Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

pavlina05
autor
24. dub 2009

Moty, no právě, zem je ještě chladná......

Holky,Ája nám dává zabrat!!! Usnul v 20:00, 21:20 už hulákala až doteď!!!!!!!! 😠 😠 😠 Až jsem nakojila, tak už spí!!!!

Moni, někteří kupující jsou fakt směšní 😅

Tak my nakonec ty golfky pořizovat zatím nebudeme. Jsem spokojená s naším sporťákem. Pořád jezdím tady po lese, tak by mi byly asi golfáče na prd.
Koupili jsme krosničku od Chicca. Dnes jsme s ní byli v Tescu a MM dělala s Ájiskem takové hlouposti, že se pořád smál.

dobrou všem.
pěkný víkend

pavlina05
autor
27. dub 2009

Ahoj holky!!!
JAký jste měly víkend?
U nás bezva, klídek a rodinná pohoda 🙂

TAk už máme botičky🙂
Pořídili jsme je ve Vyškově, když jsme jeli k našim na chatu.650,- 😝

http://honigovi.rajce.idnes.cz/Ales_10-12_mesic...

Jani, mají se ty botičky nosit celý den? I doma???¨
Ája je z nich nervní...vzteká se, lézt ani chodit jde v nich obtížně 😎

dnes jsme vstávali v 6 hod! 😝 Jinak noci celkem ok....držím si sama pěsti 😅

zuzanka26
27. dub 2009

Ahoj holky
tak u nás víkend dobrý, Sárinka přes den hodný zlatíčko, za to noci se nějak zhoršily, sice krmím jen jednou v noci a pak až v 6 ráno, ale budí se často, někdy i s pláčem, hází nohama, apod. Takže mě vzbudí třeba i každou hodinu. Dneska jsem obzvlášť k.o. spala jsem dohromady asi 3 hod a včera jen o něco víc.
jinak nevím, psala jsem do jedný poradny co dělat s tím jak je v noci neklidná, a odpověď mě nepotěšila, prý si mám nechat udělat neurologický vyšetření..... 😢
Včera jsme byli na návštěvě u dvojčátek co jim je půl roku a krásně se kutálí, přetáčí a my nic, ani náznak a ani moc nezvedá nožičky, natož aby si strkala paleček u nohy do pusy jak to má být... ach jo akorát na bříšku jí to jde, to je úplně propnutá a plazí se dozadu.
Tak jsem z toho nějaká přešlá ☹

pavlina05
autor
27. dub 2009

Zuzi, u každého je ten motorický vývoj jiný. 😉 Někdo je rychlejší, někdo pomalejší. Hlavně nesrovnávej!!!! 😉
Míša od Monči byl vždy akčnější než Ája. Míša už si dávno stoupal na 2, když se Ájisek začal přetáčet.
Pokud se sárinka již otáčí na bříško, krásně pase a je na ručkách, tak je vše ok. Časem začne válet sudy. A nožku do pusy si také časem strčí 😉
Ája se začal otáčet na bříško kolem 6 měsíce. a nohu si dal do pusy později.
Pokud se Sárinka plazí dozadu, tak je to ok. 😉

Na neurolog. vyš. bych tedy já nešla!!! Sárinku mohou trápit zuby, prdíky, zlé sny...Já nevím, ale dnešní doba je divná...pořád se něco řeší přes poradny a vašetření!
Je to jak s tím mojím plavčem. Ája brečel a už mě hnaly do psycholog.-pedagod. poradny. Kdyby koze věděly, jakej je to uličník doma ve vaně.

TAk my už máme i po dopo spaní. To bude pěkně dlohý den....
Naštěstí už jsem si stihla i uvařit, tak se můžu plně věnovat Ájikovi.

betina
27. dub 2009

zuzi,jak píše Pavla, myslím, že je vše u vás úplně v pohodě. Malá mi začala mít špatné noci přesně v době, jak máš Sárinku. trvaly ty hrozný noci 10 dní a už jsem nebyla ani schopná počítat, kolikrát jsem za noc vstávala, myslím, že to byly noční děsy, protože to byl bud hysterickej řev nebo usedavý pláč, ale bylo to ze spaní a nemohla jsem ji třeba probudit, abych ji uklidnila ☹
s tou motorikou....Veruš je celkem rychlá, ale taky záleží v čem, oproti vrstevníkům se otočila už ve 4.měsící,ale za to od té doby moc nepokročila, takže Zuzi úplně v klidu!!!!!!! nohu si do pusy strkala přesně od 6.měsíce a jenom týden a už zase nic 😀 a třeba kamočka Janulua, tak sem píše, tak se jí taky zeptej, Simonka myslím do 6.měsíce taky moc pohybově neřádila a pak si myslím sedla a stoupla během 14 dnů.

moc nesrovnávej, i když je to těžký, taky to dělám a samo si říám, jestli je všechno v pořádku, ale je...ona je tak spokojený mimino lumpatý přes den, že i když třeba bude sedět později, tak bude 😀

pavlina05
autor
27. dub 2009

Beti, moje řeč 😉 ája sedí až teď poslední 3 týdny 😎 A chodit by mohl i později 😀

pavlina05
autor
27. dub 2009

Beti, už jste zdravoučcí? Kdy se stavíš 🙂 ?

betina
27. dub 2009

ahoj pavli,

no ATB ještě beru, ale už je to v klidu a in fekční bych být neměla, myslela jsem, že bych se mohla pro Nextík stavit zítra někdy odpo, máme od 14:30 plavání v Lesné, takže bych za tebou sfoukla a nebudu tě dlouho zdržovat. jen nevím, jestli ti to vyhovuje.

jana.sun
27. dub 2009

ahojky holky, všechny moc zdravíme a hlásíme se zpět z chaty, vítr nás neodfoukl 😉

Zuzi, taky si myslím, že je malá v poho, ale jestli tě to moc trápí, tak se zeptej své dr.

Pavli, chatu máme u Orlických hor, kousek od Polska. jezdíme tam co 14.dní na víkend - je to relax, pryč tady z toho sídliště a paneláků. Jídlo venku, grilovačky,...paráda. Klídek 😉 Teď bylo fajn, že tam tchán s přítelkyní dojeli před nama, tak bylo i vytopeno 😵 Jinak trávník se nekonal - bylo od větru dost chladno, tak jsem to ani nezkoušela.

Moty, Moni, teda fakt něktří lidi jsou "magoři" - vím, že člověk nechce kupovat "zajíce v pytli", ale čeho je moc, toho je příliš. A s tou řasenkou!!! Baba je asi na drogách, ne!!! To nosí i řasenku do drogérky zpátky, že nevydržela dva roky??? 😕

JO, Moty, škoda, že jsem nebyla v sobotu doma, když jsi byla na Vinohradech - jsme se mohly potkat 😉

zuzanka26
27. dub 2009

jo holky díky, je to těžký nesrovnávat.... sice se malinko plazí, ale neotočí se sama ani náhodou a to ani na bříško ani na záda, když jí lákám na hračky, vystačí si s tím, že se propne na boku tak, aby viděla, ale když to dám ještě dál tak aby se musela i přetočit, tak to ne, to jí přestane zajímat. Snad to příjde. Ale je fakt, že víc mě trápí ty noci, protože já sama mám velký problémy se spánkem, všechno mě vzbudí a neumím ani spát přes den, prostě pak ještě když vidím, že nespí ani ona a dáme se dohromady, tak jsou z toho tak ty tři hod spánku a to spím vyčerpáním.... no ideální to není a to mi manžel pomáhá...včera jí měl třeba do 1 hod a já prostě spala asi hodinu a to jsem mohla klidně 4 hod spát....jsem už asi na hlavu fakt. Ale je to jen jednou za čas, pak se to vždycky upraví a zase spím klidněji po 2-3 hodinách a to mi nějak stačí... no hrůza.
Ty špatný noci má už asi měsíc, doktorka mi moc neporadila, řekla mi, ať si jí vezmu do svý postele, ale tam už je...a teď poslední týden je to teda horší, líp spí až po 2 hod v noci, to už je klidná. ale kolem 6 stejně vstává.

pavlina05
autor
27. dub 2009

Beti, zítra jsem doma. Dopo pořád, odpo chodíme tak od 14 ven. TAk nevím kde a kdy...????? Já se ale podřídím 😉

Jani, tedy tam musí být nádherně 🙂 My máme chatu jen kousek od VYškova.(tedy naši)

Zuzi,doktoři nikdy nic neporadí 😠 Já vždy dr. říkám o našem nočním nespaní a kojení a ona na to: "Alešku, nechej maminku už odpočinout" a neporadí nic!!!

pavlina05
autor
27. dub 2009

...to je případ...!!! Tak je čas na oběd a on mi usnul 😠

betina
27. dub 2009

jj, zuzit, tan na noci mi dr.řekla, že to prostě musím vydržet 😀 není nad skvělý rady 😀 do postele ji nedávám, všimla jsem si, že ji budíme, my ji budíme i tak, jak se převalujeme,má lehký spaní, ale otáčení adpo..ji budí t 😀 taky ☹

Pvli, zavolala bych ti a dojela bych za tebou, budu pojízdná, tak si vás nějak najdu 😀

betina
27. dub 2009

jinak mám po ATB pěknou sraj...a dneska vyřizování na úřadech ve Vyškově, skvělá kombinace 😀 malá už asi 15 minut talčí, bojím se podívat na to veledílo 😀

pavlina05
autor
27. dub 2009

Beti , vy jste dvojka 😀 😀 😀
OK, tak to bude parádní 😀

JJ, to jsou tedy rady!! 😠 Já bych si Áju také do postele nevzala....pak by odtama třeba nechtěl několik let 😝 (on u nás naštěstí vůbec nechce být)

pavlina05
autor
27. dub 2009
jana.sun
27. dub 2009

Pavli, to jsou názvy ulic 😅

Beti, tobě to jde rychle, Veru tlačí 😀 😀 😀 jste fakt dvojka 😉

Zuzi, já myslím, že to do půl roku ani moc neřeš - teda to přetáčení. s tím spaním asi taky neporadím, bohužel 😔

pavlina05
autor
27. dub 2009

Janai, jj, samí Rusáci 😅

Zuzi, já zase neporadím ze spaním 😅 😅 😅

pavlina05
autor
27. dub 2009

TAk my už jdeme ven.....potřebuji fresh vzduch (brněnskej 😅 )

betina
27. dub 2009

pavli, tak doufám, že to najdu, bydlela jsem rok v Žebětíně, tak jsem jezdila přes Kohoutky, no uvidíme a zítra bych ti zavolala co a jak.

holky, dneska bude krize, máme v práci hořák a já mám dělat přes noc, to jsem zvědavá, jak to zvládnu a jak budu vypadat zítra. jaksi tam nikdo dítě nemá, tak si třeba může jít lehnout, já bohužel ne 😠 asi se na to vyprdnu, za tohole mi žádný peníze nestojí ☹

jana.sun
27. dub 2009

Beti, tak to už je trochu moc - sama jsi na odpadnutí a ještě máš dělat přes noc???!!! Myslím, že fakt potřebuješ voraz - a navíc, zní to jako fráze, ale bohužel je to tak - zdraví máš jen jedno!!! Tak se šetři a vyprdni se jim na to - aspon na nějaký čas. Za to ti fakt žádný prachy nestojí 😕

jinak ostatním dobrou noc - a hodné dětičky - spící - dloooouhoooo a bez přerušování....(utopie) 😅

Betinko, drž se! 😔

zuzanka26
28. dub 2009

ahoj holky, nahrála jsem našeho smíška, není to tak moc dobře vidět, ale mrkněte
😉

http://n-joy.cz/video/sarinka/q9eiqvoq425tlklv

pavlina05
autor
28. dub 2009

Ahoj holky! 🙂

Beti, ty ještě pracuješ při mateřské?? Já se do práce nehrnu 😝
JJ, dnes se tedy budu pohybovat v Kohutkách. Kdy asi tak dorazíš, před nebo po plavču?

Jani, jj u nás utopie...budil se po 2 hod s pláčem. Opravdu mu tekly slzičky. TAk nevím co měl za trápení. ☹

Zuzi, to je úžasný!!!
Ájisek na to také koukal a smál se 😀

jana.sun
28. dub 2009

ahojky 🙂

Beti, žiješ???

Zuzi - nádhera!!! 🙂

Pavli, jj, já vím, utopie... 😔 to je hrozný, když takhle ti prckové pláčou ze spaní - je mi jich moc líto. 😢 Chudáčci malí, co se jim asi tak škaredýho může zdát?! 😕

pavlina05
autor
28. dub 2009

Jani, škoda, že už nemluví, že? Bylo by to snažší...
beti snad žije, ne????má si dnes dojet pro hadýrky na Verunku....

marci
28. dub 2009

Ahoj holky,
já jsem dneska úplně K.O. - mám migrénu jak prase - to asi z té dnešní noci. Co 1-2 hodiny a taky s pláčem a slzami!!!! Co to je proboha??? Mě přijde, že jak se jen trochu procitne, tak neumí sám znova zabrat a proto ten pláč, ale úplně probuzenej taky není. MM dneska v noci říkal, že mám v tom mlíku asi rohypnol s hodinovým účinkem 😝

betina
28. dub 2009

pavli, prosím tě, vypadá to asi až pojedeme z plavání, ale opravdu se na nás nevázej, udělej si progarm, jak jej máte nastavený a já se zkusím někde přifařit, snad to stihnu ☹

marci, tak ty noci..no comment, jakmile se mi takhle veruš se slzami porbudí, musím prostě kojit 😠 ona nijak jinak nezabere a prostě na nechat vyřvat jsem ještě opravdu neměla nervy a nevím, jestli mít někdy budu, protože když neznám příčinu, nechce se mi do takových drasťáren.

jana.sun
28. dub 2009

u nás teda noc v poho - normál - ale co ti vaši prckové??? že by zas nějaké erupce na slunku??!!! 😕 🙄

a do toho venku ten hnusnej vítr - aby si člověk užil vycházku, to je nemožný - jsem včera "bojovala" a asi po půl hodce to vzdala ☹ tak jsem zvědavá dneska 😔

Marci, drž se, at tě ta hnusná migréna co nejdřív přejde. 😕

Beti taky se drž 😔

pavlina05
autor
28. dub 2009

Marci ☹ u nás podobné. jen u nás je to na nočním pořádku pořád ☹

Beti, ok. JAsný....jdu s kamarádkou od Terky (MArťa, asi znáš 🙂 )tAk budeme asi v Oboře 😉 jsi šikula, ty nás vypátráš 🙂

holky, prostě držme se 😵 😵 😵 😵

Ten vítr mě také štve...nevím co mám oblíkat...normálně je teplo, ale fučí... 😒

pavlina05
autor
28. dub 2009

Bet, Nexty beru pod kočárek 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru