Porod koncem pánevním. Nemáte zkušenost?

cecetka
18. črc 2006

Jsem ve 35.týdnu a malý se zatím neotočil hlavičkou dolů. Další kontrolní UZ mám ve 37.-38.týdnu. Pokud se neotočí, půjde ven císařem cca 7-10 dnů před termínem. Přesto se chci zeptat, nemáte některá zkušenost s porodem koncem pánevním? A skutečně se prvorodičky berou vždycky na císaře?

karrison
7. únor 2012

Ahoj,mela jsem ten samy problem,maly se nakonec neotocil, a to ani po obratu zevnimi hmaty,ktery mi v porodnici delali,tak byt tebou zkusila bych jeste toto,neni to nic hroznyho a neboli to. Maly sel nakonec ven cisarem den pred terminem

usounek25
7. únor 2012

@minerva děkuji, určitě jo. Už se těším 🙂

janina_f
9. únor 2012

@minerva a usounek25
Malá měla 2850g, když se narodila. Bolesti mi začali už v noci předtím, ale tak nějak postupně. Ještě jsem byla v nemocnici na kontrole ráno a kontrakce vidět nebyly, ale bylo to čím dál víc horší, tak jsem se večer rozhodla jet do nemocnice a na záchodě mi praskla plodová voda. Takže jsem věděla, že tam nejedu na poplach. Dostala jsem v průběhu porodu akorát kapačku oxytocinu, aby byly kontrakce větší (žádná radost to není) a byla jsem pořád na monitoru, což příjemný taky nebylo. Tlačila jsem tak deset minut než malá vyšla ven. Můžu říct, že tlačení vůbec žádný problém. Jen na poprvé mi přišlo, že to bolí a pak už jsem to ani jako bolest nevnímalo. Malá měla akorát modřinu na zadku. Hlavička šla ven v pohodě. Jen jsem tlačila i mimo kontrakce, ale to jsem stejně nepoznala z toho nadšení, že už můžu tlačit., kdy kontrakce je a kdy ne. Nastřižená jsem byla, ale nic velkýho to nebylo. Vnitřní poranění jsem neměla žádný. Při normálním porodu bych prý byla bez jakýhokoli nastříhávání. Taky jsem se bála nastřižení, ale to opravdu nic není a pak to chce hodně sprchovat studenou vodou. Když budete mít ještě nějaký dotazy, tak napište. Jestli jsem odpověděla pozdě, tak se moc omlouvám. Kdybyste chtěli rychlé nějaké info, tak můj mail je janina.f@seznam.cz

knedluska
10. únor 2012

@janina_f - můžu se zeptat, rodila jsi v Plzni?

janina_f
10. únor 2012

@knedluska

Ano, rodila jsem v Plzni ve FN Lochotín 🙂

usounek25
10. únor 2012

@janina_f díky za info 😉 . Mě to během pár dní čeká. Dneska jsem byla v poradně a pan primář na mě mrkl a konstatoval, že prý KP porodím jak nic, tak snad bude mít pravdu 😅 . Já po prvním porodu taky nebyla nastřižená, ale trošku šitá jsem byla, Adam se totiž dral ven jako superman s ručkou napřed, tak mě trošku potrhal, ale nebylo to nic hroznýho, trošku to táhlo první den, pak už jsem o tom ani nevěděla. Ale s nástřihem u KP počítám, prý se dělá automaticky. A jak dlouho ti porod trval?

janina_f
10. únor 2012

@usounek25

Začaly mi malý bolesti, jako menstruace v pondělí večer než jsem šla spát. To jsem se průběžně v noci budila a kontrolovala jsem, jestli mi neodtekla plodovka, protože už poslední měsíc a půl jsem musela ležet a vypadalo to, že porodím o hodně dřív. V úterý ráno jsem byla v nemocnici na plánované kontrole a měli mi udělat odhad plodu, ale pan doktor byl líný a řekl, že až v pátek, tak jsem si říkala, že to už určitě nestihneme a kontrakce už jsem měla, ale jen malé a postupně během dne sílily. Pak jsem se v půl 9 rozhodla, že takové bolesti nemůžu mít přece ještě dva dny, protože spát nešlo (byly už po 7. minutách) a když jsem šla na záchod než jsme vyjeli, tak mi odtekla plodová voda. Do nemocnice jsem dorazila v půl 10 večer a do jedný hodiny ráno jsem se tam ještě válela v posteli a pak se to rozjelo. Malá se narodila ve 4:07. Takže ty opravdu velký bolesti jsem měla asi tři hodiny. Ale stačilo to. Každopádně na to nemám špatné vzpomínky. Druhého porodu se bát vyloženě nebudu. Zatím plánujeme, že v prosinci začneme zkoušet druhé 🙂 Jinak mi odrodil doktor Chytra. Mladý doktor, ale byla s ním sranda. Každou hodinu, ale přicházel jiný doktor, takže se na mně vystřídali asi tři doktoři a u tlačení byli všichni plus doktorka na dítě. Takže takové procesí malé, ale i v noci tam je někdo, kdo zvládne porod KP. Pro mě je ale nejlepším doktorem ve FN pan doktor Korečko. Jinak držím palce, ať to vše dobře dopadne a dej vědět, jak se to povedlo. Akorát teď koukám, že se mi na Plzeň ptal někdo jiný, ale to nevadí.

usounek25
21. únor 2012

ahoj holky, tak také přidávám mojí zkušenost s porodem miminka v poloze koncem pánevním. V noci 10. 2. 2012 v 23,15 hod mi praskla voda, osprchovala jsem se, pobalili jsme zbytek věcí a valili do porodnice. Ihned po prasknutí vody mi začly bolesti po cca 5ti minutách - daly se celkem v klidu prodýchat. Při vyšetření na příjmu jsem byla otevřená na 3 cm, dr. se vyjádřil, že si ještě pár hodin počkáme. Napojili mě asi na půl hodiny na monitor, kontrakce stále cca po 5ti minutách. Pak jsem se přesunuli na pokoj, PA mi nabídla klystýr. No a pak už byl šrumec - utíkala jsem na WC po klystýru a tam jsem cítila, že ze mě něco začíná lézt 😕 . Myslela jsem si, jestli to třeba není pupečník, prý se to občas stane, ale když jsem si šáhla mezi nohy, tak jsem nahmatala nožičku 😕 . Takže jsem hned křičela na přítele ať zavolá doktora nebo PA. Ti dolítli, rychle jsme se přesunuli na postel, dr. mě vyšetřil a zjistil, že už jsem otevřená a můžeme jít rodit. PA mi v rychlosti napichovala kanylu a chystala si věci na porod - no prostě to byla šílená rychlost. Při samotném porodu mi dali kapačku s oxycotinem, nevím jak dlouho jsem malou tlačila, ale myslím, že to bylo tak cca 5 max. 10 minut. Ale tlačila jsem ji teda dýl než prvního syna, možná to bylo i tím, že malá byla větší (3,97 kg a 50 cm).Ani jsem nebyla nastřižená nebo potrhaná. A Nela je naprosto v pořádku, nemá žádný problém s nožkami ani žádné modřiny, dětský dr. řekl, že vůbec nejde poznat, že byla koncem pánevním. Jo a narodila se v 1.15 hod, takže celý porod trval 2 hodiny 🙂 . Takže za mě - pokud jsou k tomu dobré podmínky - dobrá poloha mimi v bříšku, prostorná pánev apod., tak doporučuju zkusit rodit KP přirozeně.

minerva
21. únor 2012

@usounek25 Moc Ti blahopřeju 🙂
To šla dcerka teda prvně nožkama, to muselo být něco tu nožku nahmátnout 🙂

usounek25
21. únor 2012

@minerva no byl to docela šok, hlavně to opravdu nikdo nečekal, že to půjde takhle rychle, většinou mě všichni dopředu upozorňovali, že porod KP trvá dýl. Ale tohle byla teda síla 🙂 . Ale vše dopadlo skvěle a hlavně malá je zdravoučká. Tak nějak to do dneška nechápu, že už to máme za sebou a je tu už s námi 😅 .

janina_f
21. únor 2012

@usounek25 Moc gratuluji k narozené dcerce a hlavně, že jste obě zdravé. Tak rychlý porod by si přálo asi víc maminek. Také budu doufat, že to půjde rychle u druhého dítěte 🙂

usounek25
21. únor 2012

@janina_f děkuji 🙂 . Ano to věřím, opravdu jsme se skoro nestačili rozkoukat a měli dcerku v náručí. U nás se řeší, že by naši místní porodnici (Ivančice) zavřeli, tak jsme si říkali, že kdyby jsme ,,náhodou" šli ještě do třetího dítka, tak by jsme do Brna snad ani nedojeli, ikdyž to nemusí být taky pravda.

knedluska
21. únor 2012

@usounek25 - tak to byl fofr, moc gratuluju. 🙂 Tak to mě doktor tenkrát upozorňoval, že když odteče plodovka, ať okamžitě přijedu do porodky, ale v autě, ať prý ležím, že se může stát, že vypadne nožička. 😕

janina_f
21. únor 2012

@usounek25 Já to mám tak půl hodiny do porodnice, ale jsem zvědavá, jak dopadnu. Jen závidím, že bolesti přišly až po odtoku plodové vody a zároveň i přeju. Ale i tak jsem spokojená s tím, že jsem vůbec zvládla porodit přirozeně malou. Tak ať se vám daří a i třetí dítko zvládnete porodit v nemocnici a ne někde v autě na cestě do budoucna 🙂

usounek25
23. únor 2012

@janina_f díky, ale třetí už asi nebude, to by musela být nějaká nehoda 🙂 .

iva88
26. únor 2012

@cecetka ja taky rodila poprve a byl to konec panevni.rodila jsem v domazlicich a rodila jsem normalne,neni to pravda ze musi zenska rodit jen cisarem,zalezi asi hodne na tom co ta nemocnice preferuje.je to male nesmi mit vic jak 3,5kg.malej mel 3 a kousek takze to slo.hodne stesti ja taky nechtela cisare,tak drzim palce

petraprostejov
12. bře 2012

Kamarádka měla polohu koncem pánevním, ve Zlíně jí slíbili, že bude moct rodit normálně. Rodila nějaký den po termínu. Skončilo to nakonec císařem, i když začala rodit normálně. Pravděpodobně k tomu přispělo to, že jí vysvětlili, kolik lidí navíc je u takového porodu potřeba a hlavně že jí řekli, že má štěstí, že z ní bude to dítě TAHAT zkušená doktorka... To chápu, že se ženská prostě sevře a může porod přestat postupovat... ☹

aanicka
30. bře 2012

Ahoj, já mám termín za 10 dnů a je to KP. Naše porodnice preferuje přirozený porod. Já mám docela strach aby pak byla malá v pořádku - četla jsem o špatných kyčlích a zlámaných kostech. Nejvíc mě teda děsí, že se sekne hlavička! Holky, co jste tak rodily, jsou nějaké následky?

janina_f
30. bře 2012

@aanicka Ahoj, my jsme měly akorát špatné kyčle. Dostaly jsme abdukční peřinku a po 10 týdnech už jí máme jen na noc. Rodila jsem přirozeně. Kamarádka rodila o 14 dní déle CS a byly dokonce na trakci, takže ve stylu porodu to není. Toho se neboj. Některá miminka nemají problém ani s kyčlema. Malá je tedy ještě asymetrická, ale chodíme cvičit Vojtovku a všechno se zlepšuje. Takže jdi do porodu, o kterém jsi přesvědčená ty sama a hlavně je to o tom, aby ses cítila dobře ty a hlavně nemysli, co se může stát špatného. Určitě všechno dobře dopadne. Držím palce.

aanicka
31. bře 2012

@janina_f díky za povzbuzení. Můj gynekolog by jako prvorodičce doporučoval sekci, ale uvidím, co doporučí v porodnici po odhadu váhy mimča a tak. Snad bude vše OK, ať už to bude jakkoliv 😉 .

janina_f
31. bře 2012

@aanicka Ono spíš záleží, jak se ti porod rozjede. Pokud bys neměla kontrakce, tak je jasný císařský řez. Ale on ti každý doktor řekne něco jiného. Ale já jsem byla moc ráda, že jsem porodila přirozeně. Každopádně z prcka budeš mít radost vždycky a hlavní je, aby dítě bylo zdravé 🙂 Pak napiš k čemu se v porodnici nakonec přiklonili. Přeju co nejkratší porod a pak si užívej miminka 🙂

aanicka
31. bře 2012

@janina_f moc děkuju 😵 . Taky bych se nerada připravila o ten pocit z porodu a přiložení mimča hned na prsa a tak. Musí to být skvělý intimní pocit. Moc se těším. Ale samo, že mám taky strach. Pak dám určo vědět 😉 .

lumimi
31. bře 2012

@aanicka ahoj, ja som rodila v novembri KP, prirozene, ale bála som sa, do poslednej chvíle som sa modlila aby sa stalo niečo prečo treba cisársky,ale všetko sa zbehlo tak rýchlo že som začala rodit, všetci okolo mna skakali a ja som už nemala čas vobec mysliet, jediné co som chcela aby už bola malá vonku. až nakoniec vyšla a ja som bola rada ze som nesla na sekciu, hoci to bolelo, tak si myslim že menej než rozrezané brucho na druhý den. a hlavne som sa dala rýchlo dokopy
myslím že je fajn skusit to prirodzene, pretože ako mi povedali všetci doktori. bud to ide pekne alebo to nejde. Držim palec nech to ide tak ako má 🙂 a nech ste obaja ok

lumimi
31. bře 2012

@aanicka a malá je uplne ok, ani na široko nemusela byt balená 🙂

aanicka
31. bře 2012

@lumimi super, díky za sdělení zážitku!

janina_f
31. bře 2012

@aanicka Jen abys měla informaci. Já jsem malou po porodu vůbec nepřiložila k prsu. Dali mi jí na chvilku k sobě, ale k přiložení prsu došlo až 10 hodin po porodu, ale nebyl s tím vůbec žádný problém. Malé bud příští týden půl roku a kojím do dnes. Tak abys nebyla pak zklamaná, kdyby si to měla stejně. Každopádně se ničeho neboj, já jsem ten porod čekala mnohem horší než nakonec byl. Doktoři budou vědět, co mají dělat a když by to k tomu nebylo, tak hned pojedeš na císaře a miminko budeš mít určitě v pohodě. Problémy s kyčlema třeba závisí i na tom, jak je miminko v bříšku. Jestli jsou nožičky dolů, tak problémy vůbec nebudou. My jsme je měli k hlavě nahoru celé těhotenství, tak to bylo horší, ale žádný extrém také ne. Všechno dopadne dobře.

ludva
31. bře 2012

@aanicka Ahoj, rodila jsem kápéčkem před 14ti lety. Terka byla pěkný kousek měla 3,70 a 51 cm. Kyčle měla v pořádku, jen byla přidušená, takže má dost dioptrií, ale jsme obrýlená celá rodina, takže nevím jestli by na tom byla líp, kdybych rodila CS. Terka měla celé těhotenství nožičky podél těla, takže se narodila prdelkou. Nožičky měla podél těla ještě 3 dny. Babičky plakaly, že nebude chodit, mě se líbila i tak 😉 Ještě pár dnů byla jako žabička a pak se vše srovnalo 🙂 Přiložení se nekonalo, tenkrát to nebylo ještě tak IN. Já byla hodně poraněná..... Držím palce 😉 Všechno bude v pořádku, neboj 🙂

aanicka
1. dub 2012

@ludva díky! Tak teda pěkný macík! My jsme zadečkem asi od 30. tt. předtím normálně hlavičkou, ale to ještě bylo dost místa na plavání 😉. Nožičky cítím úplně na boku, tak je nemá ani moc u tělíčka, spíš mi přijde, že se roztahuje po celým břichu a je jako do písmene V. Tak uvidíme.

Myslím, že dneska jak se KP rodí hodně císařem, tak už to ti doktoři tolik neumí, jako dřív! Ale v tý mý porodnici se právě zase moc císařů nedělá, tak by měli mít zkušenosti. Primář je prý na KP kapacita, ale to bych se asi musela trefit, aby tam byl 😒 .

mismar
1. dub 2012

@aanicka ad kycle, ono je jedno, jestli bude CS nebo normal prirozeny porod, jde proste o to ulozeni v deloze ... Nase Verca nemela s kyclema nic a ani zadne jine problemy, jen mela nafouklou a fialovou pipku, ale za 2dny bylo vse ok 🙂 ... Drzim moc palce, aby vse klaplo jak ma 🙂

mismar
1. dub 2012

@aanicka jo, a porod mi vyvolali, abych neprenasela a hlavne, aby tam byl primar, ktery jediny u nas v porodnici rodi KP

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru