Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

lacherka
14. led 2009

Zuzi zkus si to mlíčko odstříkat už ted jak to půjde, mně třeba odstříkávat skoro vůbec nešlo a to i hodně kamoškáchl prostě za pul hodinky tak 10-20ml a to je málo, měla bys na jednu dávku mít alespon těch 100ml a nebo zkus koupit nějakou novorozeneckou UM Nutrilon, Beba jako pro jistotu, když to malé dáš jednou nic se neděje

jinak jak psala Janča, v ledničce 24hod a pak ve vodní lázni ohřát v mrazáku může být mlíčko až 3měsíce...však co at si manže užije taky ne! já taky takto byla kamošce na narozeninách sice jen na 2hod ale byla...akorát ja nakojila, v 8spal a budil se až kolem 3ráno..takže přítel to měl takový hlídání bez starosti

Jo v tom plavču byli ještě dvě mamči co měli ukázkové děti, neplakánky, prostě už byly starší a to plavčo si užívaly, ti naši to ještě tak nevnímají, dají hračku do pusiny a je jim jedno, můžeš si s nima dělat co chceš...no a ty dvě byly takový jako kdyby nad náma ohrnovaly nos a ten pláč je prostě oběžoval asi takto: my si zaplatíme hodinu a místo klidu taky máme poslouchat pláč jiných dětí-prostě jsem je obtěžovaly a v šatně pak kecy...no dnes to máme i s orchestrem...no ještě že MY to neznáme...pak ještě ten její kluk měl jakousi hračku a Míša ten tam pořád lozil a tam jim vlezl na jejich ručník a šel prostě po té hračce on už je hrozně hbitej...tak se taky tak podívala. no nevím, byly zahleděný prostě do svých dětí.A myslím,že už se přeobjednaly i na jiný termín, což my s Pavlou jsme rády! Minule jsme tam byli ve většině nováčci a bylo to daleko lepší!

Pavli tak si představ, že mi ted voala kamoška, že na netu našla pronájem toho mýho bytu a že zrovna s přítelem pronájem hledají a že ten byt berou, dobrý co!
tak už mám podnájemce🙂

pavlina05
autor
14. led 2009

MOni, dobrýýýýýýýýýýý!!!
Super!!!
jsem moc ráda!! Jupí!!

JJ, už to nekomentuju to plavčo...

Zuzi, já mám prsa úplně vydojený 😝 😝 😝 😝 7 měsíců 😝 😝 a to chci ještě tak do 1,5 roku...pokud bude....

lacherka
14. led 2009

Pavli a jak ty máš ted režim s jídlem?
Já takto...brzy k ráno jak se vzbudí tak dávám mlíko, v 9hod mlíko ve 12nějaký masozeleninový nebo jen zeleninový příkrm ve 3hod mlíko pak kolem 6hod nějakou ovocnou přesnídávku a před 8hodinou kaši....někdy teda to jídlo na tu 6vynechá

Jo jenže ted nevím jak to mám udělat, ta kamoška přijede zítra dopoledne na 10hod, a pak 15hodin jedna paní na inzerát a na 16hod pán z realitky se zájemcem....no a dopo mi už chce dát ta kamošku tu zalohu za pronájem, takže já je budu mít jistý, no a pak ty lidi odmítat nebo se přetvařovat....to já neumím☹ no asi jim řeknu, že mám více zájemců a pak se rozhodnu koho...odvolávat tu schůzku nebudu kdyby náhodou to ta kamoška zrušila. No jen doufám,že to bude v pohodě, mám špatné zkušenosti když je něco přes známý,...pak je nějakej problem a je ti to blbý a tak, třeba kuchyn mi dělal známej a do ted od ní nemam doklad a na dodělání jsem čekala pul roku...

pavlina05
autor
14. led 2009

JJ, se známýma může být problém. Nech je všechny kouknout a pak se rozhodni 😉

Moni, obvykle...(nepočítám dnešek)
V 7 hod ráno - kojení
v 10 hod - kojení
ve 12 hod . zeleninový příkrm )masozelenin. bude v pátek🙂
ve 14 hod trochu mlíčka před vycházkou
v 17 hod ovocný příkrm + mlíčko
v 19 hod večeře - kojení
pak asi v 23 hod, 4 hod a v těch 7 ráno..kojím

Máme to podobné, ne?

Jen tedy dnes se nám to posunulo, chlapeček vyspával do 9:30, takže mi pak 2 hodiny tady dělá ptákoviny, pak teprve spí, takže se to vše posunulo, tak jsem mu před plaváním dala jen mlíčko a jídlo až po plavču.

lacherka
14. led 2009

Pavli už půjdu chrupkat...pak písnu...
Jo Jani tak nám dej někdy echo....a třeba se přidáme i když sraz 12ti maminek to musí byt teda haloooo!

pavlina05
autor
15. led 2009

Moni, tak jaká byla noc??

U nás bezva holky!!
Kojila jsem v 1:45 a ve 4:00 a pak až teď v 9 hod 🙂

JAni, tak ten srazík vypadal dost dobře!! Teda to muselo být žůžo 😅 , tolik dětí. ony ty děti ale jsou starší než kluci naše,ne?? Jo, já holky z regionu znám, takže no problem. problem bude spíš v Ájovi, myslím, že je po MM a stačí si vyhrát sám. On zase není asi společenský jako Simonka... 😒

pavlina05
autor
15. led 2009

Holky, tak tohle jsem našla...na nějaký srazík...
třeba pro Regiony Jani 🙂
http://www.bongobrno.cz./

lacherka
15. led 2009

Ahoj jj noc dobrá, dostal najest někdy okolo pul 6 a vzbudil se v pul 9, tak dobrý....já jdu uklízet:_)

pavlina05
autor
15. led 2009

Moni, my se nikdy nezastavíme..pořád něco kutíme..úklid, praní, žehlení,...No já dnes nemám naštěstí nic. TAk půjdu asi ven dopo i odpo... 😉
Dnes máš ty zájemce???

lacherka
15. led 2009

tak to bongo vypadá dobře ale tak pro větší děti, na ty skluzavky a tak, to je spíš tak pro nás🙂

pavlina05
autor
15. led 2009

JJ, také si myslím. No ale když se pak nemáš kde sejít s více kámoškama 😎

moni, to je mazec ten Next 😀 😀 😀

pavlina05
autor
15. led 2009

aknely??? všechno ok??

Holky, tady ticho po pěšině. Děti asi nezlobí, mamky spí...tak já jdu také. Pěknou a klidnou noc všem 😵 😵 😵

zuzanka26
16. led 2009

ahoj holky, tak já dnes budu víc odpočívat-doufám, že mě Sáruška nechá- jsem nějaká přejetá a to spím poslední dobou fakt dobře- teda s těma přestávkama na kojení, ale poslední týden se to ustálilo, že kojím před desátou večer a pak mezi 1 a 2 a pak v 5 nebo v 6 a Sárinka spinká většinou tak do půl 9 nebo i do 9, já nejvíc do 8, ale i tak je to super.
Jinak furt zkoumám komu je podobná a připadá mi že už nikomu, ale já taky nejsem po nikom 😀

lacherka
16. led 2009

zuzi ono se to dítko pořád mění, u nás taky říká každý něco jiného, napřed že na mě, a ted skoro každý že je na přítele podobný, ona se opravdu ta podoba mění. Když vidím fotky Míše jako miminka, tak nevěřím,že je to on, ted vypadá hodně jinak

pavlina05
autor
16. led 2009

Přidávám se i já...koukám na Ájise na fotkách a nemůžu uvěřit že to je on.
Ale pořád je to MM. Ze mě má max. tvarované rtíky 😎

Zuzi bezva 🙂 , odpočívej co to jen jde 😉 já to bohužel nedělám!!! 😖

zuzanka26
16. led 2009

Pavli, já taky ne, neumím to 😉 😖

pavlina05
autor
16. led 2009

Holky, pěkný víkend všem. My jedeme ke tchánovcům.
😵 😵

zuzanka26
17. led 2009

ahoj holky, jaký jste měly den? já jsem si byla sednout v kavárně na Smíchově s kamarádkou z koníka, ale úplně mi to nevyšlo jak jsem chtěla protože Sárinka dost zlobila a pomohlo tak nějak jen kojení v kavárně. Ona má hrozně hodnou holčičku, takže jsem se cítila dost nervozně jak mi tam plakala 😖
😖 Teď byl hrozný řev před koupáním, uklidnila se až v zavinovačce, když jí manžel houpe. 😔

Jsem zase nějaká přejetá, myslela jsem dokonce, že mám teplotu, ale dobrý. Jen bych potřebovala spát 😨

pavlina05
autor
18. led 2009

Zuzi, takže zítra spát a nic nedělat!!!! 😵

My byli přes víkend pryč. No a Ája zase nebyl strašně dlouho u tchánovic, takže zase celou sobotu řev, pláč a chtěl být jen u mě§ NAštěstí se pak aklimatizoval, takže dnešek ok.
Uf!!

Pěkný večer 😵

pavlina05
autor
21. led 2009

Ahoj holky!!!
Kde to vázne?????
Jak se vede???
u nás dnes děsná noc, Ája křičel od 23.30 do 3:30 a v 7:30 už je vyspaný 😠 tAk jsem spala max 3 hodiny! 😖 To budu ale krásná maminka 😝 😝 😝

Moni, tak zase dnes plavčo...přiznám se, že se mi moc nechce. Ten křik zase.... Doufám, že tam nebudou "ty" matky!!!!

zuzanka26
21. led 2009

ahoj holky, 🙂
tak u nás zatím snad všechno dobrý, akorát mám dost živý miminko, takže přes den téměř nespinká, jen třeba hodinku v kočárku a to je všechno! Většinou po krmení vydrží třeba půl hodinky v postýlce si hrát a povídá si ( už má G, LE a pod.🙂 pak už začne pobrekávat a pak už je řev, pokud to dojde tak daleko, tak pomůže už zase jen krmení. 😲
Jinak dost trpí na škytavku a tu má pak třeba hodinu, nejde to zastavit ničím, kolikrát ani pitím. Nevím co s tím. Ale dělá si to sama, dávám jí odkrknout, vše je v pořádku a pak se začne v postýlce tak divně zalykat a najednou z toho škytá. 😕

Pavli, to je mi líto, vím jaký to je spát tři hoďky, to je celý den člověk jako za sklem a moc mu to nemyslí, aspoň já to tak mám. 😅

Jinak jsem si půjčila ruční odsávačku Avent a je to katastrofa 😝 , měly jste pravdu. Za asi 20 minut usilovný práce jsem odsála pouze 30 ml a to bylo z obou prsou. Na začátku to šlo dobře a říkala jsem si paráda, a pak najednou konec a už ani kapka. Bylo to hodinu po kojení, tak nevím, kolik tam toho mám, samozřejmě že jsem pak měla depku, že nemám mlíko, všude píšou holky, jak jim to teče a jak ho mají mraky a já asi ne. Mně neukápne nikdy ani kapka. Ale Sárinka žije, tak tam asi nějaký bude, zřejmě si to ona umí vytáhnout.

zuzanka26
21. led 2009

holky změna! dneska jsem odsávala odpoledne a zase horko těžko 20 ml ( takže už mám 50 ml), ale teď jsem to zkusila znova a šlo to! já měla blbě ten úhel jak jsem to držela u toho prsa, stačilo to trochu natočit a najednou to začalo stříkat docela pěkně, tak jsem odsála 40 ml, takže už mám 90 ml a ještě hromadu dní před večírkem, tak si udělám zásobu aspoň 200 ml. Jen doufám, že si to pak Sárinka vezme i z lahvičky. ALe cítím se jakobych vyhrála v nějaký soutěži. 😀 😀 😀 Dobrou noc.

aknely
22. led 2009

ahoj holky,
tak se hlasim po delsi dobe...porad s depkou, bohuzel ☹ Dneska rano zase plac, zvysila jsem hlas na malou...nervy, nervy ☹ Po Nutrilonu mi furt pri odkrkavani blinka a mezi papanima odblinkava vodicku. Cetla jsem si prispevky na Nutrilonu, tam mi holky psaly, ze se to casem upravi, tak doufam, ze jo. Ale mam z toho nervy jak spagaty. Leze mi to jeji blinkani krkem, protoze u toho porad place a place. Ja se holky asi zblaznim.
Holky, chtela jsem se zeptat, kdyz tu pisete i o prikrmech...mohla bych ji od 4. mesice davat nejaky prikrm? Ja se v tom vubec nevyznam...nejake nemlecne kase, mlecne kase, masove prikrmy, pry se dava nekdy i zloutek misto masa. Myslim, ze se zacina s mrkvickou, ze? Nejake 2-3 lzicky treba na obed a pak dopit mlickem? A pak za 3 dny treba zkusit jinou zeleninku? A takhle tu zeleninku co 3 dny menit? A muzu taky od toho 4. mesice davat treba na vecer nejakou mlecnou kasi? Snad vam to nevadi, ze pisu o prikrmech tady do tohodle tematu...diky 🙂

pavlina05
autor
22. led 2009

Ahoj holky!!
Zuzi a akne jsem ráda , že vás tady vidím 🙂

Zuzi, jj, byla jsem včera ko. K tomu ještě plavání, kde Ájisek pěkně řval. Jako jediný! TAkže mi to na nervech nepřidalo. ☹ ale pak jsme šly s Mončou na jídlo, já si dala Maskarpone a bylo lépe. Kluci spali, takže se to trochu dalo 🙂

Akne, já dělám vše o příkrmech z této stránky: www.kojeni.net
jAk píšeš, v poledne dávám zeleninku, 4 dny stejnou, abych zjistila případnou nesnášenlivost na určitý druh. PAk mněním. No a od dalšího měsíce (7-8m) dávám maso-zeleninový příkrm. Odpoledne pak ovocnou přesnídávku - svačinku.
nevím přesně jak je to u nekojených dětí.....????, ale začínají tak od 4 m s příkrmy (myslím 😅 )
aknely a nemůže mít malá třeba reflux, když tak ublinkává??? co na to dr.??

Zuzi, jsi šikulka 🙂 Večírek bude s takovou zásobou mlíčka určo vydařený 😉

Holky, dnes byla noc ok, vyspala jsem se 🙂 , kojila jsem jen 3 krát 🙂
TAkže hned je lépe.
ZAse jdu ven s kočárkem a pak mi má dorazit dodávky bio zeleniny, tak jsem zvědavá.

Pěkný den všem

zuzanka26
22. led 2009

je Pavli to jsi vzorná máma, bio zelenina pro Ájíska, to je super.
A není to prostě tak, že nemá Ája vodičku rád? nemusí přece milovat plavání. Nevím jak to máte, zaplacený jednotlivý hodiny nebo celý kurz?

janula2008
22. led 2009

Ahoj holky, moc Vás se Simonkou zdravíme a večer Vám sem napíšu román slibuji. Nějak nestíhám a když mám chvilku, dočítám regionky, kde holky prndají o sto šest,Vás stíhám taky jakž takž,ale se psaním je to horší. Nekojené děti aknely začínají s příkrmama od ukončeného 4měs. Já v té době ještě kojila, ale už jsem malé taky zkoušela mrkvičku atd.moc jí to jelo. Tak večer písnu papá

janula2008
22. led 2009

Zuzi jenom opatrně, v ledničce myslím můžeš mléko skladovat max.24hodin, zbytek pak několik dní v mrazáku...

zuzanka26
22. led 2009

Jani jo jo, já to sbírala přs den a večer jsem to šoupla do mrazáku. Snad je to ok.
Jsem dneska KO, včera jsme s manželem sexovali a já jsem pak nemohla spát jak jsem byla rozjetá 😝

pavlina05
autor
22. led 2009

Zuzi, já myslím, že Ájisek vodu miluje. 🙂
Je doma ve vaně ve svým živlu!!
Prostě má rád jen mě, tatínka domácí klid. On je to celej táta, protože MM má rád také klid a pohodu a ne žádné sociální aktivity. 😖
Pak jsme to s Mončou rozebíraly, tak já to musím vydržet a nevzdat to!!! 😎 Přece nebudu pořád zavřená doma s klukem??
Zaplaceno mám ještě jedno plavčo. ale chci chodit až do čevna... 😅 😅 😅 pokud mě neodvezou k Chocholouškovi 😅

Jani, tak očekávám mega strorry 😉
Holky, já dnes nevařím 😅 , na večeři bude Mekáč 😀

pavlina05
autor
22. led 2009

...jo a ta zeleniny je krásná, tak se těším na zítra jak zase něco uvařím Ájinečkovi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru