Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

zuzanka26
7. lis 2009

U nás se spí až teď.... holky jsem vyčerpaná. přemýšlím, co dělám špatně. Hodinu jsme říkali říkanky a písničky a prostě nic, pak se rozeřvala a mě už chytly takový nervy, že jsem musela jít pryč z pokoje, tak asi 5 minut řvala jak tur a pak jsem jí 15 min uklidňovala aby vůbec usnula. Proto vím, že meotda vyřvání nejde. Ale už si s ní nevím rady. Kdyby pak celou noc spala, tak to klidně vydržím, ale takhle? když vím, že za hodinu mi začíná noční kolotoč?
Nevím, to je málo unavená? proč takhle pláče, co jí chybí? Byli jsme tam oba dva s MM, hladila jsem jí, nic nepomáhá. 😢

motylek
7. lis 2009

u nás se spí až od teď, takže paráda, jdu na chvilku na facebook a valím do betle. Náročnej den a ten večer, jsem myslela, že mu vypíchnu oči, aby už je konečně zavřel. A to vstával ráno v osm, takže takovej prííííma dlouhej den.

pa a dobrou

pavlina05
autor
7. lis 2009

Zuzi, no chtěla jsem poradit tu metodu vyřvání...
A co si lehnout s ní 😲

TAk my měli super den, Ájis spal 3 hod odpo a teď spí pořád 😀 že by se blýskalo na lepší časy? 😅 cha cháááá

dobrou 😵

pavlina05
autor
8. lis 2009

Ahojda

😀
Holky, představte si...Ája šel spát v 20:00, probudil se až v 1:00, pak teda hodinku hledal polohu, mazlil se...no a pak usnul a spal až do 8:15!! Já padám, jsem přespaná! Jestli to takhle půjde dál, tak mám skvělou mateřskou
😀

zuzanka26
8. lis 2009

Ahoj Pavli,

tak moc gratuluju, máte to za sebou a teď už bude pohoda... a tiše závidím, u nás noc katastrofa, buzení po hodině a já padám.... 😖

pavlina05
autor
8. lis 2009

Zuzi, no raději potichu...abychom to nezakřikly. Ale tak dloho jsem nespala od porodnice!!!! 😅

Tak my asi dnes ani obídkovat nebudeme...MM stále přidělává mikrovlnku v kuchyni, nezačala jsem ani vařit ještě!

pavlina05
autor
8. lis 2009

TAk konečě máme po jidle!

lacherka
8. lis 2009

Pavli, gratulace, to jsi ani nečekala, co? Paráda....

pavlina05
autor
8. lis 2009

LAch, já taky ne 😀
Jakej byl bál?
NA lampioňák asi nejdete, co?
Ája má trochu teplotku, tlačí se mu 8.zub

lacherka
8. lis 2009

psala jsem příspěvek a Míša vypl počítač....

Pavli v Globusu jsme nebyli, měla jsem jet s T. rodičema, ale neozvaly se, ale pokud bysme tam jeli s T. tak na tebe budu myslet.
Na lampionak nejdeme, zůstala jsem u mamky, protože se mi nechce nějak domů, takže pojedem až zítra ráno

Bál dobrej, akorát tam byli všichni co to country žerou, většinou starší lidi, kteří měli i na učený různý sestavy a já na začátku říkám, že si sedám do zadu, jestli budou vytahovat lidi, tak prostě nejdu! No a jako na každý učení tancování pro mě někdo z té jejich skupiny přišel. Tak jsem klukovi říkala, že mu to budu akorát kazit, že já toto snad nikdy netančila..no tak motovidlo jak vyšitý....ale po půlce už jsem si zvykla a to jsem netušila, že ty tance budou 3 za sebou...ale jo, aspon jsem zkusila něco novýho a pak pro mě pořád někdo chodil. Však jsem tam byla taková navíc. Nakonec jsem tam měla ale jednoho dotěrnýho nápadníka, a to jsem moc nepobrala a tak jsem raději šla domů.
A taky mě pořád lákaly do těch jejich kurzů, že mám chodit....tak jsem nad tím uvažovala, že bych měla aspon nějaký koníček, protože to tančení je fakt odreagování, ale časově bych to nezvládala, navíc pořád jezdí někde po vystoupení a to už vůbec....

Pavli odečítáte při měření pořád ten 1 stupen? Od kolika se bere, že má teplotku? Já Míšu skoro vůbec neměřím, měříte do zadečku? Míša to totiž nevydrží, takže se to ani nedá.

pavlina05
autor
8. lis 2009

Míša je odborník na čudlíky 😅 , viděla jsem to v jogušce🙂
Ája teď zase ničí tiskárnu 😅

Lach, ok, jsi moc hodná. Za to myslení na mě něco vyrobím pro radost 😉

Lach, do zadečku se dává rychloběžka a odečítá se 0,5 stp 😉
Já moc také neměřím...jednou za 100 let.
Měřila jsem rychloběž. v podpaží 😉

pavlina05
autor
8. lis 2009

☹ tak Ája nejí, nechce mlíko...ach jo!
Už šli kluci na kutě, tak snad se nám podaří zopakovat včerejší noc 😔

Jani kde jste vy?

jana.sun
8. lis 2009

ahojky,

psala jsem tu příspěvěk a spadl kůň 😕 😕 😕
tak ještě jednou.... 😝

dnešní noc katastrofa, Maty se vzbudil o půl jedné, chvíli po tom, co jsem šla spát, i když jsem byla naprosto potichu, stejně se vzbudil ☹ ☹ ☹ mm si ho vzal do obýváku, já šla spát, ale vedle v ložnici jsem ho furt slyšela, tak jsem nakonec usla v "pokojíku". po nějaké době mě vzbudil pláč, tak jsem přemyšlela, jesli tam za nimi jít, nešla jsem, za cca čtvrt hodku to ustalo a byl klid - no já neměla u sebe žádné hodinky, ale mm mi ráno říkal, že Maty usnul až po půl čtvrté!!!!! 🙄 🙄 🙄 🙄
no dneska už měl dva spánky . mmch jeden v Kohoutkách - byli jsme se tam projít - tak jsem na tebe myslela, Pavli 😀 no a hlavně jsme mu přesunuli postýlku do "pokojíku" - tak nám držte pěsti, at to zabere. ach jo, já už jinak taky nevím, co je špatně. vždyt do roka spal celou noc!!!! ☹ ☹ ☹

holky, já se omlouvám, ani dnes nereaguju na vaše příspěvky, jsem nějaká grogy, maty se tu na mě věší a za chvíli bude chtít mm na pc - takže se pro dnešek loučím.

držím všem palce, at je co nejklidnější noc - tentokrát i nám 😔

pavlina05
autor
8. lis 2009

JAni, jsi měla písnout. Byli jsme doma celý den.
Chápu 😵 😵 😵 rychle do betle 😉

pavlina05
autor
8. lis 2009

JAni, snad ten přesun postýlky bude k dobru 😉

betina
8. lis 2009

Jani, to je mi moc líto ty noci. u těch mimin je fakt nejhorší, že si vytvoříš nějakej režim a ono najednou bum a je to zase jinak ☹ tak vám budu moc držet pěsti. JInak teda my už jsme jaksi museli rezignovat na postýlku a ted prostě Verča spí s náma, zase se nyvyspím, ale ona spí líp. taky nám rostou stoličky, tak je ted takový horší období. holky, taky moc nepřispívám, ale dočítám poctivě!!!!
Zuzi, vím, že to s tím spaním není asi útěcha, ale....u nás ty noci byly horor asi do zhruba toho roku ☹ už jsem ani nespočítala, kolikrát za noc jsem musela vstávat. a vím, jak je to strašně náročný!!!! takže je mi to líto, ale bude líp!!!!!!!!!!!!!

pavlina05
autor
8. lis 2009

Bet, musíš mi pak vše vylíčit ohledně spaní Verunky 😉 Vyřvávací metoda nic? 😕

pavlina05
autor
8. lis 2009

...jo a vítej do klubu spících dětí s rodiči 😀

jana.sun
9. lis 2009

ahojte,

tak hlásím prospanou noc!!!!!! 😵 😵 😵 😵 uffffffffff 😝 a doufám, že nám to i nadále takto vydrží. Maty usnul kolem 22.hod a spal až do 7:45 - no parádička 😵 😵 😵 já teda byla nervozní jak sáňky v létě, do postele jsem se dostala kolem půlnoci, ale bylo takové divné, že tam nebyl - jsem nemohla hned usnout 😅 😅 😅 v 5 ráno jsem byla vzhůru, tak jsem tam vlítla, abych ho zkontrolovala, jestli žije a v pohodě 😵
holkyyyyyyyyyyyyyyyy, at nám to vydržíííííííííííííííííí !!!!!!!!!!!!!!!! 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

Pavli, tobě moc gratuluju, jak jste to nekojo zvládli - jste oba s Ajiskem borci 😉
Co dnešní noc?
Jsem na tebe včera myslela, jak bys asi byla překvapená - spíš šokovaná, kdybychom na vás zazvonili 😀 😀 😀 jen teda samo nevím, kde bydlíte - ale tak přibližně, kdybych obešla pár zvonků, tak bych vás třeba našla 😅 😅 😅

Moni-Lach, ty tanečky by byly fajn odreagování - ale když je to tak časově náročné, tak to by nešlo, to bys musela mít vždy hlídání a to je asi passé, co 😖 škoda, určo bys tam přišla na jiné myšlenky a pěkně se vyřádila 😵 taky by mi nevadila občas nějaká ta odreagovačka - tancování by mě bavilo - ale jsem pohybové poleno, tak by mi to asi moc nešlo 😅 😅 😅

Moty, s těma vypíchnutýma očkama tě fakt chápu 😀 😀 jo a moc díky za scrapík - je super 😉

Beti, tak stoličky jsou potvory, držím pěsti, aby rychle vylezly a daly co nejmín zabrat. 🤐
máš pravdu s tím režimem, zvlášt, když si má člověk zvyknout na změnu k horšímu, tak to je fakt síla 😒

Zuzi, to je mi moc líto ty vaše noce, moc s tebou soucítím, kéž by ti šlo nějak poradit, pomoct 😔 😔 😔

já už jsem byla taky ve stavu, že bych Matyho vzala k nám do postele, ale on tam vždy víc ožije, skákal po mně, pak na mm stranu (mm ještě nebyl v posteli), tak jsem ho furt musela tahat zpátky - on z toho měl srandu a ještě víc skákal, ptže ho to bavilo 🙄

jinak holky, chci vám moc poděkovat za podporu tady, jste moc fajn. 😵 😵 😵

pavlina05
autor
9. lis 2009

Ahoj Jani! Tak to je moc fajn a bezva! Moc a moc! jsem ráda, že je to zase v pořádku a MAty už bude spát a spát 😀 😀 😀 😀
BYlo na čase!
TAkže zase máte režim jak normální lidi? 😀

Měli jste se stavit, telefon máš 😉 No než bys obešla Kohoutky, tak by ses nazvonila 😀 Kde jste byli?

U nás tato noc nic moc...prso samo nebylo 😀 , ale Aleš se probudil v 22:30a nechtěl spát až do 2:00!!!! Už jsem se vážně rozčílila. Ale měl teplotku a asi jej trápí ty zuby. Dnes opět teplota a protiva. Asi ani vařit nebudu, jen polívku. Ráno vůbec nesnídal.

jana.sun
9. lis 2009

pavli, díky. no, snad se zas vrátíme do normálu, kéž by 😔 😔 😔 jen teda do té doby, než se zas ozvou zuby, že 😕 😕 😕 😕 no a koukám, že vám ted rostou, achich ouvej 😒 😒 😒
Ty jo Pavli, já už mám skoro strach, že ti naši kluci si to "přehazujou" ty noce. dnes v noci Maty v poho a Ajisek ne - úplně vidím nás - od 22:30 do 2 žádný spánek 😨 😨 😨 😨

Myslíš, že bydlí v Kohoutkách víc Honigů??? 😀 😀 😀 byli jsme právě kousek od Palapaliny a tys psala, že to máš pod barákem, ne??? ale jinak jsme toho prošli víc - Kohoutky jsou fajn - se nám tam s mm líbí 😉 😉 😉

pavlina05
autor
9. lis 2009

Jani, no doufám, že ti kluci začnou sekat latinu!! A hned!!! 😠 😠 😠 😀 😀
JAni, ty víš všecko 😀 Palapal. mám nad barákem 😉 TAk příště kočko 😉

pavlina05
autor
9. lis 2009

,,,já jsem koza, odešlu přízpěvek a pak si vzpomenu, že jsem toho chtěla víc napasat 😀
MY nic dnes nevařili, Ájis nejí, asi skrz zoubky 😒
Já tady sedím, vyvalený cece na pC a masíruju a do toho piju mátovej čaj. To je pohled 😅

janula2008
9. lis 2009

Ahojky, tak jsem poctivě dočetla. 🙂 Dopo jsme řádily ve cvičení, Simča je šikula, už docela hezky spolupracuje, no konečně 🙄 😀 u nás noci naštěstí v poho, připisuju to tomu,že už fakt žádný zuby nelezou, sem tam si vstanu na MAMI,ale do 5ti minut je klid,snad to vydrží, protože dneska navečer Luky doveze na hlídání zas od té kámošky dceru,takže do středy máme o program postaraný 😅 Moty, s těma vypíchnutýma očima jsem se musela smát 😀 Tak bál dobrý až na toho dotěru Moni, jo? To je fajn se občas takhle odreagovat a je to potřeba, já prchám v pátek, protože Luky se zas v neděli určitě zdejchne na hokej 😎 😅 Půjdu se zkulturnit ke kadeřnici a pak se segrou oslavit a zkouknout ji ten nový byt, fakt už se těším.Moty, psala jsem ti zprávu na fc, asi už jsi to četla, prosíme 10x a dej vědět kam poslat penízky.

marci
9. lis 2009

Holky jak vás tak čtu, tak se musím smát, jak je všechno relativní a pomíjívé. David šel včera spát po Superstar těsně před půlnocí. Celou noc nám skákal po hlavě a v 6 byl vyspanej!!!!!!!! Kde je to moje dítě, které chodí spát před 19 hodinou?????

janula2008
9. lis 2009

JJ to je pravda,strašně rychle se u těch dětí všechno mění, ze dne na den 😵 někomu spí hezky první rok, pak se to otočí, někdo to má přesně naopak...je to s nima někdy síla 😀

pavlina05
autor
9. lis 2009

Holky 😀 😅 😀 😅 je to tak. No naštěstí každá máme něco, tak je to alespoň spravedlivé mateřství 😀

My venku dnes nebyli ☹ , Aleš měl 38,2...uvidíéme co zítra...

pavlina05
autor
9. lis 2009

Lach co vy? 😕

momin
9. lis 2009

Ahojky holky,jak ste na tom s tatinkama? jak vychazite? Kdyz mali tak malo spi a spi treba i s vama v posteli?

jana.sun
9. lis 2009

tak my se dnes byli projít - kolečko kolem Vinohrad a když jsem chtěla jít domů, tak Maty usnul, takže jsem si to holt musela prodloužit 😵 ale řeknu vám, je čím dál těžší se ven vykopat -teda vyhecovat se a jít - to blbý blbý oblíkání!!!! 🙄 🙄 🙄

jj, furt nám ti naši pokládci připravují nějaká překvapení, bohužel i nemilá 😅
Marci, u vás to bude snad jen vyjímka, ne? 😉 abys taky věděla, že máš doma malého člověčího klučíka 😵

Pavli, tak snad jen ty zuby - držíme pěsti! se na to očkování ani nedostanete, že? neměli jste jít?
jo a ty vyvalený cece u PC musely bý pohled pro bohy 😀 😀 😀

Jani, tak teda pevné nervy - snad to ve zdraví do středy přežiješ a pak si v pátek užiješ kolaudačku - a ne že budete dělat hluk - abychom vás neslyšeli až k nám!!! 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru