Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
29. pro 2009

Zdrarec holky!!!

TAk my už máme navařeno, pak se prospíme a dorazíme 😎
JAni rezervačka je v salonku nebo kde? No mě už tam znají 😅

lacherka
29. pro 2009

my dojedem taky, tatka si jel koupit vrtulník na dálkové ovládání, tak bude rád, že má klid a bude se učit lítat🙂

Pavli co jste vařili? my tu máme pořád ještě bramborový salát, Míšovi jsem vytáhla jídlo z mrazáku

lacherka
29. pro 2009

fotky paráda....musíme tam taky vyrazit.

janula2008
29. pro 2009

Pavli, rezervačka je u koutku, ať nám děti neutíkaj ze salonku 😉 fotky moc hezké 🙂

pavlina05
autor
29. pro 2009

Lach, MM jej má taky doma. Teda on už nelítá jen tak s modýlkem 😅 Má ovladač na pC a lítá 😀

aleš se te´d najedl, pěkný scény vyváděl u jídla 😠 ☹ ,rozmazlený jedináček se z něj klube, asi 😖

My měli, teda máme kapustičkovou polévku a divočáka na houbách a těstoviny, okurkový salát.
Zítra už bude konečně vařit MM a já si dáchnu. NA N.rok pak musím udělat zajíce na smetaně. V životě jsem to nedělala...to bude zase dílo 😎

JJ, to Bongo je vážně bomba!

JAni, ok 😉 Už se těším 😵

jana.sun
29. pro 2009

ahojte,

tak dneska v jogušce!!! Maty spí, usnul teda později, ale vzbudím ho kdyžtak ve 14 h, at to stihnem 😉

jste toho tolik nakecaly, že asi nezvládnu na vše regovat, takže na co si vzpomenu,...

Jani, tříkolku máme tady, jen takovou "jednodužší" s obyč sedátkem a byli tu na návštěvě brácha s rodinou, malýmu budou v únoru 4 roky a drandil tady na ní o 106 😉 😉 😉

fotečky úžasný - Lach, moc vám to všem sluší, jste všichni fotogeničtí - moc moc!!! a ty jsi kočka 😵 máš tam krásnou halenku 🙂

Pavli, tak bongo super - i fotky - paráda. 😵 😵 😵

Moty, tak nevolnosti ještě nepřešly, jo??? 🙄 no už ti pomalu končí ty 3 m, tak určo bude líp 😉
o sněhu mi povídej!! jsme chtěli na chatě vytáhnout sáňky - ale na tom blatě by to nemělo smysl!!! 😠

Jani, tak snad segra potká někoho lepšího, jak píše Pavča, je docela kost, tak snad nebude mít problém. jen se ted dostat přes tohoto jednoho, že 😒

tak já se jdu naobědvat a odpo pačko v jogušce!!! 😉 😉 😉
jo a Maty nebude pro Simču asi moc zajímavej, stále nechodíme!!! 😅 😅 😅

pavlina05
autor
29. pro 2009

JAni, nebuď MAtyho!!! Přijeď později,počkáme 😉 To má jako dopolední spaní? Nebou už spí jen 1 x? Těším se jak jej uvidím na 2 😵

MY tu tříkolku taky máme na chajdě 🙂 ale jednodušší verz,ne tak vymakanou jako LAch 😉

LAch má vážně pěknou halenku 😉 a rodinka spoky 🙂

JAni, nechodí, ale stojí,ne? 😎

jana.sun
29. pro 2009

jj, Pavli, stojí a obchází nábytek, ale do prostoru ještě neeeeeeeeeeeee 😅 😅 😅 je bojácnej, ale rehabka říkala, že je to normální, že ten pud sebezáchovy by měl být tak silnej a prioritní - tak uvidíme, kdy to překoná 😔
spánek má většinou jeden - kolem toho poledne spí 2-3 hodiny - ale když to nezvládne, třeba když někam jedem, tak v kočíku vydrží spát tak hodinu, tak si pak ještě jeden později odpoledne dá. ještě holt nevydrží a nebo je spavej po nás 😉 taková malá lenora 😅 😅 😅

pavlina05
autor
29. pro 2009

JAni 🙂 On se rozchodí 😉 ,buď ráda že ještě nikam neuteče 😉 Uvidíš dnes to rodeo 😀
Já si dám kafčo,pak se oblékneme a razíme 🙂 bez kočíku.

lacherka
29. pro 2009

Pavli já právě přemýšlela jestli mám jet taky bez kočáru...ale táhnout ho za ruku....možná nás T. hodí autem, ale u nás se taky ještě spí, tak asi dorazíme trochu pozdějc

jo jo halenku jsem si koupila jako od ježíška

lacherka
29. pro 2009

no Pavli ty tvoje jídla🙂) za chvíli budeš vařit klokana???🙂)

pavlina05
autor
29. pro 2009

LAch, Ježíšek má vkus 😉
No tak mě M. asi taky hodí autem. Máš recht,co táhnout jej za ruku...v náručí jej nést. To je děs!!On chodí pořád na opačnou stranu než chci já. A tam se ani nedá pořádně jít podél cesty 😖
Ale kočár se mi tahat nechce.

😀 😀 😀 😀 😀 Dík za tip, valím k řezníkovi

pavlina05
autor
29. pro 2009

Zatím taky spíme, ale každou chvílí 😕

pavlina05
autor
29. pro 2009

Zítra chceme jet na Kravák na bazén, nepřidáte se někdo? 😎

pavlina05
autor
29. pro 2009

😕 😔 stále spíme 😅

lacherka
29. pro 2009

my taky ještě spíme

lacherka
29. pro 2009

Míša taky chodí na opačnou stranu a navíc já to mám na zastávku celkem daleko a to bych s ním šla půl hodiny a celou cestu bych ho neunesla.
S kým jdete na Kravák? no já asi zítra pojedu ke kamošce na kafíčko

pavlina05
autor
29. pro 2009

LAch 😉 s MM.

Holky tak už jsme po večeři,taťka koupe a já relaxuju 😀
No příště beru kočár 😝 ,celou cestu jsem jej táhla 😝
Fotky jsem stáhla, ale mám je nějaké zrnité☹ asi to ještě s new foťákem neumím 😒

janula2008
29. pro 2009

Tak už mám taky uspáno a čekám na taťku až dorazí z hokeje. Ještě že jsme nečekaly u těch našich,ale odvezl nás až sem zpět, to bych asi nedala a Simča taky ne, byla už unavená a ještě teď by se cestovalo 😔 Ale ráda jsem Vás aspoň tu chvilku viděla 🙂 hezký relaxování Pavli, já si jdu teď dát vanu a trochu tu uklidit, zítra dojde kámoška s chlapečkem, tak ať se tu z bordelu nevyvrátí 😀

pavlina05
autor
29. pro 2009

JAni, jsem ráda,že jsem Vás konečně viděla 🙂 Jste obě úžasný holky 😵 a taťku máte šikulu 😉
U vás bordel,jo? Bych chtěla vidět 😀
MM uspává 😵

pavlina05
autor
29. pro 2009

Holky,už spíte? Co děti? U nás klid 🙂 TAk jdu taky na kutě,dobrou 😔

jana.sun
29. pro 2009

ahojte, jen vám jdu popřát dobrou noc.

dnes to bylo super!!!! 😵 😵 😵
Pavli, neva, že jsou fotky zrnité, chcem je vidět! 😉 😉 😉
holt na takové cesty to chce ten "hadr mezi tyčkama", jak jsme se bavily 😉
No, Jani, tak to byste se teda dočkaly, co??? a to tak dlouho hrajou??? nebo si pak ještě tatka odskočil na "jedno"? 😅
Moni, jak jste dorazili bez kočíku??? dobrý? 😕
my dobrý, Maty kupodivu ani neusnul v kočíku, ještě doma byl dost živej, ale už spí, tak dobrý. 😵
pa pa

pavlina05
autor
29. pro 2009

🙂 Jani, "kostitřas"tomu říkám já.
možná něco pořídím 😉

😔

pavlina05
autor
30. pro 2009

Kukí 😀

lacherka
30. pro 2009

Ahoj, já včera šla opravdu zalehnout brzo. Bez kočáru už taky nejede, v autobuse to do Kohoutek šlo, ale od Kohoutek chtěl na zem, vztekal se, takže show pro celý autobus...potom se samozřejmě chtěl nést, ale já ho prostě tak daleko už neunesu, jen jak jsem ho dala na zem, tak začal brečet a věšet se na mě a já viděla ještě tu dlouhou štreku domů..no mazec, bez kočárku už opravdu ne. Navíc mě začala uplně hrozně bolet hlava, šílený tlaky...

no jo Pavli, já zapomněla, že máš vlastně nový foták!
Jani taky jsem Vás ráda viděla, tatku máte opravdu šikovnýho

jana.sun
30. pro 2009

ahojky,

tak Moni, to sis teda dala,že?!!! no, hlavně, že jste to zvládli a příště holt kočík s sebou 😉 a nebo taky pořídit "kostitřas", jak píše Pavlínka 😵 😵 😵
my dnes jedem zas do Ponětovic k sestřence, v neděli tam byla naše babička, dneska tam budou holky od nás z práce (pracovaly jsme se sestřenkou ve stejné firmě 😉 ) jen teda jsem původně plánovala jet do Šlapek trolejem a pak pěšky - je to tak 2 km - ale to co vidím venku 😨 😨 😨 😨 tak nevím, nevím, jak nakonec pojedem. jdu to zjistit na net.

holky, nevím, jestli se sem ještě dostanu, původně jsem myslela, že Martin jde zítra do práce a pak pojedem. ale on nejde, tak já musím dneska ještě nějak zabalit, až dojedem, nebo nevím kdy a pak už se asi k PC nedostanu.
takže vám všem přeju super Silvestra a hlavně - pohodové vykročení do toho roku 2010!!!! 😵 😵 😵
vracíme se až v neděli, tak se tu zatím mějte co nejlépe 😉

pavlina05
autor
30. pro 2009

Lach, a to já táhla 12 kg do Schleckera a pak dom 😝 Asi budu zase takat kočár nebo pořídím kostitřas 😉
Takové scény dělá i Aleš. V pohotovosti mám vždylízátko 😉 v tašce,pak je klid 🙂

JAni, počasíčko je fakt na zbláznění. Mě MM včera (teda už dne) ve 2 ráno budil,že je venku sníh.

Janíííí,tobě krásný celý nový rok a mimíská do bříška 😔

pavlina05
autor
30. pro 2009

TAk už se u nás spí, dáme kafčo a pojedeme na ten Kravák 🙂

pavlina05
autor
30. pro 2009

Čau holky!!!
Kde lítáte?
Tak už jsme doma z bazénu. Bylo to super. Celkem máo lidí 🙂 a Aleš si to náramě užil 😎 Dováděli jsme v hrátkovém bazenku a výřivce. BYl super! No a pak čikoláda a párek v rohlíku, jako za mých mladých let 😀
a co vy děláte?

janula2008
30. pro 2009

Pavli, tak to muselo být super, to závidím 😉 my dneska tak víceméně lenošíme doma, dopo tu byla ta kamarádka s Danečkem, tak si se Simčou moc hezky pohrály a my daly kafe, teď si ji vzal Luky na hoďku k tchyni a budem za chvíli koupat, uspávat,...Ráda se pak podívám na fotky jestli máte, my na Kraváku ještě nebyli a přitom je to od našich z Barvičky ,,za rohem" tak se inspirujem jestli jít 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru