Porod velkého mimča. Máte s tím zkušenost?

klararas
20. čer 2007

Ahoj holky, sice je to blbá otázka, kor u mě, která má už dva porody za sebou ale.....
Mám dvě holky, které měly porodní váhu 2500g a 2300g, teď jsem ve 31tt (zítra začínám 32tt). Včera jsem byla na prohlídce a malej už váží 2400g a to máme ještě pár týdnů dokonce. Od poslední prohlídky přibral (po 4 týdnech) 1400g.
Gynekoložky mi řekla, že minimálně bude mít 4kg, takže jsem z toho trošičku nervózní, myslím tím z porodu. Nicolka měla 2500g a já jsem byla potrhaná až za ušima. Na dvakrát mě museli nastříhávat.
Jsem moc úzká v pánvi. Ptala jsem se doktorky, jestli by to bylo na císaře, ona mi řekla, že v mém případě ano, ale hodně záleží na porodníkovi. A jelikož budu rodit ve Svitavách, kde místní pan primář je odpůrcem císaře, tak to asi bude problém.
Měla nějaká z vás tu samou zkušenost, že jedno dítě jste měla maléa druhé velké?

elliana
26. čer 2007

inac...trosku optimizmu...Kamoska porodila 24.6.2006 4950gr. babo, prirodzene a uz je v 5tt...a podotykam, ze tehotenstvo je chcene a planovane, nie nahoda

verunnecka
5. črc 2007

kate ja sem taky mela zvon-prisavku a to mi ani nechteli rict ze ji budou pouzivat a malej mel jen 3310g

prochi
5. črc 2007

Nám teda porodní asistentka na cvíču pro těhulky vždycky říkala:"Maminky, když už dojde na to, že ten porod např. nepostupuje, maminka už je vyčerpaná, mimi nejde vytlačit apod. Zaplaťpánbu za to, že ten zvon, kleště, popř. císař máme a můžeme použít."
Možná jsem naivní, ale věřím, že doktoři k tomu nepřistupují lážo plážo a důvod použití je skutečně opodstatnělý.
Mimichodem, moje mamka měla se mnou taky porod zakončený kleštěma, porod jí vyvolávali, měla kontrakce několik hodin po minutě a ve finále už neměla moc sil a nakonec byla šťastná, že už jsem konečně venku, i když kleštěma. A nevim teda, že bych byla nějak poznamená... 😀

A když si vzpomenu na sebe, porod mi taky vyvolávali, kontrakce trvající minutu jsem měla několik hodin po 40ti vteřinách, ve finále už jsem byla naprosto vyřízená a těm doktorům bych byla vděčná za cokoli, jen aby to už skončilo.
Takže tak 😉

mikca
6. črc 2007

prochi uplně s tebou souhlasím, klaště a zvon není vymyšlen proto aby mímo poškodil, ale aby mu pomohl. a určitě ho nebudou používat pokud k tomu nebude důvod.a indikace pro zvon a kleště také nejsou velké děti, pokud to mamča nebo mímčo nazvládá tak se použijí, a pokud by šlo o život mimča, tak se nikoho ptát nebudou, jestli ho maj použít

prochi
6. črc 2007

Mikco přesně tak! Jsem taky chtěla jednoduše stručně napsat, že je to pro to, aby to pomohlo, ale já se vždycky tááááák rozepíšu 😅
Taky si myslím, že když jde do tuhýho, tak to prostě použijí a nežádají o svolení. Takový uvíznutí mimča v porodních cestách bez dostatku kyslíku, kdy ho maminka nemůže vytlačit, taky určitě nebude pro prcka zrovna přínosné. Tak proč mu nepomoct co nejrychleji ven.

vachovka
6. črc 2007

Ahojte.
Mne tiez vravel doktor v piatok ze mala ma 3500g a v nedelu sa narodila a mala 4350g takze si viete predstavit ten sok.Ale rodila som normalne a dalo sa to sice ma nastrihli ale vecer som uz sedela.Tak nebojte 😉

mikca
6. črc 2007

vachovka to samé se stalo mě, v pátek vážil na gyndě malej3600g a v neděli, když se narodil, tak měl 4050g takže taky překvápko 😀
prochi to je jasný, když to nepostupuje tak se to prostě použije a mamina v té chvíli je určitě za takové "vynálezy" vděčná 🙂

karotky
6. črc 2007

Ahojky!
Poslední váhový odhad (pár dní před porodem) na našeho "drobečka" byl 3800g a docela jsem z toho měla vítr.Doktor mi sice sliboval rychlý porod,protože jsem byla už 14 dní otevřená na 2 prsty a když mi v 17h. píchnul vodu,prohlásil,že to vidí tak do půlnoci. 😅
Bála jsem kleští a zvonu,tak jsem se bolesti snažila prodýchávat a moc se neunavit.Šlo to těžko,protože jsem musela celou dobu ležet na levém boku.
Když došlo k tlačení,dala jsem do toho,co jsem mohla a asi na 4 zatlačení byl Adam venku.Měl nakonec 4330g.Samo,že mě nastřihli,ale jak jsem z toho měla strach,tak to dopadlo docela dobře.Takže to není o velikosti miminka,ale spíš o zbytku sil na konci porodu. 😉

ivcar
9. črc 2007

ahoj, tak ja prenasela zhruba o tyden, kdyz jsem nastoupila do porodnice , tak v den porodu mi rekli, vaha male +- 3300g, vecer se narodila a mela 4100g! takze bych si z toho nic nedelala, na prvorodicku teda docela fuska,ale dnes je to uz tri roky a skoro si na to ani nepamatuju , jo jedinny co si teda pamatuju ze ja si fakt nesdla, takovych dobry sest nedel. Drzim palce s mimi

karotky
9. črc 2007

Já měla nástřih až "na zádech" 😀 ,takže jsem si v pohodě sedla a po šestinedělí.Sice si to pořád masíruju,ale nic moc.Když mě doktor prohlíže(taky mě rodil),dělal si legraci:"Kdopak Vám tu udělal takový plot?" 😀
Odpověděla jsem mu:"Kdo asi?!" 😅

ivcar
12. črc 2007

karotky, já na ten nástřih používala obyč. vazelínu bez parfému z lékarny, děsně mi to pomohlo, protože jak se mi to hojilo , tak mě to grozně táhlo.... nic moc , ale po té vazelíně to bylo fakt hned lepší 😀

veronika13
12. črc 2007

no s tým odhadom hmotnosti asi netreba rátať že je správny. Mne povedali 5 dní pred pôrodom, že malý bude mať okolo 3,5kg a mal 4070kg. A rodilo sa mi celkom dobre, teda zatiaľ nemôžem porovnávať, ale aj ďalší by som brala taký 🙂

karotky
12. črc 2007

Ivco.........já si to masíruju obyčejným měsíčkovým krémem z Tesca na ruce.Takhle jsem si krásně rozmasírovala jizvu na koleni(po operaci)a po roce po ní není ani památky.
On totiž pan doktor šetřil na šicím materiálu(jizva 10 cm a 5 stehů)a ještě než mi v porodnici vytahali stehy,tak se mi ta jizva "trochu" rozjela. 😅

ivcar
12. črc 2007

juj to mi nedělali, ja měla samovstřebatelný, ještě tak něco vyndavat 😅

karotky
12. črc 2007

Oni jsou totiž doktoři,kteří šijou všechno hedvábím a to se vstřebá.Já holt měla takovýho doktora,který se v tom vyžívá..........takže ve vnitř hedvábím a z venku nití.Podle jeho slov:"Správná rodička má být pořádně sešitá!" 😀

honzina
16. črc 2007

Karotky! 😲 No to pěkně děkuju za takovýho doktora s tímto názorem. Asi bys s ním odmítla rodit, kdybys to věděla, co? 😠 🙂 (já teda určitě).

honzina
16. črc 2007

Ale proč píšu - chci se zeptat: když vám dr. předpověděl velký mimčo, měřil vám potom nějak pánev?
Já mám taky předpověď většího miminka, ale pánev mi nikdo nezkoumal... Dělá se to vůbec? Nebo se to prostě zkusí normální cestou a když to nejde, tak udělají cř?

janula78
16. črc 2007

ahoj Honzina! hej mne to tak pri prvom spravili aj ked dodnes neviem ake rozmery mam panvy 😀 ale pri vyske 158 cm mi urobili celkom dobre odhad vahy babetka mal 4270 g(a odhad bol 4200g) a po porode mi potvrdili ze by som ho nevytlacila, bola som rada ze ma netrapili 🙂 ale tiez mi povedali ze keby mal pod 4000g tak idem normalne rodit.... tak som bola rada ze mal viac 🙂 a porodila som v 39 tt , ked tak teraz pozeram na tvoje udaje

karotky
16. črc 2007

Pánev by Ti měl změřit každý doktor,alespoň 2 měsíce před termínem,aby se kdyžtak počítalo s císařem,kdybys měla pánev úzkou.
Co se týče toho mýho "řezníka",tak bych byla ráda,kdyby mě zase rodil.Je to super doktor,byl na mě hodnej a vtipnej.Nastřihnout mě musel,protože by mě Áda jinak roztrhnul(4330g,54cm). 😅

kate77
17. črc 2007

Mně třeba pánev měřili až když jsem se byla registrovat v porodnici-a namou otázku,zda dobrý??Se musí počkat na ten odhad,zatím si jen poznamenali rozměry pánve.

jlucia
17. črc 2007

ahoj, tak moja dcerka mala 4kg a 54cm a po jedenastich hodinach lekar navrhol cisarsky, pretoze mam uzsiu panvu, ale chceli dat malej sancu prist na svet prirodzene. Ale nevyslo to.

ivcar
18. črc 2007

no ja myslim, ze vetsinou problemy s malou panvi maji zensky s mensiho vzrustu a samozrejme stihlejsi typ, kdyz jsem byla na sale po porodu male a rekli mi jeji miry (4100g,53cm) a ptala jsem se jakto ze je takova velika, tak se doktorka na me podivala a rekla "jakej je manzel " ja na to 183cm ,95kg a ona "no vidite a co bzste chtela vy zrovna taky nejste zadnej diblik, tak to ma asi po vas "!!!! 🙄 sem byla pekne nastvana, podotykam ze i pred a po porodu merim 170cm a vazim 56kg, tak sem si spis myslela , ze patrim mezi ty stihlejsi a dr. mi rekne ze je velke dite po me 😒 no ta mi tehdy hnula zluci 😀

ivcar
18. črc 2007

no nekdy ti doktori maji fakt divny nazory a pripominky, jenze vetsinou se clovek nachazi v takove situaci nebo poloze , pri ktere se na nejakou adekvatni odpoved ani nezmuze + 😀 a to jsem zdr.sestra s praxi a mela bych to mit v maliku 😒

mirka21
21. črc 2007

ahoj babenky potrebovala by som poradiť prvé mesiace som nepribrala ani gram ale za posledné 2mesiace som pribrala 10kg nasadil mi dietu nemám jesť nič slané a nemám piť minerálky povedal mi ak neprestanem takto priberať pojdem ležať do nemocnice ale viac ma znepokojuje či takýto veľký nárasť na váhe nemože mať plyv na moje dieťa či nebude moc veĺké dos´t ma to trápi preto prosím o radu ďakujem pa ☹ ☹ ☹

mikca
21. črc 2007

ahoj mirka, zkus se zeptat v tematu kde radí porodní babička 🙂 určitě ti k tomu řekne víc.je to ve volné diskusi.
ale asi to má spíš vliv na tebe než na mimčo, má známa přibrala asi 25 kilo a porodila 3000g holčičku, asi spíš to neprospívá tobě

lucija76
21. črc 2007

Mirko,ja jsem pribrala pres 30kg a holcicka mela 3,620 takze normal.. S velikosti miminka se ted netrap,stejne s tim nemuzes nic moc delat.

veverca
21. črc 2007

K rozmerom panvy: mňa doktor ešte na začiatku tehotenstva zmeral a povedal "vy môžete porodiť aj škôlku" 😠 .A ja som nakoniec mala sekciu, lebo som sa neotvárala a bábo sa začalo dusiť. ☹

bielanevesta
22. črc 2007

Ahojky. Ja som pribrala 20 kg a moja princezná mala 4090 g a 52 cm a musela sa narodiť cisárskym rezom aj keď neplánovane. Ale našťastie všetko dopadlo dobre 🙂

dolik76
23. črc 2007

Ahojky já jsem přibrala cca 3kg a malá vážila 3,710kg,takže víc než jsem přibrala já.Taky se mi nezdá,že by váha mamky ovlivnila váhu mimča.Jen vitamínové tablety pro těhotné dělají dost.Pořád mě strašily,že je moc malinká v osmém měsíci mi kvůli nevolnosti doktor doporučil vitamíny a během chvilky vážila ažaž.Chodila jsem do poradny v porodnici,po porodu mi pak můj dokor řekl,že vitamíny vůbec právě proto nedoporučuje.

mirka21
24. črc 2007

ahoj banulky dík za radu 😀 dosť tu čítam že vám gyndoš už meral panvu a ešte na začiatku tehotenstva mne ju ešte nemeral ani mi nič nezapísal do knižky 😢 nepozabudol sa?nemala by som mu to náhodov pripomenúť 😒 😒 😒 a kedy sa nahlasuje,že chce byť manžel pri porode? 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru