Přirozený porod jednovaječných dvojčat. Zkušenost?

radulka57
15. kvě 2020

Všude čtu jak se tyto dvojčata rodí císařem, ale ještě ani jeden dr. mě to fakt neřekl. Všichni jsou pro přirozený porod, když budou hlavičkama dolů.. i když maj jednu placentu, problém v tom nevidí.

elialen
15. kvě 2020

@radulka57 Známá jednovaječná dvojčata rodila přirozeně, jelikož jí to bylo doporučeno z klasických důvodů - větší šance na kojení, imunita apod. Zároveň musím podotknout, že byla fit a zdravotně naprosto v pořádku. Porod se pokazil a má dvě postižené děti - z důvodu nedostatku kyslíku. Rozpadlo se jí manželství a shání peníze na léčbu dětí, kde se dá. Za mě rozhodně CS a říct si o něj.

markyska82
15. kvě 2020

@radulka57 je to 9 let
Rodila 14 dní před termínem,porod se spustil sám

loylii
15. kvě 2020

@elialen to je smutny....:(
Já měla obe deti hlavou dolu a taky jsem to neriskla. Mě prave tyhle příběhy hrozne děsí.

elialen
15. kvě 2020

@loylii byla prvorodička a věřila lékařům...je to smutné... další dítě nemá... osobně bych vždy nechala rozhodnout matku i za cenu, že CS je rizikovější pro rodičku.

loylii
15. kvě 2020

@elialen mě to lékař vysvětloval tak, ze přirozený porod dvojčat je tak, ze jakoby “stoji” ve frontě. Když se jedno dítě narodí, tak druhy není připravené v porodnich cestách a musí se tam teprve dostat. Hlavně to musí jít rychle, a kde je dopredu psano, ze první nebude “zdržovat”. Můžou se zamotat šňůry atd.. hrozí nedostatek kyslíku..
Nekdk tu píše, ze kdysi se dvojcata taky rodily normálně. Ano, nebyl UTZ. Tak se to nevědělo. Já bych to bez nej taky nepoznala, ze tam mám dvě😇😅 břicho malý.

krupka3
16. kvě 2020

Pozor na rozdil mezi pojmy prirozene a vaginalne. Vaginalne urcite neznamena prirozene. Kazdopadne kamaradka vaginalne rodila 2vajecna dvojcata, taky si za tim ale od zacatku tehotenstvi musela stat. Do prirozeneho porodu to ale bohuzel melo daleko (uz proto, ze ji zbytecne vyvolavali, zpetne toho lituje). Hned po porodu prvniho ditete ji ho odnesli a skocili ji na bricho s tim, ze musi pevne drzet druhe dite, aby se nejak spatne neotocilo, tlacila rizene vleze na zadech... No zadna hitparada, ale obecne je na sebe moc hrda, ze nesla (v jejim pripade) zbytecne na cisare.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru