Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

motylek
11. lis 2008

Pavli, vydrž, je to hrozný, ale jednou se to zlomí. A pak ti bude spinkat jako budulínek. Jinak mě se Jakub taky dost začal budit, začala jsem přikrmovat, zatím jen zeleninka, a spí poměrně lép, ale zase mi začal totálně bojkotovat mlíko. Už jsme nakoupili všechny druhy, ale tím to není. Prostě ho nechce, ani čaj. Z toho já už jsem na mašlu, fakt mám toho plný zuby a nejraději bych ho tu nechala a utekla někáááááááááááááám hodně daleko předaleko 😀 😀 😀

janula2008
11. lis 2008

Pavli, tak to je co doktorka, to názor, my kojily a ve 4měs. už mi řekla najet na zeleninku a přitom malá přibírala i z kojení víc než krásně, pořád jedem co měsíc, to skoro 800-900 g. 🙂 ale stejně je divný, že se ti Alešek tak budí, kdyby třeba jen někdy jak u nás když zlobí zuby nebo tak, ale pořád, to je na mašli.Uvidíš, třeba mu dáš pak za měsíc dopít po prsu nutrošu, bude ti spát půl noci a ty se budeš bít do hlavy, že jste se tak zbytečně navzájem trápili 😉 .Ale to je jen můj názor, neber to nikterak vážně, já fakt nejsem zastáncem kojení do sebezničení. 🙄 Moni, máš to tam, psala jsem ti to i do IP. 🙂

lacherka
11. lis 2008

Janí děkujiii
No Pavli já si teda taky myslím to co Janča..já bych to asi fakt zkusila, jen jednou a viděla bych...já si ted říkám,že jsem to s tím dokrmováním mohla možná zkusit o měsíc dřív...fakt se mi tím hodně ulevilo. Ale je fakt, že kojím mín a mín, ted už jen tak v noci...takže si zase myslím,že když to zkusím a pokračovala bys s tím, tak počítej,že do měsíce už kojit asi nebudeš...no to je moje zkušenost...ale co plně jsem kojila do 4měsíců a od čtvtého jsem střídala a te kolem páteho už je to spíš bez kojení, ale hlavně přibírá, předtím byl takový chudáček hubený

Holky, pak se už konečně musíme domluvit v těch třech..nebo se fakt nikdy nepotkáme☹

My jdem k doktorce zítra, tak jsem zvědavá co řekne nám, ale myslím,že naše doktorka je také zastáncem kojení, tak na příkrmy to ještě nevidím...

My zase řešíme celý den otáčení, leží na zádech, za vteřinu je na přichu za dvě vteřiny brečí, tak otočím na záda, za chvíli zase na břicho a pořád dokola, prostě se otáčí jen proto, že to umí,ale pak se mu to nelíbí

janula2008
12. lis 2008

Moniii, jojo u nas to otaceni bylo taky tak 🙂 no s tim kojenim, ja nevim, ja jsem fakt davala 1-2x denne flasku od zacatku a vydrzelo nam to 6,5 mes. Kazdopadne pokud prikrmujes po kazdym kojeni tak se ho urcite tvori min a min, o tom zadna, ale je skoda se na to vyflaknout uplne, prece jen i ten nutrilon a beba zerou prachy kdyz to mas davat tolikrat denne. My prestaly az jsme byly z velke casti na nemlecnych prikrmech. Jinak jsem ti snad s tim v IP pomohla aspon trosku, kdyz budes zas potrebovat, staci napsat 😉 .Ten srazik by byl fajn, chci jezdit do Brna vic, tak se muzem domluvit.Ted chceme koupit jeste nejaky sportacek a novou autosedajdu, tak jdu hledat 😎 hezky den vsem. P.S. Taky uz se tak tesite na jaro a leto, jak vyrazime s milackama na piskoviste??? Ja mooooc 🙂 .Taky na dovci apod. Ta zima me neba 😒

marcelka_88
12. lis 2008

Ahooooj holky, tak jak jee ??? Nějaké novinky ? Co mimča ? Nezlobí ??

U nás je vše super, v noci malej krásně spinká, přes den spí, nebo si hraje a brečí jen když má hlad a nebo je unavený... 🙂 ! Aaa ted zrovna pláčeme, takže letim... 🙂

martinataylor
12. lis 2008

Ahoj Pavli....moc ti nezávidím ale ani neporadím,já nekojila vůbec a říkala jsem si že po Um my bude spávat hezky...od té doby co ji dávám večer kašu se to spaní fakt horšilo.co hodku dvě jsme pořád vzhůru..už jsem to bojkotovala a dnes chci zkusit že ji dám večer místo kaše bramburku se zeleninou a zapije to mlíčkem..poradila mi to moje mamka..říkala že kašu nám nedávala,že jikdysi dr.řekla že po tom budeme akorát tloustnout a prý jsme spávali jako špalci celou noc...tak jsem zvědavá...včera večer mi usla v 8 nečekaně brzo hned po kaši a o půl 9 byla vyspaná,řídila na novo,v 10 se mi ji podařilo uspat,o půl 12 vzhůru,dostala čajík,o pl 2 mlíčko,ve 4 čajík,po 6 už stála v postýlce a plkala,takjsem ji položila a usla ještě na hodku..no jsem uplně vyřízená..to spaní ji vydrželo 3 dny a už jsem skoro za těch 11 měsíců hotová....tak uvidím jestli uspěji s tou bramborou a zeleninkou..je zvyklá už na tu kašu...tak písnnu...vím že ty to máš jine...ale myslím si osobně že musíš mít asi slabé mlíčko...ale fakt ti nechci radit,to bych si nedovolila,nekojila jsem... ☹ 😉

marcelka_88
12. lis 2008

Tyyy jo PAVLÍ ted jsem si četla jak bojuješ s Aleškem ☹ ! To mě teda mrzí, ale nemůže to být opravdu tim mlíčkem jak psala Martina ??? Malej se mi ke konci taky budil po hodině, max. hod a půl vydržel, sice přes den spal třeba i čtyři hodiny v kuse, ale v noci to bylo hrozný.. A abych řekla pravdu je mi líto,¨že nekojim, ale na jednu stranu jsem hrozně ráda ! My jsme fakt úplně spoky s Mátou... Má UM a řekla bych, že je to spokojené miminko a když jsem přestávala kojit, tak se mi ranec a bolestivě nalili prsa v noci, tak když se vzbudil na jídlo a fakt se to nedalo vydržet, tak jsem mu dala místo flašky prso a nekecám za hodinu byl vzhůru a to jsem tam měla mlíka jak kráva dojnička !!! Samozřejmě záleží na Tobě, ale vždyt Alešek už je velkej kluk a kojila jsi parádních 5. měsícůůů !! Co víc chtít ??? Pavlí promysli si to, když mu dáš UM odpočineš si jak Ty, tak i Alešek se vyspí ! Musí být taky mrzutý tím jak v noci nespí, nebo spí, ale malinko, pořád je to přeci mimi... Nooo je to jen můj názor a určitě Ti ho nechci nutit, jen chci abyste byly v pohodě, nemusí to být mlíčkem, ale pokud mu nic jiného nechybí, tak to tim mlíčkem asi bude ! Tak se drž !!!

marcelka_88
12. lis 2008

MARTÍ koukám dobře, že když se malá narodila byla černovlasá a ted se z ní stává blondýnka ?? Je úúúžasná ! Chci taky holčičku !

martinataylor
12. lis 2008

jéé děkuji je to užasný četisko 😀 😀 😀 😀 😀 ale neměnila bych.... 😀 😀 😀 😀

janula2008
13. lis 2008

Jojo těm našim holkám ty vlásky nějak světlají že? I my byly tmavovlasé a už to jde do světla 😉 . Marti, máme čertiska a ty buď Marci vděčná za pohodovýho Mátu 🙂 .Já se přiznám, že občas bych měnila, třeba dnes v noci 😀 .Do jedné vstávání po hodině, od 1-3 nespala vůbec a od půl páté je ready a já totálně k.o. ☹ ☹ Nevím co se s ní děje, ale začíná být čím dál víc uřvanější, protivnější a vzteklejší ☹ . Žádný andílek 😢 . I moje mamka říkala, že tak vzteklá jsem nikdy nebyla,jak se jí něco nelíbí, hned spustí strašný hysterák,prý mi vždycky vysypala hračky a měla ode mě hoďku klid...o tom si můžu nechat zdát 😖 .

martinataylor
13. lis 2008

januli já Klárince říkámnaše malá vzteklina..zatne pestičky a ječí a vzteká se jak není po jejím....a mamka říkala že to taky nezná...no setkat se ty dvě naše čertice ak nevím nevím 😀 😀 😀 😀

janula2008
13. lis 2008

A ty jsi vlastne odkud Marti? Ja tu usinam a Simonka je od pul pate uplne fit, musim se smat, ani znamka treba po unave, nevite nekdo kde se ji vyndavaji baterky?? 😀 😀 😀

marcelka_88
13. lis 2008

Jééé JANI ted jsem koukala na Simonku, Ty se divíš, že Ti tak dává ? vzdyt jí to úplně kouká z očí ten dáblík 😀 ! Je skvělá, hlavně s tim culíčkem 😀

martinataylor
13. lis 2008

jsem z Prostějova....

martinataylor
13. lis 2008

jé januli ty máš ten golfáč co chci Klárince na jaro pořídit....jsi sním spokojená?

marcelka_88
13. lis 2008

Majdi, majdiiiiiiii !!! Ty tu číháš a nenapíšeš ???? Já nemám kredíííítek !!! A samozřejmě hlava děravá, když můžu od někoho napsat, tak na to nemyslim a zapomenu !!!

pavlina05
autor
14. lis 2008

Ahoh holky!!!!
díky moc za rady a podporu. JJ, musím to nějak ustát a konečně udělat pořádnej režim a sehrát se!!
Ikdyž přes den režim teda je, ale jakmile se setmí, tak nastává roreo......

hezký víkendíček 😉

lacherka
14. lis 2008

no bude to noční ptáček🙂) počkej v patnácti🙂

sharon2
14. lis 2008

Ahoj holky....tak vás pravidelně čtu a čekám, kdy u nás ty hororové noci začnou taky 😀 😀

Pavli...obdivuju tě, já bych ty noci nezvládla. Jsem hotová, když k malé vstávám v noci dvakrát plus ranní vstávání se starší do školy.
Jen mě napadlo k tomu režimu...jak jsi psala, že koupete a pak si s ním ještě hrajete a povídáte.....je to nejen moje zkušenost, ale i zkušenost mojí sestry /je o 10 let starší a má už 3 velké děti/ a jejích kamarádek a psala to tu myslím i Janula......je lepší si s mrňousem hrát, pak okoupat /nebo jen umýt/, okamžitě nakrmit a okamžitě dát do postýlky...nebo jak uspáváš - a hlavně už nedělat blbiny, nehrát si. Děti si na tenhle rituál a postup rychle zvyknou a pak už ví, že po umytí následuje spánek a tak nějak se na to nastaví......
Pamatuju si, že když pak byla Míša větší a pila mlíko z flašky /po 8měs./, tak jsem ji položila do postýlky, dala jí flašku a jak ji dopíjela už usínala.
Julinka je zatím malá /6t/,usíná přes hodinu, ale praktikuju to stejně a už teď se po chvíli v postýlce zklidní a dudlá dudlík /obcas fňuká když vypadne/ až usne. Samozřejmě počítám s tím, že přijde období protestu 😀

Tak to byl jen nápad, jak uspořádat váš večerní režim 😉 Přeju, ať se malý brzy umoudří !!!!

sharon2
14. lis 2008

Jen mě tak napadlo...tím nechci říct, že když malá řve a nechce v té postýlce být, že ji tam nechám řvát 😉 Pokud nemá "náladu" být v klidu v postýlce, tak samozřejmě vytáhnu, pochovám, zazpívám ukolébavku a až se zklidní, zas ji položím /to štěstí, že by mi usínala u prsa nebo v náručí nemám...když jo, stejně se při položení probere/ 😉

janula2008
15. lis 2008

Holky, vám všem taky pěkný víkend, tady svítí sluníčko, i když asi je venku pěkná kosa,ale hlavně, že neprší 😎 .Malá začla ráno nějak trochu chrmcat, tak se asi snad už nikdy s takovou do plavání nedostanem,je mi to líto 😒 .Hlavně, aby se to, ale nerozjelo, na Lukyna taky něco leze (a já to nejsem 😀 😀 ). Tak asi sjedem jen na krátkou návštěvu k našim a nakoupit, večer hlídá tchyně a my jdem se známýma posedět a aspoň do půlnoci zapařit, tak se těším 🙂 .Marti, ten golfáč je supr jako cestovní, my ho krásně složíme do kufru auta -a to máme jen malý Ford fiesta.Ale na dlouhý prochajdy nebo tak, mi nepříjde nic moc, já osobně už bych si ho znovu nekoupila a to z několika důvodů, na Vánoce plánujem koupit jinej, nějaký pevnější a bytelnější.Hlavně, nosnost je tam do 17kg a už teď je v něm Simča narvaná, tak asi dlouho nevydrží, taky to polohování zad není nic extra, nejde to úplně do rovna tak se dost nahýbá aby kolem sebe viděla,brzda je jen u mě vzadu a už taky negunguje úplně nejlíp a to s ním jezdíme jen tak 4měs...

pavlina05
autor
16. lis 2008

...holky díky za obdiv, no vydržet to musím, vždyť jsem chtěla miminko!!
u nás usínání stále v boji...snažíme se ho utahat už od 16:30...takže večer je opravdu ko. jen neumí usnout na zádech, takže opět bříško. Vnoci se budí ája po 2 hod, někdy i po hodině (dnes to zkoušel dokonce 2 krát po hodině). no kojím, po té hod teda ne, to jej pohladím a nechám at se uklidní sám. No poplakává, snad ho to časem přejde...???? hlavně ho už tak nechovám a nevytahuju z postálky.
Je to náš mazel!!!

Všem krásný víkend. no snad nám nezačne sněžit... 😒 Já pořád ještě odolávám fusaku v hl. korbičce. Myslím, že v prosinci to už bude spor´ták. Jani vy jste šly do sporťáku kdy?? (te´d nevím jestli už jsem se ti neptala?). Moni jak vy a sporťák????

janula2008
16. lis 2008

Pavli, no my nějak v 5měs. Už se mi pak nevlezla do hlubokýho a hlavně v něm hodně brečela, procházky byly utrpení, chtěla vidět kolem sebe a ne ležet.Kdyby ležela a byla v pohodě, určitě bych ji tam ještě chvíli nechala, píší všude od 6měs. ale nešlo to.U nás noci teď taky krize největší (že by pořád zuby? Teď by měly lézt ty stoličky ☹ ), od 12h. do 4h. jsme si vstali po hodině - do té doby prý taky 2x plakala- a od 4-7h.teda chvíli spala v kuse, ale i tak pro mě jako spáče šílený,už by se zas mohla umoudřit. Teď usla, já jsem vytřela a jdu si taky lehnout. Dneska jsem se rozhodla ji trošku v noci bojkotovat, aby si fakt na to vstávání nezvykla, v jednu si s náma chtěla hrát a dělala cirkus 🙄 .Tak pokud dnes nebude řvát na celej barák, tak maximálně podám dudlík, poreferuju zítra jak jsem pochodila 😀 . Tak hezkou neděli a zítřejší volný den, papá

martinataylor
16. lis 2008

Ahojky....my šly do sportáku tak yod 5 měsíce,pač tam řvala a řvala ale ve sportáku to eylo o nis lepší.....ale aspon jsme někam dojeli a ted v kočáře jezdíme jen kdy chrní pač tak taky nevydrží,jelikož jak začla státá a chodit..tak chce vylézt a ne sedět... 😀 ,takže bych řekla že ten kočár máme od narození jen na spaní 😀
a díky januli za info o golfáčku...

lacherka
16. lis 2008

holky my dnes taky měli špatnou noc, uplakanou, tak si říkám, jestli už nám taky nezačínají zuby....no je to možný. Pavli a Alešek se ještě do korbičky vejde? máš ještě menší než já, že? Míša je už tam tak tak na délku, když mu tam dám fusak, tak je celkem zmáčklý, ale chci ho tam nechat co nejdýl, určitě do pul roku no a pak se uvidí jestli vytáhneme sporták.

pavlina05
autor
17. lis 2008

Ahoj holky!!!
JJ, Ája se ještě do hl. korby vejde. on není moc dlouhý 😅 já teda fusak ještě nevozím. Máme pořádný teplý oblečení, tak ještě bez fusaku. Pak jej budu vláčet další 4 měsíce 😝 Chci fakt vydržet s hl. korbou co nejdéle, aspoň do vánoc... 😒

Holky, tak u nás bega hnusná noc........no co Vám budu povídat. Ája usnul bezvadně v 20:55, pak se brobudil v 23:30 a pak už nespal a kňoural až do 4!!!!! Já ale nekojila, jen jsem jej utěšovala...ale marně!!!! ☹ Usnul až po kojení ve 4 h a spal do 6. PAk zase křik!! TAkže dnes je ze mě krásná kostřička......
Přesto všem krásný den 😵

janula2008
17. lis 2008

Pavli, u nás taky noci na pytel, dnes zas plakání po hoďce-dvou max. a v šest jsme vstávali 🙄 .Ale je to opravdu zubama, zahlídla jsem prořezávající se špičky stoliček nahoře, dole mě zatím nakouknout nenechala,možná ji leze několik naráz, tak ji to chudinku bolí. Večer jí dám nurofen, snad to zabere. Nevíte někdo jak často se to může třeba u těch prořezávajících se zoubků dávat? Abych z ní neudělala malou feťačku 😀

motylek
17. lis 2008

Jani,
a nezkoušela jsi ten gelík na zoubky, nevím jak se to jmenuje, ale celkem si to chválí 😉 . Já se taky chystám do lékárny, abych ho doma měla preventivně, taky čekám, kdy polezou další, když už má dole dva, ale už je to skoro měsíc a půl a zatím další nevidím. No já jsem jedině ráda. Tak vám přeju ať se vám co nejdřív vyklubou, ať máte zase klidné noci.

Jinak ten nurofen se může dávat 3x denně po 2,5ml. Takže ji můžeš dát před spaním a pak i v noci, kdyby se ti bolestí budila.

janula2008
17. lis 2008

Motylku, ten gelik mame, ale ted v tech 9 mesicich, uz to nema smysl, nedari se mi to natirat, moc s sebou mele a kdyz ji to dam do pusy, tak to chutna a hned slizuje z prstu 😀 😀

pavlina05
autor
17. lis 2008

JAni, tak přeju lepí noc. I nám..
Holky ten gelík se kupuje v lékárně?? My nemáme ještě nic v pusince.. 😎
tak dobrou noc všem 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru