkabu
24. lis 2008

betelgeuzz:já je nikdy neměla,ovulku na sobě poznám a vždy byla uprostřed cyklu....tenkrát teda evidentně ne 😀

tannawe
autor
25. lis 2008

Super porodni pribehy, jen houst...

lenkabu
25. lis 2008

Moji babičku rodila porodní bába doma a protože měla jen něco přes kilo když se narodila,tak ji šoupla do trouby...by mně zajímalo na kolik ji zapnula 😀 A babička rodila teda v porodce obě děti,ale zase říká že neměla vůbec žádný bolesti,jen tlaky 😨 Doteď nechápe že porod někoho bolí 😀 A máma zase říkala o mně že jsem byla pěkněj flákač u porodu,prý to trvalo hodinu a půl,to brácha byl venku za hodinu 😀 😀 😀 Takže já se svým téměř 5hodinovým porodem jsem v rodině žabař 😀

tannawe
autor
25. lis 2008

leni: kouzelny pribehy...clovek se nestaci divit

😉

tannawe
autor
12. pro 2008

Tak cekam zda se neobjevila nejaka maminka, ktera by videla orgasmic birth a byla jim inspirovana prozit svuj porod orgasmicky? 🙂 🙂
Jinak klidne piste i pribehy neorgasmicke! Proste porodni pribehy jako takove...moje dcera me dneska prekvapila, kdyz si hrala na tehotnou /na Silvestra ji bude pet let..a asi ma opravdu "velke" usi...co se tehu tyce atd./
Prisla a mela nafukovaci balonek pod trickem, tak kouzelne chodila s tema rukama zalozenyma v bok /tedy nevim kde tohle videla... 😨 /,pak si sedla vedle me a rika: mami, budou to dvojcata, vis jako ze se narodi ve stejny cas...holcicky...
Tak ji rikam, no Elinko budes mit urcite krasny porod...a ona se na me zadivala tema svyma nadhernyma hlubokyma ocima a rika: Maminko neboj, me mindu /nas vyraz pro pohl.ustroji 😉 / nerozstrihnou!! Ja budu totiz rodit s porodni asistentkou doma!
To jsem sla do kolen...
Pak odesla do pokojicku, chvili bylo ticho a pak prisla se svou oblibenou plysovou oveckou a hned zacala kojit...
No proste mala maminka jak ma byt 😉 😉

Takze sem s pribehy! 😵 😵

gedren
12. pro 2008

Ja doufam, ze nejakej porodni pribeh brzo budu mit 🙂. Minulej porod jsem mela porodnicni, prirozenej a bez zasahu, takze tehdy jsem byla spokojena, ale ted si nejak cim dal vic rikam, ze byl vlastne taky "ukradenej", vubec se tam nestihly ozvat nejaky moje pudy, rekli mi ted si vylezte a tlacte, ja jsem tlacila, vytlacila, ale mela jsem pocit, ze to ani nebyla moje prace, i kdyz ve skutecnosti asi byla 🙂. No uvidime, jestli se mi to ted povede nejak lip 🙂

Na film Orgasmic birth jsem koukala, ale priznam se, ze nedokoukala, nejak mi to prislo vsechno na jedno brdo 🙂 (a chlapa to bavilo jeste min ;))

tannawe
autor
12. pro 2008

ged: ja myslim, ze jinak to ani nepujde 😀
Planujete jet znovu do porodnice nebo jdete do domporodu? Me to prislo v porodnici opravdu vsechno takove zrychlene, nevim, proste nakonec na oba porody vzpominam rada, to samozrejme, ale hodne veci bych udelala jinak s tou zkusenosti jakou mam...
Priznam se, ze chlapa asi orgasmic birth moc brat nemuze...nevim, muj manzel silel i pri instruktaznim videu o kojeni 😀 takze jemu bych ani orgasmic nepoustela...to uz by fakt nedal... 🙄

gedren
12. pro 2008

Tannawe, ohledne toho myho porodu jsou zatim otevreny ruzny varianty, uvidime, jak to nakonec dopadne 🙂

gedren
12. pro 2008

Jinak presne, taky mi to prislo takovy zrychleny, proste furt me popohaneli, mela jsem pocit, ze je zdrzuju...taky na to vzpominam rada, ale taky bych to ted udelala trochu jinak. Ale minimalne pri tom prvnim porodu jak clovek nevi, do ceho jde, tak je asi rad, ze to vubec zvlad, a ty ruzny detaily si uvedomuje az zpetne.

tannawe
autor
13. pro 2008

gedren,at uz se rozhodnete pro jakoukoliv variantu tak vam obema preju at si porod uzijes podle svych predstav a at jste hlavne oba zdravi a zvladnete vsechno v pohode. Samozrejme budu rada, kdyz se pak s nami podelis o svuj porodni pribeh az se s cerstvym miminkem poradne doma zabydlite! 😉 😉

gedren
13. pro 2008

Diky, rozhodne se podelim. Jako nejpravdepodobnejsi se asi jevi ambulantni porod, takze se snad doma zabydlime brzo 🙂...ale bude to srumec, precejenom zatim mame to jedno dite, zadny dite, tak jeste poradne nevime, do ceho jdem 🙂.

tannawe
autor
13. pro 2008

ged myslim, ze s tvym pohledem na svet to nemuze jit jinak nez fanfarove 😉 😉 😵 ,a ambu porod je super alternativa v tech nasich ceskych podminkach. Drzim palecky 🙂

tannawe
autor
29. pro 2008

Tak co nikdo zadne orgasmicke porody?? 😉

gedren
29. pro 2008

Este vydrrrz 🙂 Ale u nas na AP se ted schyluje k porodni vlne (prede mnou jsou jeste dve...a brzy po mne dalsi dve 🙂), takze z toho urcite neco kapne 🙂.

tannawe
autor
29. pro 2008

No gedren tak to jsi mi udelala vazne radost! Tak si to pak nenechte na AP pro sebe a sup sem s tim! Verim, ze vy uz vite jak na to /koukala jsem, ze pilne trenujete epino a vsechny ty vychytavky, to je super!!/, budete mit Vodnarika? 😉

gedren
29. pro 2008

No nevim, kdo vsechno to zvladne soupnout i sem, ale pokud se na AP obejvi nejakej zajimavej on-line orgasmickej porod, tak zkusim upozornit 🙂 Nebo nam tam taky muzes po ocku nakukovat, at o nic neprijdes 🙂

Jo, ja pilne nafukuju, Helenka mi pri tom asistuje, ocumuje a furt by chtela nafukovat taky, akorat ji to moc nejde, precejenom to chce silu 🙂 Tak si rikam, ze by ji moh docela bavit i samotnej porod 🙂, ale jestli u nej bude moct bejt, to zalezi na vic faktorech, hlavne asi na tom, jestli to bude ve dne, nebo v noci 🙂

Vodnarika bych rada (protoze to je muj manzel a je uzasnej 🙂), ale nevim, ja mam sklony k predcasnejm porodum (ne ze by se teda z jednoho dalo usuzovat ;)), minule jsem rodila asi ve 37+4, takze budu rada, kdyz donesu aspon do ty pulky ledna 🙂

parybka
31. pro 2008

Tannawe, Elince přeji všechno nejlepší k narozeninám. Má moc prima mamku, taky bych chtěla pro svého synka být tak vnímavá a pozitivní. Moc se mi líbí, jak tuto diskuzi vedeš 🙂 Témat, které tady někdo založí a pak se už ani neukáže, je hromada.
Já chtěla přirozený porod v porodnici a myslím, že se to až na detaily povedlo, hlavně to bylo bez chemie. Dřív jsem četla i o domporodech, ale moc jsem o nich neuvažovala, ta jistota pomoci byla pro mě důležitá. A ve finále jsem byla ráda, že jsem tam, protože porodní bolesti (ke konci) mě hodně překvapily a ty tlaky taky. Byla jsem ráda, že tam u mě sedí na bobku PA a pohledem jsem ji prosila, at mi poradí, jak dýchat. Chodila jsem na předporodní kurzy, takže jsem to měla mít nacvičené, ale realita byla jiná, mnohem silnější - dá-li se to tak nazvat. Vůbec jsem neměla pocit, že by na mě někdo spěchal. Takže o ukradeném porodu nemůžu mluvit. Když PA přišla, že by mi píchla vodu, že to bude rychleji, tak jsem odmítla - v zastoupení manžela, já jsem byla "někde jinde". Chtěla jsem to tak, měla jsem to v porodním plánu, jen se přišla zeptat, ale po dalších dvou hodinách už jsem s tím souhlasila.
Zkusím si film Org. birth někde sehnat...

tannawe
autor
2. led 2009

parybko! Dekuju ti za prani pro holcinku a za "kompliment". Jsem rada, ze se ti tema libi! Chtela jsem trochu rozcerit ty stojate vody nazoru na porody a ukazat, ze to jde i jinak. Vsechno je otazka vyvoje a musim rict, ze co clovek vnimal pred peti lety tak, vnima dneska uplne jinak. A myslim, ze kazda zenska chce pro svoje deti to nejlepsi a co vyhovuje jedne nemusi nutne vyhovovat druhe,ale urcite je fajn videt veci z vice uhlu.
A neboj, myslim, ze potencial byt dobra mama se skryva v kazdem z nas... 🙂 😉
takze do toho noveho roku nam vsem preju at uz jsou ty nase cesty jakekoliv at jsou hlavne v souladu s nasim vnitrnim vedomim a svedomim. 🙂

tannawe
autor
7. led 2009

Vitamín D ovlivňuje způsob porodu
BOSTON (Korzo) - Vitamin D je důležitým činitelem při tvorbě a mineralizaci kostí, ovlivňuje metabolismus vápníku, příštitných tělísek, ledvin, jater a střev.

Má vliv i na vylučování inzulinu a tím i na metabolismus cukrů. Navíc se ukazuje, že jeho nedostatek v těhotenství zvyšuje pravděpodobnost, že novorozenec přijde na svět císařským řezem.

Vědci z americké univerzity Boston University School of Medicine po dobu dvou let studovali souvislost mezi hladinou vitamínu D v krvi a porodem císařským řezem. Z 253 žen, které se výzkumu zúčastnily, jich 47 (17 procent) podstoupilo císařský řez (sekci).

Ukázalo se, že sekci prodělalo 28 procent pacientek z těch, jejichž hladina vitamínu byla nižší než je hodnota 37,5 nmol/L. Oproti tomu u těch, které měli vitamínu D více, než je tato hodnota, to bylo jen 14 procent.

"Naše analýza ukázala, že ženy s deficitem vitamínu D v době porodu mají téměř čtyřikrát větší pravděpodobnost, že porodí císařským řezem než ženy, které ho mají dostatek," vysvětluje autor studie, profesor Michael Holick. Zároveň poznamenal, že předešlé výzkumy se zabývaly spojitostí mezi nedostatkem vitamínu D a ochablostí a nedostatečnou funkčností svalového systému. Podle něho nová zjištění pomohou tuto souvislost objasnit. Studie byla publikována v odborném časopise The Journal of Clinical Endokrinology and Metabolism.

tannawe
autor
7. led 2009

A jeste me velmi oslovil tento clanek:

http://cpr.apha.cz/goldmann/

🙂 😉

Takze ctete, vzdelavejte se a vzhuru k lepsim porodum!

larakroft
7. led 2009

Hm...to je fakt zajímavý článek, ale stejně si myslím, že nic není jen černé a jen bílé...sama jsem se našla někde mezi.
Zajímavý je ten rozdíl toho, jak se chovám a co přitom cítím.

tannawe
autor
7. led 2009

Nevhodne pro nezletile...ale velmi vhodne pro maminky, ktere chteji rodit co nejprirozeneji...

https://www.youtube.com/watch?v=ZP1-KMKvuxkhttps://www.youtube.com/watch?v=N0HTiOvOPZw
kocicinka
7. led 2009

Bee, mě to nejde spustit, chce to po mě registraci 😲

mirjanka
7. led 2009

Tannawe....zajímavé, já jsem spíš ten typ podporující 🙂 u prvního syna jsem byla trošku namíchaná - ale taky víc podporující
Jaj mrknu na Janču, jak je to s vitamínem D - zajímá mne totiž alternativní medicína

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru