OSVČ, po porodu se to stane vedlejší činností?

jullli
21. zář 2017

Ahoj holky, jsem OSVC. Pristi mesic( konec) porodim.

A tak se ptam kak dal ted to mam jako HL.cinnost.neplatila jsem si dobrovolne nemocenske takze chci v praci pokracovat a nastupovat budu na rodicak pres manzela...

1. Po porodu se to autpmaticky stane vedlejsi cinnost? Nebo mam to nekam hlasit??
2. Jak to bude s placenim zdrav. A soc. Vypocitaji mi nove placeni nebo do konce roku to tak mam nechat a po novem roce se mi vypocita placeni jinak?

Dekuji snad mi poradite. Budu rada kdyz mi reknete co vse musim obehnout..

dendasubaristka
21. zář 2017

@jullli ahoj pripojuji se,taky jsem osvc zatim se s manželem snazime,ale do budoucna budu rada vedet. Jinak muzu ti odpovedet na prvni dotaz aspon,tak musis si to nahlásit jako vedlejší sama. Dal nevim. To jsem jen postřehla kdyz jsem se ptala jak s rodicakem atd. At vim do budoucna nez otehotnim

j.a.n.i
21. zář 2017

@jullli
1. nahlaš to, ale myslím, že to stačí nahlásit a netřeba to dokládat, to už by si po nahlášení měli myslím ověřit sami (nebo po tobě budou chtít ten papír o přiznání rodičáku)
2. když si požádáš, taky vypočítají, záleží na příjmech, pokud platíš ty minimální odvody, tak bych si to nechala přepočítat, pokud díky předchozím výdělkům budeš stejně platit víc, tak to asi nemá smysl.

jullli
autor
21. zář 2017

@j.a.n.i a jde to nahlasit i emailem treba? Budu po CS tak se mi nechce moc nekam cestovat...

A kam to nahlasit? :D
Jinak s tema zalohama, platim vyssi ale tenhle rok je na vydelek horsi nez lonsky tudiz by mohli byt teoreticky nizzsi.

A pokud to chapu dobre a necham je tak jak je mam, tak mi to pak vrati ne? Kdyz prejdu teda na vedlejsi cinnost. Ne?

jullli
autor
21. zář 2017

@j.a.n.i jo a nahlasim to samozrejme az po porodu ze?

j.a.n.i
21. zář 2017

@jullli Tak možná bych se tam stavila před porodem a domluvila se a pak jim jen případně poslala papír, přece jen před porodem se ti to bude řešit líp. A jinak na OSSZ, pod kterou spadáš.

jullli
autor
21. zář 2017

Dekuji moc

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru