Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

motylek
21. srp 2009

Ahoj holky, my tu taky jsme, ale jaksi máme porouchanej pc, takže teď máme na víkend MM pracovní, notebook taky vysranej, všechno v opravně, takže nemám na čem přispívat. Na aukru mi jede jedna aukce, která končí v úterý, tak se obávám, že budu mít smůlu 🙄 .

Jinak u nás taky záhul, celej den na nohách, večer chodí spát cca v 10, takže padám s ním. Už nechodí, ale běhá. Jinak dobrý, jezdíme každý den do Louček, do bazejnu, tak to je paráda.

Jdu dělat kaši, jěště večeer nakouknu.

Zatím pa

lacherka
21. srp 2009

Moty ještli chceš, písni mi, můžu ti přihodit na tu aukci na Aukru jsem pečená vařená

motylek
21. srp 2009

Moni, pokud budeme bez komplu, tak bych ti písla sms. Raději ti na mail (ip) pošlu odkaz teď, kdybych už se pak na pc nedostala. Budeš hodná, když mi to kdyžtak zkontroluješ 😉 . V pondělí by se nám měl kouknout na notase, tak třeba to do úterý stihne 😀 😀 . Stolní kompl vezeme zítra na reklamaci do datatru, ještě máme záruku, ale tam si hajzli dají 100 prdů na čas. počítám tak měsíc 😠 😠 😠 😠 .

motylek
21. srp 2009

Moni, máš IP 😵 😵 😵

janula2008
22. srp 2009

Tak koukám, že už jste se holky domluvily, taky jsem ti to chtěla Moty nabídnout 😅 já teď dražím malé podzimní a zimní věci, pak se Vám musím pochlubit s ulovkama, co došlo, je zatím super 😵 😵 kdo chce nakouknout jak teď trávíme léto my, mrkněte do albíčka 😉

lacherka
23. srp 2009

jani, já zapomněla, že v uterý máme jet pryč, takže na net nevím jak bych se dostala, tak určitě napiš Moty, u tebe to asi bude jistější

jana.sun
23. srp 2009

ahojte všichni,
tak jsme zpátky, mm jde zítra do práce, tak je z toho patřičně otrávený - mu fakt nezávidím, po 14.dnech!!!! 😝 😝 😝
Jinak Maty si jednou sám sedl - byl to ale takový asi omyl, páč to zatím nezopakoval 😔 a taky jsem si všimla, že na kratší vzdálenosti leze normál po čtyřech - že se neopírá o lokty jako obvykle, ale normál na rukách - takže to umí, jen to nedělá, protože na delší vzdálenosti mu to jde rychleji po loktech 🙄 no, nevím, jestli mi to zítra na rehabce uvěřej a pochybuju, že jim to tam předvede - to on zas ne!!! 😅 žvatlá si neustále tou jeho hamatilkou, je strašně ukecanej, ale rozumět mu nejde ani slovo 😅 😅 😅
tak příští týden nás ještě čekají nějaké ty oslavičky prvního roku a pak se vrátíme do zajetých kolejí a rality 😝 😝 😝

holky, jakou velikost budete kupovat prckům zimní oblečení????

jani, krásné fotečky - jak si hezky s Lukym a Simuškou užíváte léto 🙂 a copak to Simonce je, nějaké špatné období zase??? snad to brzo přejde - i děti mají své dny 😕 😕 😕

janula2008
23. srp 2009

Jani, tak to je Maty šikula, neboj, on všechno dožene, každé mimčo je jiné a má své tempo...jsi dobrá, že s ním pořád tak cvičíš a tolik se mu věnuješ. Ani už nevím, kdy jsem údajně začla chodit já,ale vím, že mamka říkala, že hodně pozdě a můj taťka prý až v 18měs., Maty má ještě časuuu 😉 My stále jedem svých pár slovíček a žádné extra pokroky taky nevidím, pokročily jsme teda asi o dvě zvířátka a větu: kde to je???(když něco hledá)ale tomu rozumím u Simči stejně jen já 😀 Chichi s tou velikostí oblečení se náma neřiď, my máme na podzim vše 98 a sem tam už i něco 104,ale to předpokládám vydrží celou zimu až do léta,teď je ji to větší, no velikosti jak na školkový dítě 🙂 . Jinak noci už u nás zas dobrý, ale ty dny 🙄 😔 Luky jde po víkendu vyšťavenej do práce, dnes mi říkal, že být doma na mateřské on, tak mám prý jistotu, že už by nebyl ani on ani Simča 😅 😅 nevím co ji to zas chytá,vzteká se kvůli všemu, ale tisíckrát za den 😔 stačí dojít ráno k postýlce a už ta prima nálada jede a frčí to tak až do večera a tím pádem to přenáší i na mě a já mám taky po náladě, o Lukym nemluvě ☹ snad to bude od zítra dobrý, jdem na kontrolu a budem zas něco podnikat,ať se nenudí, doufám, že to bylo tou angínou 😉 Moty tak jestli budeš chtít nějakou tu aukci pohlídat tak mi to hoď do IP. 😎

zuzanka26
24. srp 2009

Ahoj holky,
jdu vás pozdravit.

Vidím, že každý období má něco. Jani, to je dobře, že leze po čtyřech, jen se mu asi nechce a je fakt že u doktorů to děti schválně pak nepředvedou že jo? ale vidíš, že dělá pokroky 😉 😉

U nás je nových spousta věcí, na všechno se divía říká juuuue a jeee a gueee a pak si žvatlá to svoje obvykl 😉 tětětěta děda apod. někdy je to i máma ale všechno jen tak nevědomě. 🙂

Už se staví v postýlce, přidala jsem nějaké fotky. ale sama si ještě nesedla, a když jí posaím, hezky sedí,ale někdy se zkácí dozadu a to je teda dost nebezpečný.
No a přestala jsem už úplně kojit, v noci dávám 180 ml UM, to vypije strašně rychle. Ale spí pořád blbě.
Dnes máme 9 měsíců, to to letí. 😕

marci
24. srp 2009

Jani, tak co Maty, předvedl na rehabce lezení? My si Dejvíka natočili na mobilu na kameru pro případ, že by tam nechtěl nic ukázat, ať máme důkaz. MM ho natáčel furt dokola, aby měl co nejlepší záznam 😀 😀 😀 Nakonec to nebylo potřeba. Dejva se tam znuděně prošel po čtyřech, načež si sedl a zatvářil se stylem "stačí??? nebo nestačí??" 😀 😀
Dejvík teď nosí oblečení 80-86, takže zimní tak 92 🙂

janula2008
24. srp 2009

Ahoj holky, zdravíme a přejem hezký večer. Dnes jsme byly na kontrole, Simča už ok,zítra končíme s antibiotikama, ale teda hrdinka největší,chytá hysterák jen co uvidí doktorku 😒 .Smála se nám celá čekárna 😅 .Pro změnu máme doma minimálně do středy taťku,ráno nemohl ani polknout, takže taky angína a antibiotika 🙄 nějak to teď řádí, ještě že já se jakž takž držím, fakt nevím, kdo by se tady o ty dvě děti staral 😝 😀 Marci, tak to je Dejvík taky veliký na 11 měsíců 😕 dneska v čekárně s náma byla stejně stará holčička a byla přesně o hlavu menší jak Simča 😔 chudák náš obřík, bude dvoumetrová 😔 Zuzi fotky moc pěkný, jen teda nechci ti do toho kecat,ale tu postýlku bych srazila až k zemi, ať ti Zuzanka nepřepadne, takové případy kolem nás byly a ony jsou děti potvůrky šikovný, stane se, ani nevíš jak 😒 u nás se taky pořád něco děje a to už myslím, že víc předvídat ani nemůžu 😔

marci
24. srp 2009

Januli, tak ať se vám tatka brzo uzdraví. To je děs angína v létě, co 😒
Jo Dejvík je dlouhán - asi po mě - mám 152 cm 😀 😀 😀

motylek
24. srp 2009

Ahoj holky,

Jani díky za nabídku, ale vzpomněla jsem si na kamarádku a její notebook, takže jsem ji o něj obrala 😀 😀 😀 , aspoň do víkendu a to už pak snad budeme mít noťase opravenýho. Na stolní si počkáme cca 30 dní 🙄 🙄 🙄 .

JaniSun, to je šikulka Maty, vidíš, on všechno dožene.

Zuzi, s tou postýlkou šupem dolů, je to fakt nebezpečný 😖 😖 😖 . To by byl dobrej karambol.

Marci, to je teda obr, my teď máme 80, na zimu beru 86, a to mi nepřijde, že by byl Kuba nějakej prcek. Kamarádka má holčičku 1,5 roku a je stejně vysoká jak my. Snad nebude na těláku na konci řady 😀 😀 😀 .

No nic, plno hodin, jdu něco dělat, ať se taky dohrabu do postele.

Dobrou noc mamči a dětičky.

jana.sun
24. srp 2009

ahojky,

tak já dnes v noci nespím, páč rodím 😀 😀 😀

no, tak já uvažuju na zimu taky o té 86, ted máme tak těch 80. no dnes jdem na kontrolu, tak uvidíme, kolik přesně v roce vážíme a měříme.

samo na rehabce Maty nic nepředvedl - zalíbila se mu tam knížka se zvířátkama, jak jsme mu ji vzaly, tak se vztekal - zas jsme ho "násilím" rvaly do poloh - no prostě nic nového 😅 ale lezení mi paní uvěřila, zapsala si to, takže uvidíme, ted bude mít dovču, tak máme jít na další rehabku až za 3 týdny, tak se třeba Maty zdokonalí 😵

Zuzi, Sárinka je šikulka - no jo holčička, ty jsou prostě šikovnější 😵 tu postýlku opravdu zhod dolů, úplně jsem se podivila, jak jsem to na fotce uviděla - je to moc nebezpečný - předkloní se a letí 😨 😨 😨

Januli, tož vás to teda kosí - uffff. tak snad ty odoláš 😉
jo a líbí se mi, že už podruhé jsi napsala, že má Zuzka Zuzanku a ne Sárinku 😀 😀 😀
se mi to taky občas motá, jen se vždy stihnu opravit (no vždy ne, ale snaha je 😅 😅 😅 )

Marci, Dejvík je prostě lážo plážo pohodář - fakt bych ho chtěla poznat - teda vás oba - smysl pro humor vám opravdu nechybí - je vidět, že to zdědil po mamince, jen to zatím vyjadřuje svým způsobem 😀

Moty, tak fajn, že jsou kamošky s notebookama, to nám, když klekne PC, tak smůla 😝
Kuba mi přijde vzrůstem normální, to jen holky tu mají obříky 😀 😀 😀 (omlouvám se, opravdu, ale nabízelo se to) 😅 😅 😅

zuzanka26
25. srp 2009

Ahoj holky,

jste zlatý, ale nebojte se, takový hazardéři fakt nejsme, bylo to jen vyfoceno jako důkaz, že už stojí, jinak hned na to jsme dali postýlku dolů!!! to je jasný, že by mohla vypadnout a zrovna já jí hlídám furt docela dost, takže už je to dávno dole. 😉

motylek
25. srp 2009

Ahoj holky,
jsem tu jen na skok, hlavně jdeme popřát Matymu krásné narozeniny, hodně pohody, rehebilitační pokroky (které jsou hlavně zásluhou mamky, že), spoustu radosti a zábavy a spoustu dalších narozenin (aspoň ještě 99 😀 😀 ). Matyášku, krásně si to dneska oslav, dobře se najez, určitě bude moc dobrej dort a budeme se na tebe těšit až tě zase uvidíme.

Pavla a Jakub

jana.sun
25. srp 2009

ahojky,

tak na roční kontrole dnes máme 74 cm a 8.540 g - tož jsem to odhadovala, že je to víc 😵 😵 😵

Pavli a Kubíku - moc vám děkujeme za přání 🙂

zuzanka26
25. srp 2009

ju to bych to málem propásla, tak Matyáškovi všechno nej nej nej a ať dělá mamince jenom samou radost!!!! 😉

janula2008
25. srp 2009

Ahojky, taky se přidáváme k přání všeho nejlepšího Matymu! Ať je zdravoučký a pohodový kluk a mamce dělá jen samou radost 😵 Zuzi a omlouvám se za tu Sárinku, je vidět, že rok a půl na mateřské je už u mě znát 😀

pindule
25. srp 2009

Ahojky,
přidávám se k přání Matymu,moc zdravíčka a spousty štěstíčka a mamince spousty radostí

jana.sun
25. srp 2009

holky, moc děkujem všem 🙂

zuzanka26
26. srp 2009

Jani to je v poho, občas Sárince někdo říká Zuzanko 😉 😵

lacherka
26. srp 2009

Jani tak se s Míšem přidáváme k přáníčku! Pěkně s ním ten první rok oslavte a at klučina dělá jen samé pokroky

My jsem včera dorazily za mamčou na dovču, tak jsem dnes zkusila net, napřed se mi nerozjel vůbec, tak už jsem zoufala a ted už jede, sice pomalu, ale jede🙂)

Mamka jsou s Míšem na procházce, tak já si trochu schrupla. leč noc tu byla trošku krušná a ted se jdu podívat ven, svítí tam sluníčko

Maty a vyhrali jste nakonec??

jana.sun
26. srp 2009

Moni, taky děkujem za přání 🙂
taky jsem si dnes odpoledne schrupla - jejda, to se hezky spalo 😵 oba jsme s Matym spali od 12 do 15 h 🙂

zuzanka26
26. srp 2009

hm holky to mi neříkejte, mě Sárinka spí půl hodiny někdy výjimečně hodinu a já neusnu i kdybych se rozkrájela 😕

betina
26. srp 2009

zuzi, tak to ale musíš. nebo si vem třeba aspon časopis a čtu si. já mám vyzkoušeno, že když ji dám do postýlky spí tak půl-hodku a když jsem vedle ní, zchrupne i na 2 hodiny, prostě ji blízkost uklidňuje.
u nás je ted mamka do soboty, tak je onzábavu postaráno 😀

jana.sun
28. srp 2009

ahojky, jak se všichni máte?

my včera byli v Lažánkách za Bítýškou u kamarádky z porodky slavit narozky prcků - bylo to super. Akorát třetí prdolka s mamkou nedorazili, bohužel nemohli. každopádně Maty a Terezka mají na sebe asi dobrý vliv, protože Terinka se rozchodila (sama bez držení) a Maty tam většinu doby lezl normálně po čtyřech!!!! 😵 tak doufám, že mu to i nadále vydrží 🙂
stejně je to sranda, stejně stará Terezka se rozchozovala a Maty se teprve rozlézá 😅 😅 😅

pindule
28. srp 2009

Ahoj holky,
Jani u mě dnes zase na prd a to už jsem jásala,že už to je asi za mnou,byla jsem už celkem v pohodě plná elánu a včera večer to na mě padlo a drží se mě to jak h.... košile.4 a půl týdne už mám za sebou tak snad už to nějak doklepu,teď mě chce manžel vytáhnout zítra na chatu do pondělí tak nevím jestli jet a nebo být doma a utápět se v tom a co když se v tom budu plácat i tam,doma se to plácá líp,že jo 😢
Nerada bych sem zanesla špatnou náladu,ale potřebuju se zase z toho vypovídat,od rána bulím a to je malej celkem v pohodě víc spí než je vzhůru,tak nevím,jestli to někdy zkončí,přijde mi,že ne.
Holky dobrou náladu všem přeji a i za mě.Díky a papa

betina
28. srp 2009

pindi a jka ti je a co tě ted trápí? asi blbej dotaz, ale povídej...jinak jed určitě pryč, osobně si myslím, že to změna prostředí udělá dobře.

pindule
28. srp 2009

Beti,ale šestinedělí,snad je to tím,víš Beti mě trápí každou chvilku něco,ze všeho mám strach,hlavně o děti,ale i o muže i o sebe,sebe strašně pozoruju a kde jaký píchnutí už panikařím,no hrůza,teď ti to píšu a už se mi chce zase brečet.Snad to někdy skončí

Upřímě holky ještě.že to dítko je už třetí,jinak bych už do dalšího nešla,jen kvůli těmhle stavům

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru