Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

janula2008
1. črc 2008

Pavli a myslis, ze mu staci co vytahne z prsa? Nema treba hlad? Ja vim, je to asi debilni, ale zkus ho treba castej prikladat, jestli nema v tech vedrech zizen. Nebo neoblikas ho moc? Ja se snazim o radu, promin jestli to zni stupidne, ja jen tak bilancuju, co jsem asi delala blbe ja vis. Obcas asi mala chtela vic jist a dost jsem ji navlikala z pocatku. To brisko boliva (myslim tim koliky)hlavne vecer, to je divny. Tak snad ti bude aspon pekne spat v noci, opravdu to bude cim dal lepsi, vydrz.

janula2008
1. črc 2008

Lacherko, prosim te doporucili ti neco na ty ocicka? male dnes taky zacina jedno a nevim co s tim :(

berynka
1. črc 2008

Pavli, malýmu určitě nedělá dobře to vedro. Mimča to nemají s tou termoregulací jednoduché. Platí to, i když je zima, ale i naopak horko. Já si pamatuji loni, co naše malá vyváděla... bříško jí taky dost trápilo a tím horkem se to ještě zhoršovalo ☹ .
A fakt se snaž být v pohodě (počítej do desíti nebo do sta, zhluboka se nadechni, dej si něco dobrého, zakřič třeba do polštáře), neplač!... když malej bulí, je to určitě srdcervoucí, ale říkej si, že čím víc budeš propadat zoufalství, tak se to ti to vrazí do mlíka na malého se to o to víc přenese ☹ . Přesně tohle mi říkala dr.! Mrňousci jsou strašně citliví.

janula2008
1. črc 2008

U nás se už od 19h taky plače, ne a ne zabrat v tom vedru ☹

lacherka
1. črc 2008

holky, tak Míša plakal celý den! za celý den spal asi 2 hodiny, pak jsem seděli na zahrádce ve stínu, spinkal a najednou začal uplně hystericky brečet a od té doby pobrekává pořád....taky nevím co s tím, kojím....přebaluju...kojím....uklidnuju, už usíná, dám do postýlky a zase řev...venku jsem ho měla v bavlněném overalku a doma jsem mu dala jen bodyčko s kratkým rukávem...taky jsem si říkala, jestli mu není vedro, ted jsem zkusila zabalit do zavinovačky a když ho máme v náruči tak se uklidnil. to očičku mu snad kysá čím dál víc a příjde mi, že už má i to okolí zarudlé, možná z toho, že pořád plače...
janula: s těma radama to myslíš dobře, já to uplně chápu, taky zkouším kde co co by mu pomohlo, člověk neví jestli mu ze zima, teplo, jestli ho bolí očička nebo prdíky....no kdyby uměli mluvit bylo by to jednodušší
jo a na ty očička mi napsala mudr. KANAMYCIN, dala mi to na recept, tak nevím jestli je volně prodejný, ale malýmu moc nezabral pak jsem šla ještě do lékarny a tam mi dali Septonex, ale jestli to nepomůže tak v pátek s ním fakt skočím na to oční, mám strach abych něco nezanedbala!

Pavli: drž se! řekni si,že já jsem na tom taky tak! ale říkám si, že to přejde, už by taky někdy začíná byt do breku, je mi ho spíš líto, vidím jak má červený to očičko...ach jo, musíme to překonat....

janula2008
1. črc 2008

Tady uz se konecne spi, ale byl to dnes taky dost boj. Ja cetla lacherko ty diskuze o zanetech oka (ty urco taky), tak tam ten septonex taky holky radily, zitra pro nej skocim (pri stehovani jsem ho nekde zasantrocila a radsi ji koupim novej) a uvidime. Ted na noc jsem ji to ocicko aspon vytrela mat.mlikem co taky nekdo radil, kez by se to nezhorsilo. Berynko:taky jsem slysela,ze ty kojeny deti jsou hrozne haklivy na psychicky stav matky a jak neni v poho, tak neni i dite, je to asi zacarovanej kruh 😒 . Ale holky, reknu vam, v porodce se mnou byla na pokoji pani a mela prvni dite - chlapecka, ten rval ty tri dny v kuse, snad max. ticho bylo 5min.a pak nanovo. Bylo mi ji hrozne lito, opravdu ja bych to psychicky nedala, i sestry se ji ptaly, jestli nebyla treba kuracka, ze ma tak podrazdene dite.(Nebyla).Tak si porad rikam, ze jedno prorvane odpo nebo vecer je oproti tomu prdlacka. A nesla to hrozne statecne, porad se usmivala, ja uz bych to dite dala nejspiz do babyboxu, bylo to psycho. 😔

lacherka
1. črc 2008

Míša hajá v postýlce, nohy rozvalený a dudlá si, oči trochu přivřený, tak doufám,že budeme už spinkat....přítel ztrací nervy, vysvětluju mu,že to miminko za to nemůže, že na něj nesmí křičet....ale asi těžký toto chlapovi vysvětlit...

janula2008
1. črc 2008

No jo chlapi...muj je taky nervozni, kdyz place hodku - dve, co mame rikat my, kdyz nam tu placou i pul dne, ze? 😠 tak ja to dnes uz holky balim, at se vyspim (snad), preji pekny vecer a hlavne KLIDNY! 😵

lacherka
1. črc 2008

janula: dobrou a ničím nerušenou noc 🙂
tak pořád plačeme ach jo, jestli to takhle půjde celou noc, tak mě asi odvezou...
přesně tak, co máme říkat my,...přítel je od rána do noci v práci a když je jeden den doma, je z toho nanervy....no říkal, že kdyby byl mnou, tak už asi přišel o nervy, nebo tomu malýmu snad něco udělal...takže ještě,že jsem na mateřské já...
Pavli: bud ráda, že máš takového statečného manžela, že nemusíš uklidnovat ty jeho

paolin
1. črc 2008

holkyyy, dnes byl nejaky divny den...i Adamek jecel a byl neklidny. pred chvili si dal rvaci hodku a usnul az po nakojeni. to jsem mu davala ani ne, pred dvema hodkama. ocicko se mu taky zhorsilo, co chvili jsem mu ho musela utirat. cervene okolo ma take. to je z toho, ze jsou slzy slane a ono to drazdi. pokud se to nezlepsi, ve ctvrtek posupajdi na cisteni. no, asi nejaky spatny bio nebo tlak nebo co..tak jsme v tom aspon dneska vsechny, ne? 😉 mam zase hlad. tak jdu vyplenit lednicku.

lacherka
1. črc 2008

já taky nakojila a říkám si,že to snad pomůže, hajá v postýlce hraje kolotoč a je ticho...tak snad už! taky jdu na papu🙂

janula2008
2. črc 2008

Ahoj holky, preju pekny den. U nas se stavalo na jidlo az v 6 a jeste se pokracuje ve spani, tak rychle letim do sprchy a dat si snidani. Ocicko se mi zda, ze se nelepsi, tak zabehnu dnes pro ten septonex a budu vytirat mat.ml., jinak zitra posupajdime k dr.at neco nezanedbame. 😒 Je to o to horsi, ze uz je vetsi jak ti vasi mimisci a porad si to ocicko rukama protira, asi ji to svedi a vytira si ho i vsim moznym co ma po ruce vcetne plysaku atd. mam strach, ze si tam jeste neco zanese s takovou. Vypada to dnes zas na pekne vedro, to mam radost 🙄 . Tak se drzte zatim pa.

paolin
2. črc 2008

Jani, mam v planu jit zitra na ocni do Bileho domu, tak se tam treba potkame 😉 divala jsem se na netik, ze jsou tam kazdy den od sedmi a kojence berou prednostne 😵

lacherka
2. črc 2008

paolin: a dokdy tam tak bývají? já tam vyrazím asi v pátek...

paolin
2. črc 2008

tak to si presne nepamatuju. ale jukni na http://www.cdozs.cz/

janula2008
2. črc 2008

No ja se tam s ni nedostanu, bydlime 20 km od Brna a pritel je od rana autem v praci 😖 . Busem bysme to opravdu nedaly...doufam, ze se ji to zlepsi, volala jsem detske a rekla mi taky ten septonex, kdyby nezabral tak tam rano poletim pro nejaky jiny kapky a pr. tyden pojedem do toho Bil.domu. To je na pytel 🙄 .A jaka byla noc hoky, slo to? Snad uz je Paji lip, ta si to chudak taky vyzira.Ale to sestinedeli je vazne o nervy, je to pak uz kazdy mesic lepsi.Ted asi zas, ale bude drina se zubama.Je porad se na co tesit 😠 . 😀

lacherka
2. črc 2008

paolin: díky
janula: Míša vstal až ve 3ráno na kojení, napapal se a hned zase usnul v postylce, žádný brek, pak jsme kojili v 6ráno a pak na chvíli usnul no a od té doby zase plačeme...už jsem zkoušela nahřívat plinku žehličkou a dávat na bříško.....ale nezabírá asi ani to...jestli se bude opakovat zase ten včerejšek tak už nevím...asi vezmu kočár a pujdu jezdit do lesa

janula2008
2. črc 2008

Jestli ti spi v kocarku, tak si vezmi casak a sedni na lavku a odpocivej, to je taky prima. Mne tak cca prvni 2mesice taky spala, jen co se polozila byla tuha a ted...rve a rve a rve, kazda prochazka horor, nikdo ji nechce vozit tak s ni trdluju sama. 😖 No, preju nam vsem dnes opet pevne nervy, je fajn, ze tu clovek aspon zjisti, ze neni jedinej, kdo toho ma obcas po krk ☹ .

janula2008
2. črc 2008

Jinak lacherko, Michalek je krasnouckej, koukla jsem do albicka 😅 . A ta vybavicka, tak to je neco, to si pak muzes otevrit obchod 😀 .

lacherka
2. črc 2008

janula: no fígl je v tom,že usne, jakmile kočárek jede-nejlépe přes drncáky, jak stojí tak to nemá žádný efekt, zkoušela jsem dávat i na balkon do kočárku,ale bez úspěchu
jj ta výbavička to je mazec, to jsem pořád seděla u mimibazaru a celé těhu nakupovala, ani mi nepřišlo,že toho mám tolik,ale jak jsem připravovala věci a prala, tak jsem se celkem zděsila, kolik jsem toho pokoupila. Ale naštěstí je Míša maličky, takže skoro vše je mu ještě velké a dávám mu uplně ty nejmenší, tak to vydím, že s tímto vydržíme minimálně do půl roku 😉

janula2008
2. črc 2008

Tak to mas super, my ze vseho vyrostly hned a ted je mi lito kolik veci vubec neunosila 😔 . Jo to je pravda, u nas taky dokud kocarek jel, tak se spalo, jak zastavil tak konec 😅 .

lacherka
2. črc 2008

já mám taky nějaké uplně parádní kousky, že až Mišák z toho vyroste, bude mi je asi líto i prodat....

janula2008
2. črc 2008

Jinak dnes muzu smele Pavlince konkurovat, mam pekny depky, budu tu zas dnes s malou cely den sama (pritel maji po praci jeste k tomu firemni oslavu narozenin sefa), ja nemuzu ani ven protoze nam prijdou tady v bytovce montovat nekdy odpo ventily na topeni a tak to na me taky nejak pada... ☹ reknu vam je to na bednu ta materska.

lacherka
2. črc 2008

janula: tak se drž...no já jsem doma skoce každý den sama, někdy přítel má z celého týdne jen den nebo dva volno, jinak chodí do práce kolem pul 9 a vrací se ža tak po půlnoci...takže celý den pryč...
Míša zatím spinká a na odpo jsem domluvená s kamarádkou na chvíli ven a na 17mám návštěvu, takže se asi nudit nebudu🙂)
jani, aspon budeš mít čas sama na sebe, když bude malá spinkat...já toho využívám a trochu pouklízím,protože když je přítel doma, tak mi příjde, že je tady nepořádek ještě větší...

pavlina05
autor
2. črc 2008

Ahoj holky!!!
Všechny zdravím.
Včera to byl mazec..ale jak koukám, tak u nás všech!! To je asi tím vedrem nebo fakt už nevím čím. Takže zítra to bude ještě děsnější, mají být tropy 😝 😝 😝
Lacher, včera jsme plakali tak jako vy, ale v noci byl klid a ráno do 10také. Jinak zase pláč až do 12, pak hodina klidu a pak zase!!!Když je v postýlce, tak pláčeca pláče...v náručí se celkem sklidní...

Myslím, že oblíkám adekvátně..jen bodýčko. Venku jsem raději nebyla. Až teď je MM, je to zlato. včera mě viděl ko, tak dnes jezdí s kočárkem. Včera jsem byla vážně zase jedlá, dnes ok. Ikdyž Alešek pláče, tak já se raduju, že je zdravý a krásný mimi. Někdo nemá to štěstí! Tohle si musím pořád říkat!!!!!!

janulko, teda depka...tak nechceš dojet k nám na pokec 😉 ....no ono už je pozdě, ale příště 😉

Holky, já chcu už pryč z toho šestinedělí!!!

Lacherko, koukám, že my to máme podobné...

Tak teď jsem nervozní, MM stále nejede a prďolka už by měl jíst!!! Lítám od okna k oknu a čekám....nějak mi chybí ti moji dva kluci!!!

Holky, hezký večer všem, málo pláče a depky pryč!!! 😎

lacherka
2. črc 2008

tak taky zdravím🙂 Pavli taky mi příjde, že to máme tak nastejno....v postýlce pláč v náruči trochu lepší,ale stejně moc dlouho mu to nevydrží
Ale dneska se stal asi zázrak, nebo nám to dítě někdo vyměnil! od rána klid! jen možná trošku zaplakal, ale žádnýřev, natož hysterický, pořád spinká a když ne, leží v postýlce, kouká a klid, pak ho dám do lehátka a zase klid, kouká, šermuje ručičkama, byly jsme venku, spinkal, doma se najedl a zase spinká, má jen tričko, plynku, a plínku přes hlavičku, svítí nám sem slunce a je tuháč....neskutečný! dneska jsem se rozhodla se hlídat v jídle, jím jen celorzrnný rohlíky, pak takový ten polystyren, broskev a piju neperlivou vodu-kterou nesnáším....ale přetrpím to, pokud to pomůže a bude klid🙂
a jak jste na tom vy ostatní dneska?

janula2008
2. črc 2008

Ahojky holky, tak dnes taky podezřele klidný - i když zatím se nespí, ale aspoň si tam povídá a taky šermuje ručičkama 🙂 . Dokonce i procházka v kočáře byla bez řevu a to už je co říct, vydržela celé 2hodiny! Jinak jsme byly odpo v poradně u dětské (radši jsem jí to oko ukázala) a prý dobře, že jsme došly, dostala antibiot. kapičky. Pavli, jinak k těm procházkám tatínků ti můžu říct toto, já když pošlu drahýho s kočárem a řeknu, že do hoďky bude mít hlad, ať nechodí daleko, dojdou nejdřív za tři a to ještě kolikrát i s úsměvem. Taky jsem ze začátku lítala od okna k oknu a teď? Jsem ráda, že je chvilinku ticho a udělám si své věci, říkám si, že kdyby mu brečela, pošupajdí rychle domů. Ale miminka s tatínkama nemívají hlad a jsou klidné, hodné, usměvavé 😀 .

pavlina05
autor
2. črc 2008

holky, koukám že dnes parádička. No u nás díky tatínkově procházce taky. Zatím spíme už od 20 hod 😉 ...což je teda dost, tak snad nám to klidné spinkání vydrží 😉

jAni 😉 tátové jsou prima, co?

Dobrou holky

pavlina05
autor
3. črc 2008

Ahoj holky!!!

Tak jak se máte?
U nás celkem ok, no chovám...zase plačeme. To je asi tím vedrem!!

Holky, vstávám každý den s tak sevřeným žaludkem a strachem a nervozitou co bude...myslíte, že je to fakt normální??? Někdo mi radil, že mám zajít k psych. M tvrdí ať počkám do konce šstinedělí...
Atk já nevím...

lacherka
3. črc 2008

pavli, ráno trochu pláč,ale pak usnul a od 9hod spí ještě ted a to už by se měl budit na jídlo. s psychologem určitě počkej na konec šestinedělí, i když nevím jak moc je to u tebe vážný, ale nejspí ti řekne, že v šestinedělí je to prostě normální a pak to samo přejde...stejně by ti řekl asi to co tady holky....nějaký prášky ti stejně dát nemůže....to bude dobrý uvidíš...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru