Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

martina76
6. pro 2009

Jinak jsem ostuda nejsem schopná fotky zmenšit, aby se mi vešly do alba 😉 Tak jsem tam dala aspoň jednu, která byla malá 😉 Co nejdříve se polepším. 😉

hrozinka
autor
6. pro 2009

marti nádhera děkujem a pokud chceš nejlepší zmenšení je v malování a nahoře si dáš obrázek - roztáhnout či zkosit a ty první dve stovkové hodnoty změn tak na 60 a vejde se ti to tu, tak to dělám já. mimi krása

leni - moc blahopřeji k malé, je krásná, držím pěsti ať kojení vydrží co nejdéle a ať se brzy zbrcháš, moje mamča mi napsala krásnou sms do porodky:

" blahopřejeme mamince k synáčkovi a neboj se na vše zlé a bolest zapomeneš a vzpomeneš si jen na to pěkné. "

a je to pravda to zlé a bolestivé zachvilku přejde a nahradí ho štěstí, láska a spokojenost 😉

oběma vám moc gratuluji a užívejte si dokud jsou mimísci malincí, vy už máte zkušenosti, já je neměla a nemůžu uvěřit, že ondrovi je už 9. měsíců fuč, ani nevím jak rychle to uteklo 😉

martinamil
7. pro 2009

Ahoj holky, vůbec nic nestíhám. Mateřská mi úspěšně skončila a já už jsem v plném pracovním cyklu a Vánoce na krku ☹ Aleš má rodičák od 1.1.2010

Marti, Leni moc gratuluji k zdravým mimískům! Už se strašně těsím na fotečky.

My jsme v pořádku, 2x denně papáme příkrmy. Kryštof má v 6 měsících 7300g a 72cm. Začíná si dávat kolínka pod bříško. Do leva se již otáčí sám, do prava se ještě někdy zasekne na lokti. Stále docházíme na neurologii, ale už nemusíme cvičit Vojtovku.

martinamil
10. pro 2009

Byla jsem dnes na kontrole na hematologii. Zůstávám na warfarinu a za rok (pokud nebude nějaký problém či riziková situace - let, dlouhá cesta, apod.) znovu. Takže já mám teď od lékařů chvilku pokoj.

A co vy? Jak se všichni máte? Co nového u vás? A co maminky, už máte zaběhlý režim?

lenkabm
10. pro 2009

Marti,tak to ti závidím,páč u mne se projevila dost silná alergie na Walfarin,tak zůstávám na Fragminu,a to už asi napořád 😅 .

martinamil
11. pro 2009

Leni, po šestinedělí Ti najdou určitě nějakou léovou formu. Já píchala taky ještě šestinedělí. Budu držet palce. Není jen Warfarin.

A co Sofinka?

lenkabm
12. pro 2009

Ahoj Marti,
to by bylo super....když to ďobeš pro mimi,tak se to dá,ale pro mne samotnou je to teď oprus 😒 .

Sofinka je žůžo.... 😀

hrozinka
autor
16. pro 2009

ahoj maminky tak jak jste se zžili s mimískama? jak vám to jde, stále obě kojíte? mě se dneska zdálo o synkovi jak byl jako miminko, jej to bylo krásné období. u nás nic moc nového není, včera ko u dr máme 79cm a 10,170kg, 8 zubů a asi už se dere 9. horší je to se spaním. malošek strašně špatně spí, v postýlce sebou šíleně háže až se budí, včera jsme vztávali co hodinu-hodinu a půl a dneska jsme zase šli spát až po 12 h s šíleným řevem ☹ už nevím co s tím, nic nepomáhá. dr mi doporučila homeopatika, že ho to na noc sklidní, ale muž to moc nechce, co na to říkáté vy, je blbost jen qůli spánku rvát do dítěte hom. ale chtěla bych to i pro něj, aby se vyspal 😒 a hodte sem nové fotečky at vidíme jak rostete 😉

martinamil
16. pro 2009

Hrozi, v knize Nejspokojenější miminko radí děti (pokud se v noci hází a nemohou klidně spát) zavinovat. Kamarádka to dělá a má s tím velký úspěch. Jeníček jí taky moc nespal a pořád se budil. Koukni na toto foto. http://www.facebook.com/profile.php?id=12764181...

martina76
16. pro 2009

Ahoj holky, Mikulášek je zlatíčko 😵 Je moc hodňoučký, v noci vstáváme pouze dvakrát a hnedka zase spíme. Akorát nás zlobí říhání a prdíky, ale nepláče spíš se kroutí 😉 Starší brácha v pohodě, malému říká Miki nebo Mikuldo a hezky o něm všude mluví a moc mi doma pomáhá 😉 Ten můj 9-ti letý pubiš mě moc mile překvapil 😀 Měla jsem z toho docela hrůzu protože byl přeci už docela dlouho jedináček. S Mikuláškem jsem byla na kyčlích a máme je v pořádku, nemusíme mít ani plenky na široko, takže parádička. Zítra jdeme na ORL na sluchové emise protože to měl v porodnici horší, Tak mi holčiny držte palce ať nám to dobře dopadne, jsem z toho taková nervozní 😔 Mě příjde že slyší, protože se při hluku leká, ale přeci jenom na nás myslete. HROZI k tomu spaní nevím, třeba to bude těmi zoubky, vydrž holka. Já měla něco podobného s Tomem a na noc nám pomáhal ten gel na prořezávání zoubků. On trochu tlumí bolest a mě přišlo že Tom byl pak klidnější, ale švagrové zas přišlo že to nepomáhá tak si vyber. 😀 Holky fotky sem snad hodím co nejdříve, jsem hrozná ale teď právě zápasím s pečením cukroví a vánocema celkově. Mějte se krásně a zatím ahojky. 😉

martina76
16. pro 2009

Jo ještě jsem zapoměla. Stále jsem na Fragminu do konce šestinedělí. Když jsem volala na Karlák tak mě překvapilo, že mě ani nechtějí vidět. 😕 Mám jít na odběry a pak si zavolat co dál. Měli jste to taky tak?

martinamil
16. pro 2009

Marti ano já to měla úplně stejně. Fragmin do konce šestinedělí, pak odběry, zavolat si a když vše ok, tak kontrola za 3 měsíce a pokud je něco špatně, tak k nim pro recept. Předpokládají, že pokud budou hodnoty ok, tak Fragmin vysadíš a nebudeš je potřebovat. (taky chodím na Karlák)

martina76
19. pro 2009

Tak holky ouška máme v pořádku, jen v levém má ještě mazovou zátku, ale sluchová vada vyloučena. Tak jsem šťastná jak blecha. 😀 Jinak dneska byl Mikuláškovi měsíc. 😀

martina76
31. pro 2009

Holky zlatý, v Novém roce Vám přeji všechno nej, nej, ale hlavně zdravíčko Vám i všem vašim blízkým. 😉 A ať s těma prďolkama zažíváte jen pocity štěstí. 😀

hrozinka
autor
2. led 2010

maminky taky přeji krásný rok 2010 ať nám ti mimísci krásně rostou a dělají jen radost, Ondráškovi už se blíží první rok a jde to na něm poznat už má svou hlavu. když neco dělá a nedaří se nebo chce někam jít, kde jsou zavřené dveře začně hystericky řvát a přebalit? tak to je nadlidský úkol, ted jsme ho přebalovali 2-3 lidi naráz, ale od pondělí jsem na to sama a nevím jak to dám, ležení na zádech nesnáší, když leží na bříšku ihned odchází po 4ech pryč takže mě čeká boj ☹ ale jinak krásný Nový rok =oDD

martinamil
3. led 2010

Ahojky holky, zdravím vás v novém roce a přeji všechno dobré.

Já mám dnes poslední volné ráno a zítra peláším naplno do práce. Tatínkovi to začne, ale zatím to zvládá velice dobře. Tedy pokud není Kryštofovi vyloženě k smíchu 😉

Kuk:

https://www.youtube.com/watch?v=VNR5OZji_TM

Já se už docela těším a zároveň mám strach. Ještě jsem nebyla od Kryštofa déle než hodinu, tak uvidíme jak to zvládnu.

pavlazabka
3. led 2010

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, jestli s tím máte některá zkušenost. Mám Leidenskou mutaci heterozygot, takže jsem si asi 14 dní před porodem začala píchat Clexane a pak celé šestinedělí. To mi skončilo na Štědrý den, na kontrolu na Karlák mám jít až někdy po půlce ledna. Po dobu s Clexanem se mi dělaly víc modřiny, to je už ok, pak se mi obšas objevily takové ty krvavé nitky zhora pod nehtem. No, a asi před týdnem se mi zdola (vyrůstá z toho lůžka) na tom samém prstě udělala jakoby malá madřinka (usuzuju podle barvy, je to víc modré než černé). Nejsem si ale vědoma, že bych se do toho praštila nebo podobně. Může to být ještě důsledek těch všech "krevních" změn v těle? Je mi jen divné, že si nejsem ničeho vědoma. Děkuju za rady a zkušenosti.

martinamil
3. led 2010

Pavlo, já píchala Fradmin celé těhu a šestinedělí, ale toto se mi nestalo. Zkus na Karlák zavolat a konzultovat to telefonicky.

martina76
12. led 2010

Ahojky holky. Tady je to jak u suchánků 😀 Doufám, že jste všechny i s drobečkama vpořádku 😉 Volala jsem na Karlák a všechny testy mám vpořádku, takže mám přijít až za dva roky na kontrolu. V případě těhotenství hned, ale to už u mě nehrozí, mám vybráno 😉 Jinak gynekoložka mi nabídla antikoncepci Cerazette s tím, že to konzultovala s hematologem a údajně tato jednofázová antikoncepce by neměla dělat neplechu. Můžu jí brát jen v době kojení a po kojení by mi nabídla nehormonální tělísko. Potom mi nabídla i podvázání vaječníků. Dělá se to až ve 40-ti nebo v 35-ti v případě že máte tři děti. S mojí diagnozou by mi to udělali už teď, ale do toho se mi nějak moc nechce. Dejte vědět jak antikoncepci řešíte vy.

martinamil
12. led 2010

Ahoj Marti. Gratuluji k dobrým výsledkům!

K tomu podvázání: nevím, jak Ti to mohli číci, ale před 40 rokem to udělat nesmí ani kvůli zdravotnímu stavu. Strašlivě se právě pan profesor rozčílil, při změně zákona. My byli dohodnutí, že mi to udělá, právě kvůli zdravotnímu stavu hned při císaři, ale změnil se zákon a nesmí ani na mou výslovnou žádost!

Až přestanu kojit a budu min. půl roku menstruovat, tak zavedeme nehormonální tělísko. Takže zatím gumárenský průmysl ... 😉

martinamil
12. led 2010

Marti, přečti si toto http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/170919-...

Prof. MUDr. Hyánek je můj lékař z metabolie

hrozinka
autor
14. led 2010

ahoj marti, já jsem už od 19let bez antiny (je mi za měsíc 25) měla jsem trombozu z antiny, takže já už žádnou ani nesmím, ikdyž před 2 lety mi gynekolok nabídl ten cerazett, že má snad jen jeden hormon či co, takže by mi to nemělo vadit, ale že se musím poradit s hematologem. já ale nechtěla jet až do jičína a řekla jsem mu at mi ji dá, že si to zařídím, jedla jsem ji asi týden a měla jsem šílené bolesti žil v noze tak jsem jela na hematologii tady v brně a tam mě hematoložka seřvala jak malého smrada, že nechápe jak jsem to mohla brát, že jsem se mohla zabít. takže tím jsem se vším skončila a antinu bude používat jen můj chlap a to do doby než budem chtít druhé 😀

martinamil
14. led 2010

Hrozi, jsme na tom stejně 😉 Ale nehormonální nitroděložní tělísko můžeme 🙂

hrozinka
autor
14. led 2010

to bych nedala bléé, to by mi vadilo a ono je myslím na 5 let ne? a já bych chtěla dítě dřív ( i když penízky to zatím nedovolují 😢 naše druhé dítě je zatím hypotéka, ale snad se dřív jak za 5 let situace zlepší 😵

martinamil
15. led 2010

Hrozi ano, je na 5 let, ale je možné vyjmout dříve 😉

hrozinka
autor
27. led 2010

tak co maminky, jak se vám daří? žádné nové fotečky žádné nové informace ☹ ☹ pište piště ať si počtem a fotte at se pokocháme 😉

martina76
27. led 2010

Ahojky. Tak jsem konečně do alba přidala dvě fotečky tak jukněte 😉 Jinak Mikulášek je zlatíčko. Už má 5100 g a 60 cm. Stále plně kojíme a spíme od osmi do pěti do rána. No prostě super. 😀 Jinak Tomášek začal trošku stávkovat. Tak nevím jestli je to puberta nebo začal žárlit. Nejhorší je že se s ním nedá moc v klidu mluvit tak nevím co s tím. 😒 Mikuláška zlobí mazové stroupky a to dost, má je i v obočí. Pořád to něčím mažeme a má to stále a ještě k tomu červený. Tak jestli máte někdo zaručený recept co s tím tak sem s ním. 😉 Zítra jdeme na kalmetizaci s ramínkem po očkování a netuším jak dopadneme asi ho budou mučit, má to nějaký podebraný. 😠 Teď jdu na fotky. Musím je zmenšit abych sem do alba něco ještě dostala. Zatím se mějte. 😀

hrozinka
autor
28. led 2010

Marti tak to je Mikulášek borec, že tě nechá takhle krásně spinkat. to my se spaním máme problémy furt, malej chodí spát v 7 dýl nevydrží a ještě před 14 dny vztával v 7 ráno s jedním nočním buzením okolo půl 3 na jídlo, ted začal vztávat mezi 5-6 jak kdy a pak už nechce spát. jako dneska to jsme vztávali ve 2 na nutroš a v 5:10 už byl vyspaný a do teď (13:13) ještě nespal ☹ ☹ ☹ já už su celkem unavená a ráda bych se natáhla, ale dítě je nějak hyperaktivní

ty mazové stroupky to jsou takové stroupky v hlavě pod vlasy? jeslti jo tak ty měl malej strááášně dlouho myslím, že do 4 měsíce určitě dr mi pak poradila at mi to vždycky namažu krémem nechám působit a pak to buď vyčešu i troškou síly nebo prostě rukou a nehty odlupuju, je fakt, že po tom krému to šlo krásně, a i když měl malej po tom masné vlasy nevadilo, udělali jsme kohouta a všem se to líbilo bo to vypadalo, že to tak má být. 😉

hrozinka
autor
28. led 2010

ježiš ten je krááááásný, marti fakt nádhera, jak kouká, bomba 😵 😵

hrozinka
autor
4. únor 2010

Ahoj holky, můžete mi sím poradit jakou máte vy nebo někdo z okolá autosedačku od 1 roku? chtěla jsem původně tuto : http://www.darababy.cz/zbozi/babypoint-zenith-2009 ale mám strach, že je moc levná a nebyla zatím v žádném testu. za každou zkušenost i špatnou budu moooc ráda díky. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru