Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
23. lis 2009

Jani, mňam 😵 My si dáváme vínečko 🙂

lach???!!!

betina
23. lis 2009

Pavli,s tím nahrazováním mi ani nemluv. chodíme na to plavčo a za minulý kurz máme ještě 3 náhrady a za tento už další 2, fakt až bude úplně OK, musíme chodit 2x týdně 😀 holky, dneska mi kamoška poslala super odkaz receptů pro ty naše prtousy www.varime-detem.cz. tak jsem si už nějaký zkopírovala, protože nevím, co pro tu svou paničku vybíravou vařit 😀

lacherka
23. lis 2009

ahoj holky....
my byli ted na pár dní u mé mamky. Tu Míšovu nemoc jsem moc nepobrala, začal mít 40horečky, pořád plakal a držel se mě, nechtěl se mně vůbec pustit, teda, která bydlí kousek od nás je doktorka, takže k nám přijela a trochu ho vyšetřila, jenže měl rýmu, horečky a průjem, tak to mohla být i salmonela a kdoví co ještě, dělali jsme zábali a já dostala o Míšu hrozný strach, všechno bylo dokola, měření teploty, sirupy, odsavaní nosu, atd...ale nic si nenechal líbit a pořád plakal, druhý den jsme jeli ještě k dr, kde mu vzali stolici, krev z prstu a chtěli moč, tak nám dala dr pytlík, který máme nasadit na šulínka a ráno dovézt moč, ten sáček měl Míša na sobě ráno 2 hodiny a ani kapka a navíc si ho pořád sundával.

Takže pak jsme byli u mamky, protože v bytě je to lepší, ted už je v pohodě, jen ta rýma nás pořád zlobí.

S Moty se musím taky domluvit...
Jani moc pěkné fotky.

Já nevím, ale jsem poslední dobou fakt hodně unavená, u mamky jsem chodila spat mezi 8-9hod a rano vstavala třeba o pul desáte, dneska Míša vstával dokonce až po 10hod....no nevím kdy budu vařit s Míšem se to fakt nedá, u mamky dělal pěkný čurbes, naprogramoval jim hifi věž na 7 ráno, že začala hrát uplně naplno. Tak myslím, jsou rádi, že mají klid

Já vařím čočkouvou polívku a Tomáš peče bůček, to bude večeře🙂) ale už se vidím zas v posteli, hned jdu beti mrknout na ten odkaz

pavlina05
autor
23. lis 2009

Bet 😵 to znám. A jdu hned hledat inspiraci, vařím pořád to stejný dokola a už mě to neba§!!

LAch , teda

😕 A co teda míša? Už je ok nebo se stále vyšetřuje?bere něco? Bože my se těch nemocí nezbavíme, co? Ach jo!!Pitomá zima!!!!
no a s tím rádiem to je dobrý 😉 Aleš tohle udělala v kOjetíně a tcháni měli country ve 2 ráno 😀

janula2008
23. lis 2009

Tak my tu holky ještě zkoumáme tu kuchyňku, zdá se pěkná,ale složit to bude kumšt 🙂 Moni, když je doma nemocný dítě, tak to vysiluje nejen jeho,ale určitě i tebe, to neustálé běhání kolem něj, odpočívej co to jde,když si přes den Míša zdřímne, kašli na bordel doma a spi taky ☹ hlavně ať jste brzo fit. Kámoška, co má ty dvě malé holky, tak psala, že zas taky lehly s nemocí, já si to ani nedokážu představit, co musí mít za železný nervy, tohle je moje noční můra třeba u druhého dítěte, že bude často nemocné 😔 ☹ na mě taky trochu něco pořád leze, celý den třeštila ta hlava, takže jak Simča zatuhla, hned jsem během patnácti minut poklidila z nejhoršího a taky lehla, s paralenem a čajem a spala přes hodinu. Simča byla dneska fakt zlatá. Beti, díky za recepty. Dobrou.

pavlina05
autor
23. lis 2009

bet už se inspiruju.

JAni máš pravdu 😉

Dobrou 😵

pavlina05
autor
24. lis 2009

Dobrý ránko 🙂
MY měli noc ok, te´d valíme do cvíča, kupodivu jsme jej nezaspaly🙂

rainee
24. lis 2009

my sme par dni doma z porodnice a zacina ma niekedy chytat zufalstvo a depresia ☹ mala som tazky porod + pobyt v nemocke tiez nebol ktovie co a nejak sa z toho neviem stale spamätat. som strasne unavena, nevyspata /vlastne od porodu/ vycerpana, pri babatku nic nespravim, doma mam bordel atd. stale si hovorim ze kaslat na to ved prvorade je aby babo bolo spokojne. ale mala dost place, mame problem s kojenim tak este dokrmujeme. kazdy mi poda inu informaciu ci ohladne kojenia, starostlivosti o dieta a tak, takze som niekedy ako prvorodicka dost bezradna. mozno casom ked si najdeme nejaky rezim sa to ukludni 🙂

pavlina05
autor
24. lis 2009

rainee
My všechny jsme tady tím prošly, některé i na tom byly hůř. Ale časem to bude lepší a lepší a bude z tebe super máma 😉 Jen se musí překousnout to hnusný šestinedělí 😵

pavlina05
autor
24. lis 2009

Sárinko, zlatíčko naše! Moc přejeme k prvnímu roku zdravíčko a bezva maminku, kterou máš 😵 😵 😵 😵 😵

pavlina05
autor
24. lis 2009
jana.sun
24. lis 2009

ahojky,

my dnes máme lenora den - já jsem dostala MS a jsem o ničem 😅 😅 😅
Maty furt chce dosáhnout na něco, co nesmí, tak se vzteká, že to nedostane... 😝 😝 😝 😝

jinak zítrá máme cca od 12 jogušku se Supermamčama - tak jestli se některá chcete přidat???? já tam budu tak na tu 12,.h, pak si musíme odskočit na Obilnak na rehabku a po 14. h se tam ještě asi vrátíme, když bude za kým 😉 😉 😉

Sárince přejeme všechno nejlepší k prvnímu ročku, hlavně at je zdravá, veselá a dělá rodičům jen radost 🙂

Pavli, snad jste si užili cvíčo, my vyzkoušíme příští středu v Duhovém ráji na Lesné, chodí tam kámoška, zítra nemůžem, už je doml.ta joguška, tak to nechcu rušit, ale snad nám to vyjde příští týden 😉

Rainee, drž se, je to fakt těžké zvyknout si na naprosto novou situaci, zvlášt, když mimi často brečí, ale určitě se to bude zlepšovat. zkus si třeba na to kojení pozvat nějakou laktační poradkyni. držíme ti pěsti, at se to zvykání obejde bez nějakého většího stresu, snad ti dost pomáhá i partner - určo ho zapoj 😉
a když ti bude moc ouvej, tak se tu u nás aspon vypiš 😔

Moni - Lach, no to jste si teda užili!!! už je Míšovi líp a jak dopadly testy-krev a tak?

jani, si při skládání kuchynky máknete, jo??? však ona vám Simča pomůže 😅 😅 😅

zuzanka26
24. lis 2009

je holky děkujeme!!!!! Sárinka má 9.57 kg a 74,5 cm.

Je to neuvěřitelný, že je to už rok! ale těším se na další dny a na druhý rok. 🙂

pavlina05
autor
24. lis 2009

JAni, dík za pozvání, ale v tu dobu teda spíme. A také už mám kámošku od 15 h.Škoda

Zuzi 😀 macík

jana.sun
24. lis 2009

no, Pavli, my taky v tu dobu většinou spíme, ale nějak to zvládnem 😉 to víš, se Supermamčama se domlouváme jak dlouho a furt nic, tak snad se aspon s některýma zítra potkáme. Marci nám to opět bojkotuje, že???!!! 😵 😵 😵

Zuzi, Sárinka je kus ženský 🙂 🙂 🙂

janula2008
24. lis 2009

Jani, já bych za Váma dorazila moc ráda, dokonce budem i v Brně,ale necítím se fit, pobolívá mě v krku a včera mi třeštila hlava o sto šest, takže radši ne, nerada bych Vám tam donesla nějaký bacil, i když Simča je v pohodě. Takže příště určitě dojdeme 😉

pavlina05
autor
24. lis 2009

Jani, no aprávě Marci bych chtěla vidět 😀

JAni08, zítra budeš s moty? Pozdravuj 😵

Holky, jsem nějak ko, valím 😔

pavlina05
autor
25. lis 2009

Ahoj holky!!!
TAk jsme byli na kontr. u dr., jsme ok. Očkování ještě nemáme, až zas za 14 dnů.

jana.sun
25. lis 2009

Pavlinko, všichni by ctěli vidět Marci - ale ona neexistuje, víš 😀 😀 😀 je jen imaginární - počítačová 😎 😎 😎

Januli, jasně, že když se necítíš, tak nedojdeš - taky bych nešla 😉 tak at se ti brzo uleví 😔

Pavli, vám budou dřív dva roky, než se dáte naočkovat 😅 😅 😅

dnes jsme v jogušce byly jen 3, ale bylo to moc fajn 😵 😵 😵 my teda museli dost brzo vypadnout na rehabku a pak už to holky vzdaly, ptže děti byly unavené - tak už jsme se pak nepotkaly - ale aspon něco 😵 😵 😵 😵

Maty dnes spal jen 3/4 hod. v kočárku - tak jsem zvědavá, kdy večer vytuhne 😝 😝 😝

lacherka
25. lis 2009

Jani na krvi měl 17, prý je to trochu zvýšené, 100 je nejhorší a 50by bylo už na zváženou, takže to byla asi nějaká viroza, 4dny vysoké horečky. no nic přijemného

holky já musím to Moty taky napsat sakryš...Jani už bydlí? možná zítra odpo bych pro ně sjela, jdu jí radši hned písnout, než na to zapomenu.

marci
25. lis 2009

Haha, imaginární nejsem a zrovna Pavlínka se může zeptat maminky, ta se mnou nějakou dobu pracovala 😀 😀 Ale taky vás ráda uvidím. Jednou se určitě zadaří 😀 😀
Pavli, to je fajn, že zatím nejste očkovaní, ne? Já furt vymejšlím nějaký výmluvy jak se z očkování přes zimu vymluvit. Chtěla bych až na jaro, až budou pryč všechny chřipky, epidemie, pandemie apod.

lacherka
25. lis 2009

tak zítra jedem za Moty na kafíčko, tak už se na ni těším a na jejich nové bydleníčko. jinak to vidím, že malýho dám spat, umyju zem, nádobí, půjdu do vany a taky zalehnu

lacherka
25. lis 2009

a jedna kuriozitka, dneska jsem měla jet pryč a hle nemám klíče, holky já po celým baráku hledala klíče!! prohrabala sem celý koš, pod schody jsem koukala, pod linku, probrala všechny boty, pračku, tak už jsem byla bezradná a nakonec jsem je našla v pračce v tom dávkovači.

Ale nejhorší je, že ted Míša všechno chodí házet do koše, u mamky i ovladače od tv, klíče atd....

pavlina05
autor
25. lis 2009

Jani 😀 Tak tomu nevěřím 😀,že Marci neex.
Jaká byla joguška, já tam taky byla dnes, ale až v 16 h 😀 ...aha už to čtu. No byl to blbej čas 😒
Tomu věřím, dr. se skrz to očkování smála. Jo a to ještě nemáme jistý toho 8.12, neb jsme náhradníci. Dr. má jen 10 vakcín na den 😅

Lach, jako sedimentace? No tak do 10 je to ok 😉

JJ, Marci je živá 😀 a existující 😀 ,potvrzuji 😵
Marci 😉 přesně tak k tomu přistupuji i já. Nakonec jsem ráda, že nemáme očkování. Jakékoliv komplikace by mě asi zabily. A ono nikam neuteče.

Lach 😀 😀 😀 😀
TAk PAvču moc pozdravuj a užijte si to všichni 🙂 A pak písni jaké to mají 😵
Moni, jinak já ti popíši náš byt...struhadlo z kuchyňě stojí uprostřed ložnice, lak na nehty je v pračce, v botě je auto, v hrnci na vaření je krém na boty, houbička na boty je na stle v obýváku, ubrus z obýváku je mezi dveřma do koupelny, pasta na zuby je v pokojíku...mám pokračovat?????? 😀 😀 😀 😀

My máme plány na zítra i pátek samé kámošky 😀 Tak snad to vyjde 😀
Já dovařila karbenátky a porkovou polévky, počkám si na MM...a uvidíme co bude 😀

lacherka
25. lis 2009

Pavli říkali tomu cp, brali mu krev z prstíku a dali do nějakého přístroje, to víš, já tomu prd rozumím...

no jo ty jsi holka šikovná multifunkční, já budu vařit až zítra, dnes jen poklidím a do hajan. dobrou!!

pavlina05
autor
25. lis 2009

crp 😉 ,ne?
Vařit s Aldou nemám šajnu.
Jinak usnul v 20 a už řve ☹ 😠

zuzanka26
25. lis 2009

ahoj, já jsem dnes výjimečně sama doma, MM v hospodě. 😒
Holky, doktorka poradila na to buzení nedávat na noc sladký, teda ne kaši, ale dávat maso+ zeleninu. tak to zkouším druhý den, včera teda měla dobrou noc.Uvidíme, ale moc tomu nevěřím. Já si taky myslím, že se budí, jak čůrá tu vodu co furt chlemtá na noc! ale bez ní řve jak tur! 😠
Jinak se máme fajn, dnes byl jeden samostatný krok před televizí, ale pak se hned skácela, zatím má ještě čas.

Já mám teď nějaký nevařící období, nějak došly nápady 😕

janula2008
25. lis 2009

Zuzi, my kaši teda dáváme a nebudí se mi, ale když usne o půl desáté a vstává o sedmi,tak ještě aby jo, to by mě jeblo 😀 Jinak Moty je veliká sympaťačka, ráda jsem ji poznala a pozdrav vyřídila. V pátek prý odjíždí a bude zas na netu tak sem určitě napíše. Složila mi poklonu, že vypadám mlaději než na fotkách, to mi udělala radost, se cítím na těch 40 v poslední době 😝 😀 Jani to je fajn, že jste si jogurtárnu užily 😉 my dnes jely kupovat ještě set-box, protože od příštího týdne bychom byli bez TV 😅 Jdem ho ladit a uspávat Simuš, pořád v pokojíku hudruje, hezký večer holky 😵

zuzanka26
25. lis 2009

Jani no já vím, že to spíš bude na prd. 😒 ale prý některý děti reagujou na cukr aktivitou přes noc. No uvidíme.

pavlina05
autor
25. lis 2009

😕 Zuzi, to je zajímavé 😕 Jsem zvědavá jaká bude noc.
My kaše dáváme,a budí se ☹ Dnes po hodině!Je to děs!!!

Jani 😉 jj,Pavča je pohodářka 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru