Riziko předčasného porodu. Měly jste?

lendy1
14. čer 2007

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo má nebo měl riziko předčasného porodu nebo porodil před termínem a napsal mi něco k tomuto tématu.
Já osobně jsem si od 5.měsíce ztěžovala na velmi časté tvrdnutí břicha, ale jak má gynekoložka, tak v nemocnici mi řekli, že je to normální. Nakonec jsem v 28.tt skončila v nemocnici, kde jsem strávila 14dní na kapačkách a pak ještě týden na práškách. Hrozil mi podle doktorů předčasný porod (měla jsem silné, bolestivé a velmi časté kontrakce), ale přišlo mi, že ani sami nevědí, co se mnou-každý doktor mi říkal něco jiného a každý by mě léčil jinak. Kontrakce někdy byli, někdy ne, absolutně neměli vliv na zklidňující léky v kapačce a navíc jsem se ani neotvírala, takže za celou dobu strávenou v nemocnici se můj stav o moc nezlepšil, ale pořád mám strach z toho, že bych mohla porodit předčasně. Sice chodím na kontroly každý týden a jsem už na začátku 34tt, ale stejně...Měl jste někdo podobný problém...Díky za jakékoliv info. Lendy.

berunka
20. lis 2008

uz drzime od 28tt,tak uz to snad aspon jeste 3tydny vydrzime.

slzicka
20. lis 2008

noo hele me ted asi odesla ta hlenova zatka co odchazi pred prodem. Bylo to takovy ja nevim cucek takovyho asik nejakyho hlenu. Ale odesla mi uz preeeed nevim asik pred 2tydny tak nejak ale malej kousek ale to jsem nevedela co to je az kamoska mi rikala o ty zatce a ted jsem byla na wc a zase ze me odesel kousek.

berunka
20. lis 2008

pred 2 tydny? to uz bys ted asi rodila ne?

slzicka
20. lis 2008

jo to jsem si taky rikala aaale nic prave. a ted zase mi odesla tak si myslim ze mi neodesla cela a ted odesel bud zbytek nebo dalsi kousek

kacatko03
20. lis 2008

ta zádka muže odejit i mesíc pred porodem....u prvného mi odesla cca tri nedele pred porodem.

slzicka
20. lis 2008

no me prave pred 2tydny a ted noo tak ted nejak vubec nevim nevim

berunka
21. lis 2008

tak ty i kdybys pristi tyden rodila je to ok,tak to nemusis resit 😉

lestep
21. lis 2008

katyna- nevím, jak se má těhule cítit, když jí hrozí předčasným porodem, třeba o dva měsíce, tak na lehkou váhu to určitě neber. A jak píše berunka, na psychice to určitě nepřidá..Ležíš v nemocici, máš moře času na přemýšlení..Když jen straší s předčasným porodem, tak je to dobrý, ale horší, když těhule opravdu porodí. Viděla jsem mimi, které mělo 450 g. Narodilo se někdy kolem 26 týdne..Nic pěkného na pohled a pro maminu taky ne..Myslet pozitivně se musí, ale ne to brát na lehkou váhu.. 😲

slzicka
21. lis 2008

lestep: jo to mas pravdu!!

tak jsem dneska byla zase na pasech a vsechno v poradku, akorat mi dneska odesel zase kousek hlenove zatky si myslim urcite co jineho by to bylo 😒 odpoledne kousek a ted kdyz jsem byla na wc tak uz to byly 3 kousky podle toho bych hadala tedy ze asi porod uz projde za par dni 😉 akorat tedy nevim jakou by mela mit barvu?? 😒 sprava byla takova jako neco malinko nahnedla ale ted uz je to jen takovy bili hlen.

berunka
21. lis 2008

zatka ma myslim naruzovelou barvu,trochu jako od krve.bily hlen nemusi byt asi ani zatka,proste jen vytok 😉

kacatko03
21. lis 2008

ta hlenová zádka neodchází postupně...ale najednou...a je hnědorůžová!!!

slzicka
21. lis 2008

ja jsem prave ted cetla na netu ze je i prave bila, a vytok to nevim tohle je fakt hlen mela jsem to i trochu na kalhotkach no a kdyz jdu na wc tak to jde potom hlavne videt. ale co no uvidiiiiime 😉

slzicka
21. lis 2008

na netu pisou ze odchazi i postupne, jak uz koho pry

berunka
21. lis 2008

me teda taky prijde divny ze by odchazela po kouscich.kdyz ti to tam spuntuje tak to nebude odchazet na desetkrat 😉 a bily hlen?to jsem mela taky a je to uz asi dva mesice a jeste jsem neporodila.takze to bile ani nemusi byt zatka 😉

slzicka
22. lis 2008

berunka: tak ted si nejsem tak jista, v noci me chytlo brisko bolelo me jak nevim co pak to prestalo a kdyz jsem si lehla znova me zacalo bolet, tentokrat uz jsem myslela ze reknu priteli at me odveze ale nastesti to potom nejak preslo a ja jsem usla, rano jsem se probudila a tlacilo me to jenom dole v zadech (v krizi). uvidim no kdy a co , vzdyt ja uz mam jenom 2 tydny do terminu. Ale uz na me zacina dolehat takova ta nervozita

berunka
22. lis 2008

to jsou normalni poslicci.nevim proc to porad resis 😉 zkus si dat teplou sprchu a hned uvidis jestli mas jet nebo ne.kazdopadne ty uz se takhle hodne rozhodne sledovat nemusis 😉

petula13
25. lis 2008

Ahoj, chtěla bych se na něco zeptat, co asi tady s tímhle tématem souvisí. Jsem ve 20tt a včera mi na UZV doktorka řekla, že je malý zadečkem dost nízko. Nic mi nevysvětlovala, jen toto oznámila. V pátek jdu do poradny a dopředu se děsím toho, co mi řeknou. Jsem po dvou konizacích čípku, tudíž je zkrácený na 28mm, ale do první zprávy mi k tomu MUDr napsala, že riziko předčasného porodu je velmi nízké. No a teď zas tohle. Máte s tím některá zkušenost? Děkuji

berunka
25. lis 2008

cipek 28mm to je jeste dobry.ja mela ve 27tt 13mm a drzime od rijna stale s miminkem spolu 😉 to ze je zadeckem nizko v tomhle tydnu podle me nic neni protoze se peckove hodne vrti a otaci.proto ti taky mozna doktorka vic nerekla.ja mam malou od rijna hlavickou dolu a dost nizko a taky zatim drzime.tak neboj 😉 jde hlavne o to aby se hrdlo nezacalo otvirat.

sylvar
25. lis 2008

beru, se držíte s miminkou, to je super 😉
mě hl. zátka odešla a vlastně ani nevím, jak vypadala, našel ji přítel a že to prý bylo takové slizké, jako hlen trochu s krví, nešpinila jsem, nic a druhý den jsem porodila 😉
a CS jsem měla hodně brzo vysoké,tak od 24tt mi dr strašila porodem 😖

berunka
25. lis 2008

drzime se co to da 😀 me hrozi od 27tt predcasnym porodem.a na minule kontrole bylo hrdlo lepsi nez po propusteni z nemocnice,bylo uzavrene.zitra jdu na kontrolu tak uvidim co mi reknou 😉

nemo1985
25. lis 2008

berunko, tak držím palečky na zítřejší ko.
Já jdu na ko 1.12.
Přesně za měsíc mám termínek 😀

berunka
25. lis 2008

a jak se citis?co poslicci?ty budes mit planovanou sekci?

jakoubka
25. lis 2008

Holky mě hrozil předčasný porod od 24.týdne,kvůli čípku a předčasně odlučující se placentě.Placenta nakonec v pohodě.Měla jsem z prominutím kréténa gynekologa,páč mi pořád říkal "Musíte vydržet aspoň do 27tt ať má miminko šanci na přežití"
S brankou na špičku prstu otevřenou jsem chodila asi 3 měsíce.Malého mi vyvolávali den před termínem,kvůli vyššímu tlaku.Kdybych neměla vyšší tlak,tak určitě přenáším.

nemo1985
25. lis 2008

Berunka: cítím se celkem v pohodě, žebra mám okopaná od malého, no dává pěkně o sobě vědět 😀
Ponožky si už také nenatáhnu, tak manža pomáhá 😀

berunka
25. lis 2008

jakoubka: jak dlouhy jsi mela cipek?me taky doktorka od 27tt strasi at vydrzime aspon jeste 14dni,a uz takhle drzime skoro 2 mesice 😉

nemo:jj,ponozky jsou sila 😀 😀 me manza i myje treba hlavu,mame docela velkou hlavici na sprse tak abych ji netahala.

nemo1985
25. lis 2008

No ted ke konci je to sranda no 😀
Jinak milulý týden na ko jsem měla hrdlou 2cm dlouhé,
a čípek polotuhý, uvidím to ten další týden.
Jinak rodit budu v Motole, jsem z Kralup nad Vtlavou.
Chtěla jsem rodit v Mělníku, ale malému bylo zjištěno rozšíření
ledvinové pánvičky, tak proto doporučena Motol.
Nic to prý ale není a po porudu by se mu to mělo ztratit,
mají to hodně chlapečci.

jakoubka
25. lis 2008

Berunko-abych ti pravdu řekla už si to nepamatuji.Ale měnilo se to.Ale ty už vydržíš do konce.Kdybych měla těhu průkazku,tak se podívám.Ale v porodnici si ji nechávají.Hlavně jsem ten čípek měla měkký.

Nemo-Kubík má také mírně od nerození rozšířenou pánvičku.V těhu mě to nepoznali.

berunka
25. lis 2008

nemo tak to mas cipek krasny,ja ho mela ve 32tt 1,4cm,nastesti uzavreny. ja jsem z Neratovic ale rodit budu u Apolinare,mam vrozenou vadu srazlivosti krve tak musim rodit ve vetsi nemocnici.

nemo1985
25. lis 2008

No Neratovice je také pěkné město, jsem jím projížděla.
A pěkný aquapark a bazén tam máte že?
jakoubka: tak to je zajímavé, že to nepoznali teda 😨

jakoubka
25. lis 2008

5ekli mi to až když prohlížejí miminka před propuštěním domů.Opravdu to nic není.Aspoň u nás ne ,(Tˇuk,ťuk).Jen při teplotách vzít moč a odnést k Mudr.Řeší si to až o rozšíření nad 10mm.My máme 3mm a to po narození měl 6mm.Jen ve 3měsícich měl zánět moč.cest.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru