Píchání vody. Rozjely se kontrakce?

zadnyvolnyjmena
27. zář 2022

Ahoj, ceka me pichani vody. Uz dva dny vyvolavame a nic nezabira, balonek, prostaglandin, nic. Otevrena jsem na 4-5 cm, hlenova zatka je davno pryc, kontrakce vzdycky jen slabe a nepravidelne. Ted jsem je ukecala na tabletu na spani a rano se presouvam na porodni sal.

Zajimala by me vase zkusenost s pichnutim vody. Jsem potreti tehotna a tvari se, jak to bude rychle a ze na oxytocin nedojde. Ale to se zatim tvarili na vsechno 🙈

Diky za vase zkusenosti

cikitkapb
27. zář 2022

A důvod k vyvolání? Špatná voda, žádná voda? Jiné ohrožení dítěte? Jsi diabetička? Jinak já zažila prasknutí vody při prvním porodu, a porod se rozjel, pak už to byl fofr. Ale já měla silný kontrakce už od půl 3 od rána, jen ta voda ne a ne prasknout. 😅

evawest
27. zář 2022

Mne osobne nezabralo vubec nic, ani prasknuti vody ani hodiny na oxytocinu. Ale duverovala bych lekarum. Preji krasny porod

zadnyvolnyjmena
autor
27. zář 2022

@cikitkapb Vic jak tyden prenaseni.

zadnyvolnyjmena
autor
27. zář 2022

@cikitkapb No me voda praskla pri poslednim porodu dve kontrakce pred tim, nez byla mala venku.

zirafka11
27. zář 2022

Praskli mi vodu, otevřela jsem se rychle, ale malá nedorotovala správně a skončilo to akutním císařem. Podruhé už si píchnout nenechám.

sinicka
27. zář 2022

Mně pichli vodu u prvniho.. za 10 min byl venku..

eviicka
27. zář 2022

@zadnyvolnyjmena dvy vyvolávané porody, vždy se pěkně postupně rozjížděl, u prvního píchli vodu asi po třech hodinách, po té se porod dál rozjížděl, e nějak přirozeně.
U druhého stejný průběh, otevřená na 3 cm a doktor že píchne, už ten proces byl celkem bolestivý (to si od poprvé nevybavuju), pak nastal fičák - během 10 minut otevřená na 10, po té než kdokoliv stihnul zareagovat byl malý během chvilky venku, ani jsem netlačila. Poranění jsem neměla (1 kosmetický steh v místě jizvy po předchozím nástřihu), a to malý nebyl žádný drobek.

misamisenka
27. zář 2022

Mne u druheho zacala lehounce ukapavat voda. Nasadili mi antibiotika a ze se nejpozdejc do 24 hodin musi zacit vyvolavat. Zhodnotili to, ze bude stacit pichnout vodu. Pichli, kontrakce zacaly hned po vypusteni vody a porodila jsem za 3 hodiny.

cikitkapb
27. zář 2022

@zadnyvolnyjmena Takže už jsi za 43+0? Protože do konce 42+6 je to pořád fyziologické těhotenství. 😉

carmenz
27. zář 2022

Mně odtékala voda, krvácela jsem, ale kontrakce taky nepravidelné, jak mi píchli vodu, byla jsem do hodiny otevřená na 8 cm a malá za další hodinu venku 😀

zadnyvolnyjmena
autor
28. zář 2022

@cikitkapb Tyhle frajersky radobymoudra jsou nejlepsi 😂😂😂

zadnyvolnyjmena
autor
28. zář 2022

Vsem ostatnim moc dekuju za uklidneni a nazory. Mala je venku, dikybohu se mnou byl manzel, ktery me podporil v nejtezsich momentech, takze vse nakonec jelo prirozene.

Prasknuti vody jsem jeste na sale odmitla s tim, ze za pul hodiny ... Tak za pul hodiny uz mi praskla pri tlaceni sama. Duvod nepostupujiciho porodu - strasne kratka pupecni snura. Malou jsme vytahli sotva na bricho, nohama mi visela pres okraj tela.

Celou dobu jsem vedela, ze je neco spatne, jen jsem v nekolika momentech ztratila soudnost a duveru v nase schopnosti ❤️

Jinak pri prasknuti vody se do dvou hodin dava oxytocin. To byl duvod, proc jsem se tomu tak strasne branila 👎👎👎

ferda90
28. zář 2022

@zadnyvolnyjmena ahoj, já měla termín 26.1 a porodila jsem 6.2.2021. Také jsme přenášela a také m porod vyvolávali. Nástup do nemocnice byl 4.2.2021, ráno mi byla podána tableta, odpoledne to samé, večer klid. Celou dobu žádné bolesti, nic. Druhé den to samé kolečko opět bez bolesti. V sovotu třetí den, mi doktor kolem 14 hod pichl plodovou vodu (když se zpětně podívám, tak mám ten pocit, že mi chvíli před tím praskla když, sem byla čůrat, ale nejsme si jistá jelikož jsem zrovna měla po klystyru a tak nějak tam bylo vtu chvíli moc zvuku 😁) no a porod se rozlej po půl 3 a syn se narodil v 17:21 hod, celkem rychlovka na prvorodicku. Ale bolesti jsem měla Teda šílené. Celou dobu nic nic a najednou kontrakce vedle kontrakce, snad co 2 minuty. Byla jsme i celkem rychle otevřená. Epidural jsem nechtěla. Jen nějakou injekci od bolesti, ale ta podle mě vůbec nezabrala. Takže u mě pichnuti vody porod rozjel. Bolest šílená, ale už jsem si zapomněla ☺️

maxulekapcule
28. zář 2022

Staršího vyvolávali tři dny a nic, ke kontrakcím pomohlo tedy prasknutí vody, nicméně jsem se stejně neotvirala. Na otevření pomohl epidural s to byl teda masakr pak už

werik153
28. zář 2022

U jednoho mi pichla vodu a narodil se za 4 hodiny...
U druhého vyvolávali taky 2 dny a po pichnutí byl do hodiny venku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru