Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
9. srp 2008

Ahoj Marcelko, ja taky ze zacatku po porodu hned nemela doma net (stehovali jsme se) a jsem ted za nej moc rada 😀 . Matyasek je jeste hodne malinky a ty prvni tydny jsou opravdu nejhorsi, neboj bude lip, ja tady tak uklidnuju holky porad a je to pravda, cca od 4mesice uz je to s malou parada, my uz slavime za tri dny pul roku a neda se to oproti tem zacatkum srovnat, pryc jsou probdele noci, vetsina zbytecnych placu atd...nase heslo je vydrzet 😉 .

janula2008
9. srp 2008

Odpocivej co to jde, kasli na uklid, vareni, jak spi Matyasek, zdrimni si taky (pokud ti teda domu nelezou neustale nepozvane navstevy, jak lezli prvni tydny mne a fakt me to stvalo 😠 ).

marcelka_88
9. srp 2008

Ahoj janulo, to Ti věřim, že jsi štastná za net, to já bych také byla ... 🙂 Tak to se opravdu těšim až bude větší a bude to v pohodě a hlavně i až se prospim ...
No to je přesně ono.. Já vždycky sedim na posteli, koukám po bytě, jak je tam bordel ( povrchově mám uklizeno pořád, ale prach atd) a začnu brečet, že je tam bordel a že nestíhám nic ani se naobědvat, takže držim nedobrovolnou dietu 🙂 a to jsem přitom tak moc ráda, že ho mám ...
Na štěstí návštěvy nelezou 😀

lacherka
9. srp 2008

marcelka: no to mi něco připomíná🙂)

marcelka_88
10. srp 2008

lacheka koukám, že v tom opravdu nejsem sama ... : )

janula2008
10. srp 2008

Nene Marcelko, je nás takových víc 😀 . Moni, písla jsem Ti zprávu, ať tu nezahlcujeme diskuzi a Pája nemusí číst mraky příspěvků 😀 .

marcelka_88
10. srp 2008

Taak holky mám za sebou celkem těžkou noc i den .. Malý má asi ten růstový spurt a budí se mi skoro každou hodinu - hodinu a půl .. Budí se s brekem a skoro pokaždé i usíná ... Ted jsem ho uspávala od sedmi hodin a ted už snad spinká ... A to jsem ho nechala vyplakat, nosila ho, držela mu dudlíček (bez kterého neusne) no hrůza a ještě nespí, ted mu vypadl, tak začal zase plakat.. Doufám, že to brzy přejde ...

janula2008
10. srp 2008

Marci, moc drzim palecky, at to brzy prejde a vyspis se...treti tyden je pry spurtovej, aspon tak nam to taky na kurzech rikali, pak jeste 6 tyd., 3mesic a 6 mesic. (Ten nas ceka od utery).Neni to sranda, vid? 😔 Kdo nezazije, neuveri. U nas uz se nastesti spinka a musim to zaklepat, ale mala mi spi uz krasne celou noc tak do 5-6h.rano,ale opravdu si ty prvni krute tydny jeste zive vybavuju. Neboj, zlepsi se to. 😉 Pomaha ti aspon trosku mamca, segra nebo tak nekdo? A s tim jidlem jsme na tom uplne stejne, kolikrat si uvedomim odpoledne, ze jsem vlastne snedla jen jablko nebo misku cornaflakes, ani mi to neprijde, jak se porad clovek kolem ni toci, takze nedobrovolna dieta 😅 .Kazdy mi rika, ze jsem po male pekne zhubla, kolik to muselo byt namahy, ale ja se naprosto nenamaham, proste se nestiham prezirat (nekdy ani poradne najist 😅 )a jedina posilovna je momentalne posilovani s ni.Holky, jdu si napustit vanu, hezky vecer a Tobe Marcelko hlavne klidny. 😔

lacherka
10. srp 2008

marcelka: no jak u nás, taky vypadával dudlík a pořád dokola, ale to vždy věděla,že už se pomalu blíží spánek. no vydrž! Míša se zas v noci budí k ránu co dvě hodiny a dneska jsem ještě chtěla spat, tak šíleně spat a říkala si, kdy začně spát třeba tak 6hodin v kuse!
Marci a zkoušíš sab simplex na dudlík, chutná jim, tak třeba pomůže, a taky pevně zavinovat do plínky, Míša tak spí trochu dýl...no uvidíš, vyzkoušíš a poznáš co je dobrý a co ne.
Jani písla jsem ti taky zprávičku

marcelka_88
10. srp 2008

Janulo, tak to bude asi opravdu ten spurt.. Uvidíme, uvidíme. Doufám, že to netrvá nějak moc dlouho 🙂 .. Já se konečně chystám ke spánku, tak uvidíme co to udělá dnes v noci .. Máš naprostou pravdu, že to neni sranda.. Představovala jsem si miminko a jen to hezké, ale takovéhle starosti okolo mě ani nenapadli, takže jak říkáš kolikrát nikdo ani nevěří, že je to záhul jak blázen ... Na štěstí jezdim k mamče (tady mám net) a mamča mi hodně pomáhá, ale bydlíme v jiném městě, takže když jsem doma, tak nikdo krom přítele, ale ten je dlouho v práci a je také rád, že si odpočine, ale pomůže když může ...
Jj tak úplně stejně to mám já s jídlem a ani nemám hlad, ale v noci pak když kojim, tak to mám hlad jak po týdením nejezení 😅 .. A jak říkáš je to dobrá posilovna a dieta zároven to mimčo .. Já shodila tak rychle, že to ostatní skoro nepochopili a nějakou posilovnu ? Tu odložim do nevidim 😀 ...
Také Ti přeji dobrou noc a klidnou (což určitě mít budeš 😉 🙂 , zítra dám ohlas jak jsme dopadli my 🙂

marcelka_88
10. srp 2008

lacherka: přéésně on to ví taky, že bude spinkat, ale bud nemůže zabrat a nebo vypadne dudlík, tak mu ho dám a zase a furt dokola dokud se neududlá ... Sab simplex ? To slyším poprvé.. Copak to je a kde to seženu ?
Přesně tohle si říkám pokaždé když se OPRAVDU nutim vstát, že už malej zase pláče a nespí .. To se hlavně vždy modlim at ještě usne aspon na dvě hodky, ale on snad cítí, že chci jít spát, takže usne až když už jsem oblečená a začnu něco dělat .. 🙂
Tobě taky dobrou noc a at Tě Míša moc nezlobí a hezky spinká 🙂

janula2008
11. srp 2008

Marcelko, sab simplex jsou kapky, které pomahájí od bolení bříška a nadýmání, nám je taky doporučila Dr. a první tři měsíce jsme je dávali, úplně malinkým mimčám se dávají i na dudlík. U nás se plače, tak snad ještě nachvilku usne a pak půjdeme povyřizovat věci ven. Pěkný den holky.

majinka2
11. srp 2008

ahoj holky tak se k vám asi přidávám do kolektivu uplakánků........ chodím s pavčou do jiného témátka, takže vás sleduju od začátku.........myslela jsme že se nás tohle týkat nebude, ale realita je bohužel jiná........ve čtvrtek jsme se vrátili z porodnice, první den byl naprosto ukázkový, a pak to začalo......každé odpoledne začne malej neskutečně plakat, vydrží až do noci......bohužel se ty intervaly prodlužují, v pátek to vydržel do půl desátý, v sobotu do půl jedenáctý, včera do půlnoci !!!!!!!! hysterickej pláč, na kterej nezábírá vůbec nic, nošení, uklidnování, masáže, nahřívání..........zkoušeli jsme dudlíček, ale je to na chvíli a hlavně po něm začal strašně vyvádět u kojení, připadá že po tom dudlíku je zmatenej a neví jak tahat.......takže mám starch i z toho dudlíku......a říkám si že když to takhle vypadá už ted v jeho prvním týdnu, co asi bude následovat ?????????
pokouší se o mě řádná depka, ale zatím se statečně bráním...........

marcelko, to je náhoda, taky jsme ze sokolova................................

marcelka_88
11. srp 2008

Dobré ránko holky.. Tak noc jsme zvládli jak se to vezme .. Jednu chvíli jsem se rozbrečela .. Probudil se ve dvanáct, napapal se a plakal a plakal a za boh nemohl usnout, to už jsem byla s nervama úúplně pryč.. No budil se po dvou hodinách, pak jednou spal i tři .. No a od osmi jsme vzhůru.. Zase nespí.. Chjo jednu chvíli v noci jsem na něj byla úplně zlá, narvala mu dudlíka a říkala at už je ticho.. Pak jsem si uvědomila jak se chovám, tak jsem ho začla nosit a pusinkovat, vždyt je tak bezbranej .. A já tak zničená 🙂

A jak probíhala noc u Vás ?

Majinka fakt ? Tak to je fakt náhoda .. Zrovna nedávno jsem hledala na emiminu nějakou maminu z okolí sokolova 🙂

marcelka_88
11. srp 2008

Už zase brečíme a brečíme ☹

majinka2
11. srp 2008

marcelka, u nás malej usnul nějak před půlnocí a pak už se budil jenom na kojení a spal až do devíti........ještě že tak, aspon jsme se s manželem vyspali a jsme trochu připravení na další maraton......... v jedenáct jdeme do poradny na první prohlídku, tak se dr na všechno vyptám..........
ted malej leží v postýlce, nespí, ale kouká a MM mu vypráví pohádky, tak zatím je v klidu............
marcel a kde přímo bydlíš?????? já na čapkárně .....

janula2008
11. srp 2008

My ted byly holky chvilku venku, je zas dnes krasne.Rano jsem dostala peknej sokec, mala mi rvala strasne v postylce, tak jsem ji dala k nam doprostred postele, kraje obskladala polstarema a odbehla na zachod, co se nestane, mala se samozrejme prekoulela (jeste neleze) az na okraj a hupsla dolu, nastesti to neni vysoko a je tam koberec, tak myslim, ze je v pohode,nevypada ze by ji neco bolelo, ale i tak jsem se strasne lekla a co chvile ji pozoruju. No moje blbost, ale zacina to byt cim dal horsi ji uhlidat a kdyz v postylce chyta amok, nevim kam s ni. Ted ji mam na hraci dece tady v pokojiku a nedelam nic jinyho, ze ji koulim zpet, cestuje po celym pokoji, uz vim proc mi holky rikaly, at si uzivam v tech prvnich mesicich, ze se jeste nehejbe. 😒 Jinak ahoj Maji, neboj, Venda se uklidní a bude to dobrý, je toho na ně ještě moc, ale holt ty začátky jsou masakr 😔 .

martinataylor
11. srp 2008

Ahojky holky,držte se,já byla v šestinedělí uplně vyřízená,vím jak se cítíte....a ted bude malé 8 měsíců a každým dnem se ujištuji že bude lépe a jednou se snad vyspím.....je to živel,přes den toho taky moc nepospí a v noci se co hodina dvě proudí,pomrčí poplače,dám ji čajík a spíme dál,a tak je to každou noc co hodinu,dvě....Ráno vstávám vyřízená už 8 měsíců a někdy si říkám jestli to zvládnu další noc.....asi jo..musím.....
Minulý týden ve čtvrtek jsem měla takovou krizi ráno,že jsem jen plakala a plakala,že to nezvládnu,do toho mi malá spadla z postele,tak jsem dostala strašnou depku,že nejsem dobrá máme,že na to nemám abych byla máme.A to 8 měsíů po porodu!!!!!
Našla jsem tu vaši diskuzi a uklidním se,že nejsem jediná máma která má nespavé miminko a stejně to všecky zvládneme.každej mi říká do roka do dvou se to zpraví....no jestli se toho dožiju 😀
Jinak je to můj miláček milovanej....furt si říkám..zlob mámu,nespinkej....máma to vydrží..hlavně že jsi zdravá!!!!!!!!!

martinataylor
11. srp 2008

A jak píšete,naše první týden po porodu taky začala hystericky plakat kolem 18 hodiny a vydrželo ji to do 4 ráno,kdy pak vyčerpáním usla a já taky...hrozný šestinedělí,trpěla strašně na bolení...nekojila jsem,byla na bebě a až jsem změnila stravu a přešla na nutrilon tak bylo po bolení.Ale probdělé noci mívám furt...musím to brát z humorem 😀

janula2008
11. srp 2008

Marti a nebudi se Ti ze zvyku kdyz uz je tak velka? Ja vim, ze to zni uplne blbe, ale nekdo mi rikal, ze to je proste mozny, ze ani nema hlad, jen se proste vzbudi. A nebo ji boli zoubky ze? 😒 To ja mam teda oproti Tobe klidne vecery (a vlastne oproti vsem tady), mala kolem 20h usne a vzbudi se nejdriv v 5-6h rano. Ted zacala trosinku mrcet i kolem 3h predevcirem, ale sobecky jsem delala, ze neslysim a za 2min. zas usla a spala do rana, dneska se uz ani v ty tri nevzbudila. 😅 Jinak pres den mi spi jen tak ted hodku pres obed. A s tou posteli jsi to asi cetla, stalo se mi to dnes taky 😖 . Pritel dnes vyrabi v praci ohradku, jinak to proste nevidim, stal by se dalsi pruser, je cim dal vic opravdu neuhlidatelna, ale to ty asi znas. Marti a muzu se optat, uz ti mala marodila? Ja to musim zaklepat, my jsme zatim zdrave - ani zadna ryma nebo kasel - neprobehl, ale uz ted z toho mam hruzu, to teprve bude. Tak se drzte holky, my pujdeme zase ven jak se mala vychrni.

marcelka_88
11. srp 2008

majinka mě se malej prvních čtrnáct dnů budil po čtyřech až šesti hodinách max dvakrát za noc, tak jsem se aspon prospala, ale pres den si to vybiral takovým způsobem, že jsem byla ráda, když jsem stihla sníst chleba za celý den.. a ted jak nám nejspíš začal ten spurt, tak je jedno co je jestli noc nebo den a furt pláče a jí ..
No já nebydlim přímo v sokolově, ale v kynšperku a za mamčou jezdim do chodova s do sokolova jezdim často se projít a na areál a sbych přišla také mezi jiné lidi ana jiné místo 🙂, tak můžeme někdy vyrazit spolu 🙂.
mluva za chyby, kojim, tak píšu jednou rukou...

marcelka_88
11. srp 2008

jani úplně jsem přehlídla tvůj vzkaz ráno, tak na ty kapičky se poptám... Noo takových pádů ještě bude, hlavně že se malé nic nestalo... my pádíme také za chvilku ven, tam vydrží nejdýl spinkat aneplakat 🙂

marcelka_88
11. srp 2008

martinko tak to ti dává také pěkně zabrat.. věřim, že to musí být pěkně těžký... helre a s tim pádem, to se nevyhne žádné z nás, takže se nesmíš obvinovat, jak už jsem říkala pády teprve přijdou 🙂)

marcelka_88
11. srp 2008

Taak holky my se běžíme projít.. Tak Vám přeji zatim pěkný den a pak se ozvu .. 🙂

martinataylor
11. srp 2008

Ahojky Januli,nemocní jsme byly,v květnu jsme měli začínající zánět hrtanu a v červnu zánět nosohltanu,vždy po očkování mi onemocněla.Byla jsem z toho moc špatná,naštěstí po 3 očkování dobrý...bylo před měsécem....Nechala jse, ji k te hexavakcíně vždy naočkovat i prevenar tak jestli byla po tom oslabená a vždy něco chytla do týdne po očkování. Ted se mi zdá že zase občas začne pokašlávat tak ji dávám preventivně hedelix,je to přírodní a jinak do nosánka kapeme Libenar. Je to neštěstí když jsou takový mimoušci nemocní....jsou tak bezbraní....

marcelka_88
11. srp 2008

martinko my měli týden po porodu kašel a velkou rýmu, měla jsem léků, jak kdyby byl smrtelně nemocnej .. Dodnes mu odsvávám a je to hrozný když je takhle malé miminko nemocné .. A nemůžeš mu pořádně pomoci ...

marcelka_88
11. srp 2008

Tak tety já letim domů do Kynšperka, kde budu zase bez netu, ale brzy se určitě ozvu ... 🙂 Tak se držte a já se to budu snaižit také nějak vydržet 🙂

marcelka_88
11. srp 2008

majinka: nechala jsem ti interní poštu, tak se jukni 🙂

janula2008
11. srp 2008

Marci, tak se měj a zas písni ;) my jdem koupat a uspávat 😀 . To koukám, že máme taky kliku, když nás v půl roce ještě nic neskolilo. Leda jeden týden hnisající očičko, ale to nebyla žádná hrůza a kapky to vyléčily 😕 .

martinataylor
11. srp 2008

Tak hnisající očičko jsme měli taky 😉 ,a asi jsem to holky zakřikla,malá sice řádí ale zdá se mi strašně horká a je to tady. Má 38,5 tak jsem ji dala čípek..spala 20 minut 😉 ,uvidíme do rána.Doufám že je to od zubů,jetšě žádnej nemáme,no už by mohlo konečně nějakej vylízt v 8 měsíci a není to nic horšího.Ach jooo..... ☹ Furt nějaký nervy...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru