Poslíčci? Za jak dlouho porodím? 33. týden a něco

Nevíte co to může být už třetí den mám takové pichlavé bolesti v podbříšku i trochu níž něco jako před MS v noci mě to i budí.. chvíli mam bolesti a pak to přestane a po chvilce zase.. a bolest je pořád stejná... co to může znamenat? že se miminko tlačí dolů nebo blížící se porod? prosím poraďte jsem neklidná ... do poradny mám jít 21.dubna tak si říkám že ještě počkám a zbytečně tam nebudu chodit dřív... když nekrvácím ani nic podobného... jsem v 33. týdnu a něco předem díky za rady a odpovědi

aklin
14. dub 2015

To jsou typické poslíčky. To jen tvoje děloha hlásí, že se připravuje na porod. Pokud tě poslíčky zase chytnou, dej si teplou sprchu, po chvíli to přestane a pokud nepřestane jedná se už o kontrakce. Taky mívám občasné poslíčky, ty se hlásí už od 27 tt.

lucinka58
14. dub 2015

Ahojky, já jsem v 28 tt a poslíčky mám už dýl - prostě děloha pracuje a připravuje se. Bylo mi řečeno, že pokud se to například sprchou zklidní nebo pokud to rozdýcháš, tak je to v pohodě. Problém by byl, kdyby byly pravidelné a trvaly třeba dvě hodiny 🙂

guinea
14. dub 2015

@aklin
@lucinka58
Teď jsem se trochu vyděsila, já myslela že poslíčky jsou jakoby tvrdnutí dělohy. Takže to může být ostrá pichlavá bolest v jednom místě? :-O

catchulinecka
14. dub 2015

@musilovasimonamuchova ahojky, nechci tě strašit, ale musím ti prostě napsat mou zkušenost před nedávnem. Ostře mě píchalo v podbřišku, přičítala jsem to záležitostem okolo "záchodu", prostě když jsem šla na malou nebo velkou, tak se to po tom většinou uklidnilo, někdy mě ale píchalo tak, že jsem se nemohla moc narovnat. Vyčkala jsem k doktorce a tam mě vyděsila, že to hlavička tlačí a teď už nevím na co, zdál se jí zkrácený čípek a šmarovala jsem hned do nemocnice na týden na kapačky. Byla jsem ve 29.týdnu, už jsem doma, mám klidový režim a naštěstí je zatím vše v poho, ale chci tím říct, že bych být tebou radši zašla na kontrolu dřív...😉 ať je vše v poho a ozvi se! 😉

guinea
14. dub 2015

@catchulinecka Takhle v podbřišku mně píchlo v posledních dnech párkrát, taky jsem to nedávala do souvislosti s těhotenstvím. Na kontrole jsem byla včera, klasicky UTZ přes břicho - myslíš, že kdybych měla stejný problém jako ty, že by to doktorka zjistila automaticky?

musilovasimonamuchova
autor
14. dub 2015

@catchulinecka trochu jsi mě vydesila ale za chvíli mam jít do poradny tak to všechno doktorce řeknu a kdyby se to zhorsovalo a bolest stupnovala radši to budu řešit hned 🙂 diky za tvou zkušenost a opatruj se 🙂 aji vy ostatní maminky .... 🙂

catchulinecka
14. dub 2015

@guinea no pokud to "jen" píchlo, tak by to mohlo být v poho, ale nejsem doktor a teď po té zkušenosti už si prostě dávám bacha...a obávám se, že pouze přes ultrazvuk přes břicho se to zjistit nedá. Mě tehdy vyšetřovali normálně vaginálně a a čípek měřili taky přes spodek...věřím, že to nic nebude 😉

guinea
14. dub 2015

@catchulinecka Aha... no píchlo to párkrát. Jestli se to ještě znovu objeví, začnu plašit 🙂 Moc díky za tvou zkušenost!

aklin
14. dub 2015

píchlavou bolest jsem neměla. Jen mě ztvrdlo břicho a do toho ty bolesti jako při menstruaci. A objevovaly se v různých intervalech, chvíli se zdálo, že rodím a za chvíli úleva, a opět ta silná bolest a zase úleva. A v té sprše jsem pocítila úlevu.

lucinka58
14. dub 2015

@guinea Jsi ve 30 týdnu, tak bych si zkusila být tebou brát i magnesium - to by mělo poslíčky zmírnit. Dá se koupit v lékárně bez předpisu a do 36 týdne se dá brát v plném dávkování 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru