Predčasný pôrod ve 35. tt. Aké riziká to obnáša?

mamina11
4. srp 2009

vcera sme boli na pohotovosti, pretoze som zacala citit tlaky a tvrdnutie brucha. som v 35 tyzdni teh.
povedali mi ze mam takmer spotrebovane hrdlo a ze som otvorena na 2 prsty
chceli si ma tam nechat no kedze nemam kde nechat deti tak som musela odmietnut.

chcela by som sa opytat ake rizika to obnasa keby sa mala narodila teraz? mala by velke problemy? mam len lezat brat magnezko.. rada by som ju odrzala aspon do 38 tyzdna no neviem. ked stojim tie tlaky citim stale
porodili ste niekto v 35 tyzdni?
mala podla ultrazvuku ma vahu 2600 g

jeudi
4. srp 2009

mamina tak dej nohy nahoru a setri se rika se ze v 36tt uz to neni tak hrozne a 2600gramu je docela v pohode nas malej se narodil s vahou 2.90kg a je v poradku a pokud nebude mit pod 2,5kg tak ani snad do inkubatoru nemusi..to magnesium muzes zkusit ale porad se s lekarem

mamina11
autor
4. srp 2009

magnezium mam brat. beriem ho poctivo tak ako mam 4 kra denne poi 2 tbl

boobinka
4. srp 2009

muj se narodil v 37tt+ neco s vahou 2450g, musel do inkubatoru na kyslik.
Pokud jsi cca 34tt, pichnou ti kortikoidy ci jak se to pise na dotvoreni plic a mimco bude v inkubatoru aj kdyby mel pres 2,5Kg 😒

gabinaf
4. srp 2009

Náš prcek se narodil ve 34+4, 2380 g, kyslík neměl, žádné problémy, ve vývoji nezaostával, spíš naopak 😀 Je to asi dost individuální, asi bych se už moc nebála, přece jenom už moc nechybí 😉

kay
4. srp 2009

Stela s enarodila v 36+3, byla v inkubátoru, kyslík neměla a pak už v poho, jen byla malinká když s enarodila - 2330g. Když to vydržíte do 36tt, tak už jsou rizika oparvdu malá, co se týče vývoje atp.. takže v klidu. A předpokládaná váha je pěkná.

jakoo
4. srp 2009

mě dr. říkal, vydržte do 36.TT a vše je ok. Kdyby jste porodila dříve, musíte do hradce, kde mají specializované pracoviště. Ve 34 dozrávají plíce a to už je taky ok.

jeudi
4. srp 2009

ano presne to mi rikala doktorka ,vydrzet aspon do 36tt..

wacinka
5. srp 2009

jelikož mi hrozil předčasný porod už od 25tt tak mi lékaři říkali, že by bylo nejlepší vydržet do ukončeného 35tt že to už je mimi plně vyvinuté a jen přebývá na váze a roste. 😉 a je to opravdu individuální. Kamarádce se narodila v termínu holčičku a měla jen 2,57kg a 43cm 😉

ajuskab
9. srp 2009

já porodila ve 36, týdnu a malej měl 2600 a byl uplně ok, do inkubátoru nemusel a šli jsme domů 4.den 🙂 je naprosto v pořádku, opoždenej taky nebyl, v 10. měsících chodil 😉

m.o.n.i.k.a
9. srp 2009

Já porodila v 30tt, malý byl 14 dní v inkubátoru.
Vše je v pohodě, nijak zaostalý není, měla jsem sním cvičit vojtovku, ale trhalo mi to srdce jak plakal, tak jsem necvičila a dohnal vše sám, měl vývoj úplně normální jak ostatní v termínu narozené děti. Koukněte do alba jaký je z něj tedka chlapisko, vždy na kontrole kvůli vývoje si ho dr. chválila 🙂
Takže se nic nestane Tvému miminku , neboj. Dneska mají vše tak vymakané, že bych se nebála a to jestli bude zaostalý (lá) tak to nebude, už jsi ve větším stádiu těhotenství. Když jsme to zvládli mi tak vy tím tuplem 😉
Držím palečky, hlavně odpočívej 🙂

m.o.n.i.k.a
9. srp 2009

pardon hrubka (my) 😅

janulla84
13. srp 2009

Rodila jsem v 34+5tt a mala mela 2250g a 46cm a je uplne zdravoucka ted mame 7 tydnu a ma 4kilca a 56cm 😎

wsmoulinkaa
13. srp 2009

já rodila na 35+5tt 2820g 48cm-vše ok-až na žloutenku, ale už vše v pořádku....už máme 4200g 😉

nefertitka
13. srp 2009

ahojte,ja som porodila 36+1...mala bola v inkubatore 2 dni bez kyslika ...vazila 2100 gramov....a teraz ma uz 7 kil a ma sa k svetu...myslim,ze nad 34 tt uz to neni taka hroza....🙂povedali mi tak,ze mimco uz je vyvinute,len musi este kustik dorast;)a nad 34tt uz by mali byt aj vyvinute plucka...

hankatom
4. únor 2015

@gabinaf chtela bych se zeptat jak dlouho ste mela mimi v nemocnici ja jsem 33+5 malej ma 2350g kortikojdi sem dostala jednu injekci rano dostanu druhou ale hrozi mi ze brzo bude muset ven sem po cisarich a praska mi jizva tak mam strach ze tu bude malej dlouho

bonavoxa
4. únor 2015

Rodila jsem 36+1, malá měla jen 2160 g a 44 cm. Byla jen na vyhřívaném lůžku, kyslík nepotřebovala. Kortikoidy mi stačili podat, protože mi předčasný porod hrozil od 28. týdne. Zdravotně jí nic nechybí, pořádně nemocná byla až teď ve dvou letech. Je náročnější, nejedlík, nespavec, hyperaktivní, uvztekaná, ale nevím, do jaké míry je to spíš charakter, než to, že se narodila o trošku dřív.

polkasmolka
27. led 2016

Ahojte som 33/6 vcera mi pichli kortikoidy, pre istotu, mam vysoky tlak. Chcem sa opytat ci nevite ci to nebolo zbytocne. Neskodia tie kortikoidy babatku,?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru