Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martinamil
21. dub 2009

Marti, tak gratuluji!!! Neboj, bude to dobré! Já to říkám taky, že mimís musí mít vrozenou fóbii z doktorů. Bo tam jsem 3x do týdne.

petreva
22. dub 2009

Matri76 Hurá hurá 😉 , za týden budem zase všichni držet a přijdeš nám říct stejně krásnou novinu 😉
Hrozi, no kojení je pro mě děsná věda. Až si připadám fakt nemožně, jak nějakej neandrtálec, a to mám zdravotní školu 😖 hlavně odpol a večer je to kříž! Elenka se odtahuje po pár minutách a dělá jakoby v prsu nic nebylo,přitom mlíčko teče!! Jestli si vezme to, co jde snadne a pak už je unavená nebo já nevím...pořád nad tím přemýšlím, jak nám všem tohle ulehčit a jak se dostat do pohody a nemůžu na nic přijít. Lahvičku se mi jí dávat nechce, pořád se jí "bojím".
Leni, kde pak jste vy? Je hezký jak je vám dobře, až možná drobet závidím tu pohodu! Ale samozřejmě vám ji přeju, o tom žádná!!!!
Marti, téda si pamatuju, jak jsi přišla a začala jsi o sobě a miminku psát...jsem vám tak držela palce! Fakt a stále obdivuju tvojí povahu...Jednou jsipsala, že bychom se měly nakombinovat, aby ty jsi neriskovala a já nebyla přehnaně úzkostlivá 😀 vjéééé jak by se mi to hodilo!!! Nebrat si tyhle nezdary na sebe, mít drobet větší sebevědomí a víc se těšit z těch mála chvilek, kdy je Elenka v klidu,no více méně kdy spí 😅 jinak v klidu téměř není 😅
Jani, tebe taky zdravím...tak pro jakou porodnici jsi se rozhodla? Máš to mimčo fakt už za rohem, viď. Doma všechno připravený, tak už fakt zbývá jen ta holčička! Nevím, jeslti mi věříš, ale upřímně ti přeju, aby všechno proběhlo jak má, rychle a co nejlépe pro obě dvě.
Tak mějte všichi hezký den, tady svítí sluníčko...snad i u vás.

hrozinka
autor
22. dub 2009

petreva a co se na to kojení poradit s pediatrem nebo na laktační lince?
jak píšeš, že jste se měli spojit v jednu taxi to pamatuju jako včera, když jste si to psaly 😀
my dáváme během dne malému ten čaj na celkovou pohodu a je z něj andílek, včera spal od 16:30 do 00:40 jsem ho jen kontrolovala jestli je ok, nechtěla jsem tomu uvěřit a ted taky spí už 3 hodiny, fakt od toho čaje je tak klidnej a tak dobře se mu spinká, jen může max 100ml denně a né na večer, tak mu ho rozděluju do menších dávek, už si potvůrka zvykl kdy je flaška prázdná a kdy tam ještě něco je, když dám do flašky 50ml vypije všecko, když bych mu flašu sebrala pozná, že v ni něco zbylo, tak mu dávám 30ml a do dna a je klid 😀 začíná být vyčůraný po mamince 😀
jo a zase spal celou noc odkopaný, asi mu koupím spací pytel, ted chrní, deka je všude na něm jen nohy odkopané 😅

jana.cb
22. dub 2009

jAhojky holky,

ako vsechno stale stejne a Ok az na jednu podstatnou vec a to je to ze mam moc plodovy vody takze jsem byla predana do kompletni pece rizokove poradny tady v nemocnici kde budu ob den a budou si me hlidat a mozna me v patek i hospitalizuji - v nejhorsim pripade vyvolaji porod a kdyby nejakej problem nastal tak cisar takze docela na prd .-((( obrecela jsem to panz k Mudre uz nepujdu ale budu jen u speciality v nemocnici mno a bojim se co vse se muze stat panz mam i predcasne starnuti placenty to je s tim spojeny ..ale mala je plne ok ma bez 2 gramu 3 kilca a je uplne pripravena jit ven a s mym CS 6 jako by to mohl byt krasny prirozeny porod no ale tot otazka co bude ci nebude takze vic se dozvim v patek .-(( ale asi si sama zazadam o vyvolani porodu nic by se pry vubec nestalo a tohle je pry velice rizokovy tak proto me hnedka predala do nemocnice mno .-((((

jana.cb
22. dub 2009

Petrevíku ahojky zdravim te taky 😉 no jako u me je to trosku komplikovany s tim porodem no .-(( kazdopadne si taky nepreju nic jinyho nez uz kldne dneska porodit i vyvolavane .-(((( se moc mas ze uz mas Elenku doma u sebe a ňucháš se s ní 😉
JInak ja mam Budejce jisty 😉 ale i tak jsem pro ne byla rozhodla 😉 jednak hematologa tam budu mit kazdej den u sebe panz si me osobne sam bude kontrolovat a doporucil mi Budejce a dneska jsem byla predana na rizikovy poradny tady v CB takze jsem dle moji Mudry hodne diky tomuhle rizikova diky te moc plodove vode a predcaasnymu starnuti plcenty jako to bude asi hodne zajimavy mno 😒 ale kuju Evíku 😉

martinamil
23. dub 2009

Ahojky, moje máma mi teď volala, že jsem šílená. Byla u švagrové (pere mi výbavičku) a prý toho máme na trojčata. A to tam u toho nebylo to co mi připravila švagrová po svých dětech. Myslíte si, že fakt nevyužijeme 9tery cpáčky do kočárku? 😀 😀 😀

petrach
23. dub 2009

ahoj holky,
chci vas jen pozdravitdlouho jsem tu nebyla
rodila jsem kapku dřív než jsem mela a bylo to težke,ted už jsme konečne doma a vypada to že budeme v pořadku..3gratuluju ke všem miminkum tehulkam přeju bezproblemoví porod!!!!

martinamil
23. dub 2009

Petro co znamená o kapku dřív? Já pořád bojuji s kontrakcemi a hrozícím předčasným porodem. Pro změnu už jsem zase ve špitále. ☹

petrach
23. dub 2009

marti radši ješte vydrž,lež ani se nehni,fakt vim o čem mluvim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mali šel ve 29 tt a bylo to peklo,chytla jsem infekci a taky ty protilatky co nikdo neřešil,že to nic není a ono bylo ☹ bylo to fakt hodne perne a malí je bojovník,musim zatukat jak to zvladl

držím ti palce,at ješte vydržíš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!skus to vydržet,ten špital je desny,to si pamatuju,ale je to pro prcka,kukni do alba jak byl maličky a to tam nejsou fotky hned ,ale po mesíci 😢
určite to zvladneš,budu na Tebe myslet

martinamil
23. dub 2009

Mě to je jasné. V úterý už mi zase zastavovali porod. Kolik malý vážil? My půjdeme dřív určitě, ale snad to bude jen o ty plánované 4 týdny. Ale uvidíme, jak dlouho to ještě zvládnu.

Aleš dnes odjel na 5 týdnů pryč a my jsme mu slíbili, že počkáme, takže nemáme moc jiných možností 😉 😅

petrach
23. dub 2009

1280g a 38 cm,na ty tydny byl ješte veliky,diky bohu,ale zhodil na 1kg ☹
jsou ale i menší,neboj to bude dobre..oni dr ví co delají

ted mame vahu v utery 2560g,1 mesic to slo pomalu až ted se rozjel brouček,ale je to zlatíčko

martinamil
23. dub 2009

Tak to byl opravdu dost veliký. Minule se mnou ležela holčina a museli to ukonřit v 26.tt a malý měl 700g (kuk do alba).

Doktorům docela věřím, ale stejně mám docela obavy. Rodila jsi císařem? A jak s kojením? Povedlo se rozjet laktaci?

petrach
23. dub 2009

ty jo teda drobeček,tak držím palce at to zvladnou,oni ti prdolkove jsou velcí bojovnici,akorat je to na dlouho a jsou to nervy
šla jsem akutne na cisaře,rozkojila jsem se,teda spiš odstřikavam a davam z flašky,co byl v nemocnic tak jsem fakt drtila a odstřikavala a mela jsem moc mlika,ted už min,ale stači a ješte mrazím,za to jsem rada,to je pro nej nejlepší..
kolik ti řikali vahu podle utz? jo a pichali ti kortikoidy? me je naštesti stihli napichnout a nemel problemy s dychaním..vy už je za chvilku nebudete potřebovat,po 34 už to není potřeba

martinamil
23. dub 2009

Toho kojení se docela děsím. Samozřejmě bych moc chtěla, mám i připravenou el. odsávačku.

Kortikoidy mi píchli už minule, takže by to mělo být ok. Teď už prý ne. Mimís má mezi 1450 - 1600g. Je taky napřed. Chytrý kluk, ví, že má mamča problémy, tak se přizpůsobuje 😉

petrach
23. dub 2009

tak to je dobře,to už velky kluk..

se mnou ležela holka totalne bez mleka,poporodni deprese jako blazen,pořad skoušela odsavat snad co hodinu,už i laktační ji řikala,že to nema cenu a dneska jsme na sebe narazili na očnim s deckama a řikala,že se to rozjelo po 3 tydnech a kojí a dokrmuje

tak dej vedet jak valčíte,držim pesti,dobrou ,maloch ted pojedl tak rychle zalehnu,než bude zas budíček 😀

hrozinka
autor
23. dub 2009

marti prosím tě co dělá tvůj za práci, že pořád jezdí takto fuč a na tak dlouhou dobu? a to bude jezdit i po porodu? vždyt to malého uvidí jednou za uherský rok ☹

petreva
24. dub 2009

Holky moc zdravím všechny...mám jen v rychlosti dotaz...od kdy ujste dávali mimčům probio kapky????píšáí od 3měsíce 😕

martinamil
24. dub 2009

Dobré ráno, tak vám musím ohlásit, že mě začíná chtat amok. Dnes se mi zdál, jeden hrozný sen, ale pořád dokola. Že jsme byli už doma s mimísem a nešlo nám kojení a on řval chudák pořád hlady. Ta bezmoc - a to byl jen sen. Brrr. Vždy jsem se vzbudila a za chvíli znovu. ☹

Petro, tak to jsou dobré zprávy. No snad to nějak zvládneme. Ale jsem rozhodnutá, po dnešní noci, že chci mít doma krabici Nutrilonu. Když jí nevyužijeme, tak jí babina zkrmí praseti, ale já bych se asi zbláznila strachy.

Hrozinko, Aleš je kamioňák. Vozí auta na výstavy, focení, testy, závody. Takže někam dojede, složí, čeká, naloží a jede zpátky. Práci má zajímavou a ráda jsem dřív jezdila s ním. Dřívmi i vyhovovalo, že byl pryč, protože já byla taky služebně pryč. Do Vánoc bude jezdit a až mi skončí mateřská, tak nastoupí na rodičák on. Ale pak se na kamionku vrátí. Vím, že by byl nešťastný, kdyby to bylo jinak. On nechtěl být nikdy kosmonautem, popelářem, ale vždy řidičem i když na tu práci nadává, tak jí má rád.

hrozinka
autor
24. dub 2009

ee od ukončeného 1. měsíce

hrozinka
autor
24. dub 2009

a kdybys chtěla baby calm tak taky od 1. měsíce ukončeného, čajíky jsou od ukončeného 1. týdne

petrach
26. dub 2009

marti jak je?

martinamil
26. dub 2009

Ahoj Petrach, mě je fajn. Z práce mi přivezli práci, tak se nenudím. Když to bude takhle dále, tak by mě mohli v úterý pustit domů. Uvidíme. Aleše mám na F-SP hranici a už se mi stýská. Ještě musímw měsíc vydržet do jeho návratu. ☹ Tady krásně svítí sluníčko a tam prý leje a je zima.

petrach
26. dub 2009

tak to je dobře,držte se s prckem,hlavne i doma,odpočivej a nic nedelej,stojí to za to 😉

hrozinka
autor
26. dub 2009

ahoj marti jen tě chci pozdravit a poblahopřát k 32tt 😉 jsi šikulka jen tak dál 😎

hrozinka
autor
26. dub 2009

tý jo kamionák tak to tě marti obdivuji, já strašně špatně nesu, když jsem třeba jen na týden u našich a ondra je doma,už jsem strašně dlouho zvyklá, že usínáme spolu, takže když vedle mě není cítím se hrozně.
počkej jak jako on půjde na mateřskou a ty do práce? a co že ty vlastně děláš? a jak dlouho chcete být s malým doma? já budu 3 roky a pak snad možná bude druhé, chtěla bych, aby sourozenci měli od sebe max 3 roky, ale bůh ví jak to bude chtít příroda a hlavně 2 děti v našem bytě bude fakt záhul 😒

martinamil
26. dub 2009

Hrozi, špatně jsi to pochopila. Já si mateřskou užiji a v půl roce půlde Aleš na rodičák. Aby si malého taky užil. 😉 Co já dělám? Jsem ředitelkou jedné společnosti. Typická workoholička 😀

Druhé neplánujeme ani náhodou, tedy vlastní. Možná adopci, ale uvidíme až bude mimís 😉 😅

Děkuji za blahopřání, snažíme se, i když přiznávám, že dnes je mi nějak divně. Nic nebolí, ale nějaká depka. Raději dělám kalkulace, abych měla nějakou zábavu.

hrozinka
autor
26. dub 2009

no já to beru mateřskou jako celé, takže ty pudeš do práce a on bude doma s dítětem? to by ondra si nedal, umí už i přebalit všechno, ale celej den by nedal

hele marti jaxi psala o krabici nutrilonu tak doporučuji nutrilon 1 comfort, my krmíme 6-8x denně 120ml a máme ho na 4 dny, pokud bys jen dokrmovala je na dýl a stojí cca 250,- ale fakt si kup ten comfort, my koupili nutrilon 1 obyč a malej z toho zatvrdl a nemohl se vykakat a řval jak tur 😒

martinamil
26. dub 2009

Já mám tu výhodu, že si mohu pracovní dobu pžizpůsobit, jak potřebuji. Ale plánovat si mohu co chci, život to může změnit. Už jsem udělala tolik kotrmelců, že nějak výrazněji neplánuji.

Pro ten Nutrilon jsem rozhodnutá, ten sen byl fakt hnusnej. Brrrr 😝 😝 Koupím tedy ten comfort, abych měla klid. 🙂

martinamil
27. dub 2009

Tak je po vizitě. Když se nic nezmění, tak zítra po vizitě domů. Jupííííí 😀

hrozinka
autor
27. dub 2009

tak to je super 😀 doma je přece jen doma, tak přeji štěstí ať je vše ok 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru