OSVČ - přechod na vedlejší činnost

jullli
14. črc 2017

Zdravim zeny, je vas zde spousta a urco mate zkusenost ;)
Jsem osvc, tenhle rok zatim ani me prijmy nejsou nijak vysoke, ale od lonska mam stanoveno zdrav na 1980kc a soc. Na 2100kc

Od rijna budu na vedlejsi cinnost.
Duvod porod a tedy rodicovsky prispevek...
Muj dotaz je jak to bude dal s placenim zaloh??
Budu je mit nizzsi? Nebo zustanou stejne? Dekuji za jakoukoliv odpoved ;)

j.a.n.i
14. črc 2017

@jullli Podle záloh mi přijde, že platíš víc jak minimum, budou vypočítané z tvého skutečného příjmu, takže bych řekla, že zůstanou stejné, případně se budeš moct zkusit domluvit na jejich snížení, ale automatické to nebude.

jullli
autor
14. črc 2017

@j.a.n.i ano neplatim minimum vzhledem k tomu ze jsem loni vydelala vice nez na minimalni zalohy.
Ale letos mam prijem polovicni nez loni...

j.a.n.i
14. črc 2017

@jullli Jo, tomu rozumím, ale to se většinou řeší až s podaným přehledem... jako můžeš zkusit požádat o snížení záloh s počátkem rodičáku a odůvodnit to snížením příjmů s ohledem na porod a péči o dítě, ale jak píšu, není to automatické.

volfici
14. črc 2017

@jullli ahoj, zkus si požádat, já vyplnila žádost, uvedla aktuální příjmy od začátku roku, že kterých bylo patrné, že se proti předchozímu roku minimálně o třetinu snížily a bez dalšího zkoumání a dotazování mi přišel dopis, že žádosti vyhovují a stanovují nové zálohy...

jullli
autor
14. črc 2017

@volfici super diky moc ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru