Průjem jako předzvěst porodu...máte zkušenost?

oveckaluky
6. srp 2018

Jsem ve 32. tt s dvojčaty a dneska mě překvapil docela silný průjem. Jen za odpoledne už jsem byla 4x na velké (doslova), a to většinou trpím spíš na zácpy (i když v těhotenství jsem teď v pohodě)...takhle vyčištěná jsem nebyla snad několik let. To jsem zvědavá, co z toho bude - z jídla to nebude, dneska jsem měla jen špagety (ty měly i dcery a těm není vůbec nic), jednu broskev a pak pro jistotu už jen na sucho opečený suchý chleba (po něm jsem byla počtvrté)...jinak mi ale nic není, jen tak jako "divně", ale to už posledních pár dní, občas ztvrdne břicho, ale ne nijak silně nebo bolestivě...to jsem fakt zvědavá.
Máte někdo zkušenost? Mám se plašit?

keksikova1
6. srp 2018

Já to takhle měla u první dlouho, střídalo se to se zacpou a porod z toho nebyl. Nicméně taky jsem o tom četla, že se tělo před porodem čistí..

girl.misel
6. srp 2018

Ja sem v noci od 1h mela prujem a mala se narodila v 10h. Ale 40tt

veronikanel
6. srp 2018

U mě začal průjem ve 3h ráno...plus bolesti.Cosi mezi poslíčky a právě bolestí břicha z průjmu.32+4tt...v 8.02h byl Áda na světě😄

dmiska
6. srp 2018

Jo, je to casty příznak přicházejícího porodu, tělo se čistí. Ale taky to může být jen z horka/jídla/něčeho jineho..

dany69
6. srp 2018

Já jsem střídavě zvracela a seděla na wc celý týden před porodem.. A rodila jsem 37+2

evee24
6. srp 2018

@oveckaluky ja mela průjem s každou kontrakci
Myslela jsem, že poslicci ale co bolest hned sem bezela. Běhala jsem takhle pul dne.

janalov
6. srp 2018

Opravdu to tak často bývá, já s dvojčaty ve 36tt už ležela v nemocnici díky zhoršujícímu se stavu, na ráno naplánován císař. Od večera co chvilku na wc, bolesti břicha, po 1h ráno už praskla voda a na sál se šlo tudíž dřív. Netvrdne ti nějak břicho, nepociťuješ něco jako MS bolesti? Hlavně jsi dost zavodněná při příjmů v tomto počasí? Zkoušela jsi ho nějak zastavit? V těhotenství se může smecta. Kdyby ses necítila dobře, zajela bych být tebou na pohotovost. I Když věřím, že už byste vše zvládli, tak by přece jen bylo dobré ještě chvíli vydržet pohromadě a v této fázi se s tím kdyžtak ještě dá něco dělat (podat kortikoidy, zastavit rozjíždějici se porod apod.). Každopádně držím palce 🍀🍀🍀

oveckaluky
autor
6. srp 2018

Moc děkuju všem 🙂

@janalov Ne, nic mi není, břicho mi dneska ztvrdlo jen asi 3x, fakt jen ten průjem, a jsem unavená...a co chvíli se mi chce na malou...vzala jsem si rostlinné uhlí, tak snad zabere. Jinak piju obecně hodně, 3-4 l denně...moc děkuju :-*

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru