Porod do vody, máte zkušenosti?

hrizuzu
18. led 2015

Máte s ním některá zkušenosti? Doporučili by jste ho, nebo nikoli?

espada
19. led 2015

@tarra27 Přesně! No, zakladatelce jsem sdělila názor a nebudu se tady vypisovat, když to nemá význam. Jdu zalehnout a ráno vysvětlím dceři, že je mi líto, že jsem se během jejího porodu neutvořila 😀

katyxq
19. led 2015

To jen k tomu, jak je porod do vody prý nebezpečnější 😀
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16147851
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20595945
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10817872
... takže @hrizuzu nenech se zastrašovat a přijď třeba do skupiny Přirozený porod https://www.modrykonik.cz/group/5794/ - tam spíš najdeš ženy, které mají s porodem do vody reálné zkušenosti a ochotně ti poradí 🙂. Já ve vaně strávila "jen" značnou část první doby porodní (ulevovalo mi to hodně od křížových bolestí), pak už mi to nebylo příjemné.

bunny123
19. led 2015

No teda ženský, já bych vás chtěla vidět, kdyby vašim dětem šlo při porodu o život, jak byste nadále opovrhovali zdravotníky.

tarra27
19. led 2015

@espada já se z tebe pos....taky tady končím 🙂)) dobrou noc.

espada
19. led 2015

@tarra27 Dobrou.

kajalka
19. led 2015

@espada Tak to je blbý, že máš takový dojem, možná nějaká psychická porucha..? Nejde o originál, ale o tu samotnou větu, inteligentní osoba to jistě pochopí.

jaya
19. led 2015

@hrizuzu Pri obou porodech jsem byla v prvni dobe porodni ve vane a ta vrela voda mela neskutecne pozitivni vliv na kontrakce. Rekla bych opravdu prirozeny epidural. Nekdo ma rad holky, jinej zase vdolky. Myslim, ze clovek az pri samotnem porodu zjisti, co mu sedi. Kazdopadne se mi nechtelo do vany rodit - jenom osobni pocit. Najednou jsem citila, ze musim ven.

hrizuzu
autor
19. led 2015

Já jsem taky právě slyšela, že ta teplá voda zmírňuje kontrakce. Popravdě, docela mně to láká, ale první si zjišťuju info,A taky né všude ho dělají 🙂
Jinak, děkuju všem za názor 😉

olik76
19. led 2015

@espada
@tarra27
dámy, já nechápu, proč vůbec v této diskuzi odpovídáte. Dotaz zněl, zda má někdo s porodem do vody zkušenost a jakou. Vy dvě evidentně ne. Na vaše názory, zda byste do vody rodily, či ne, se vás nikdo neptal. Tak se nevměšujte a diskuzi nenarušujte.
Mě třeba porod do vody taky nepřijde jako dobrý nápad, ale na to se v této diskuzi nikdo neptá, tak to nikomu nenutím.
Obzvlášť tarra27 je opravdu unikát, všechno ví, všechno zná, na všechno má názor a se všemi se o své názory, které jsou jediné správné, ráda podělí. Respect.

tarra27
19. led 2015

@olik76 já jsem napsala svuj nazor, což v diskuzi mohu a ostatní bylo adresováno vždy knkretnímu člověku.
a nebudu se tady ospravedlnovat, nic špatneho jsem neudelala. a když už jsme u toho, tvuj příspevek taky tedy není k tematu

ma_ia
19. led 2015

Když to tady tak pročítám, nestačím se divit...argumenty některých slečen jsou opravdu jak stehno🙂 No nic.
Jak píše @katyxq , je dobré být ve skupině lidí stejně smýšlejících🙂
Já jsem si vybrala porodnici, která porody do vody umožňovala a i jsem o tom přemýšlela, nicméně při samotném porodu jsem cítila, že vodu ne. Jak píše @jaya , člověk až při samotném porodu zjistí, co a jak a co mu vyhovuje. Zjisti si informace, pročti knížky a hlavně se nenech odradit nesmyslnýma argumentama..rodit do vody je naprosto normální, přirozené, bezpečné.

betelgeuzz
19. led 2015

@hrizuzu mně u prvního porodu přímo nařídili vanu, prý kvůli změkčení branky, voda byla hodně teplá a vůbec mi to nedělalo dobře. Možná proto, že mám nízký tlak. Byla jsem v ní asi hodinu a víc bych snad ani nedala.
Ale kamarádka rodila doma v porodním bazénku (v Irsku, kde je to naprosto normální) a byla spokojená.

espada
19. led 2015

@olik76 A kdo ti říkal, že nemám zkušenost? Třeba není přímo moje, ale byla jsem přítomna takovému porodu? Co ty víš, že mi říkáš, co mám dělat? Respect.

espada
19. led 2015

@hrizuzu Holka, nezlob se, že jsem ti tady spustila peklo, to jsem nechtěla, ale byla jsem napadena jako první. Svůj nazor jsem řekla a přeji ti bezproblémový porod, ať je do vody či ne... A teď už fakt mizím.

olik76
19. led 2015

@tarra27
zkus se příště držet úvodního příspěvku, aby tvé odpovědi mohly být přínosem. Není nutno za každou cenu se vyjařovat všude ke všemu. Pokud se nepletu, dnes už kvůli tobě (tedy nejen kvůli tobě) byla jedna docela zajímavá diskuze vymazána.

tarra27
19. led 2015

@olik76 nezlob se, ale Ty mi neudeš říkat, co mám a nemám dělat....nikde jsem se nevyjádřila vugarně ani utočně proti nikomu.A kvuli mě to zcela jiste nebylo,. Měla sis moje příspevky pořádne přečíst. Měj se pěkne.

olik76
19. led 2015

@tarra27
ale bylo holka, bylo to hlavně kvůli tobě, ty jsi rozvrátila celou diskuzi. A dost, ať není rozvrácena ještě tahle. Zakladatelce přeji v rámci možností příjemný porod a hlavně zdravé dítě.

tarra27
19. led 2015

@olik76 kdyby to bylo kvuli me, tak me nahlasí adminovi a me bloknou...takže klid. 😉 mej se hezky.

olik76
19. led 2015

@tarra27
jako zakladatelka oné diskuze moc dobře vím, kvůli komu jsem ji nechala vymazat. Dobrou noc všem.

tarra27
19. led 2015

@olik76 tak to je jasný...s tebou jak nekdo nesouhlasí....nepřikývne, tak nic nebereš. Holka, máš problem pochopit text...nebo jiný názor. příště stačí nahlasit adminovi 😉 Tak proto ses tady ozvala na mě 😀 😀 😀 😀 ale já to s tebou myslela dobře, jednou si na mě vzpomeneš. Už tady nebudu spamovat. Pa

olik76
19. led 2015

@tarra27
chytrá holka, konečně jsi to pochopila. Nicméně tady to nebyl útok proti tobě osobně, ale pouze snaha ušetřit zakladalku výplodů těch, kdo k tématu vlastně nemají co užitečného říct... stejně jako v mém případě... Dobrou noc.

ivaflo
19. led 2015

To je slepicinec... 😅

alcar
19. led 2015

Tak ja taky chtela puvodne rodit ve vode, ale odrazovalo me pomysleni, ze kdyz se mi v te vode nebude libit, nebudu schopna z te vany v tech bolestech vylezt. No nakonec me tehotenstvi skoncilo preeklampsii, kdy jsem v duchu lekare prosila, at uz ze me malou vyzenou. Myslim, ze by mi rodit do vody ani nedovolili. Nakonec mi bylo uplne jedno, jak porod probehne, jen at uz je mala v poradku venku. Ve vsem jsem poslechla lekare (a proc taky ne? Oni jsou odbornici), nechala si zavest chemii, pichnout vodu, oxytocin, cely porod byla napojena na monitoru na levem boku. Nakonec, diky bohu, to slo raz naraz a mala byla za 2,5 hodky venku. Nevim, co by se delo, kdybych tam mavala s porodnim planem, ze nechci to ci ono. A pri porodu jsem mela takove bolesti, ze bych z te vany opravdu nevylezla. Mela jsem problem se obratit z boku na zada. 😝

At si kazdy vybere polohu ci zpusob porodu, ale proboha devcata, mejte soudnost se svym zdravotnim stavem a stavem ditete a verte trochu lekarum. Studovali na to nekolik let, museli absolvovat milion stazi a urcite tam nejsou od toho, aby nekomu delali naschvaly, protoze se jim nechce.

katyxq
19. led 2015

@alcar stačí si pročíst statistiky zásahu a medikace u porodů v ČR a ta důvěra v to, že dělají to, co je pro maminku i miminko to nej, mě naprosto přechází (např. oxytocin u více než 80% porodů, přes 20% CŘ, nástřih u poloviny vaginálních porodů, atd., atd, atd.), ... dobrý zdroj info je třeba www.biostatisticka.cz - netvrdím, že někdy ty zásahy nejsou potřeba, ale opravdu nejsou potřeba u víc 90% porodů, ale tak u 10%. Proto tentokrát k pordou chci vlastní PA, poprvé jsem bohužel věřila, že vybraná porodnice opravdu přirozený porod podporuje, tak jak to o sobě tvrdí, nebylo to tak, zdravotnická dokumentace z druhé doby porodní (tedy té fáze, kde se zásahy udály) neexistuje, zajímavé 😅.

espada
20. led 2015

@katyxq Já bych si tedy netroufla říct, co je pro miminko a maminku nejlepší, když jsem to nestudovala ... Když jsme u těch statistik, je třeba se podívat i na úspěšnost českého porodnictví, která je obrovská, narozdíl od vychvalované Británie, kde se tzv. přirozené porody dějí více. Pořád se všichni ohánějí "přirozeným" porodem, ale zase na druhé straně, kolik žen a miminek u těch přirozených bez oxytocinu umíralo a kolik žen se bez nástřihu roztrhlo... A co mi hlava vubec nebere je, jak někdo řekne, že přirozené je rodit do vody. Co je na tom přirozeného?

Nechci ti brát tvůj názor a co jsem napsala, nemyslím nijak útočně, jen přemýšlím nahlas.

A je teda divné, že dokumentace není. Mi ji teda taky automaticky nedali, ale na požádání jsem ji mohla dostat. Je v nemocničním počítači.

denca89
20. led 2015

http://zena.centrum.cz/deti/clanek.phtml?id=805778 zajímavý článek - kamarádka mé kamarádky 🙂
Netvrdím, že s tím souhlasím, ale rozhodně bych to v hlavě chtěla mít srovnané jako maminka v článku, myslím, že pak by se každé ženě rodilo jedna báseň 🙂

espada
20. led 2015

@denca89 Paní měla štěstí. Kdyby si dítě loklo té vody nebo se stalo něco jiného, určitě by to tak nemedializovala. Co dodat, každý ať si dělá co chce, ale ať pak nevolá doktory k domácímu porodu, který se nevydařil. Já bych třeba doma neporodila. Umřela bych a malá taky.

denca89
20. led 2015

@espada paní porodila doma své 3 syny...já miminko ještě nemám, ale vím s jistotou, že bych umřela strachy rodit jinde, než v porodnici...Riziko, které na sebe bere budoucí matka je obrovské, ale jde do toho s tím, že se to nemusí povést. Hold to má zrovna tato maminka jinak. Jen říkám, že bych chtěla být jednou stejně vyrovnaná jako byla ona...a nebát se 🙂 toť vše 🙂

espada
20. led 2015

@denca89 Já jsem tě pochopila.

katyxq
20. led 2015

@espada jasně, ty magické české lepší výsledky 😀 (aneb čachry s čísly) - http://www.biostatisticka.cz/novorozenecka-a-pe...
K té kopii dokumentace, oni mi ji poskytli - ale o druhé době porpdní tam prostě není v pidstatě jediný záznam ... hodina času, v tu dobu jsme tam rodily dvě, takže "jen" to na to zapomněli to zapsat nebo to zapomněli schválně (protože se tam udály vědi v rozporu s mým porodním plánem, do kterých mě vmanipulovaly)?. To se asi nedozvím 😅.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru