Předporodní příznaky - jak jste poznaly, že "už to přijde"?

lucifux
1. dub 2019

Holky, jaké jste pocítili příznaky před samotným porodem? Co vás nakoplo k tomu, že jste usoudili, že to každou chvilku přijde a rozjede se?

valeri10
1. dub 2019

@lucifux dva dny před porodem jsem začala spinit. Den před porodem jsem měla od rána kontrakce. Nejdřív malé jen jako lehké MS bolesti, ale začalo to být pravidelně. Postupem dne se to zhoršovalo a od desíti od večera už jsem je musela prodychavat. Do porodnice jsem přijela až v pět ráno. Dcera se narodila v deset dopoledne

jarmarca
1. dub 2019

Ja treba porod fakt nepoznala, neodesla zatka, zadny ms bolesti, jen me bolelo trochu bricho, jako pri strevni chripce. Kdyz jsem to zacala pocitat, tak kazdy tri minuty...do porodnice jsem jela jen proto, ze jsme odjizdeli zrovna na dovolenou, jinak bych zustala doma🙈 Mala se narodila hodinu a pul po prijezdu, poradny kontrakce zacaly az kdyz mi praskla voda😉 sice ti timhle asi nepomuzu, vzdycky jsem nechapala, ze nejde nepoznat porod, ale ono to jde😂 jediny co, tak jsem den predem chodila porad silene curat, jak uz se asi tlacila dolu...preju hodne stesti😉

lucifux
autor
1. dub 2019

Ten konec už je fakt šíleně vyčerpávajicí, jsem 39+3 a mám doma 2,5 roku syna. A to moc dohromady nejde. Já se sotva hýbu, syn je akční... A mě nezbývá nic jiného než čekat a trochu si k tomu porodu pomoci. Upřímně se těším na ten porod, až si v té porodnici trochu odfrknu. A přenechám syna na chvilku manželovi... 😀

sudylichozrout
1. dub 2019

@lucifux ahoja, ja to nepoznala predtim vubec. Vubec nic se totiz nedelo. U prvni dcery zacaly slabe kontrakce asi 3 hodiny po hamiltonove hmatu ve 40+4, rodila jsem za 8 hodin. U druhe dcery jsem byla 39+3, rano lekarka na prohlidce rikala, ze se zadny porod jeste nechysta. Vecer jsem sla spat, ve 3 rano me vzbudily kontrakce po peti minutach. Od probuzeni byla dcera na svete zas za 8 hodin. V obou pripadech mi pichala lekarka vodu az v porodnici, cimz to trochu popohnala.

barusilonka
1. dub 2019

@lucifux tyden pred porodem mi odesla hlenova zatka. V den porodu rano cca po 6hod, me zbudily bolesti bricha. Rozhodne uplne jiné nez pri posliccich. Strasne me tlacila dole hlavicka. Ale i tak jsem si dala vanu s tim ze to zkusim rozehnat. No po vane to bylo stejne,mozna horsi. Po navsteve wc jsem zjistila ze mi odchází zbytek zatky i s krvi. Tak jsem zalarmovala manzela ze jedem. V 18:39 bylo po vsem 😊

adinka19
1. dub 2019

Rano v pet sem tam bolest, v osm odesla hlenova zatka, ve dve v noci uz jsem myslela, ze musim kazdou chvili porodit. Prijezd do porodnice v pul seste rano a v pul sedme vecer se mala narodila.

misicka1988
1. dub 2019

U prvního mi ráno praskla plodovka tak to bylo hned jasný, ten den jsem porodila. U druhého se začínaly rozjíždět mírnější nepravidelné kontrakce už 2 dny před samým porodem, jela jsem do porodky až když jsem měla kontrakce pravidelné po 5 minutách - porodila jsem pak od příjezdu do porodnice za 11 hodin. U třetího v noci začaly slabší kontrakce, k ránu už nešly zaspat, a začala jsem krvácet. Do porodky odjela při pravidelných kontrakcích po 4 minutách, porodila jsem necelých 5 hodin po příjezdu.

ah1234
1. dub 2019

Žiadne som nemala, ani som nepoznala, že rodím, spoznala to sestrička na monitore 😂 že vraj som mala kontrakcie jak kráva ale neviem o tom nič 😂😂

ange_de_la_morte
1. dub 2019

u prvního nic - bolesti přišly někdy v noci a vstala jsem když už se nedaly zaspat ... u druhého mi asi 10 dní pře porodem odešel kousek hlenové zátky, 2 nebo 3 dny před pak zbytek s krvavým hlenem ... den před porodem jsem cítila od rána ,,poslíčky,, ale neřešila to, poslíčci chodili celý den, pak i v noci a ráno už jsem si říkala že to snad bude porod ( do porodnice jsme jeli v 18hod. a otevřená jsem byla na 4cm)

sarka0710
1. dub 2019

Dokud mi nepraskla voda,nevěděla jsem vůbec nic. Voda mi praskla cca v 11 večer, v podstatě okamžitě začaly docela silné kontrakce a malý se narodil druhý den ve 12:43.

makronka222
2. dub 2019

U prvni mi bylo 2 dny zle, jen jsem lezela, malo jedla, pak tvrdnuti bricha a nakonec kontrakce (myslela jsem ze falesny) napila jsem se a sla hned na wc. Takze pak uz jsme jeli. Nic me nebolelo, jen obcas nepravidelny bolesti, na monitoru ty rysky ale byly sakra pravidelny, citila jsem tak pulku toho. Ted u druhe cekam na nejaky znameni :D nevim co me ceka. Voda mi asi opet neprdne (to prej jen u 15-20%zen, takze na to asi nespolehat)

nikol85bla
2. dub 2019

Ve středu mi odešla hlenová zátka a v noci ze čtvrtka na pátek mě furt honil průjem. A ve dvě to pak začalo. Nejdřív 20 minut slabé menstruační bolesti, pak hned kontrakce po minutě

krasna_neznama86
2. dub 2019

V 1.15 mi praskla voda, okolo 2.jsme dojeli do porodky, kontrakce jak slaba ms, ale po 2,5 minute a otevrena na 4-5 cm, v 5.28 se narodil... Tyden jsem byla.otevrena na 1 cm a hlava uz hodne nalehala, dr rikal, ze porodim driv... Rodila jsem 36+6.

eldrag
2. dub 2019

bolesti spodku a dva den takove silne ms bolesti v noci mi praskla voda, u druheho uz jsem vedela co ty bolesti znamenaji, trvaly 2 dny po 20 minutach, vecer praskla voda a jelo se

leymea
2. dub 2019

V sobotu rano mi zacala odchazet hlenova zatka. Rekla jsem manzelovi, ze o vikendu porodim 😀 v noci ze soboty na nedeli mi vyteklo trosku plodove vody (v tu chvili jsem si nebyla jista, ale radsi jsme jeli). Prijeli jsme do porodnice a ja na 4cm otevrena a pri vysetreni mi praskla plodova voda (ten zbytek). A zacali kontrakce. Malej se narodil 3,5 hodiny po prijezdu do porodnice.

radullah
2. dub 2019

Asi týden před porodem mi nenápadně začala odcházet hlenová zátka, ale bylo ještě brzy (35+5tt) tak jsem to s tím nijak nespojovala. Týden na to mě přes den chytaly po různu poslíčci, ale bylo to prostě celý den, někdy po20ti minutách, někdy po hodině a někdy po 5ti minutách, teplá sprcha to rozehnala, tak jsem byla v klidu. Ještě tu noc mi praskla voda a frčelo se..dcera si zkrátila pobyt v břiše o 3 týdny a venku byla za čtyři hodinky od prasklé vody 🙂

jane46
2. dub 2019

Ja tedy nepoznala ani nepozorovala nic. Ani primar ten den na kontrole a u druheho prcka PA par hodin pred porodem tvrdila, ze kdyz se neco zacne dit dalsi den, tak budu rada.... A at poslu chlapa domu. Oba porody do tri hodin s mimcem v naruci od prvni kontrakce u ktere jsem si rekla, ze tedy to je asi ono. Jen u mladsi mi rano odtekla trocha plodovky, ale to mi na kontrole taky neverili (i pres pozitivni test z vlozky) a chteli me poslat domu. Dikybohu ne, jinak bychom to nestihli a ja rodila v aute.

krasna_neznama86
2. dub 2019

@radullah jako u me 😊

lachtanice86
2. dub 2019

Zatka mi odcházela celý víkend po Hamiltonu, v pondělí ve 3 ráno krizové nepravidelné kontrakce. Kolem 13hodiny krev, tak odjezd do porodnice, tam vše ok, běžte domů a přijďte na 16hodinu, na tu dobu jsem měla přijít kvůli vyvolání. V 17hodin začali vyvolávat balonkem, následovaly tablety, oxytocin i pichnuti vody. Po celou dobu stále nepravidelné kontrakce. Malá se narodila až v úterý v 17:35

asojakova
2. dub 2019

1) Noc před porodem asi poslíčci (4 dny před termínem). Ale zaspala jsem to. Druhý den odpo to začalo, začala jsem se kroutit v pravidelných intervalech, ale dalo se to, během večera se to začalo rozjíždět co 5 min i po vaně, tak jsme jeli. Mimi se narodilo ale až v podvečer, porod postupoval velmi pomalu.
2) Brutální poslíčci každou druhou noc během 14 dní před porodem (a před termínem). Vždy jsem myslela, že je to už ono, ale vždy to přešlo (vana/sprcha). Ke konci uz jsem byla fakt KO. 2 dny po termínu už ani sprcha nepomohla, tak jsme jeli. V porodnici kontrakce najednou ustaly, tak nás poslali domů. Po dalších asi 3h se znovu rozjely, to už byl fakt mazec, a mimi se narodilo po 3 hod od příjezdu do porodnice.
Co je hlenová zátka netuším, u mě se nic takového neobjevilo. Vodu poprvé praskli na sále a podruhe praskla při příjezdu do porodnice sama.

hlasimse
4. dub 2019

Začala mi odcházet zátka pár dní (1-2), pak mírné MS bolesti po intervalech, v noci jsem šla na velkou a bylo to to klasické "čištění", časté močení v noci a ty bolesti pokračovaly celou noc, přes den jsem už neměla chuť k jídlu, musela jsem měnit pozici... Nakonec ty bolesti sílily a začala jsem trochu krvácet, tak jsme jeli sanitkou a malý se narodil v 21:32. Voda mi praskla sama až na sále (jako kdyby to věděl 😉 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru