Porod s heparinem (fraxiparinem). Máte zkušenost?

hrozinka
7. led 2009

Ahojky maminky, na diskuzích jsem se snažila najít někoho kdo si píchal celé těhotenství heparin (fraxiparin) včetně šestinedělí, ale bohužel se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by popsal jak to chodí v tomto případě i u porodu.
Před 5 lety jsem měla trombozu z HA, od 20tt jsem na heparinu, po částech mi zvětšovali dávky a kontrolovali nohu jestli se v ní tromboza netvoří, ted už jsem 36tt dostala jsem sebou injekce do porodnice s vysvětlením, ale začínám se strašně bát porodu. Přece jen mám krev hodně zředěnou.
Najde se tu prosím někdo podobný mému problému? zajímalo by mě jak to v tomto případě u porodu chodí. Dr. mi sice vysvětlila, že budu muset být v porodnici už dřív než termín porodu, aby na mě byli lékaři připraveni, ale co když budu rodit předčasně? ☹ ☹ ☹ moooc děkuji za jakékoliv info na případné dotazy jistě odpovím 😉

leniska
2. únor 2009

Ja uz se snazim delat cokoliv, byt je pouklizeny, vecer si dam 2dc cerveneho vina, horka koupel, schody a nic nezabira..a to piju od 35 malinik, sliz z lneneho seminka a masiruju hraz..asi na to moc myslime, to mas fakt..ale ono to u me taky nejde, nemyslet na to...taky jsem sama doma od rana tak do te pul pate..jeste chodim
za segrou, to mi aspon ubiha cas..ale jinak des bes...-)chvili mam dobrou naladu, usmivam se a pak me prepadne depka a chci to mit za sebou..ale kdyz vim, ze v tom nejsem sama, ze i jine holky to tak maji, tak me to docela utesuje🙂
neboj hrozinko, pristi tyden uz treba budem mit mimisky u sebe🙂🙂

jana.cb
3. únor 2009

AHojky holky tak jsem tu zas po dlouhe dobe 😉

hrozinka
autor
3. únor 2009

AHojky berušky, tak tohle byla jedna z nejhorších nocí co mám za sebou. Začalo to už podvečer malej se šíleně hemžil tak jsem ho hladila, aby se uklidnil, když se konečně uklidnil tak mě začal bolet podbřišek. já pořád nevím co jsou to za bolesti, je to vevnitř jako by v děloze a jako by mě tam někdo za něco ostrého zatáhl nebo snad řízl, trvá to jen pár vteřin a zas je to pryč, někdy je to strááášně silný, že musím změnit polohu, ale včera, tato bolest chodila strašně často. šla jsem do sprchy dala si teplou koupel, ale ta zase rozjařila malého a jak tam má už málo místa tak jsem nemohla ani pořádně sedět, bo měl prdelku furt v žebrech, kolena na každý straně no hrůza, tak jsem ho zase hladila a uklidnil se, ale pak začalo zase to břicho, já už fakt myslela, že je to tady, ale záda mě nebolely, voda ani hlen neutekly takže nic ☹ chodila jsem po bytě do 2 do rána jak náměsíčná a do toho mě začla strašně bolet noha, trombůzu jsem měla v pravé ted mě bolí levá, nenatéká, na dotek mě nebolela nefialoví, ale včera mě teda až po lýtko strašně bolela, bolest jako když si člověk sedí na noze a pak ji vynda, přejdou mravenci a je tu takový ten blbý pocit ☹ . nemohla jsem ani spát jak to bylo nepřijemný. no a pořád jsme 2v1 😠 tak já nevím, kdy se uráčí pán vylézt 😅 už by ale mohl.

ahoj jani zdravím tě, jak se ti daří?

jana.cb
3. únor 2009

Hrozinko jo jo ted uz je to pohodicka .....nesmim moc chodit aby mi zas neotekla ta noha a taky nesmim slany a hlida si me hematolog ale Fraxos zatim nepicham - jinak v tej nemocnici mi ho pichali do ramene a stehna panz to tolik neboli a nejsou po tom modriny takze se da i tam pichat a pohoda mno .....jinak jak pises s tou nohou tak to taky nekdy mivam ze me boli z noceho nic po lytko a prava jako kdybych ji mela presezenou a je divny ze treba i behem noci kdy je v klidu ale mam pry byt v klidu ze je to proste tehotenstvim panc mi delali echo til a tam diky bohu ani pamatka po tromboze takze bud v klidu Hrozinko za chvili uz bude mimis venku a bude zas dobre ..zadny otekani a nevyspani se apod 😉

jana.cb
3. únor 2009

ale ty nohy se mi taky stridaj 😀 dycky to byla prava a dneska je to leva a to nosim ty ponozky trombozovy a stejne .o)))) musime to holt vydrzet no ....ten Fraxos mi daji pokud se neco nezmeni az 3 dny pred porodem a cely sestnedeli chcjo ale zase nez mit trombozu tak jako nerikam ani bů 😉 ale bojim se porad ty jo .-(( do nemocnice bych se jen velice nerada vracela tak snad to bude i nadale ok... 😉

jana.cb
3. únor 2009

ale uz bych taky nejradsi mela malou vedle sebe a ňuchala se s ní 😵 😵 jenze si budu muset jeste pockat no 😉

leniska
3. únor 2009

Ty jo hrozinko, asi uz se u tebe neco pripravuje.. 😉 jak to tak popisujes, tak to je jako zacinajici kontrakce..a voda a ni zatka ti odtect nemusi..preju hodne stesti kdyby uz 😵
Jani neboj to utece, nejhorsi je ten konec..jinak se to celkem dalo.. 😉

hrozinka
autor
3. únor 2009

souhlasím, konec je přímo příšerný, člověk se každou chvilkou děsí jestli už je to tu nebo ještě ne, je to peklo, vím, že voda odtéct nemusí, kamarádka začla mít kontrakce v 7 ráno a vodu ji píchali až v nemocnici o půl 12tý, ale říkám si, že když tak jsou ještě bolesti v zádech a hlavně by to mělo být pravidelný. no už at to máme za sebou. toto čekání je fakt běs, už at se společně mazlíme

jani já už jsem taky přešla s jehlama do zadku, břicho mám plné hrudek a strií takže už tam fakt není kam píchnout, a do zadku mi to píchá manža, bolí to, ale nemusím se na to dívat. já se včera fakt lekla, že chytám trombózu, ale koukla jsem že mi noha nefialoví nebolí tak snad jen malej na něco tlačil.

hrozinka
autor
3. únor 2009

leni nahlídla jsem do tvého alba, řekni mi jaxi to udělala, že ti vůbec nepopraskalo bříško ☹ , já se mazala od začátku 5x denně, a stejně mi to popraskalo tak jsem se pak na to vykašlala. závidím těm co to vůbec neprasklo, a to jsem byla pivař takže jsem nějakej pupek do začátku měla ☹

leniska
3. únor 2009

Hrozinko to je fotka v 37tt to jeste nebyla zadna, ted uz mam par prasklinek..ale jen na jedne strane a trosicku..ja mazala 2x denne cele tehu..a sama nevim, nejak se mi nedelaji 🙂 ale zas muzou jeste naskocit po porodu, jak se zas bude kuze stahovat.. 😒
Ja uz bych brala i popraskane bricho, jen at uz porodiiiiim 😀 🙂

anitrams
4. únor 2009

ahojte, tak mam za sebou ko na hematologii. 0,3ml Fraxiparin mi vymenili za 0,4ml, aplikace 1x denne a hlavne kompresivni puncochy. ☹( Jsou uplne desny, hrozne to vsude skrabe, tlaci, nevim jak to vydrzim az do porodu ☹((

hrozinka
autor
4. únor 2009

ahoj holky tak pořád nic =o( pořád se mu u mě líbí, jen mě děsí, jak do ted vyváděl, tak poslední den a půl je hodně klidnej, kopne si do mě jen sem tam, strašně málo, hrozně mě to děsí, byla jsem zvyklá na rány a ted skoro nic ☹ at už je venku

ani já taky začínála na 0,3ale pak už jsem skočila na 0,6 bo mi to nestačilo, pořád jsem na 0,6 a v 6ti nedělí mám nachystané 0,4, musím si je vzít už sebou do porodnice. já mám punčochy taky nosit, ale nebyla jsem schopna si je ani vyzvednout v lékárně, byla jsem v práci do 4 a lékárna jediná, kde je měli měla do 3 a když už jsem tam konečně časově přišla tak mi řekli, že už mám propadlej recept, tak už jsem se na ně vykašlala.

hrozinka
autor
4. únor 2009

holky hodila jsem do alba své aktuální břicho a fotku holé bříško, to je snad druhá a poslední fotka, holého bříška, myslím, že v létě budu muset mít plavky v celku bo je to hnus ☹ ☹ ☹

jana.cb
4. únor 2009

ty jo Hrozinko a cim to je??,teda to vidim poprve takhle popraskane brisko 😒

jana.cb
4. únor 2009

hjo no to je pak prekerka kam to pichat ale pak uz je to jedno kam hlavne kde je misto .o))))) ale do ty ruky je to nejmin bolavy to se mi libilo nejvic .o))))))

jana.cb
4. únor 2009

jinak ja mam porad 0,4 teda mela jsem a bylo mi pichano tedka diky bohu nic .....toho Fraxiparinu mam na mysli ....

hrozinka
autor
4. únor 2009

to by mě taky zajímalo čím to je 😠 , a to jsem měla pivec, takže než mi začla kůže praskat, měla jsem za sebou tak 3tí měsíc a stejně vypadám jak příšera ☹ , hematoložka se zprvu taky lekla a pakmi říkala, že pokud ta kůže na to není připravována předem takovým štipkáním a tak tak žádný krémy nezaberou, je důležitá struktura kůže, některá je na to náchylná jiná ne, já bohužel vyhrávám zatím jen to špatný 😠

do ruky bych asi měla strach, ale proč ne když to nebolí, my včera asi nabodli hrudku v zadku bo jsem to vůbec necítila a trošku jsem krvácela, takže to asi nějaká schytala 😅

jana.cb
4. únor 2009

hele to zmizi das nejaky cviceni nebo masticku v lekarne a do rika je to fuc neboj 😉 no jako do ramene jako klasicky ockovani Hrozinko se to picha a nechytas zadnejs spek nic jen bodnes a ani netece kapka prkve hlavne se to nema prej masirovat a nejsou pak ani podriny a fakt jsem zadny nemela kdyz me to v te nemocnici pichali 😉

leniska
4. únor 2009

Ahoj holky🙂
Ja taky zacinala na 0,3, pak O,4 a ted mam 0,6 jednou denne..a po porodu mam taky 0,4 zacit pichat...🙂 Tak to mame stejne🙂
Hrozinko s temi striemi se netrap, ono to tak nekomu udela.. 😒 ale pak to hodne vybledne a stahne se to k sobe, ze to nepujde videt..a pry jak se opalis, nebo chodis na solarko, tak to nejde videt skoro vubec..A kdyby Te to hodne trapilo, tak leaser stoji kolem 3-5 tisic..je to dost penez, ale melo by te to moc trapit 😵
Ja mma teda jen par na jedne strane..a spis jako na bocich nez na brise..a to vyskocilo behem poslednich 14 dnu..taky s erika, ze je to dedicne..ale neklesej na mysli, hlavni je zdrave miminko..Usmev Ondraska ti to vynahradi 😀
Holky me rikal hematolog, ze uz se po porodu nemusi pichat, ze se muzou i uzivat po dobu sestinedeli tabletky warfarin..to bych asi radeji..ale nevim jestli to neobnasi castejsi navstevy a odbery krve..
Hrozinko a kdy jdes na kontrolu? Tebe rikal doktor, ze muzes prenaset???
Jani fakt to do ruky neboli, vzdyt tam neni zadny spek...🙂??

jana.cb
4. únor 2009

Leni ja se na to ptala v tej nemocnici primo hematologa a on rikal ze tehotnym vubec nedoporucuje pichat cokoliv do briska takze on doporucuje stehno ci rameno tehotnym a tam mi to taky pichali ale stylem ne jako na brisku ze zmackes spek a pichnes ale pichnes toj ako klistovku a nekvrdlas s tim a nekapne ani tuk takze to ani necitits jako klasicky ockovani a nemas modriny prave mno ..ja kdyz jsem si to pichala do briska behem stimulace na ivf tak jsem mela bricho jednu velkou modrinu 😒 ale tedka nez mi ho vysadili tak ani tuk a to podotykam ze ja si nepichnu nic vse musi manza ja se injekci bojim a mam k nim odpor takze tak mno 😉 nemusis e to pichat do speku .....ja mu rikala ze jsem to pak pichala i do zadku a na to se nejak extra netvaril jen rekl ze to nema pak takovou ucinost na tom zadku mno nevim jak to myslel ale ja to tam pichala kdyz uz brisko bylo sama modrina a pak rekl proc to nepipcham do ramene ci stehna???A ja koukala jak jojo ze to taky jde a on rikal ze tady v nemocnici mi to budou pichat jedine tam a je jen na me zda si to tam budu pak pichat nebo ne takze jsem to uvitala spis 😉 tak to co se pak dava po porodu a v tom sestinedeli nevim ale me rekli ze z ciste preventivnich duvodu budu zase na Fraxiparunu a kdyz jsem se usklebila a zeptala se zda to jde nahradit praskama nejakyma tak rekl ze jde ale ze to neni pak tak uciny jako Heparin ci Fraxiparin prave ten mas v krvi hnedka mno ...nevim trebas co Dr tak to nazor nevim holky tohle rekli me tady v CB a s tim taky pocitam ze na nem budu a holt prasky smula .-(( ale zas to bude jen 6 tydnu tak se to da ... 😉 a co by jsme pro ty nase miminka neudelali ze? 😉

leniska
4. únor 2009

Jani, no ja to picham do stehna cele tehu..do bricha jsem nejak nedokazala, mela jsem pocit, ze pichnu mimi 😀 😀 i kdyz vim, ze je to blbost..vzdy bylo treba 14 dobre, ze tam ta jehla zajela jedna radost..a pak zas treba tyden hruzy, kdy byla ta kuze jak z kamene a neslo to..ja mam taky odpor k jehlam, ale zas radeji si to pichnu sama nez nekdo..ani v te nemocnici jak budu, tak nechci aby mi to pichali oni..snad jim to nebude vadit, kdyz jim reknu, ze at se o to nestaraji, ze si jednou denne tu 0,4 pichnu sama..🙂
Ale mas pravdu, me muj hematolog taky doporucuje 0,4 fraxiparinu cele sestinedeli.., ze je to ucinejsi a rychleji se cloveku ta krev upravi atd...ale rekl, ze je i ta moznost tablet varfarinu, ale to neni tak ucinne..ale da se to pry taky..ptal se me co si vyberu...rekla jsem jehly..ale jak to kazde rano picham tak si rikam, ze to zmenim 😉 😵

hrozinka
autor
4. únor 2009

ahojky holky, já dneska byla v nemocnici na kontrole, od včerejška je malej strašně klidnej, už mě nekope tak jako do pondělka, jsem ráda, když se ted vůbec hýbne tak mi to nedalo a sjela jsem do nemocnice, udělali mi monitor, to se malej konečně začal hýbat, pak jsem byla ještě na UTZ prý má o něco méně vody, ale pořád dostatek tak jsou pohyby méně cítit a už jsou mín často, pak mě ještě vyšetřil spodek a když sem se zeptala jestli se mu už třeba nechce na svět tak prý vůbec ne ☹ no tak jsem se zeptala jestli můžu přenášet, když jsem na heparinu a on že jasně že vklidu, tak jsem říkala, že to je divný, že hematolog mi řekl, že v žádným případě, no takže co doktor to názor, tak fakt nevím. no hlavní je, že malej je naprosto vpořádku jen se mu prostě furt nechce ven ☹
co se týče 6ti nedělí tak ve zprávě mám napsáno, že 6hodin po porodu si musím dát injekci heparinu a rovnou mě daj i prášky warfarinu, takže ze začátku budu na obojím, moc jsem nepochopila proč, a až se hladina krve dostane mezi 2-3 nevím co tak můžu jedno z toho vynechat, ale co taky nevím, dr mi to vysvětlovala 3x a já to stejně nepochopila takže jí po porodu spíš zavolám. 🙂

janicckka
4. únor 2009

Ahoj maminky tak jak se máte?dlouho jsem tu nebyla děti dávají zabrat. 😀
ani jsem vás nestihla dočíst 😲 ale jste v pořádku a to je důležité.
hrozinko to se miminko připravuje to nic není také jsem to měla a strašný bolesti nohou.nemohla jsem čtrnáct dní před porodem spát.byl to děs.na konci my bylo tak zle že už jsem se ani nebála porodu ba naopak 😅 už jsem se modlila at je venku 😀
držím vám palečky at máte zdravé miminka a at jste po porodu v pohodě. 😵

jo já jsem jen chtěla že jsem měla před porodem dvakrát poslíčky ale vždy jsem to rozchodila.bylo to vždy na večer.
hrozinko tak jestli to také nejsou poslíčci,nemáš bolesti do zad?mně teda vždycky tvrdlo břicho ale nebylo to na porod,pak ten osudný den 😠 jsem to už poznala tím že my bylo na omdlení cítila jsem trochu žáhu a bolesti se stupnovali.no přijela jsem k porodu jen tak tak.den před tím jsem posekala trávu na zahradě a to my vyvolalo porod. 😉 a to jsem byla tři dny před prvním termínem,kdy my chtěly dát vyvolávačku.
nechci ti radit něco zvedat ale mně dr řekl ted už chodte na velký nákup 😀 😀 😀
no a stalo se 😲
mužskej u toho byl a je to to nejkrásnější co jsem nebo jsme mohly udělat 😨 😕 😅

leniska
4. únor 2009

Hrozinko me hematolog taky rekl, ze prenaset se nemuze a doktor gyndar, ze pry klidne...ja jdu v patek na kontrolu, budu 39+2 a reknu mu, ze pokud neporodim do 40+0, tak me tam maji se zbalenou taskou jak na koni🙂 no jsem zvedava co mi rekne🙂 😀
Hlavne, ze mas mimiska v poradku..ale me se nektere dny taky mene hybe..bude to normalni🙂
janicckko, ja delam vse-puju malinik, sliz ze lneneho seminka, kazdy den uklizim, bydlime ve 4 patre bez vytahu, denne si to vybehnu tak 3x, horka vana,nakupy, cerveno vino, sexik a nic nezabiraaaaaaaaaa 😢 😖 😵

petreva
5. únor 2009

Ahoj holky,
pravidelně vás tu dočítám, tak vám musím popřát, ať už si ti vaši broučci dají říct!!!Musí to už být hodně náročné...mě ještě čeká 6-7 týdnů 😨 a to si říkám, jak mi je mizerně, že už bych raděj byla 1+1...fakt na vás myslím!!!
HROZI, s těma striema je to pech. Asi to působí na tebe všelijak, ale je fakt, že po porodu vyblednou a jejich průměr se fakt zmenší...vzpomínám na bráchu, jak měl ošklivou jizvu (ne tedy strie, ale vyjde to podobně, měl těžký úraz 😔 ) a mazal ji nějakou mastičkou - zeptám se jak se jmenovala, jeslti chceš - a po ní se mu fakt moc hezky zatáhla a dostala barvu jako okolní tkáň. On má teda řízanec přes celou ruku, takže to vidět je, ale kůže je tam fakt pěkná.
LENISKA, téda tobě se tak holčička parádí...moc moc přeju, aby už "klepala" na dveře...
Holky, mě Dr. řekl, že musím píchat i běhme sestinedělí a pak až tablety. Zatím jsem se moc neptala, tak vám neporadím 😒 já teda píchám do břicha, řekli mi, že je to nejlepší. Nebo do stehna, ale tam se mi dělají takové tuhé hrči a modřiny...tak se mi do toho nechce. Poslední tři dny ale mám nějakou alergickou reakci, či což, protože po aplikaci se mi rozleje takový světlý flek, který zase do minuty zmizí...
Tak děťátka honem rychle ven, ať už jsou mamči v klidu 😵

janicckka
5. únor 2009

mastička na jizvy se jmenuje infadolan. 😉 ale určo jsou i jiné

jana.cb
5. únor 2009

jo holky tak to taky netusim proc se ty nazory tech Dr tak lisi ale je to divny .-((( ze jeden rika to a druhej zas to ale co nam zbyva nez jim verit ze?? 😉 no jako ja si myslim ze logicky pichat si Fraxoš a prenaset je docela riziko ty jo no ....ale necham to taky na nich samozrejme 😉 a asi bych si taky vybrala injekce nez prasky v tom sestinedeli jsou fakt rychlejsi a ucnejsi a jistejsi i kdyz jsem teda odpurce injekci ale jako chtela bych je 😉 no az tu nekdo prvni porodi tak nam rekne jak to teda je s tim prenasem ale to me taky zajima mno 😒 😒

leniska
5. únor 2009

Tehulenky, tak jsem se ptala dnes meho hematologa a on rekl, ze se muze s fraxiparinem normalne prenaset..Ze pokud prospiva, ozvy a prutoky jsou v poradku, tak uplne v pohode..ze uz se narodilo tolik fraxiparinovych miminek, ze se nic nestane tim prenasenim, kdyz berete fraxiparin..tak ja nevim..🙂Nezvyva nic jineho nez jim verit, jsou to doktori..🙂Ja jdu zitra do porodnice na ozvy a vysetreni, tak jsem zvedava co mi reknou..kez by rekli, ze uz se neco deje 😵

petreva
5. únor 2009

Ahoj LENI, zrovna jsem se chystala radovat, že už rodíte, když tu celý den nidko nebyl...
Uvidíš, co zítra na monitoru, třeba se beruška už rozhoupe 😵 moc držím palce, abyste už s Hrozinkou porodily. Měly to za sebou a bylo vše v pořádku...

hrozinka
autor
5. únor 2009

ahojky mamušky, já se dneska vydala na nákupy, asi naposledy bez kočárku 😵 , v 1 jsem se vydala do centra do brna do města, muži jsem musela nakoupit spoustu věcí v papíráku, dostala jsem přímo seznam, on je projektant takže toho bylo fakt mrtě, řekla jsem si, když už jsem v tom městě tak si to tu projdu, dneska nepršelo a odpo nebyla ani čšílená zima, prošla jsem si drogerky, takový ty obchody jako je bankrot, zašla si na oběd a prolezla velký tesco, pak ještě si dala rande s mužem a šli jsme ještě do dvou obchodů, ke konci už mě fakt všecko bolelo, hlavně spodek, bolí mě spodek z venku, ☹ jsem zvědavá co mě do porodu ještě rozbolí, no domů jsme dorazili o půl 6, tak jestli dlouhé procházky působí na spouštění porodu tak si myslím, že tuto noc budu rodit 😀 , nožky mě bolí až u samého zadku a chodidla taky a to chodím v teniskách, no ale jinak zatím nic, sem tam bolesti v podbřišku, ale jinak nic, jo a v noci jsem měla šílený bolesti břicha, jako by mi dovnitř někdo zarazil nůž, celkem to přišlo 3x, vždy každá byla silnější, tu 3tí jsem se fakt málem hodila slzu, jsem si říkala, jestli je toto fakt kontrakce a ta bolest má mít 60-90 sekund no tak se asi zblázním, tupá bolest ještě jde, ale ta ostrá je šílená ☹

s tím přenášením je to fakt divný, nemůžou mít všici doktoři jeden a stejný názor, pak nás to jen plete,
lenis a kdy ty máš vlastně termín? já 9.2. tak su zvědavá jaký datum se líbí malýmu 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru