Porod ve 36. tt z důvodu placenta praevia

lindul
31. kvě 2016
Ahoj holky, nejpozději za 6 týdnů jdu na císařský řez z důvodu vcestné placenty. Prodělala jste to některá? A co miminko, bylo v pořádku nebo muselo do inkubátoru?
soyevita
31. kvě 2016
@lindul Já jsem rodila ve 36.týdnu a malá vážila 2000g,v inkubátoru nebyla a za týden jsme šly domů.
Kamarádka rodila dvojčata ve 36.týdnu a dětičky taky v inkubátoru nebyly a vážily 2400g a 2600g.A taky je za týden po císaři pouštěli
lindul
autor
31. kvě 2016
@soyevita Ahojky, císař byl plánovaný?
soyevita
1. čer 2016
@lindul Císaře měla kámoška plánovaný,ale na 37.týden,ale zjistili ji,že má málo plodové vody a tak šla o týden dříve.Ve 36.týdnu už by mimi do inkubátoru vůbec nemuselo,ale asi záleží jak které.
A z čeho máš obavy?
puncinka
1. čer 2016
Ahojky, ja mela taky vcestnou placentu, ale ona se mi od 38tt vytahla a ja rodila prirozene. Jak moc milimetru zasahuje do delozniho hrdla? A mate problem s krvacenim? Ze tak brzy mate naplanovaneho cisare?
lindul
autor
2. čer 2016
@puncinka placenta překrývá porodní cesty a je vrostlá do dělohy. Ještě tam dělá neplechu jizva po císaři před 5. lety. Ano, hrozí mi krvácení, u porodu velké, s jistotou dostanu transfúzi.
lindul
autor
2. čer 2016
@soyevita V mém případě je to dost nebezpečný zákrok, viz. výš.
soyevita
2. čer 2016
@lindul Tak to máš komplikované,budu držet pěsti,aby jste byli s mimískem oba v pořádku.
puncinka
2. čer 2016
A placentu mas z jake strany?
puncinka
2. čer 2016
@puncinka jako mylsim na jake stene 🙂
lindul
autor
2. čer 2016
@soyevita díky moc. Na 50% mi budou muset vzít dělohu, ale to mi tak nevadí, stejný na další dítě jsem už stará. Tohle musí dopadnout dobře, před 2 roky jsem přišla o miminko v 31 tt, už bych to neustála.
lindul
autor
2. čer 2016
@puncinka placentu mam nějak centrálně a dole
bajana
2. čer 2016
@lindul ja som musela na akutnu sekciu v 31+5, mala som placenta praevia partialis, ale krvacala som a skoncilo to abrupciou...maly mal 1910g, na JIPce bol 4 dni, v inkubatore celkom 7 dni, v nemocnici 3,5tyzdna, zatial sa nezda, ze ma nasledky, len musi cvicit Vojtu...pred zakrokom mi tiez "hrozili" histeroktomiou, ale nakoniec mi delohu zachranili, ani krv som nepotrebovala. Dalsie tehotenstvo vyslovene neodporucili (nevadi, mam 2 deti a 36r).
Drzim palce, nech vydrzis co najdlhsie.
micaella23
3. čer 2016
36tt jsem rodila normalne a dite bylo v inkubatoru 6h aby se hezky ohralo.. A myslim ze ikdyby bylo v inkubatoru 2dny, tak lepsi nez v brise aby se mu neco stalo ...
soyevita
3. čer 2016
@lindul Neboj se,všechno dopadne dobře.Hodně se šetři a odpočívej,ať mimísek ještě chvilku v bříšku vydrží.A stará rozhodně nejsi,věk je jen číslo 😉
lindul
autor
4. čer 2016
@bajana bud šťastná, jak to dopadlo 🙂. Já jsem měla před 2 lety také abrupci, ale nevěděla jsem o ní, nic mi nebylo, přestala jsem jen cítit pohyby. Když jsme přijeli do nemocnice, bylo již pozdě. Byla jsem tehdy v tom 31tt 😞. Tak se holky nedivte, že se teď bojím všeho.
lindul
autor
4. čer 2016
@soyevita Moc děkuji. A šetřit se? Přítel je v tomhle bohužel imunní 😞
soyevita
5. čer 2016
@lindul Vůbec se Ti nedivím,že máš strach.V tomhle případě se to nedá, po tom co jsi si prožila,odbourat.
Moc mě mrzí přístup Tvého přítele,oni jsou někdy fakt sobci a někteří jsou natvrdlý.
Je to smutné,ale co s tím naděláš.Prostě jak to půjde,tak odpočívej.
Už jen pár týdnů a budeš mít to svoje zlatíčko v náručí 🙂
Drž se!

Sem začni psát odpověď...

Odešli