Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

majinka2
15. zář 2008

moni něco na tom bude.......ale znám i chlapi který nedospějou ani ve čtyřiceti, moje kamáradka má přesně ten typ.....

pavlina05
autor
15. zář 2008

Marcelkooooooooooo!!!
☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Je mi to tak líto. Brečím...soucítím s tebou ☹ Já bych ti tak ráda pomohla. Kdyby jsi byla blíž, tak se za tebou rozjedu.
A nedá se to ještě zachránit?? MArci, jak píšou holky, jsi pěkná a správná holka a těch je málo!!! Všude jsou potvory!! Ty určitě najdeš někoho lepšího 😉
Mám stejný názor jako Lacherka 😉
Třeba si to ten beran uvědomí!!!!!!!Konečně!!!!!!!

sharon2 díky. já zítra spíš vyzkouším homeopatii.

lacher, kočka 😉

Holky, a co bude s těch našich kluků??? 😖

Tak a já pádím za MM a pak do duchen.
pevné nervy a hezkou noc. 😵

sharon2
15. zář 2008

jojo....chlapi jsou na tom, co se týká zodpovědnosti a pomoci doma a slušného chování ke své ženě, čím dál hůř. Mám pocit, že na rodinu jsou připravení až někdy po pětatřicítce..... ☹ Chudiny naše dcery, aby si hledaly partnery o 15 až 25 let starší.....

pavlina05
autor
15. zář 2008

sharon2 😖 , jo mají dítě a žijou si stále ten svůj pohodlný život!!! 😖

janula2008
16. zář 2008

Sharon, já myslím, že to fakt ve věku nebude, jsem s Lukym 9 let, párkrát jsme se mezitím, ale i rozešli (moje nerozvážnosti) a já si našla chlapa o něco staršího než je on, no holky, co mám povídat, mít s ním děcko (což se naštěstí nestalo), starám se o děti dvě. Nezodpovědnej typ, frajírek, jen prohánět baby a pařit. Naštěstí zablikala varovná kontrolka a já mám nejlepšího chlapa na světě a nejlepšího taťku pro Simču 😉 .

majinka2
16. zář 2008

holky ale nejsou všichni stejný, můj je ještě o dva roky mladší než já a je úžasnej, lepšího tátu by Venda těžko našel...........

pavlina05
autor
16. zář 2008

dobré ránko holky!!!

U nás celkem ok noc. Teda uspávala jsem asi 4 krát 😒 No a budil se po 2 hod. Tak že by další spurt, v 15 týdnu??? No doufám, že poslední v tomto období!!!!

Jo, já nakonec také mám dobrého chlapa...není dokonalý, ale je fajn ... 😎

martinataylor
16. zář 2008

Jo jo holky,mě se budí stále a to máme příští týden 9 měsíců.... 🤐 😀 😀
Tak přeju pevný nervy...... 😉

pavlina05
autor
16. zář 2008

martinataylor
no tak to jsi nám sem neměla snad ani psát ☹

marcelka_88
16. zář 2008

Ahooj holky, vy jste skvělý, jsem ráda, že Vás mám aspoň takhle přes psaní!
Včera to na mě hrozně spadlo ještě když psal, nezeptal se na malého a podle smsek mu zatim nic nedošlo... 😢 ! Jako ty chlapi jsou fakt paka a hlavně je hrozný, že to odnesou Ti co za nic nemůžou ☹ !

Moni Ty to taky nemáš ani trochu jednoduchý ! Že ze sebe děláš chudinku ? Já na Tvém místě bych taky brečela, ale tohle je to jediný co snad ty chlapi uměj říct, né jednou jsem to slyšela, že ze sebe dělám chudinku... To víš my ženský musíme být ještě silnější než chlapi a nedej bože, že tu tíhu neunesem !

Majdi koupil nové auto, ale nestačil prodat to moje staré, tak ho mám, takže můžu přijet na tu prochajdu a pokecat , konečně...

Jani to nevim jestli se to dá ještě zachránit, to už je vlastně všechno jen a jen na něm, já to ovlivnit bohužel nemůžu ☹ !

Holky, jdu nakojit a jdu s malým ven, jako je tu zima jak v ruským filmu asi mu už vyndám zimní fusak, ale obleču ho do něj jen lehce...

Tak zatim hezký den, jinak dnes nesu notase na přeinstalaci, tak nevim jestli ho večer budu mít už doma, tak kdyžtak se ozvu zítra... Pá holky

lacherka
16. zář 2008

ahoj holky...dnes jsem byla na poště, byly tam celkem i s námi 3 kočárky, všechna miminka ticho, zachumlaná....jen náš Míša začal svým hysterákem, tak že celá pošta byla vzhůru nohama a raději jsem se neotáčela na lidi za mnou, nejspíš na mě civěli...i poštačky za přepážkou, začaly, že to dítě má nejspíš hlad, tak jsem Míšu musela vytáhnout z kočárku a v tu ranu byl klid....
jinak je zase pěkně hnusně, co? já čekám na návštěvu kamarádku, tak budem kafíčkovat doma

pavlina05
autor
16. zář 2008

Ahoj holky!!!

Marci od toho tady jsme 😉

Lache, zima jak v Rusku 😝 My byli venku sami, já po cestě nakopila a pořídila Ájovi dvoje nové punčocháčky 🙂 Jinak celý den být doma je na palicu 😝

janula2008
16. zář 2008

Pavli a holky, ahojky. Zima hrozna, pocasi fuj, jak pises, doma na palici. Dnes jsme byli kupovat dopo v Brne mycku na nadobi, tak prima, zas o praci min 😉 .Simuska uz spinka, Luky dojde dnes az v noci, ma odpoledni do 22h.tak si asi prectu kousek knizky a pujdu spat. Marcelko jak se dari? Ach jo, ti nekteri chlapi to je fakt o nervy 😒 .Martinataylor:no u nas je to s tim spanim v noci taky cim dal horsi ☹ .Ale co, prezit to musime, stejne si myslim, ze to je asi tema zubama, nastesti uz mame vsechny ctyri nahore prorezany a to je myslim nejhorsi.Ted jeste stolicky a spousta dalsich dole a mame to za sebou 😎 😀 .Pavli, taky jsem vcera letela nakoupit male dvoje puncochacky a dnes jsem jí v Tescu na Vídeňské koupila u jednoho stánečku super zimní čepku, krásně chundelatou oranžovou.

lacherka
16. zář 2008

holky já Míšovi taky koupila dvoje punčocháčky, velikost 62/68 krásné modré s rybičkama, ale jak mi došly tak jsem zjistila,že je bude nosit asi až tak v roce☹

janula2008
16. zář 2008

Moni, bud rada, ze ti ze vseho tak rychle nevyroste, my uz ted nosime vel. 80, to je hrozny, skoro nic neunosila 😒

lacherka
16. zář 2008

my jsme ted přešly na 62, i 56 je mu ještě volná, ale je dlouhý, měl 61cm, takže na délku jsou mu bodýčka a overálky moc krátký. Jani já nakoupila hader uplně mraky....tak doufám,že to zase prodám a za ty penizky nakoupím nový

titida
16. zář 2008

holky a co teď oblékáte, hlavně vy, co máte podobně staré drobky?, já nějak nevím, co jí obléci a asnad ani nemám dost teplího oblečení v dobré velikosti 😒

pavlina05
autor
17. zář 2008

Ahoj holky!!!
Lache, já koupila ty punčocháčky dvoje. Ty od Kikka super a ty od Loany s Aloe Vera...vel. 62 taky tak na rok!!! 😅
Lache, škoda že jsme větší než vy (macaťější) bys mohla prodat... 🙂

Titi ahoj! Jak se vede?
no včera jsem mu dala:bodýčko dl. rukáv, tričko dl. rukáv a mikinu s kapucí+ čepku. Punčocháčky+tepláčky a ponožky. Ležel pod peřinkou adekou. A teplíčko mu bylo.

Dnes konečně bez deště, tak vyrážíme ven.

včera opět 2 hod rituál uspávání. Buzení opět po 2 hod!!!( 0:00,2:00,4:00,6:00,8:00) No jsme žraví!!! ☹

sharon2
17. zář 2008

ahoj holky 🙂

ad chlapi....buďte rády, že máte světlé vyjímky 🙂 Já mám teda hrozně fajn manžela, ale v určitém směru je ve svých 31 letech pořád jako malej kluk.....někdy to chce pevné nervy.....hlavně má na všechno spoooooustu času 😝

počasí mě deptá a to ještě nemám dítko, se kterým musím trčet doma ☹ ☹

Lacherka....já měla s Míšou podobný problém, byla hubeňour, ale dlouhá, takže bodýčka jsme museli odkládat předčasně. Ale teď se dělají takové prodlužovací dručky na bodíčka....nemám s tím teda zkušenost, ale třeba to nebude špatné 😉

sharon2
17. zář 2008

lach...teď v rychlosti jsem to našla třeba tady http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=146193

titida
17. zář 2008

lache - my jsme taky víc dlouhý než široký 🙂 , v něketrých věcech je fakt srandovní

pavli - vede se fajn, byli jsme na dovolené v Českém Ráji a Kaška byla úplně zlatá, už i přibírá a to jsem jí dávala příkrm jen 2xdenně, tak snad už to bude fajn, v noci už pěkně spí, jí tak ve dvě a pak v šest, teda dneska to bylo horší, celou noc sebou šila, srtašně prděla, chtěla jíst častěji a ráno sa pokadila, tak nevím co jsem snědla tak blbýho, ale jinak fakt zlatíčko
dneska jsem ji oblékla podobně jako ty Aldu, a byla teplá, tak to snad stačí, ale asi pomalu kouknu po nějaké slabší kombinézce, asi

sharon - můj mm je něco jako tvůj, někdy si připadám jako jeho mamka ne žena, ale je fajn a když to slyším, jak to může bát blbý, tak za něj děkuji

lacherka
17. zář 2008

Ahoj holky...jak je, já mám dnes opět krizi...měli jsem jet tento víkend na tu dovču, ale že je hnusně, tak že pojedem příští týden. T. volá kolega z práce a jen slyším...jo jo já tam půjdu..tak mu říkám,že je nachlazený...bylo mi jasný,že zase chtěli aby šel do práce ve volnu...pak jim říká,že se zeptá mě jestli někam nechci jít atd...no a pak jsem zjistila,že jim řekl,že půjde zrovna na ten pátek, co jsme se domlouvali na tu dovču, opět zapomněl! tak jsem mu to vyčetla a ještě ze mě dělal blbce, že na to nezapomněl, tak říkám, proč napřed řekls, že tam pujdeš....no fakt jsem NASRANÁ! Ted říkám,že mám hlad....myslíte, že by ho napadlo mi něco nachystat? řekla jsem, jestli by mi mohl ohřát jídlo, tak mi ho ohřál a šel spat, že prý se ode mne nenechá komandovat! dobrý co? už ho mám fakt plný zuby!!!

janula2008
17. zář 2008

Moni, no s tou praci je to fakt o nervy, u nas dnes taky podobne, Lukymu zas dopoledne volali (chodi ted odpoledni do noci), ze tento tyden je povinna sobota i nedele, ze nestihaji...Tak rikam, ze nepripada v uvahu, at rekne, ze ma doma holku s pulrocnim deckem,ktera je s nim porad sama, chtela bych konecne aspon v klidu si povykladat, nekam zajet nakoupit, udelat si hezky vikend, proste nic nestihame. 😒 Mam pocit a vim, ze to zni hnusne, ale mala me dnes vycucala jak citron, porad jen plakala, bud zuby nebo pokazdy sebou o neco brinkne jak leze a ja jen stale dokola utesuji,prijdu si fakt vycucana a unavena, zas na me dnes padla celkem depka, asi na me ta materska opravdu neni, leze mi to na mozek, ja kolem sebe potrebuju pracovni shon. 😔

sharon2
17. zář 2008

Mám se přidat v nadávání na práci? Můj manžel je od začátku prázdnin bez práce, snaží se dělat doma na živnosťák...ještě z toho za ty takřka tři měsíce nepřišla ani koruna /a to už před tím nedostal 2měs. výplatu/ a vidíme ho míň než předtím.....když je doma, tak je zalezlý i 18 hod. v pracovně ☹

Jani....nechceš zkusit s malou nějaký kroužek? Vím, že jsi psala, že plavání se jí moc nelíbí, tak něco na suchu. Dobrá je Yamaha......

lacherka
17. zář 2008

tak jsem se taky rozešla s Tomem, začal mně nadávat sporostě, že jsem hysterka a že mi vezme počítač, že lituje,že se mnou má dítě atd...takže už je definitivní konec. Říkám mu, že ani nenašel tu dovolenou a on,že jestli je pro mne problém to najít, moc dobře ví, že není, ale že chci aby ji našel on. prostě je na mě ještě tak hnusnej...ted jsem volala mamce a furt řvala do telefonu...

janula2008
17. zář 2008

A jinak musim rict, ze dnes jsem opravdu perlila, jsem tak protivna, ze bych se fakt divila, kdyby od nas Luky neutekl, jsem protivna i sama sobe, ale je to proste asi tim, jak jsem porad jen s malou a uprimne se desim zimy, to leto prece jen bylo vesely, clovek vyrazil ven, na zmrzku atd.. Dnes jsem rano vstala, Luky uz byl vzhuru a dal vyprat povleceni...tak jsem ho dorvala, co pere povleceni, ze nejdriv jsem chtela vyprat to, co uz v pracce bylo nahazeny. Nezabili byste me??? 🙄 Pak jsem se samozrejme omluvila a podekovala mu za snahu, ale stejne je mi lito, jak se k nemu obcas chovam, kdyz on je na me tak hodny a se Simcou se snazi pomahat co to jde. 😢

janula2008
17. zář 2008

Moni, tak to je mi taky moc líto 😒 . Treba se to jeste urovna..Je to vsechno nejak na palici, kamoska, co ma dvoumesicni holcicku, tak vztah drzi taky myslim jen zuby nehty. Zda se mi to nebo je to fakt po porodu takova zatezkavaci zkouska??? 😢 Sharon, ja bych chodila nekam moc rada, ale bydlime za Brnem 20km. a jsem tu uplne odrizla bez auta 😖 dostat se do Brna je nadlidskej vykon a se Simcou si to netroufam busama, parkrat mi to stacilo. Diky Lukynove praci, kdy ma jeden tyden na dopoledni a druhy na odpoledni, nejsme schopni dat dohromady ani jedno volne odpoledne na nejaky krouzek 😒

sharon2
17. zář 2008

holkyyy...mě je vás tak líto.....já teda měla tuhle krizi před 14 dny když /Janča asi ví z jiné diskuse/ po mém celodením vystěhovávaní dětského pokoje nedorazil nový nábytek /a mimochodem - nedorazil dodnes/.....byla jsem na zhroucení, hysterická, protivná......

Lach...co poradit tobě to nevím...asi máte klasický problém s komunikací, protože ty jsi pořád sama s malým a T.neví co ti vlastně vadí

Jani...ty potřebuješ s malou prostě vypadnout, zabavit se.

janula2008
17. zář 2008

Sharon:jj psaly jsme si, vim o tom, snad uz vam ho ti hajzlici brzo dovezou 😠 .S tema prachama, no to taky neni prijemny kdyz je sice doma, ale porad nic nenosi - tak to ma Lukynova mati, tata na zivnostnak cely dny pryc a donese domu s prominutim kulovy ☹

lacherka
17. zář 2008

no tak to Tomáš nic...neuklidí ani po sobě, jde na balkon nechá odtažená závěs, jde do skříně, nechá otevřené dveře, pořád po něm uklizím a když mu to jednou vyčtu, tak ho sekýruju. Treba dones dom dupačky, tak jsem myslela,že to koupili on, dnes sem se dozvěděla,že to koupila nějaká holka z práce a že T.řekla,že by mohli jít spolu do města nakupovat věci na Míšu, dost mě to naštvalo a on jí prý řekl, že by měl doma pak problém. chapete to? on neřekne, nemám zájem mám svou přítelkyni a oblečení si nakopíme sami...on řekne...měl bych doma problém...prostě ten kluk o mě vůbec nemá zájem, proč by pro mě měl něco dělat, proč by se měl vcítit do toho,že jsem od rána do večera sama doma, že venčím psa, starám se o dítě....on chodí domů v noci a ještě mi řekne, že se mu zdá, že smetí vynáší poslední dobou jen on a že mu to vždy nachystám ještě do chodby, že když jdu ven se psem a kočárem tak to smetí mám vzít já! To mám byt s někým kdo se ke mě takhle hnusně chová?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru