Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
2. čer 2009

lAch...no až jsem vše po.....a 😅 Jé, já chci taky kraťásky 😀

Jani, na ten šampon kouknu. 😉 Mě ty mé pačesy nebaví....pořád splihlé a všude se válí.... 😀
Máš jani nějakou adresu? Dík

No my jdeme ven, nebo mě jebne ze všeho 😅 😅 😅

jana.sun
2. čer 2009

ahojky 🙂

teda je to fakt, holky, každá máme něco - já Vojtovku, vy "špatné" spaní - a v tomhle já obdivuju vás - ptže já jak se pořádně nevyspím, tak se mnou nic není - jak říká moje mamka. prý jsem taková byla vždycky,asi je to tím, že jsem taky narozená v 8.měsíci. což je Maty taky, takže je asi spáč po mně - díky bohu. on opravdu dost prospí a když je třeba nějaká náročnejší noc, tak to dospí ve dne - takže v tomhle je s ním pohoda - zlatej chlapeček. Jsem zvědavá, kdy mi to dá "sežrat" 😅
Marci, mě vůbec neobdivuj, my máme taky jen dva cviky, teda na každou stranu, další dva jsou na baloně - ale to je "pohoda". máme obdobu "svěrací kazajky" což už je pohoda - to už zvládáme. ale cvik na boku, kterému říkají "ždímání" - tak to je záhul, ten furt nejde a u toho se nejvíc nadřu. 😠
a ted jsme se o tom s jednou maminkou v čekárně bavily, že normálně narozené děti nikdo nesleduje, ani maminkám nikdo neukáže správné nošení - v porodnicích žádná osvěta. jen my, co jsme předčasně, jsme zas naopak sledovaní až moc. Chápu to u miminek, které jsou o hodně dřív narození - dva měsíce a tak. no jo, ale zas netroufnu si tam nechodit - to fakt ne 😔

pavli, já měla den blbec včera 😖

Moty, moje vlasy....no comment. ani s mokrýma nemůžu jít spát - bych je ráno mohla mýt znovu 🙄

ale co, si říkám, hlavně, že jsou ti naší drobečkové zdraví, to je fakt nejdůležitější, když čtu příběhy některých maminek, třeba co maj mimča atopyky - uffff....doufám, že to Maty po mně nezdědí!!!! 😨
a co teprv mamky, které o své děti přišly 😢 budu rači cvičit Vojtovku pořád a nebudu si stěžovat 🤐

janula2008
2. čer 2009

Jani, přesně,nejdůležitější je zdraví. Pořád si říkám,že radši ať jsme třeba s Lukym oba bez práce (vždycky se to nějak udělá 🙄 )než aby byla Simča nemocná, zdraví celé rodiny teď stavím na to nejpřednější místo 😔 .Holky, tak teď jsem nakoukla k ní do pokojíčku, že podezřele ztichla a celá se potvora vyslíkla, včetně plínky a ještě si načurala do postýlky,jsem myslela,že mě škrábne...teď jsem dopřevlíkala postel 🙄

motylek
2. čer 2009

JAni, dyť říkám - Simonka je šikulka 😀 😀 😀

jana.sun
2. čer 2009

Jani 😀 😀 😀 😕 😕 😕

janula2008
2. čer 2009

Na kraviny a na to jak mě vytočit je šikovná extrémně, ale že by věděla jak dělají zvířátka, no to nééé 🙄

motylek
2. čer 2009

Ty Jani, jak se jmenuje TP. Někoho mi strašně připomíná a nevím koho. Možná někoho z TV, ale nevím koho. Je z Brna???

janula2008
2. čer 2009

jee dala jsem tam špatnej smajlík,takhle to mělo být 🙄 😀 tak já jdu něco dělat,tady už se konečně chrní hezký zbytek dne! Jo a ten odkaz pavli je tady:http://www.pro-vlasy.cz/p/schwarzkopf-bc-bonacure-rest...

motylek
2. čer 2009

Jestli ti někdo třeba neříká, jééé ten je podobnej tomu a tomu (jako nějakýmu herci atd.) ale fakt mi přijde jako bych ho už někde viděla.

janula2008
2. čer 2009

Jmenuje se Lukas Prokop a je ze Zidlochovic ;) no jednu dobu mu kazdej rikal, ze je podobnej komusi z te Big Brother show jak valila v telce,ale to uz je dlouhooo 😀

janula2008
2. čer 2009

Dnes má svátek Jarmil, to mě celkem pobavilo (omlouvám se všem tak jmenujícím 😅) 🤐 😀 neměl by se ten kalendář už sakriš trochu obměnit? Bych chtěla vidět jak dávám svýmu dítěti jméno Jarmil Prokop 🙄

betina
2. čer 2009

ahoj holky,

taky nějak nestíhám 😀 Verunka už aktivně leze a včera, než jsem se vyčurala 😀 , měla v puse granule pro psa, takže, Moni, u nás taky dezinfekce nemají smysl 😀 ale já si to ted opravdu užívám, Januli, měla jsi pravdu, že bude líp, až začnou lézt apod..protože dřív verunka brečela, protože se nudila a chtěla furt nosit a nejhorší bylo, jak byla třeba na bříško a nic, jen jsem musela vymýšlet zábavu apod.. a jinak furt řev ☹ a ted? sice malou nestíhám , ale sedneme si teřba a koukáme na knížky a už tak neplače a je to divoch, tak je legrace 😀

lachi) moni, s tou postelí to je teda nářez, by se ve mě krve nedořezal, což teda muselo být hustý!

janula2008
2. čer 2009

Beti a počkej po roce, to je teprve sranda 😉 já jsem teda za tohle období hrozně ráda, stokrát lepší než ten první půlrok-rok. Sice zkouší extrémně mojí trpělivost a kouká na mě stylem: co ta maminka udělá,když po sté neposlechnu a zapnu myčku nebo pračku ( 😀 ),ale zas už se s ní dá aspoň trošku domluvit a dá se zabavit. Jen teda ve střehu musí být člověk neustále, už si právě přisouvá ty židle a leze na stoly, otvírá na chodbu, když vařím tak už jen na zadních plotýnkách, atd. Je to rarach. Jak se probere, půjdeme na prochajdu ať se trochu uťape,dělá se celkem hezky že 😎 dofrčte s Verunkou někdy na kafíčko.

janula2008
2. čer 2009

Tak tomu říkám mít štěstí...http://www.novinky.cz/domaci/170265-ceska-se-po...

motylek
2. čer 2009

jooooo to je ono, já si říkala, že ho znám 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pavlina05
autor
2. čer 2009

Jé...vy jste toho naklábosily 🙂
My jsme byli venku, já teď dala sváču a ještě upekla piškotové dortíky na zítra. (s kámoškou oslavíme rok)
jdu dočítat...pokud mě Aleš dovolí 😅

pavlina05
autor
2. čer 2009

Tak jsem se odtrahla, Ája mi visel na nohavici....
Beti, bude to už jen a jen lepší 😉 Ale pozor!! JAk začnou lozit a stoupat, tak začnou padat a dělat blbiny a oči musíš mít až na zádech!

Jani díky, kouknu na odkazík 😉 Měla bych začít ze sebou něco dělat! TAk jdu ve čtvrtek k zubaři 😀...blééé

JAni2008, Simča je něco jako kluk? co ty tady píšeš, já se lochčím 😀 😀 😀 😀 , ale ono to asi pro tebe směšný nebude, co? 😖

...tak už ho mám zase na noze kluka milovanýho....mažu na zem hrát si a blbnout....

lacherka
2. čer 2009

Jani tak to je Simča dobrá...no nevím jeslti jsem to tady psala nebo ne....jeden den si Míša vylezl na 2schod, ze kterýho dosáhne do odpadkáče a tam vytáhl pokaděnou plínku a vytahl z toho to hovínko, klečel a probíral si ho v ruce a ten důležitý výraz....já jsem myslela že se počurám smíchy....kdybyste to viděli jak ho dlachnil...

Beti. no já z té postele vylítla, ale myslí, že mě vzbudilo takový to pleskání ruk o zem, takže jsem věděla, že je v pohodě, ale dal mně co proto, no pak jsem se tomu musela smát, že co to je za děcko, když se vzbudí a sám si sleze z postele a jde si lozit po baráku🙂

Pavli s stavííte se v neděli na dort? Budem tu mít ještě jednu holčičku, tak si můžou pohrát

marci
2. čer 2009

Holky, vy už máte větší mimča a větší zkušenosti - jakou máte jídelní židličku?? Zatím krmím v autosedačce a ta je Davidovi už dost těsná, navíc se u jídla začal předklánět a dneska mi z ní málem hodil hubu, takže začínám urgentně řešit židličku!!

janula2008
3. čer 2009

Ahoj holky, tak u nás dnes bude parádní den, od rána scény, řev a vztekání kvůli všemu 😠 😢 já mám Marci chipolino - bueno a jsem s ní moc spokojená, máme ji tak od 6-7měs.kdy začla Simča sedět a pořád je jak nová, omyvatelný velký pultík a hlavně je stabilní, zapásám ji vždycky tříbodovým pásem a nemá šanci z toho nějak vylézt nebo spadnout, což je u nás fakt důležitý 😉 jo a je za dobrý prachy.http://www.medabeda.cz/Prodavane-znacky-...

pavlina05
autor
3. čer 2009

Ahoj holky!!!!

TAk takhle asi dnes vypadám 😝
Katastrofální noc 😝 😝 😝 😝 , Ája usnul 19:30 a v 20:45 to začalo. Řev, neustálý i v naší posteli až do 0:00. Nedal se uklidnmit.Já už brečela také, vysílení, Vše mě bolelo za celej den té dřiny na Md 😅 a do toho kluk co nechce spát 😠
TAk si jej MM vzal do obýváku k tv a hrali si s autama. Jen za 15 min zjistil Ája , že tam nejsem, tak zase křik.
no usnul po kojení v těch 12. Probudil se ve 3 a v 6. No paraáda 😝

Moni, zatím nemám tucha co budeme dělat o víkendu. Ale chtěla jsem vypadnout pryč. 2 víkendy už jsme doma, v bytě 😝 a mě už z teho hrabe. TAk jsem doufala, že bude teplo a my pojedeme k našim na chatu....??
Moc díka za pozvání. Dám to kdyžtak vědět, ju?

MArci, my máme Ikea. Je to sice plast, ale do bytu skladná, pevná a stabilní. Myslím, že je ok. Ája je v ní spoky. No je pravda, že je spíš pro sedící dítko.
NA omývání bezvadná, neb co vyvádí kluk u jídla...nevím jak bych čistila nějakou jinou židli???? 😖
A jelikož máme malou kuchyň , tak k nám se hodí. Stála i s pultíkem 500,-
No a jak píše JAnča, tedy s té naší se asi jen tak nevyleze...ikdyž? Aja to zkouší. Třeba takovej Míša nebo Simuš už by s ní asi vylezli 😀

Tak my máme dnes tu oslavičku Ája a Eli. Dáme dětem ten můj piškot a my si dáme kafčo a pořádnek zákusek 😀

lacherka
3. čer 2009

Pavli tak si to užijte a v tu neděli uvidíte....no u nás v bytě nebudete🙂 pěkně na terasce a snad nebude taková kosa jak minule🙂

Marci mi máme židličku Baby Care, kupovala jsem ji na Aukru asi za 2500kč novou je hodně stabilní,ale i větší, žluto modrá v kombinaci se stolečkem, tak až je dítě větší, může si tam sedět a třeba kreslit u stolečku. Hlavně bych hleděla, aby tam byly opravdu ty pořádné pásy, tady je Míša celý opasaný protože normálně si v ní stoupne a leze z ní ven. A taky aby byla plastová a omyvatelná, protože věř že jídlo bude všude

janula2008
3. čer 2009

Marci a jsou i v jiných barvách, ne jen růžové ( http://www.petto.cz/shop/?s=produkt&sekce=43&id... ). Hodně si chvílí i židličky fabuly, ale to mi příjde pálka.Jinak už dopředu - kdybych náhodou - zapomněla, přejeme všem oslavencům hezké narozeniny! U nás noc dobrý,ale ten den,to je dneska sada 🙄 .

janula2008
3. čer 2009

mělo tam být chválí 😅

pavlina05
autor
3. čer 2009

JAni, brala bych den sado maso a oc klidnou 😀
JAnči, na přání času dost. My je máme až 10týho 😎 ale mooooc děkujeme 😀

pavlina05
autor
3. čer 2009

něco pro pobavení:
Vysvetlovala ucitelka spanelstiny, ze na rozdíl od anglictiny
Jeden student se jí zeptal, jakeho rodu je 'computer' (pocitac).
Misto prime odpovedi ucitelka rozdelila studenty na dve skupiny
podle pohlavi a dala jim za ukol rozhodnout jakeho rodu a proc by
computer mel byt.

Panove rozhodli, ze 'computer' by rozhodne mel byt 'zenska' - 'la
computer', protoze:
a) nikdo jiny nez jejich vyrobce nerozumi jejich logice,
b) jazyk, ktery pouzivaji pro dorozumivani s jinymi computery, je
nesrozumitelny komukoliv jinemu,
c) i ta nejmensi chybicka je ulozena v dlouhodobe pameti pro mozne pozdejsi
reference,
d) jakmile si computer poridite, utracite pravidelne polovinu vyplaty na
doplncich.

Damy pak se domnivaly, ze 'computer' muze byt jedine 'chlap' - 'el
computer', protoze:
a) abyste z nich neco dostali, tak musite 'zmacknout ten spravny cudlík',
b) maji mnoho informaci, ale pouzit je sami od sebe neumeji,
c) maji vam pomoci resit problemy, ale zpravidla jsou sami tim problemem,
d) jakmile si jeden poridite, tak zjistite, ze kdybyste pockali o trosku
dele, mohli
jste mit lepsi model.

Damy vyhraly...

lacherka
3. čer 2009

holky dnes fakt den! zase super domluva s kamarádkou! Nedávno se jí narodil malý chlapeček, tak se přes net domlouváme, že se uvidíme a ona, že můžou ven ve středu, tak já že jo, ale že by se mi to víc hodilo dopo-na to nic neodepsala. tak říkám fajn, počítám s tím...dnes ráno jí píšu sms, že klidně můžeme i odpoledne, že se zařídíte podle nich atd...no a žádná odpověd....tak si říkám, spí, nemá čas, tak píšu kolem poledne co tedy? A ona, že vůbec si nepamatujeme, že sme se domlouvali a že už má jiný plán, ale že mají času plno...tak píšu, co v pátek? no a už zase bez odpovědi....proč je s některýma taková domluva????

motylek
3. čer 2009

Ahoj holky, noc hrůza - něco jako u Pavči. Ani to nebudu rozepisovat.

Marci, my máme fábulu a je fakt výborná, a nebyla tak drahá - cca 1900 na netu.

lacherka
3. čer 2009

Moty zrovna dnes bych měla čas na ty plinky...ale to bych zas neutáhla kočár mh☹ tak budu muset počkat až na T. s autem.

motylek
3. čer 2009

To neva, já ti je tu schovám až budeš mít jak se sem dostat nebo ti je hodím ten příští týden, třeba v úterý než odjedete na tu dovču nebo až po dovče, jak budeš chtít.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru