Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

hrozinka
autor
25. kvě 2009

dočteno uf, takže
petrava ještě příkrmy dávat nebudem, poptala jsem se a začnem až do ukončeného 5 měsíce takže až od července, ale i tak to uteče jako voda, že

lenkabm co je prosím sepse ☹ to jsem ještě neslyšela díky

martina76
25. kvě 2009

Ahoj holčiny,včera se mi vrátili pánové z výletu, tak nějak nestíhám 😉 Byli na raftu na Vltavě, kolem Č.Krumlova a přijeli nadšení a opálení 😀 MARTI myslím na tebe a drž se, za krátko budeš mít malého u sebe a všechno kolem těhotenství zapomeneš. Takže držím všechny pěsti co mám. LENI mě je docela fajn, občas se mi motá hlava, mám pocit že mi hrozně jakoby pne podbřišek asi mi už poroste pupík 😀 dále je mi skoro po každém jídle hrozně těžko asi se moc sleduju a už mi z toho hrabe 😀 Ve středu jdu na gyn. tak pak písnu co nového. PETREVA a HROZINKO s injekcema to jde, zatím ani modřiny nebo bouličky jen sem tam červená tečička a většinou druhý den zmizí. Takže v pohodě, čekala jsem to horší 😀Já píchám do bříška, vždy vytáhnu kůži/ no asi špek 😀/ a je to raz-dva. A od tý doby jak jste poradily vypustit vzduch tak to ani nebolí. Na břichu to není vůbec poznat a holky v práci když jsem dnes na ně vyvalila pupík tak ani nevěřily že si něco píchám. Tak snad mi to takle ještě nějakou dobu vydrží 😀 No ale jsem začátečnice tak uvidíme, zeptejte se tak v říjnu 😀

martina76
25. kvě 2009

HROZINKO sepse je něco jako otrava. Můžeš to mít ikdyž ti praskne slepák, obsah se ti vlastně vyleje do dutiny břišní a to je cvrkot. Je to hrozně nebezpečny...... 😨

lenkabm
25. kvě 2009

Ahoj Marti76 🙂 ,no hurá to byla doba,co jsi se neozvala 😉 .......já nemám pocit,že bych se nějak moc sledovala,ale občas se mi ještě zahoupe žaludek,ale je to lepší...už aby to přešlo 😎 ..jinak jsem na rozpacích,protože se nijak necpu....no a bříško se začíná kulit...přijde mi to strašně brzo,ale doktor tvrdí,že to je ok,prý je to tím porušeným svalstvem...no tak nevím,u holek jsem se začala kulit až na 4.měsíci 😅 ....a jak jsem se nesměla pomalu ani pohnout,tak jsem přibrala 33kg 😠 ,no ale dole to bylo do roka,teda bez 5kg,ale alespoň jsem vypadala jako ženská 😉 .
Budu držet palce a dej vědět jak jsi dopadla 🙂 .Ty nejsi na neschopence?

Ahoj HROZINKO,
sepse je celková otrava.....a velkej průser...u malého miminka by se to na 99% neobešlo bez následků,které nebývají lehké..vetšinou si z toho ty malá nebožátka odnesou postižení centrální nervové soustavy ☹ ....u nás to dopadlo v uvozovkách OK 🙂 .

S příkrmama nespěchejte...užívejte miminek 🙂

martina76
26. kvě 2009

LENI já jsem na neschopence skoro od začátku, ale to proto že jsem zdravotník a dělám v laborce 😉 Teď si řeknete, zdravotník a naděla s injekcema, ale právě s těma já moc zkušeností nemám 😀

lenkabm
26. kvě 2009

Ahoj Marti 🙂 ,
klídek,také jsem původně zdr.sestra a o mutacích jsem neslyšela 😉 ,každý se věnuje tomu svému oboru,kdyby všichni dělali to své na 100%, to by byl ráj 😉 .
Jak se máš?Je vše OK? 😀

petreva
26. kvě 2009

Holky snad se na mě Marta nebude zlobit, ale já z nich mám tááááááákovou radost!!!!!!
Dnes v 10.38 se narodil Krištofek 😵 😵 😵 😵 váha 2720g a oba jsou prý ok 😵 😵 😵

lenkabm
26. kvě 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Jééééééééééééééééééééé , to je supéééééééééééééééééér 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .
GRATULUJEME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hrozinka
autor
26. kvě 2009

jééžiš já z toho úplně brečíííím sáááákra to je super, tak ji prosím napiš, že ji hrooooozně moooc zdravíme a těšíme se na fotečky, tak už to má holka za sebou a je z ní maminka, tý jo já brečím jako by to bylo moje. a co Aleš byl u porodu?moc moc moc moc moc blahopřeju 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

martina76
27. kvě 2009

Moc,moc,moc gratuluji a přeji vše neeeeeeej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

leniska
27. kvě 2009

Ahojky, tak jsme po dlouhe dobe nahlidla a co se nedozvim 😀
Marti MOOOOOC MOOOOOC gratuluji🙂To je super novina, taky me to az dojima k slzam..Takze Hrozinko chapu Tve pocity🙂
A jak se mate?Co Ondrasek?
Evi co ELenka?Uz je taky velika🙂
My jsme buclici, mame 7 kilo a 65cm🙂Mala je moc hodna🙂
Vsem tehulkam tady preju prijemne tehotenstvi🙂

martina76
27. kvě 2009

Tak se hlásím z dnešní kontroly 😉 Srdíčko ťuká a čípek drží 😀 Tak jsme zase o krok dále, já si vždy po kontrole tak oddychnu 🙂 akorát mi to moc dlouho nevydrží a pak zas nervíkuju 😉 No co nadělám budu bláznivá těhule 😀 Jinak mi mudra oznámila, že mě po 20 tt odvelí do nemocnice do riz. poradny, protože mě kvůli tomu Leidenovi budou dělat častější kontroly / průtoky, UTZ atd./ Měly jste to holky taky tak.

lenkabm
28. kvě 2009

Ahoj Marti 🙂 ,
to je dobře,že je vše ok 🙂 .
Určitě to bude ok! 😀

martina76
28. kvě 2009

LENI dík. Jé foto moc vám to tam s Bětkou sluší 😀

hrozinka
autor
28. kvě 2009

ahoky holky, my se máme vcelku dobře, začali jsme malému dávat nutrilon 150ml vody +5odměrek a je jak miminko 😀 tuto dávku měl mít od 3 měsíců, ale nějak mi přišlo, že to zatím nepotřebuje, ale muž řekl, že mu to mám zkusit začít dávat, třeba po tom bude klidnější a hlavně se musí naučit jíst 5x za den a ne 7x tak 2 dny dáváme větší dávky a je to poznat, malej už má troško svuj rytmus, vztáváme jak kdy většinou 1x za noc, podle toho kdy jde spát a to už si taky řekne, většinou zamrčí nebo si protře oči, ale nejpozději v půl 10 už spinka, většinou vztáváme bud mezi 5-6 někdy i v půl 7 ale to zatím jen párkrát, mezi 8-9 vždycky ještě usne minimálně tak na půl hodky, dneska dokonce na 3 hodky 😀 a po odpoledním jídle si taky schrupne, takže pohoda, je klidnější hravější už krásně pase koníky viz foto je to prostě mazel, hlavně když ho mám obličejem k sobě krásně drží hlavu a sedí mi na ruce jo a dneska jsem měla nohy zapřený o stůl a malýho na nich položenýho obličejem k sobě, nožkama mi kopal do prsou 😀 smraďoch a on sám bez opory normálně začal zvedat hlavu a tahat zádíčka do sedu, zvedl se tak o 2-3cm ale i tak jsem zůstala hledět 😀 kontrolu máme až 16/6 takže zatím nevím co a jak. zítra odjíždímě k manželovým rodičům tak už se těším bo v pátek odevzdávám ondráška a dostanu ho až v neděli, ne že bych byla krkavčí matka, ale tchýně si malého tak užívá, že k vůli němo klidně vztane i v noci a nechá mě at se prospím takže už se těšíme všichni 3, já na spánek a na změnu, že budu mít s kým pokecat, tchýňa na malého a malej na tchýnu a cestu našim novým autkem 😀

jsem se nějak rozepsala

maminky moc vám držím pěsti ať to zvládáte a jediné co mohu poradit je zkuste být v těhu co nejvíce v v KLIDU!! je to fakt straaaašně důležitý, já byla v klidu celé těhu, jen sem tam byla hádka ohledně bytu a syn mi to ted mnohonásobně vrací zpět, je v klidu a pohodě, znám osůbku co se pořád nervačila a malej má otočený den s nocí a brečí imrvere, tak maminky ordinuji klid, pohodu, žádné chmury, nemyslete na nic špatného ať to nepřivoláte. užívejte si jak jen to jde a co se má stát stane se 😉 😉 😉 😉 😉

lenis jak jste na tom vy s Laurinkou? co už umíte bo neumíte? 😵

at už marta dojde,já chci vidět fotečky, těším se jak malý děcko, chci znát její pocity jaký to pro ni je držet Krištofa v náručí atd.. (jasně, že chápu, že my jsme ted to poslední, ale i tak ☹ 🙂

hrozinka
autor
28. kvě 2009

jo a zapomněla jsem dodat, že syn sice většinu spánku zatím stále usíná v náručí, ale už byly tak 2-3 spánky kdy si sám vymrčel, že si chce lehnout (na gauč) , dala jsem mu k hlavě plenku on si jí hodil přes hlavu a do vteřiny byl tuhej, učí se usínat bez náruče a to je super 😀 😀

hrozinka
autor
29. kvě 2009

holky báječný, ondráš spal od půl 10 do půl 8 do rána bez přestávky, žádný noční krmení 😀 takže jsem vyspinkaná do růžova 😀 😀

martinamil
29. kvě 2009

Ahojky, nestíhám vůbec nic, počítač jsem raději poslala domů, ale teď jsem se nachvilinku zastavila a využívám toho, že tatínek šušňá Kryštůfka a jdu se s vámi podělit.

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Porod byl trošku na rychlo. Byl sice naplánovaný na ten s Monrou domluvený pátek 29.5., ale v noci z pondělí na úterý přišli zase poslíčci a byli dost silní, že se monitor mohl zbláznit, tak se na raní vizitě rozhodlo, že nebudou riskovat spontální porod a v 9 hodin jsme šli na přípravu. Volala jsem Alešovi, že má 90 minut na to, aby dorazil. Kryštof se narodil v 10:38 hodin zadečkem napřed císařem v epidurálu. Hned ho dali tatínkovi a já jsem odcházela ze sálu v 12:30 hod. Plná narkóza nakonec nebyla nutná. Malý na sále sám dýchal a vše bylo ok. Mě přeložili na JIP, Kryštofa na Neonatologii a tatínka poslali zotavit domů. Ve 14 hodin začal mít Kryštůfek problém s dýcháním, tak mu do inkubátoru museli začít přidávat kyslík. V noci už to bylo ok, jen se vyhříval a od středy je již v normální postýlce bez inkubátoru a kyslíku. Ve středu odpoledne jsem si ho mohla poprvé na neonatologickém JIPu pochovat (ještě měl monitor), ale od včerejšího poledne ho už mám u sebe na pokoji. Na noc jsem ho dala zpátky neonatologii a dnes od 6 hod. jsme zase spolu. Od včerejšího poledne přikládáme a dnes v poledne jsme poprvé odsáli. Kryštof vypije 20 ml a já odsála poprvé 80 ml a po 3 hodinách dalších 60 ml. Sestřičky nechápou, kde se tolik mlíka najednou vzalo. Pro Kryštofa je sání ještě hodně vysilující, takže vypije 5 ml z prsu a zbytek přes prst injekční stříkačkou, protože je už tuhej.

lenkabm
29. kvě 2009

Marti,jste šikuilky-držte se 🙂 a ještě jednou velká GRATULACE 😀 .

martina76
30. kvě 2009

MARTI Kryštůfek je nááádherný 😀 moc gratujuji 😀

hrozinka
autor
31. kvě 2009

marti ještě jedno velká gratulace a kryštof je fakt nádhernej, držte se a posílej další a další fotečky at se pokocháme 😵

hrozinka
autor
1. čer 2009

lenis vše nej nej nej k laurinčinému svátečku 😵 😵 😵

leniska
1. čer 2009

ahojk holky🙂
Dekuji hrozinko🙂 Taky preju Ondraskovi vse nej ke dni deti, hlavne zdravicko🙂
Jinak jak se ptas co uz umime, tak mala je sikula..Prekuluje se z briska na zada, ale ze zad na brisko jeste ne..Jen na bok a uplne to jeste nedotoci..🙂 Ale chce uz si sedat, porad se pritahuje do sedu, ale to je jeste brzy, tak ji hned polozim, ale normalne se porad se zveda....Chrastitka si bere sama a hraje si s nima...Spinka celou noc, tak od pul 8 do 6 rana a napapa se a pak jeste usnem tak do pul 9..Ale pres den pokud nejdeme ven, tak moc nespi..doma spi pres den max pul hodky dopol a pul hodky odpol..a venku i 3 hod dopol a 3 hod odpol, ale musi byt proste v kocarku..
Jinak jak pise hrozinka o tom byt v tehu v klidul, tak je to pravda..znam maminky co byly v tehu na nervy a mely pak i takove deti..ja se tim ridila a snazila jsme se byt co nejvice v pohode a Laura je uplna pohodarka, jen se cely den smeje..zaplace jen kdyz ma hlad, nebo se ji chce spinkat..
Jinak hrozinko nam uz mala pije 150+5 odmerek taky pres den, ale 2x za den si da dokonce 180 + 6 odmerek..
Marti Krystufek je moc pekny, je fajn, ze to mas za sebou🙂 Taky jeste jednou gratuluji🙂

petreva
3. čer 2009

MARTI, Kryštůfek je fakt krásnej!! Jak se máte? Co mlíčko?? A jak ti celkově je?? Kldy půjdete domů?
LENI, co vy a kojení? Laurinka pije běžně teda 150? Spaní se krátí a krátí, viď. Ale zase na druhou stranu, když je hodná, tak to jde 😉 Je šikovná, jak tak čtu...už se těším až E. si začne víc hrát.
HROZI, tak co koníčci? Už vám jdou? Klukům se přý všeobecně na bříšku moc nelíbí, tak si z toho nedělej hlavu 😉
Těhulky, jak se vede vám? Nějaké nové kontroly?? A co miminka, za nedlouho budou kopat!! To bude žůžo.

martinamil
3. čer 2009

Ahoj holky, jsme doma!!

Máme se snad fajn. Kryštůfek je zlatý a skoro vůbec nebrečí. Nepočítám-li koupání, které se mu tedy fakt nelíbí. Včera ho konečně změřili, takže má 49 cm. Zase jsem byla za exota, že je tak velký. Zhubnul z 2720 na 2490 g. Kojíme, ale nemá zatím sílu si vytáhnout vše sám, tak dokrmujeme přes prst stříkačkou. Mléka mám strašlivě moc, takže je to v pohodě. Jediné co je špatně, tak to vypadá, že po mne zdědil poroduchu zpracování vitamínů B. Takže musí chodit pravidelně (každý týden na krev) a píchají mu vitamín B12, aby se správně dovyvíjel mozek a nervový systém. Ale poškození prý nehrozí, prý je mentálně naprosto v pořádku. Naštěstí se to zjistilo včas. Poškození se prý projeví při dlouhodobém nedostatku (min. 3 měsíce). Tak mne trochu uklidnili.

petreva
4. čer 2009

Marti, tak jste doma!! S tím B-čkem, tě museli fakt uklidnit! Je dobře, že na to přišli takhle brzy. Uvidíte jak to bude dál. To si bude muset píchat B12pořád? Ty si je taky pícháš už napořád?
Tak vidíš, s kojemím zatím žádná trable, jen tak dál! Moc bych ti to přála, vám oboum, aby vám to šlo!
Těhulky, jak vám je? Kdy jsou další kontroly? Marti, co injekce, už to máš v ruce?
Jééé brečí mi dítě, právě se probouzí, jdem krmit a ven. Musím na polikliniku...tak zatím.

hrozinka
autor
4. čer 2009

ahojky holky taky vás všechny moc zdravím, od včerejška jsem marod 😠 jeli jsme s mojim přepisovat auto na něhlo a já si jela vyřizovar rodičovskou dávky, jenže před úřadem neměli místo tak jsme zaparkovali někde dál a já tam šla pěcha, šla jsem přes trávník a zvrtla si kotník a podřela koleno 😠 takže mám výron v kotníku, pajdám po bytě jak ťula, jsem ráda, když seněkam doplazím, vše včetně přebalováku mám v obýváku at nikam nemusím, včera jsem nutrilon chodila vařit po 4ech, ale dneska už je to lepší, horší je spánek, nevím jak kotník položit a když už na to přijdu tak si drbnu do odřenýho kolena 😠 no magor
další zlá zpráva, že ondrášek už vydrží bez jídla jen 4h a to i večír, dostává kolem 9 půl 10, a kolem 1 půl 2 vždycky vztává a to už hodně dlouho nedělel ☹ pak vztáváme kolem 5 půl 6 a spí až tak okolo 7 a to jak kdy ☹ takže si ani moc neodpočinu, muž se mi snaží pomáhat jak jen může, ale nechtěla jsem aby byl doma. v pátek k nám přijede švagr s přítelkyní tak tu bude více ruk a ondra má v pátek dovču tak to nějak zvládnem. dostala jsem od něj růžučku jako bolestný 😀 jo a do toho jsem byla v pondělí u zubaře po 7 letech jo, naštěstí mám jen 4 kazy, ale hned první byl až do nervu, nakže mi ho první musela čistit, naštěstí zubařka super, umrtvila i bez toho aniž bych si řekla a nic jsem za celou dobu necítila, až ted je to horší, mám tam jen nějakou vložku do konce června a pak až jdu na plombu, tak je celkem dřina na tom moc nekousat, takže jeden průser za druhým

marti super že už jsi doma, všude dobře doma nejlíp, je super, že máš hodně mlíčka ale jestli mohu poradit, vyprazdnuj prsa co 3-4 hodiny úplne do dna a to i v noci a mléko klidne ve skle zamrazuj, já se na to vyprdla a do tydne mela zanet šak víš tak pozor, kryštůfek bude tvé mléčko ještě dlouho potřebovat ju 😉

a už se cítíš dobře? jizva nebolí? a ještě si pícháš bo už máš warfarín?

a taky se ptám maminky jak je vám, kde jsou další kontroly případně fotečky

jo a ondráš koně už pase, ale máš pravdu petreva moc se mu na bříšku nelíbí, ale hrozě si chce sedat a když mu pomůžu na bok tak se i překulí na brůško 😀

martinamil
4. čer 2009

Ahojky, nějak nestíhám 🙂

Petrevo, my nevíme. Teď píchám Béčko, aby mi přešel do mléka. Čeká nás mnoho testů a pak se uvidí. Já budu muset dodávat B12 pořád, abych předčasně nezesenilněla. Jak to bude u Kryštůfka se zjistí, až bude sám papat. Pak se uvidí, jak ho dokáže sám zpracovat z jídla.

My se dnes nějak nezastavili. Zkoušeli jsme den bez dokrmu, tedy jsem kojila, vždy když se jen trochu probral. Tedy každou hodinu 😉

Včera jsem dala Kryštůfkovi vodu 40°C a jak se mu to líbilo. Užíval si to! Tedy je to teplomil po mně. 😀

Hrozi, odstříkávat musím, jinak bych se zbláznila bolestí. Už mám v mrazáku 4 skleničky po 150 ml. Uvidíme, jak louho nám mláčko vydrží. Já pořád píchám, Walfarin mi nedoporučili, ale alespoň mě to stáhli na 1x denně. Jizva? Lhala bych, kdybych řekla, že jí občas necítím, ale jinak ok. Hormony pomáhají! 😀 😀 😀

hrozinka
autor
4. čer 2009

marto naprosto chápem, že nestiháš, jen nám posílej fotečky tebe ze synem a jak ho koupeš atd. já dávám ondrovi taky teplejší vodu má ji radši. s tím vitamínem mě to mrzí, nemáš to holka jednoduchý. tý jo ty se máš mít zmražený mléčko, škoda, že mě to nikdo neřek a nedělala jsem to taky 😠 no snad u druhýho budu chytřejší 😵
tak když tě bolí občas tak je to ok, kámoška 3 dny po porodu furt nemohla malého chytit bo jí strááášně bolela, říkala, že to bylo peklo. tak ty jsi šikulka =o) ondráš si dneska sám podržel čaj 😀 hodím foto do alba, ondra mu ho dával pít, a malej si flašu chytl ondra to pustil a malej držel a pil dál 😀 začíná být samostatná jednotka 😀

ifilipkova
5. čer 2009

ahoj mámy, celé těhotenství jsem si píchala clexane, pak fragmine, zůstalo mi 13 injekcí Fragmin 5000/0.2 mj... je to hodně drahá záležitost, což určitě víte, takže pokud byste některá potřebovali a chtěli, ráda Vám to daruji, pošlu (jen za poštovné), nebo osobně předám (Brandýs nad Labem, Praha-východ), expirace tam je 2011, takže by neměl být žádný problém, prosím pošlete mi interní zprávu, držím všem palečky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru