Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Poznala vaše kočka, že už se vám blíží porod?

ppejskova
26. pro 2015

Ahoj,
Vy co máte kočku... Poznala ta vaše že už se vám to blíží?? Ta naše je totiž v celku samostatně činná jednotka (sem tam ze zastaví na pohlazení ale jinak si hledí svého) no a poslední týden po mě leze od rána do večera, jsem na začátku 33. týdne, malá asi bude.dřív s tím počítáme ale rádi bysme aby vydržela aspoň do půlky ledna v bříšku... Tak co ti vaši chlupáči,poznali to na vás?

sariky
26. pro 2015

Když jsem byla těhotná, tak jsme měli doma dvě kočky a ani jedna se nijak zvláštně nechovala.

qz
26. pro 2015

Ja teda mam dva maly psy a ani jedna nepoznala nic, ta jedna mi dokonce skakala na bricho jak blba, to ona dela bezne 🙂

ppejskova
autor
26. pro 2015

@sariky no ta naše věděla že čekáme vlastně dřív než to došlo nám... Lehávala mi na podbřišku... Pak v průběhu těhotenství si sem tam přijde zavrnět na břicho ale většinou jí naštve že do ní malá čutá 🙂 ale teď ten týden je fakt extrémně mazlivá ale jenom ke mě...mého muže okusuje a hraje si s ním jako normálně

ppejskova
autor
26. pro 2015

@qz no naše čuba to má taky na háku akorát mě víc hlídá proti "vetřelcům" 🙂 psi jsou asi natvrdlejší v tomhle 🙂)

sereza
26. pro 2015

Nas pes se ke me chodi porad mazlit. Driv chodil jen za muzem...

jerrysskating
26. pro 2015

Já mám 4 kočky a ani jedna se nijak jinak nechovala.

pajula123
27. pro 2015

Ten den, co mi pak večer praskla plodová voda, náš kocour proseděl - proležel vedle mé připravené tašky do porodnice. A to si jí jinak nevšímal.

sabatko
27. pro 2015

@ppejskova já jsem díky našim domácím kočindám přijela včas do porodnice. U synka jsem měla jen divný pocit a když jsem si sedla v obyváku, přišla se mazlit a strkala mi hlavičkou do břicha naše domácí mazlivka, tak dobrý, ale když přišla i ta druhá, která se nikdy moc nehladí, tak jsem zpozorněla. Neměla jsem ani klasické kontrakce, do porodnice jsem po dohodě s manželem zavolala a tam mi na můj dotaz řekli, že je poslední volné místo před stop stavem. Tak jsme vyjeli, já skoro žádné příznaky, nahlásila jsem, že asi rodím, ale jinak nic a na slova porodní asistentky po provedeném monitoru, kde nebyly vidět vůbec žádné kontrakce "nerodíte, mladá paní, až budete rodit, tak to poznáte", nikdy nezapomenu. Nechali si mě v porodnici jen pro jistotu, měla jsem pozitivní nález na steptokoka, manžela jsme poslali do práce, ať počítá s tím, že kolem poledne bych mohla i domů. To bylo kolem 6:30 a v 8:49 se syn narodil. Kontrakce stále skoro nic a porodem jsem překvapila komplet všechny. Když manžel volal, kdy má pro mě tedy přijet, sdělila jsem mu, že se má přijet podívat na syna a tak děkujeme našim kočkám, protože jinak bych asi vážně porodila doma.

ppejskova
autor
27. pro 2015

@sabatko no hezký... Tak ono nejenom ta kočka se chová jinak,i já se cítím divně, ale fyzické příznaky krom poslicku žádné... Ale nemůžu spát, jsem nervózní,a cítím se tak nějak jinak...dneska jsem teda nachystala úplně všechno, přinejhorším to tu chvíli bude ležet... Stop stav vzhledem k pražským registracím nemusím řešit... Ale právě moje máma mě má za hysterického blázna... A obávám se že totéž si budou myslet v porodnici...:(

sabatko
27. pro 2015

No já naštěstí rodila v Neratovicích, je to tam takové rodinné, nakonec jsem porodila s porodní asistentkou, která konečně jako jediná poznala při rutinním vyšetření, že rodím, a tatáž to poznala a byla o skoro pět let později i u porodu dcerky. I podruhé to byla rychlovka, ale byla jsem od rána v porodnici, protože tentokrát mi i praskla voda a vůbec nic se dál nedělo. Manžel odjížděl tentokrát v 18:45 domů, že kdyby něco, tak mu dám vědět, opět na monitoru ještě v 19 hodin nic a 19:44 byla dcerka na světě. S PA jsme žertovaly, že příště (už tedy další neplánuji) rodím na chodbě a hlásím se za exotku. Takže já bych zvláštní pocit nepodceňovala a do porodnice, kdybych měla pochyby asi jela. A to opravdu nejsem příznivcem lékařských metod, nemocnic apod., proto taky ty Neratovice.

sabatko
27. pro 2015
ppejskova
autor
27. pro 2015

@sabatko no dám tý naší krasotince ještě zítra, a pozítří už máme i tátu doma,zabalený jsme...tak se tam skočíme pozeptat no 🙂 ten jedinej to nebere nalehko protože ví že já když něco tuším tak to tak většinou prostě je...(týden po zjištění že jsem těhotná jsme se vsadili že to bude holčička, on že to určitě bude kluk) neptej se mě jak,ale já to věděla a i když mi půl těhotenství tvrdili že čekáme kluka stejně jsem si ty šatičky koupila,a taky že jo :D...a s tímhle to cítím podobně, od začátku tvrdím já, ale teda i doktorka že si malá na svět pospíší před termínem... A ta kočka mě v tom jen utvrzuje...🙂

uzsezasenudim
2. led 2016

Máme dva kocoury, oba jsou to kastráti a jsou velmi kontaktní a mazlové 🙂 Starší Felix je jakoby pořád stejnej, žádný změny jsme nezaregistrovali, zato Hop, menší černobílá potvora je uplně posedlej mi lézt po břiše, lehat na klín a celkově mě příjde, že ho ten můj břich bere 😀 jsem 35tt a celkově jsem ráda, že už pochopil, že když se náhodou octnu na zádech, že po mě nemůže lézt. Taky jsem uvažovala nad tím, jestli to nějak vnímaj, jestli třeba jako nevoním jinak, přeci jen jsou to zviřátka a mají smysly trochu bystřejší, než-li my 🙂 ale dost možná, že vědí uplný prd a budou koukat jak vyoraný myšky, až tu doma za měsíc přistane mímo 🙂

michaela_kov
8. led 2016

Myslím že kočky jsou celkem vnímavý. Byla jsem na začátku těhu a byli jsme u maminky přítele. Mají dvě kočky, kocour mazel, kočka potvora. :D Seděli jsme večír u televize jen s mamčou a Sára přišla domů, uviděla mě na gauči, vytřeštila oči tlamičku dokořán a začla pelášit pryč. Mamka jí pak zavolala tak se z donucením přišla ukázat, předtím si jí tam nevšimla. Ráno všem vynadala co si dovolili sem něco takovýho přivýst :D Asi jsem nějak jinak voněla, ale na ten její vystrašenej výraz asi nezapomenu :D

ppejskova
autor
8. led 2016

Koukám že spousta nepochopila, že mě zajímá spíš jestli poznali že už budete rodit...
To že se kočky chovají jinak,vím...naše kočka věděla,že čekáme dřív než jsem si udělala test...jedná se mi o ten porod.
Nicméně evidentně ne,stále nejsem po porodu,a chování kočky se rapidně zhoršilo... Močí předemnou po bytě a podobně..
Vyloženě mě na truc...

mullerovaj
25. led 2016

Věčer před prvními kontrakcemi mi náškocour ležel na břiše, najednou vyskočil, jako by se ze mě stala nějaká příšera, strašně naježil, vrčel a div by na mě neútočil. Takhle zvláštně se ke mě ještě nechoval.

lucka024
25. led 2016

Tak ja se taky přidam 🙂 bydlim s přitelem v Nemecku na baraku a mame spiš venkovni než domaci kočku přijde jen když ma hlad nebo ji je zima.No to je kočka od přitele a vždy me nesnašela utikala atd když me jen uvidela.Od te doby co jsem tehotna tak už je mazlivejši a necha se i pohladit tak neco na tom asi bude no....

ivis04
Autor odpověď smazal
Zobraz
bagrunka
5. říj 2016

@ppejskova Zvířata nejsou tak zákeřná aby dělala něco někomu na truc. Vždycky to má nějaký důvod, když kočka močí po bytě, tak to většinou znamená nejistotu a tímto si označuje teritorium, protože se cítí být něčím ohrožená. Zkus nejdřív hledat chyby okolo a až potom v kočce. Jinak jestli pozná počínající porod nevím, ten nás teprve čeká. Neproběhly u vás doma ještě nějaké další změny? Přesuny nábytku, nové věci - přípravy na dítě. To všechno mohlo kočku rozrušit.

felineli
5. říj 2016

ti moji mě nenechaji ani 5min osamotě :D kočka pořád zahřívá a neustále na mě leze. Obě potvory vždy z každé strany jedna a už i manžel žárlí že ke mně nemůže :D