Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
5. srp 2008

Nám by se hodilo to úterý v 10h. Co vy? Zkusím zkontaktovat ještě Lukynovu známou, která je odtud a chce taky chodit s malou plavat (má 3měs.), je pojízdná tak by byl problém vyřešen s ježděním.

janula2008
5. srp 2008

Ještě zkusím zkontaktovat ten Kenny, tam by to opravdu mohli být Kohoutovice. Snad něco najdeme. 😕

janula2008
5. srp 2008

Holky, tak já mám dnes úřední den hehe 😀 😀 Takže zjištěno, ideální mi příjde Kenny,jsou tam i moc milé paní po telefonu. Je to opravdu plavání v Kohoutkách, ale začíná se tam plavat až od 6měs (kvůli očkování atd.). takže pro nás by byl ideál listopad, kdy začíná nový kurz. Jsme tři a možná bych ještě 2 kámošky zkontaktovala, takže bysme byly jedna skupinka.Co vy na to??

pavlina05
autor
5. srp 2008

jani, ještě jsem nekoukala di pošty, ale čtu to tady o tom kenny. jo, je to až od 6 měsíce...já teda beru kohoutky 100 pro
já jim psala mail, ale neozvali se..
jsi dobrá informátorka...

chovám, tak datluju jedním prstem...

to by bylo super ta naše skupinka 🙂 , jen my budeme mít 6 měsíců v prosinci...snad by se to dalo domluvit .... 😉

pavlina05
autor
5. srp 2008

jani, jo úsměvy už jsou 🙂 ...ještě by mohl být ten brekot pryč 🙂
to porodné můžu žádat celý rok, že jo???? aby mě ho pa dali 😒

janula2008
5. srp 2008

Ja myslim, ze muzes zadat do roka no...Ale radsi ber, dokud davaj, at ti to nesnizi do te doby o dalsich 5000, kdyz koukam, co se tu v tyhle republice deje 😀 .Ja myslim, ze to by se ukecalo tech 6mes. Nam to od listopadu staci, jeste by se pridala nejaka ta znama a bylo by to prima. My na to plavani tak nespechame a je fajn, ze pojistovna nam na to taky neco prispeje a v lednu muze zas. 😀 😀 😀 .No nic, jdu rychle neco zbastit dokud mala chrni po jidle, pak pujdeme ven, takze vecer zkusim napsat.

marcelka_88
5. srp 2008

Ahooj .. Jsem tady poprvé .. Porodila jsem skoro před 3. týdny a hledala jsem něco o poporodních depresí .. Malého miluji, všechno .. Ale pořád se mi chce brečet, je mi smutno, mám deprese.. Možná je to i tím, že s přítelem ted mám problémy .. Já jen .. Jak jste to zvládli ?

pavlina05
autor
5. srp 2008

marcelka_88 ahoj ! Vítej mezi náma!
Já jsem byla po porodu na dně. Viděla jsem vše černě, vzah, budoucnost , výchovu....
Ráno jsem vstávala ze staženým žaludkem co bude..
přitom nic se nedělo, jen mimi plakalo, chtělo přebalit, nakojit...
Marci, já to zvádám každý den.....no vsatnu a řeknu si, že jsem doma pro to svoje miminko, že to musím zvládnout, že bude líp a líp. Že se vše časem srovná. Źe si zvykneme, miminko poroste a bude se usmívat a dělat nám radost...
Řeknu ti, že ty hormony v šestinedělí se mnou pěkně házely§ To bylo děsný období.
Musíš prostě doufat, vydžet, dát si nějaký lepší cíl - bude teplo, pojedu ven,...pojedu na výlet, budeme chodit plavat,...a tak...
A až pomine to úděsný šestinedělí tak bude líp a líp.
Ono se to všechno srovná! 😉
Teda časem..někdy mám depky jako blázen, brečím..ale to spíš proto, že náš Alešek je uplakánek a já se tím trápím.
Jo a jedna věc, člověk si musí uvědomit co má za dar. Za nádherné zdarvé miminko! Někdo ho ani mít nemůže!!!

Drž se 😉

marcelka_88
5. srp 2008

pavlina05 ahoj ! Když já jsem hrozně ráda za to, že mám malého a že je zdravej a krásnej a tak ... Proto nechápu proč mi někdy naskočí do hlavy takové ošklivé myšlenky a pak brečim a brečim, protože je doma bordel a protože se mi stýská po kamarádech na které nemám čas a oni místo toho aby se mnou vozili kočárek jedou k vodě ..
Máš naprostou pravdu, hormony se mi plaší úplně nehorázně a to jsem myslela, že až se malej narodí, tak už bude jen lépe a zmizí mé nálady z těhotenství, ale ono je to ještě horší !
Děkuji za přijetí, ono mi hrozně pomůže, když si s někym popovídám o tomhle kdo to má, nebo zažil také ...
Doma internet nemám, ale u mamky ano, tak vždy když sem pojedu ráda napíšu ..
Máš pravdu jsme doma pro ty děti, jen už si přeji aby ty pochmourné myšlenky zmizeli, nálady taky a ten smutek s pláčem jakbysmet ...

lacherka
5. srp 2008

ahoj holky, tak jsem se sem dostala, celý den jsem byla u babičky,ale na bazén to dnes nebylo, Míša zase kričí, ale celý odpo nám sem svítí slunko a je tu vedro, já jsem skoro nahá a je mi vedro,tak jsem ho vyslíkla jen do plinečky.
Já bych byla pro to plavání určitě v těch Kohoutkách to je pro mě nejlepší, protože do černých polí bych jela mhd hodinu a to si nedovedu moc představit, akorát mám problém s tím věkem ja Pavča, ale snad by to zkousli nějaký ten týden. a taky myslím,že to bude lepší až od pul roku, protože ted by tam asi pořád plakal, pak bude přece jen větší a už to bude lepší...takže jestli to nebude vadit ten věk, tak já jsem určitě pro Kohoutky!
Před chvíli jsem venku potakala sousedku, co má stejně starého chlapečka tak říkala, že nás často slyší plakat☹ a mluvili jsme o tom plavání,tak by prý taky chodila ale až pozdějc než ty 3 měsíce, tak si myslím,že by ty Kohoutky od 6měsíců brala taky. Pak mám ještě jednu kamarádku, ta má ted holčičku 3,5 tak by možná chodila taky...no uděláme pěknou sestavu!

janula2008
5. srp 2008

Holky tak to by bylo super, budem tam sice nejstarší a celkem o dost, ale nám to neva.Tak bude ideál domluvit se na ten listopad a já s tím budu počítat. V září by bylo fajn, kdyby se tam jedna z nás skočila podívat, řekla jim tam kolik nás bude celkem a jestli jim nějaký ten týden do 6měs. nebude vadit (pochopila jsem, že jde hlavně o to, mít za sebou 3 hexa vakcíny a to už mít budete ne?).Zjistím, kdo by ještě chodil, ale jedna ta známá už bude chodit do Řeckovic a druhá má teprve měsíční, takže to asi nic...no každopádně tři jsou dobrej základ. 😅 Jinak jsme dnes trhly rekord, 2 a půl hodinky venku naprosto bez pláče, dokonce jsem se zkámošila i s jednou Lukynovou spolužačkou co tu vozí 3měs.holčičku, tak jsem ráda.Jinak Marcelko, vítej, jseš tu na správném místě,my se tu z depek taháme na střídačku 😀 . Včera jsem je fakt po dlouhé době zas chytla taky, ale dnes už paráda. Je to prostě různý, jeden den lepší a druhý horší...Ale na šestinedělí to nemá, věř mi Marci, že bude líp, prostě se to musí přežít a občas se z toho i vybulet nebo tady vypovídat 😕 .Je to šok ten porod a mimi, to každopádně, člověk byl zvyklý na to, dělat si hodně věcí podle sebe, v klidu se vyspat, zajít si s kamarády posedět večer...a najednou je tu někdo, kdo plače třeba co hodinu, nezajímá ho, jestli jsi najedená, vyspaná aspoň chvíli atd.Prostě se najednou vše točí kolem miminka...Věř tomu, že ty nálady jsou hlavně hormony, nejednou jsem po půl dne neustálého křiku měla chuť malou hodit z okna nebo ji jinak jakkoliv umlčet (což bych samozřejmě neudělala 😀 ), ale stejně je to občas psycho a kdo to nezažil, nepochopí...Já když jsem sebevíc naštvaná a mám depky tak nakouknu do snažilek, přečtu si pár stránek a pak děkuju za to, že ten svůj malej zlobivej poklad mám, protože je to fakt to nejlepší, co se mi kdy povedlo.

pavlina05
autor
5. srp 2008

marcelka_88 cítila jsem to úplně stejně. A jsem ráda za to tady!! Takže se neboj a vždy se ozvi, kdykoliv 😉
mě trápí to, že jsem tady celý den sama. Nemám tady žádné kamarádky, vše je to pak horší než se zd᧠Naštěstíí je Mk a taky až budeme chodit plavat a cvičit, tak bude líp.Určo!!!

Holky!!!! Ahoj§ Tak jaká dnes? U nás celkem ok. Byla jsem na 2 hod vycházce tady v Oboře a pak ještě na letišti. MM tam jel lítata s vrtulníčkem, tak jsme jeli také.
no a pak bylo asi 2 hod uspávání 😝 Ája furt plakal!! Teď spí hodinu, tak se modlím aby vydžel aspo=n další 3!!!

Lacher, já jsem taky pro Kohoutky a Kenny klub si myslím, že je nej. 😉 Já to mám hned nad barákem 😉 , takže v prosinci by to bylo pro mě úžasný a pak by jsme šli k nám na kafe 🙂 ...

JAni, jo to by bylo fakt super! Já myslím, že my máme ty naše uplakánky a tak bude fakt nej začít snimi až v těch 6 měsících. Jelikož to mám nadosah ruky, tak bych to mohla občíhnout já 😉

Holky, zíta valím do práce do Vyškova, pozdavit holky a pochlubit se s Ájulkou, tak tady budu až večír.

Mějte se bájo adržte mi pěsti 😵

titida
6. srp 2008

pavli - díky, jestli jsem silná, to nevím, ale jak se říká, matky vydrží nejvíc a je to fakt, být taková bolest s těma prsama s něčím jiným, tak už se na to dávno vybodnu 🙂 ale pro Kačku vše 😵

najely jsme na ty klobouky, sice mi přišlo,že toho vytáhne míň, ale dlabu na to, prsa nebolí a hlavně neteče krev, tak prostě kojím, co vytáhne vytáhne a zbytek dokrmím, se z toho nezblázním, no ne?

teda včera jsem se sem chtěla jít vybrečet, protože MM přijel asi o půl desáté z práce, sedl k PC,pak tak deset minut držel kačku, když jsem jí dávala dokrm (nebo příkrm? tonikdy nevím,co je dobře) a pak řekl, že je unavenej a jde spát. to mne dostalo a neudržela jsem se a rozbrečela se a něco mu i vyčetla. Pak Kačka nezvykle v noci tak od čtyř souvisle plakala, což nedělá (omlouvám se, vám to musí připadat trapný, když ti vaši drobečci pláčou pořád, ale Kačka má tohle tak jednou za týden, deste dní,takže nejsem zvyklá), což by tak nevadilo, ale se mi šíleně nalilo jedno prso a bolelo to, že jsem bolestí nemohla spát, takže jsem do těch čtyř skoro nespala, pak se jí to prso furt cpala, ale moc to nepomáhalo, MM se vzbudil, tak jsem ho poprosila,ať mi něco nahřeje, abych si nahřála to prso, tak nasraně vstal, že to nemůže najít, pak to nahřál a během vteřiny spal a já tam seděla , cpala Kačce prso do pusy a brečela bolestí a naštváním, že mne ani nepohladí, nepolituje nebo tak něco. ráno jsem byla úplně vyšťavená, spala jsem max dvě hoďky, oči opuchlý pláčem.
ale než jsem se dostala sem se vám vyplakat do písmenek, tak MM přijel z práce už v pět,šli jsme ven s kočárkem, do M.paláce do McDonalda na zmrzlinu a hezky jsme si promluvili, takže fakt asi někdy hůř a někdy líp.

titida
6. srp 2008

jo a do toho plavání bych možná taky chodila, jestli zkousnete mou nechutnou postavu, sice mám blíž Morendu, ale do Kohoutek mi jede trolejbus (nebo mohu vzít auto,že 🙂 )

lacherka
6. srp 2008

Pavli a copak tam jede? já bych jezdila 50tkou, tak už se těším! Bude to fajn...
Titida: jako postavu prosimtě? seš mezi modelkama nebo co? 😉

Od 5 hodin u nás chvíli spánek a pak pláč, spánek pláč...prostě chlapec je už vyspaný a nezajímá ho,že rodiče jsou uplně.k.o. a ještě by spinkali, prostě se musíme prckovi věnovat, vzít ho do náruče, jít se s ním projít po bytě a je klid! přítel ho dal do lehátka před televizi a pustil krtečka🙂 no zabralo to jen na chvíli....
ted spinká, přemýšlíme kam odpo vyrazit ven, jsme ted bez auta, tak chodit po okolí, ale tady tu Oboru už mám projitou a na přehradě to samý, tak možná že bysme jeli do Vev. Bitýšky busem a tam kolem Bílého potoka a pak někam na zahrádku🙂 no nic mě nenapadá....
holky nemáte zkušenosti s vyrážkou z plenek? Malýmu se na zadečku, na jedné straně udělala vyrážka a dřív mi kamarádka říkala že na Pampers má hodně dětí alergii no a pampers mu zrovna dávám....ted jsem dala teda raději huggies...

janula2008
6. srp 2008

Ahoj holky, my jsme ted po obede tak cekam jestli bude spanek, no uvidime...a pak vyrazime ven. Titi jako na postavu se vykasli, opravdu to tam nikdo resit nebude, to je fajn, ze uz jsme 4. 😀 Moni, nam se objevilo par pupinku jen zridka kdy, plinky dost stridame, ale kdyz tak zapremyslim, tak zrovna nedavno a taky ted pouzivame pampersky. 😕 Ale muze to byt i z toho tepla.Dost ji nechavam tu zadulu vetrat, co to jen jde a mazu kremem, vetsinou se to do par dni ztrati.

janula2008
6. srp 2008

A s tema prsama je mi te opravdu lito, ale my tak do tech tri mesicu taky fakt trpely, nastesti se to pak zlepsilo a ted uz dobry (teda az na to, ze slecna cuca porad jen z jednoho a z druheho nechce😀 ), urcite se to zlepsi i u vas. Jdu neco rychle taky pojist, uz hlady silham 😅 .

pavlina05
autor
6. srp 2008

Ahoj holky!!!
Tak jaká dnes?
já byl celý den ve Vyškově. Nejdříve v práci za holkama a pak za kámoškou co má o 17 dní mladší holčičku. Ta je teda zlatíčko! Jen spí a jí. No, teda taky to nemají jednoduché, malá nechce pít z prsu.Tak jí z lahvičky...

Alešek se zase ukázala jako hodný kluk§ Už vážně myslím, že je zahradní a venkovní typ. On miluje prostě čestvý vzduch!!spal tam tak nádherně 4 hod! Jsem zírala!!!!

titi 😉 , chápu jak ti bylo. U nás je to podobné, MM dojde z práce, naběhne na PC a čučí se co bude v TV a mě ani nepomůže! No a dnes...já měla tyky na krajíčku....řekl, že to nezvládá. A já na to jako co nezváláš?? A on , že to dítě.

☹ ☹ ☹

Jo a o té postavě ani nemluvě 😝 😝 😝 😝 Monča a Janča jsou tip modelky. Zato já 😝

Lache,ta 50 jede nahoru v Kohoutkách, že? Tam dolů jede 37. a nebo pěšky, to je kousínek z kopce 😉
Lach, já měla tu vyrážku o víkendu.(terda ája) Jsem myslela, že plenkama Huggies...Já dávám také Pampers. Ale o víkendu jsem právě vyzkošela Huggies...a měli jsme hooodně zarudlý zadeček! Pak jsem hodně mazala Sudo Creamem a dala zase PAmpersky a bylo to ok. už ju namáme 😉

Holky...tak MM vyrazil ven, prý lítata s vrtulníčkem.....asi už má dost pláčew...Přitom dnes je skvělý den bez pláče. Tak a já ˇajulu uspala a je klídek...Jsem zvědavá na dnešní noc, když den byl tak super 🙂

Lach, tak kde jste dnes byli???

Holky, jo, to by bylo vážně fajn chodit spolu plavčit!!

Tit, odkud jsi?

janula2008
6. srp 2008

Pavli zdravim, u nas uz se spi 😉 .Dnes byl taky fajn den, byly jsme hodne venku, holky nekecam, nas fakt spasil ten kocarek deltim za petistovku se sitovanym okynkem 😀 .Lezi na brisku, kouka kam jedem a je uplne happy 😅 . Teda samozrejme ne vzdy, ale vetsinou, dnes vydrzela dlouho. Ti chlapi fakt dokazou potrapit, musim rict, ze Luky je dost odolnej proti revu, ale kdyz place treba 2 hodky v kuse pred spanim, tak taky zacina nervit, ale to je uz nastesti cim dal min...hlavne to nezakriknout 😀 .Uvidite, ze s tim placem to cca od 3mes. bude lepsi a lepsi...Simca uz se fajnove zabavi. Holky, na to plavani s Vama pocitam a uz se mooooc tesime. A urcite bych se rada s Vama domluvila kolem toho 20.8. na nejake to kaficko at se v Brne nenudime a kdyz bude hezky, nebudem prece doma ze 😉 .S tema plinkama je to ruzny, protoze kazdy mimco je jiny, nam treba nejvic sedi ty Huggies a docela i Helen Harper, ale verim, ze ostatnim nemusi.

janula2008
6. srp 2008

Jo a prosim te, ty postavy vubec nereste, nebudem nekde na molu, ale s prckama v plavani!!! 😠 😠 .Uznavam, ze mam docela vyhodu ve vysce (180cm), takze se na mne tak nejak toho dost rozlozi, ale zadna twiggy taky nejsem a na zadku mam paradni celulitidu, tak neblbni Pavli 😅 .

pavlina05
autor
6. srp 2008

JAni, díky 🙂 no koukám na tvé albíčko..ty jsi kost 😉
Jo, já to ani moc neřeším, ale fakt mě štve ten břuch ...ale co bych chtěla 2 měsíce po porodu , že???

Já to plavčo beru jako vyřešené, jdeme do toho holky!!! 😉 Škoda, že až v prosinci§ Já bych šla hned 🙂
Jani, mám to teda nějak zamluvit, domluvit??, Já tam zaběhnu, až tam budou premávat 😉

Holky, kdy to kafe???? já chci strašně s Váma jít, ale teď budu 14 dnů u našich na chatě!!!!Tak ...??? Jé, já o to nechci přijít!!!!!Néééééééééééé

janula2008
6. srp 2008

No o té kosti bych pomlčela, hlavně když na sebe zírám ráno do zrcadla s pytlama pod očima 😀 . Taky mi jakýsi Lukášův kámoš (byl nalitej, ale to ho neomlouvá 😀 ) asi v druhým měsíci po porodu řekl, jestli nezapomněli doktoři v břuchu ještě Simončino dvojče 😠 😀 . A tím mi srazil sebevědomí na bod mrazu, už jsem si myslela, že po porodu trochu splasklo. Pavli, tak pokud budeš mít cestu kolem, tak se jich tam na tom plavání zeptej co a jak, řekni, že jsem tam volala a že by nás v tom listopadu (začínají co dva měsíce - pak až leden) bylo tak 4-5 maminek, uvidíme kdo se ještě přidá a zda by nevadilo, že budete mít těch necelých 6.Snad ne... 😕 To kafe dame, my budem v Brně minimálně do nějakýho 22-23.8. a to už budete zpět ne? Nebo bych to nějak udělala a domluvíme se i jindy.

janula2008
6. srp 2008

Koukám, že taky upravuješ albíčko Pavli 😀

pavlina05
autor
6. srp 2008

jani, ty vidíš všude 😀
Já kouknu na ty stránky Kenny a pak tam zajdu 😉 Mám to 5 minut cesty 😉
Kámoši jsou na prd, když neocení roli matky roditelky!!!!!!!!!
Jo, já to musím promyslet, ale to kafe teda nepromeškám!!!! 😉

pavlina05
autor
6. srp 2008

Dobrou holky 😔

janula2008
6. srp 2008

Taky už to dnes balím, dobrou 😉

titida
7. srp 2008

pavli - jsem ze starého brna, takže z mendláku do kohoutek v poho. a kohoutky znám, osm let jsem tam žila, ale zrovna teď jsem svůj byt prodala kvůli penězům na baráček, no ukápla slza, měla jsem to tam ráda

a MM včera vzal Kačku ven, že si dají s kamarádem jedno pivkona zahrádce a já si chtěla skočit ke kadeřnici. tam mne nevzali, tak jsem šla nakoupit a MM mivolá, jestli už jdu, že malá řve. Tak jsem tam přišla za nima, malá seteda zatím uklidnila no ale za chvíli už zas řvala, tak jsem ji vzala a MM že nás dojde, jen dopije pivo. No přišel za hodinu a půl. No nepicli by ste ty chlapi nekdy? 🙂 a to jsem myslela, že jsme si to den před tím vysvětlili, ale asi jsem si to zas vysvětlila jen já, si už připadám jak pako

pavlina05
autor
7. srp 2008

Ahoj holky!!!
U nás noc klidná. Teď jsem nakojila a ája nehodlá spát, tak leží na dece a brouká si.

tit 😉 , Kohoutky jsou krásný. Jen tady mít ještě nějakou spřízněnou duši...
no comment chlapi 😠 ...on to někdy pomaleji chápou.....

pavlina05
autor
7. srp 2008

Holky, tak jsem koukala na ten kenny klub - plavání. A zítra je zápis. Já tam dnes zavolám, optám se a kdyžtak bych nás šla zapsat, jo? 😉
Kdo teda bude chodit?
Janča
Monča
Titi

Otám se kdy bychom teda mohly, když ty naše děti jsou ještě malé 😉

janula2008
7. srp 2008

Pavli, tak se tam zkus mrknout, ale já myslím, že ten zápis je teprve na září ne? 😲 My budem chodit se Simčou s Váma určitě. U nás dnes noc nic moc, šla jsem spát kolem 23h. a malá už ve 2h. vzhůru (to proto že usla už kolem té 19h 😠 )takže proces uspávání, v 6h. ráno to vypadalo, že budem vstávat definitivně a nakonec ještě do 9h.naštěstí zatuhla. Teď si tu hrajem na dece a mě hrozně nějak bolí hlava 😖 .Tak pěkný den holky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru