Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pindule
4. srp 2009

ahoj všem,jsem osm dní po porodu,císařem a doma jsem od pátku,za sebou mám už třetí porod císařem,ale tyhle stavy jsem nikdy neměla.Jsem ráda,že jsem tohle téma tady našla i když koukám většinou vás do toho stavu přivedli uplakané děti,já mám chlapečka hodného,spím jak jen to jde,ale přesto mám žaludek stažený,za poslední dva dny jsem snědla pár piškotů a půl přesnídávky i když dnes jsem si jídlo nandala trošku snědla,ale po chvilce se mi udělalo mdlo a jídlo jsem musela odložit a jít si lehnout.Když tak ležím a myšlenky lítají jak se jim líbí,říkám si,že to je na palici a že se asi zblázním.Manžel je skvělej a kluci taky,hodně mi pomáhají,manžel mě tahá aspoň na malé vycházky,ale při myšlence,že bych vyrazila někam do obchodu a nebo klidně i ven je mi zle,hlava se točí,návaly horka atd. Včera u nás byla děts.doktorka a ta mi hodně pomohla,uklidnila mě že to jsou jen hormony a že to brzo přejde.Manžel mi říká,že je na mě vidět,že to je den o dne lepší a lepší,holky,ale já mám fakt chvilkama pocit,že se z toho zblázním ☹

betina
4. srp 2009

pindi

a to e přesně to. já se utěšovala, že až bude druhý mimi, že takovýhle depky nemůžu mít, ale ono je to jedno, prostě v tomhle za nás rozhodují hormony a ne počet dětí. hlavně, jak píš Janča, abys měla aspon chvilku pro sebe a mohla dělat něco příjemného (nějaký koníček nebo procházka apod..) a vydrž, bude líp.

jana.sun
4. srp 2009

jj, Pindule, je to tak - u tebe je to asi u třetího porodu šok - ale zas na druhou stranu, nevím kolik ti je let - ale myslím si - je to jen možná můj názor - že to postihuje hlavně maminky kolem třicítky - jsme už tak nějak zodpovědnější a víc si věci zabíráme, víc nad vším přemýšlíme. Moje mamka mi říkala, že za nich to nějak moc nebylo a aby jo - měly děti o deset let dřív než my - to je fakt jinej věk.
u tebe je dost brzo po porodu - určo to přejde 😉 víš jak - máš třetí dítě, tak příroda si řekla, že ti to aspon trochu ukáže, když jsi to před tím nezažila 😵 ne, vážně, myslím si, že ty hormony jsou potvory a zaútočí nečekaně a je jedno, kolikáté dítě to je - prostě to rozumem ani zkušenostma neovlivníme. 😒
držím pěsti, at je co nejdřív líp 😵
klidně se tu u nás vypiš, jestli ti to aspon trochu pomáhá - třeba napiš víc o sobě, o klukách a tak 😉

Januli - Simča je tak nějak od přírody společenská - některý děti to tak nemají 🙂 my taky s Matym chodíme dost mezi děti, ale jak je jich víc, tak mu to holt nedělá dobře. já myslím, že z toho on i Sárinka vyrostou - časem 😵

zuzanka26
5. srp 2009

holky my právě chodíme pořád mezi děti, ítakže to není tím, snad je to jen takový období.
Jinak náš pes se začal chovat horzně, jak začala Sárinka lézt, ona je už dost rychlá a náš pes vrčí jako blázen. Začala jsem mít strach, tak mu dávám košík, aby jí něco neudělal. 😢

pindule
5. srp 2009

Ahoj,všem děkuji za přivítání.
Holky asi něco na tom bude,kluky jsem měla před 15-ti a 11-ti lety byla jsem mladičká a vůbec nic jsem si nepřipouštěla,teď mi táhne na 33 a bude to asi o tom,je fakt,že jak to bylo plánovaný mimi a strašně jsem se na to těšila jak si to budu to poslední těhu užívat,prd,hned od začátku až do konce nějaký nepříjemnosti,ale vím že jiní mají horší,já měla klasiku celé 3 měsíce jsem se nehla z postele,bylo mi strašně zle,do krámu na nákup,jsem nesměla,vařit taky ne,všechny pachy co šli kolem mi vadili atd.atd.,měla jsem klasické těhotenské problémy,ale řekla bych,že v dvakrát větší míře.
Snad to bude dobrý i když je fakt,že od rána mám zase pocit,že se mi hlava rozkočí a,že se z toho už nikdy nedostanu,do toho mi zlobí jizva,už jsem objednaná na zítra k doktorce,tak to snad bude dobrý.
Holky děkuju,že se tady můžu vykecat,můžu se vypovídat i manželovi,ale to mi nějak nestačí.
Užijte si výlet v zoo a jiní jinde,taky bych někam vyrazila,ale síly nejsou,včera mě šel manžel večer vyvenčit a já došla jen pár metrů a musela jsem se otočit a jít nazpět domů.Pak jsem celá vyčerpaná lehla,hlava se mi motala a motá se mi i dnes,ale už jsem aspoň zase do sebe něco nasoukala ke snídani,asi to bude zase jedno z druhým,nenajedená,vysílená 😒
ale když ono to nejde tak dobře

jana.sun
5. srp 2009

Pindul, to bude fakt dobrý. je jasné, že si slabá a motá se s tebou svět, když málo jíš - ale ono to nejde, pamatuju si to - i kousek rohlíku mi dělal problém. zkus mít vždy blízko sebe nějaké jídlo, co ti aspon trochu chutná a zkoušet to a jakmile jen trošku dostaneš chut k jídlu, tak se nadlábni, co to dá - hned ti bude líp, když do sebe něco dostaneš a posílíš se 😉 snad i ta jizva bude brzo lepší a nebude tě zlobit - uvidíš co ti řekne doktor, držím pěsti, at je to v pořádku 😵
jj, taky jsem se na malého hodně těšila, je vymodlené dítě, "čekali" jsme na něho 3 roky a pak takový šok - depka, chvilkama jsem si říkala, že by bylo lepší, kdybych děti neměla - přitom malého miluju moc moc moc!!! ale naštěstí to je už dobrý, od té doby jsem fakt v poho a moc si to všechno užívám - i když bych ho občas poslala expres pryč 😀
my s mm žili 10 let spolu sami, takže mimčo byl obrovský zásah, prostě mega změna!!! ty už jsi taky měla nějaký zaběhlý režim - kluci se už určo dlouho o sebe staraj více méně sami (teda krom vaření, úklidu a praní, .... 😅 😅 😅 - samo, ale nevyžadují tvou 100% pozornost) a o tom to je - i pro tebe je maloušek zásah do zaběhlého režimu, takže tak - jak si trochu zvykneš, tak už to bude v pohodě - uvidíš 😵

jana.sun
5. srp 2009

Zuzi, to je mi líto, že pejsek tak žárlí - to jsem snad ještě ani neslyšela. většinou si z dětmi hrají a hlídají je 😔

janula2008
5. srp 2009

Zuzi, u nás to je tak u psů u našich, strašně na malou žárlí, hlavně ta jedna potvůrka boloňská, nedávno se po Simči dokonce ohnala (i když by nekousla),ale i tak musím Simču pořád u mamky hlídat, chtěla by je hladit a oni se nenechají,nemají ji rádi. 😒 Snad si na sebe brzo zvyknou.Pin, ahojky: jak tu píšou holky, neboj to bude dobrý, chce to jen se s malým sžít a jak odklepe nějáký ten měsíc, bude pohodově. Já jsem byla první týdny doslova nepoužitelná, hrozně vyjukaná prvorodička, bála jsem se malou vzít, okoupat apod. (v tomto už máš jako ,,znalá matka " určitě výhodu🙂 ), taky mi přišlo,že pořád jen kojím...v životě se v klidu nenajím a nebo nezajdu nikam posedět...kdyby někdo zazvonil v té době u dveří,tak mu ten věčně řvoucí uzlíček myslím vrazím a je mi to fuk, fakt to občas bylo až takhle, nejednou se Luky vrátil domů z práce a řvala Simča, řvala jsem já...😔 A teď, to je už úplně o něčem jiný, je to miláček můj největší, všechno chce prostě svůj čas, depky přejdou, nám to můžeš věřit 🙂

janula2008
5. srp 2009

A Jani já myslím,že na věku zas tak nesejde, já porodila ve 24letech a taky bych těch pár prvních týdnů celkem smázla,asi záleží jak s tebou zatřepou hormony, jak je mimčo pohodový nebo uřvaný, jak moc zvládneš tu velkou změnu režimu, kolotoč kolem dítěte... 😔 myslím,že i vyčerpání (pokud nemáš nikoho k ruce) a to noční vstávání udělá po pár dnech svoje...Každopádně když občas padám ze Simči na hubu tak si vždycky vzpomenu na smilers (která tu má taky fotoalbum)a její trojčátka a řeknu si, že jiní se musí otáčet ještě stokrát víc 😅

jana.sun
5. srp 2009

jj, Januli - smilers a trojčátka - taky album sleduju - a obdivuju!!!! já bych padla za vlast i s dvojčatama 😝 😅

pindule
5. srp 2009

Holky děkuju moc za povzbuzení,musím se ndes pochválit už jsem něco pojedla a malého jsem půjčila na hoďku mamce,ale ráno to fakt vypadalo bledě na mašličku 😠 a bude líp

pavlina05
autor
5. srp 2009

Ahoj holky moje!!!!!
Zdravím Vás všechny konečně zase z domova Dnes jsme přijeli na skok domů...v sobotu zase vyrážíme pryč. Moc jste mi všechny chyběly !!!

My jsme se měli úžasně, celý den na zahradě. Počasí nám přálo. Ájisek se úžasně rozchodil a všemu tak rozumí. Celý den tlačil auto a nezapoměl pořád něco pojídat...takže už má beztak 11 kg.
Já si to také užila. Nejprve s kámoškou, pak s MM a teď s našima. Jen mi je teď tak smutno bez zahrady, našich a všeho...ach jo!!!!

Fotek máme fůru, ale zatím nemám čas na PC. Makám, poklízím, peru a do toho tady ještě Ája chodí a roztahuje hračky které tak dloho neviděl.

co je nového???

...holky, pokusím se nějak dočíst....

pavlina05
autor
5. srp 2009

Vy jste toho nakecaly...já nestíhám ☹
Uvidím co zítra Ája a jeho spaní. Doposud spával 1,5 hod dopo v kočárku. TAk nevím co bude zítra 😒
Snad tro nějak dočtu.

TAdy aspoň slíbené fotky
http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ajiskova_letni_d...

pavlina05
autor
5. srp 2009

...no nedočtu to 😅 ...

Lach co Nexty? Já pomalu vybírám. Určo objednám. Doplnění kolekce bude v polovině září. TAk počkáme nebo objednáme už v srpnu?
Přidá se někdo?

moty, co ta bunda a kaťata s quelle pro klučíka, máte je?

Co kluci, už chodí raubíři jedni?

TAk jdu spát...zítra slibuju že dočtu co se dá 😉

zuzanka26
6. srp 2009

Ahoj holky,

je PAvli to je dobře, že tu na pár dnů jsi.

Tak mám pocit, že ten 8-9 měsíc je nějkaý fakt náročný!!! už chápu když tady Pavlínka psala, co by dala za to, kdyby mohla spát 4 hod v kuse.
U nás jsou teď noci šílený ale už dost dlouho. Nemusím sice kojit, ale jsem vzhůru skoro každou hodinu,. luxus je spát v kuse 2 hod. Nevím, jak dlouho to vydržím.

Navíc jak pláče na ty ostatní děti to je fakt na palici, protože jsme furt někde. Navíc dneska jdeme plavat, zase bude jediná, kdo tam bude vřískat. ach jo. 😨

motylek
6. srp 2009

Ahoj holky,

Pavlí, to je fajn, že si to užíváte. My jsme taky pořád na chaloupce, pokud se to dá, protože tady se to s Jakubem moc nedá. Zlatá zahrádka, i když teď už se začal vrhat i za vrátka, k řece, na pipi (slepice) a vyrazí si prostě kam se mu zachce. Zlatý lezení 😀 😀 😀 . Koukni do alba, má nový sestřih. Oteplováky nemám, čekám, že je třeba do zimy zlevní. Na nexty bych počkala, co když tam pak bude něco pěknýho. Kvůli poštovnýmu.

Taky už umí dávat pusinku, tak to je užasný. Rozumí taky všemu a taky se dost vzteká, když není po jeho.

Zuzi, neboj to přejde, každý pokrok toho dítětě je na něco náročnej, hlavně ta změna pro tebe, že už neleží, ale leze, pak že už neleze, ale chodí. Taky si te´d říkám, kdyby ještě lezl a nechodil. Jakub je jak z divokejch vajec, najednou se rozeběhne, to ještě pořádně neumí, takže za ním musím fakt lítat, jak hadr na holi 😀 😀 😀 . Zuzi, to spaní se jí taky zlomí. Říkám, u nás je to luxus až od roka.

Všechny nový holčiny vítám, a věřte a doufejte, že jednoho dne bude fakl líp, sice je to slabá útěcha, ale je.

Holky, nedočítám, jdu zapnout a naplnit pračku, poklidit, sbalit a někdy dopoledne zase razíme, má být pěkně, tak snad se jim to počasí povedlo, nějak jim přestávám věřit, moc se netrefují 😀 😠 😠 😠 😠 .

janula2008
6. srp 2009

Bré ránko! Vítej zpět Pavli. Fotky zkouknu jak bude chvilinka, určitě jste se měli super 😉 taky můžeš nakouknout,pár jsem do našeho přidala. Zuzi a ty se drž,to bude dobrý, uvidíš po roce, u nás jsou noci naprosto v poho a i spaní přes den,ale vše se upravilo až později. Nebo zkuste taky nějaký malý přesun, třeba se rušíte navzájem v noci, my na to fakt nedáme dopustit, viděla jsem to na dovči, hned víc v noci kvíkala a budila se...Jo tak na vztékání jsme myslím experti a v tom na nás nikdo nemá 😝 😀 Dneska musím taky zvládnout velkej úklid, už je to tu neunosný,no moc se mi do toho nechce 🙄

pavlina05
autor
6. srp 2009

Ahoj!!!
TAk u nás noc 😝 , jsme nějací špatní z té změny....
Snad to bude ty 2 noce lepší,...pak zase změna 😅

Doufám, že to video půjde...
http://www.youtube.com/my_videos_edit?ns=1&vide...

Zuzi....to co píšeš, znám 😵 A nezbývá, než to vydržet!!!

Moty 😉
JJ, je to mazec. Teď už neuhlídáš nic!!!! Já na chajdě byla ve 100 pro pohotovosti. Normálně už nemůžeš ani sedět u kafe. Furt ten kluk někam utíká. U nás schody, potok....a pak pořád trhal rajčata, rybíz a ostružiny.

Moty, užijte si to 😉

betina
6. srp 2009

ahoj holky!

pavlí, dobře, že seš zpátky aspon na chvilku 😀 jinak ten Next, souhlasím s holkama, počkala bych až na doplnění.

úplně mi běhá mráz po zádech, když se bavíte o chození, mně stačí to lezení. verunce, naštěstí, už trochu otrnulo, takže k té moučnivce se přidala včera jedna boule na hlavě (opět nacvičovala náskoky z postele) a dneska jedna na druhé straně, když se pustila a myslela si, že umí stát sama 😠 nechci vidět, až bude chodit, to bude samá boule a já budu mít v patách sociálku 😀

pavlina05
autor
6. srp 2009

Beti...mě Ájis spadnul na chatě ze schodů...já se třepala celej den...a málem jela do špitálu. naštěstí jsme s našima rozumně usoudili, že je Ája ok. Uf!!

lacherka
6. srp 2009

holky já jsem zahálela a tady je toho zase mraky na dočtění!🙂
Pavli na fotky za chvíli mrknu....no jako s Nextem...já pořád čučím na mmb a pořád něco objednávám! už jsem utratila asi 5tisíc! hruza, ale mám zasoby 2 bundy, 2 oteplovačky, laclíky, mikinky, trička...už ani nevím co....
ale z Nextu taky ještě něco chci, tak počkáme na nějaký pekný kurz🙂

My za chvíli jedem na očkování, jinak jsem pořád u babičky, za Míšem lítám, už jsem z něho vyřízená fakt, nevydrží minutu na místě! Včera jsem byli na skok v hospudce na zahrádce a Míša se zabavil na pískovišti, tak ho sem snad poařídím a bude klid:.)

janula2008
6. srp 2009

No to běhání, úrazy apod. to je fakt síla, u nás je pořád něco na denním pořádku a to už běhá parádně, i sama vyjde schody, ale spíš pořád něco vymýšlí a vůbec nemá nějakej pud sebezáchovy nebo tak něco, takže mě pokaždé překvapí něčím jiným a je fakt neuhlídatelná,aby měl člověk oči nejlíp i na zadku 🙄 Naštěstí už si dá celkem domluvit, ale třeba při vaření si dávám megabacha, došáhne na linku, stoly, sporák, prostě radost 😒 minule si dala na ruku chňapku a už se drápala po hrnci, je sranda jak ty děti všechno opakují 😅 co děláte dneska dobrýho na oběd? Luky má ještě do neděle dovču, tak ještě dnes uplácám pár tvarohových knedlí s meruňkama a zítra netuším,musím něco vymyslet 😕

janula2008
6. srp 2009

video mi Pavli nejde 😒

pavlina05
autor
6. srp 2009
https://www.youtube.com/watch?v=lJedLL-v0Lg


Moni ahoj!!! Já musím také kouknout na MMB, ale není čas 😢 Určo něco objednáme holky, nebojte 😉 Vím o kurzu za 36 kč 😉

Moni a bude hůř 😉 No znáš to...pořádíš mu pískoviště domů a nebude na něm ani minutu 😅

Já musím jít makat...prát, prach,...no mazec

janula2008
6. srp 2009

Fotečky krásný, je vidět už s fotek,že Aja je naprostej pohodář a že se mu tam moc líbilo 😉 tomu našemu čertisku kouká lotrovina z očí i na fotkách 🙄 😀

pavlina05
autor
6. srp 2009

JAni, Simča je rarach 🙂 JJ, povídej nám to.....tak jsem chtěla aby chodil a teď je to mazec.

Už mám poklizeno, ...nakrmím kluka a valím ven. Nadejchat brněnskej vzduch 😅

Dočtu večer 😉

moc zdravím nové holky....nebojte, bude to radost 😉 Jen přežít to hnusný šestinedělí 😝

pavlina05
autor
6. srp 2009

To video jde, teda?

pavlina05
autor
6. srp 2009

...jo a na obídek mám zbytky od včerejška 🙂 , zlatá mamka mě vybavila. Neb co se tady děje...Aleš usnul až 11:30 a to bych teda nenavařila 🙂

pindule
6. srp 2009

Holky musím se jít zase dneska k vám vykecat,v hlavě jak v úlu,malej když bulí a že on řve jen když má hlad,tak mi šíleně leze na nervy.Včera už bylo celkem fajn a dneska jsem zase jak přes kulicha a to jsem si včera říkala,že už je to dobrý,že už to ustupuje,to jsem asi chtěla moc,do toho mám nízkej tlak a ještě k tomu to super vedro,já bych si taky chtěla užívat zbytek léta,holky jak já vám závidím,že si užíváte.Snad si to léto venku s kočárkem taky ještě užiju,jestli z toho nezmagořím.nejsem náhodou hysterka,nikdy jsem nebyla,že by na stará kolena

jana.sun
6. srp 2009

ahojte lidičky,

Pavlinko, zdravíme po delší době - to je fajn, jak si to pěkně na chajdě užíváte - jsem zvědavá na nás, jak nám tam těch 14 dní bude 😉 fotečky i video super 🙂 🙂 🙂

holky já si snad začnu přát, aby Maty vůbec nazačal chodit 😅 😅 😅 co tady píšete 😕 😕 😕 ale holt pořídily jsme si děti a máme, co jsme chtěly, že??? 😀

Zuzi, ty noce mě mrzí - třeba by fakt pomohlo, kdybyste spali odděleně??? 🤐

Moni - Lach - to píškoviště se dá pořídit docela v poho - taková ta "mušle" - tak to třeba zabere, ne? 😉

Moni - Beti - fajn, že je Verunce líp 😉 no ty boule už moc fajn nejsou - taková Simonka II. , ne??? 😅 😅 😅 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru