Po porodu mám velký vyvěšený prsa

nomisek
20. zář 2007

Ahojte holky, mám takový malý problém. Teda podle mého švagra velký problém. 🙄 Jde o to, že po kojení mám vyvěšený prsa a taky extra velký 😢 Chtěla bych na plastiku, ale bohužel nemám zbytečných 50 000 Kč. Mám hroznou doktorku, která mi nechce napsat zdravotní důvody. Já už bez podprsenky neudělám ani krok. ☹ Je to hrůza, když člověk nemůže ani spát na břiše, nemůžu k sobě pořádně přimáčknout svou malou berušku 😖 Myslela jsem, že když zhubnu, tak se mi trochu smrští, ale houbelec. Mám doce 10 kilo a pořád prsa čím dál větší 😢 😢 Já už nevím co stím. Na gynekologii mi vzali krev na hormony a štítnou žlázu, ale myslím, že tam to taky nebude 😔 Asi se budu muset smířit s tím, že budu šahat hluboko do kapsy a kupovat drahý podprsenky. Nedávno jsem si jednou kloudnou koupila. Velikost F a stála 1200 Kč. Pro představu, moje máma si jednen klobouček nasadila na hlavu a měla to jako čepeč, který nosí židi. 😀

cecil
20. zář 2007

Nomisku...já bez podprdy taky nedám ránu...a to jsem ješčtě nepřestala kojit...to to bude vypadat potom 😅 .
Ale máš zatím jedno dítě, moje sestřenice měla takovou velikost asi jako ty a dvě děti...a po třetím se jí prsa úplně vcucla a zmenšila snad o dvě čísla!

A na bolavý záda jsi to nezkoušela uhrát???

nomisek
autor
20. zář 2007

cecil tak to asi budu muset začít pracovat na druhém a třetím dítku 😀 Snad to pomůže 😉

januskaababoo
20. zář 2007

nomisek, kamaradka taky mela fakt veliky a uhrala to na ty zada, nevim jak to tenkrat bylo, ale kdyz ti to dela zdravotni problemy, myslim, ze to nejak prihrazuje pojistovna...

sonije
20. zář 2007

Ahojky, kamarádka měla velký prsa normálně, ještě nemá děti, ale i když jí doktor napsal dvojitou skoliózu a bolesti zad, tak se na ní mrknul doktor od pojišťovny a řekl jí, že má prsa nad pupík, takže může bejt ráda, že jsou na tom hůř a že jí to nezaplatí.. Našetřila si 30 tisíc (zmenšení stojí míň než zvětšení, ale stejně je to pálka) a ještě chtěla zkusit dát tomu doktorovi z pojišťovny 10 tis., že by jí to vyšlo levnějc.. No, nakonec nemusela a uhrála to nějak přes známýho doktora, kterej se přimluvil.. Ale měla s tím hrozný lítání a věčný dojíždění do Prahy, kde jí očumovali prsa.. Já bych na to žaludek neměla..Jinak já jsem nekojila, ale v těhotenství se mi zvětšila prsa o 3 čísla, takže když to opadlo, jsem z toho nešťastná.. Vůbec nevím, jaký typ podprdy zvolit a jakou velikost.. Dřív jsem nosila push-upky, že my dělali hezký prsa, ale teď jsem si koupila jednu levnější na zkoušku a zjistila jsem, že to nejde.. Ty prsa mám tak povolený, že mi z toho vypadávaj.. Poradíte, kde koupit slušnou podprdu za dobrou cenu a hlavně jak zjistit svou velikost? Jsem z Chomutova, ale může to být i v Praze, tam se chystám..

nomisek
autor
20. zář 2007

januskaababoo, to mi doktorka právě nechce napsat, že až tak hrozný to nemám 😢

sonije, já také neměla až tak velikanananananský prsa jako teď. Sice jsem nenosila push up, ale mohla jsem si dovolit, takové ty krásné vyztužené a krajkové. Teď? Nemůžu si skoro koupit žádnou, jenom takový ty pro starý báby. 😖 Já bydlím teda v maloměstě, ale kupovala jsem si většinou podprdy v levných putikách, ale tentokrát jsem zašla do luxusu a koupila si tu za 1200 Kč. Paní mi tam poradila, zkoukla mě a hned mi ají řekla, jak a kde má podprsenka správně sedět. Od té doby mám o trochu sebevědomí víc, protože takový krásný prsa, jak mám v té podprsence by mi mohly závidět i fotomodelky 😀 Jenže bohužel jakmile přijdu dom a vyruluju je zase do původního tvaru sebevědomí opět klesá 😢 😅

sonije
20. zář 2007

Jo jo, to mi něco připomíná.. Teď nosím takovou tu sportovní podprdu, ta to aspoň trochu udrží.. Ale normálně mi z těch podprd, co jsem nosila, lezou prsa i spodem pod kosticema, až se mi ségra smála ☹ .. Tak já asi taky zajdu do nějakýho lepšího krámku a až si vychytám tvar, taksnad zas budu moct nakupovat v těch levnějších (nerada utrácím za prádlo, když to můj přítel stejně neocení..). Taky jsme z toho docela nešťastná, i když aspoň nezůstaly tak velký, ale kolikrát stojím u zrcadla a zvedám a pouštím a zvedám a pouštím.. Jak já je měla pevný 😢 .. No co, ale zase si říkám, že hlavně že mám zdravý mimčo no a ty prsa stejně nikde moc neukazuju🙂

nomisek
autor
20. zář 2007

nezkoušela jsi třeba posilovat? Říkají, že prej to aspoň trochu pomůže 😀 Moje prsa by nezvedl ani hever 😀 😀 😀

sonije
21. zář 2007

No už jsem přemýšlela o nějakých cvicích na prsa, ale představa té šílené dřiny 😒 . A pak plánujeme ještě jedno mimčo a aby se mi stalo, že je zpevním a pak se zase vyvěsí.. No a taky mám pocit, že mi s nima jen tak něco nehne ☹ .. Chlapi mi říkali, že jak pod nima drží tužka, tak je to na prd 😉 . No a ona drží ☹

spravnapodprsenka
6. lis 2014

@sonije to musí být ale fakt nepříjemné :/ Zaměřila bych se hlavně na správnou velikost, jestli ti lezou prsa spodem podprsenky, je to právě kvůli špatné velikosti. Ono ta investice do kvalitnějšího prádla se vyplatí, podprsenka zaprvé dlouho vydrží a hlavně většinou střihově drží líp než ty levnější. Ale dá se najít vždy i levnější varianta, jen nedělat žádné kompromisy co se týče velikosti a toho, jak podprsenka sedí. Zajdi si do nějakého obchodu, kde ti s velikostí poradí a alespoň budeš mít představu, jak to má vypadat a máš se od čeho odrazit. My třeba co máme kojicí podprsenky, tak za mají bavlněnou podšívku v košíčku, tedy příjemný materiál, který nebude prsa dráždit. Zapínání má šest řad háčků, takže nemusíš rychle běžet kupovat podprsenky, když ti začne být volná nebo se změní velikost. Dost se přizpůsobí i košíček. Ale hlavně mají takovou konstrukci a šití, že i ta bez kostice prsa udrží hezky nahoře a uleví od bolesti. Zkus to, nic za to nedáš 🙂 Aspoň si třeba orientačně spočítat velikost, aby si věděla, na čem jsi ;)

spravnapodprsenka
6. lis 2014

A obecně bych doporučovala postupně odstavovat. Nedělat to ráz na ráz ze dne na den, to pak prsa dostanou šíleně zabrat :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru