Silná a bolestivá MS-přežiju šestinedělí a MS po porodu?

michalusenka
23. led 2015

Docela se bojím - viz status. Přes 10 let jsem brala antinu a kvůli bolestem hlavy a kvasinkovym zánětům jsem ji přestala brát, pak dvakrát norethisteron kvůli dovolené a svatbě a od té doby to mám ještě víc silné (tampon měním ze začátku po 2 hodinách + intimka). Mívám docela velké bolesti břicha, které nestiší ani nalgesin, návaly horka a zimy neřeším...A tak mě zajímalo, zda to má někdo podobně a jak přežil šestinedělí a jaké byly následné menstruace po porodu - protože vím, že když to nebudu mít 9 měsíců, tak potom to bude nářez - můžu si ustlat na wc nebo ve sprše 🤐

kikimaruska
23. led 2015

Někdo říká, že po porodu by se MS bolesti měli ustálit a zklidnit, nebo i vymizet. Mívala sem to samé, co ty. První porod byl předčasný císařem a přestože sem odstříkávala spoustu mléka, první MS sem dostala týden po šestinedělí. Šestinedělí probíhalo myslím v normě, ikdyž se mi krvácení několikrát zintenzivnělo, všechno bylo nakonec v pořádku. MS byly první tři méně bolestivé, jak před těhotenstvím, ale pak to najelo vše do stejných kolejí. Druhého syna sem porodila přirozeně v termínu, také odsávala spousty mléka a MS dorazila po 14 dnech po šestinedělí a taktéž sem o ní první 3 měs.skoro nevěděla, ale pak se to vrátilo nazpět. Jen musím říct, že před tím sem měla velké bolesti cca.3 dny v kuse, nyní mám opravdu silné (bez ibalginu to nedávám) jen jeden den a pak už se to dá bez něj a nejsilnější mám první dva dny a pak už jen lehce (před porodem to trvalo déle). Je to ale všechno o člověku, každý může mít uplně jinou zkušennost i průběh. Celkově mi druhý porod upravil (zkrátil) intenzitu a bolestivost MS, ale problémy úplně nevymizely.

evulina77
23. led 2015

@michalusenka zkusila bych čaj z kontryhelu, je i na upravení menstruace a opravdu to funguje. Já pila kontryhelový čaj celý cyklus pár měsíců a síla a délka se začala upravovat. Neměla jsem to nikdy tak silné jako ty, ale někdy to bylo fakt husté...

michalusenka
autor
23. led 2015

@evulina77 a prestoze uz nepijes ten caj tak se to opet nezhorsilo?

mandala
23. led 2015

Já mívala taky hodně bolestivou MS,po porodu se to zlepšilo, ale co porod, to silnější krvácení, ten výraz ustlat si ve sprše je fakt trefný a platí i pro mě. 😝

milin
23. led 2015

Ahoj , nu já tě asi nepotěším. Mám po dvou porodech přirozených, U prvního porodu jsem dostala MS po 6m a od té doby mazec, upřimně jsem byla každý měsíc jak průtokáč. I ty největší tampony a vložky na noc jsem nosila přes den dohromady. Jakmile jsem to dostala třeba v noci nestihla jsem ani dobíhat na záchod aby po mě nebyla potopa!!!! Antikoncepci jsem nebrala protože jsem věděla že někdy budeme chtít druhé a se všema okolníma problémama jsem si nechtěla přidělávat další.
Nu a teď jsem po druhém porodu první MS jsem dostala po 5m od porodu. A zase klasika tampony jak pro krávu bych potřebovala do toho ty vložky no hrůza!!! Mám pocit že jsem byla i chudokrevná. Teď čekám na druhé MS a jsem zvědavá kdy se dostaví protože už mají týden zpoždění a těhu nejsem!!!

Asi jsem tě nepotěšila, ale jiné zkušenosti nemám.

teriszek
23. led 2015

Já to mela před porodem stejně jak vy a po porodu no jak kdy.Mam dny kdy to jde a dny kdy se ani nehnu.Je to ale lepší jak před porodem.

guinea
23. led 2015

@michalusenka Jestli ještě nejsi těhotná, tak určitě zkus kapky Gynex. Jdou kopit normálně, i přes internet. Já jsem od malička při MS trpěla jak zvíře, a až po třicítce mě napadlo to zkusit řešit i jinak než přes normální Dr. (která v tom problém neviděla). Jednak mi ty kapky asi po 3 měsících srovnaly cyklus, tak ustoupily bolesti i intenzita. Opravdu doporučuju!!!

aklin
23. led 2015

Než jsem otěhotněla taky jsem měla úplně psycho bolestivou menstruaci, kdy jsem se až svíjela bolesti na podlaze. Prášky nepomáhaly, to bych se musela předávkovat, aby to mělo nějaký účinek. A menstruaci taky podle toho odpovídala, nestačila jsem měnit. Šestinedělí se děsím, protože nevím jak to bude probíhat.

evulina77
24. led 2015

@michalusenka já měla silnou a bolestivou menstruaci před dětma párkrát, to jsem neřešila. Po porodu první dcery jsem to dostala zhruba 10 měsíců po porodu a bylo to husté a tak jsem začala pít kontryhel a upravilo se to. Po druhém porodu jsem se začátkem menstruace (zhruba 10. měsíc opět) začala s kontryhelem rovou a bylo to v pohodě a teď po třetím porodu zatím nic, ale kontryhel mám doma nachystaný. Popíjela jsem ten čaj (mě chutnal) celý den - ráno jsem si uvařila kotel a do večera občas cucla. A tak zhruba 3-4 měsíce. Pak jsem vysadila a když se mi to začala vracet, zase jsem začala. Ale už to nebylo takové, jako na záčátku.

kajovaevicka
24. led 2015

Menstruuju od jedenácti let, od začátku v křečích, úporný zvracení. Celej gympl jsem tím trpěla a byla za simulantku, bez Algifenu a termolahve na břiše bych to nedala... Rodila jsem dvakrát sekcí. První očistky trvaly dva týdny, takové průměrné síly, občas slabší, občas hodně silné (hlavně ráno, když jsem vstala), pak tři týdny klid a pak ještě dva týdny očistků. Od té doby byla menstruace v pohodě. Trvala čtyři dny, místo pěti, šesti, byla slabá a křeče jen první den a jen velmi, velmi mírné. A co jsem vítala, srovnání cyklu- opravdu kolem těch 28 dní, plus mínus den. Předtím to bylo 33-40, nevěděla jsem dne ani hodiny. Teď po druhém porodu mám očistky už třetí týden v kuse, ale hodně slabé, spíš špinění...
Vím, jaký to je, mít to silný a bolavý a bála jsem se, co porody vyvedou... ale za sebe můžu říct, že mi těhotenství zjevně hormony srovnalo a je to úplně v pohodě!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru