Sport v těhotenství a jeho vliv na následný průběh porodu

karlajasmine
17. říj 2015

Ahoj,
Zajímalo by mě zda je nějaká přímá úměrnost mezi sportováním v těhotenstvím a průběhem porodu.. Jestli častý sport v těhotenství má za následek potom snadnější méně komplikovanější porod?
Sportovaly jste v těhotenství? Jaké sporty a jak často? Nebo jste se spíše šetřily? Jaký byl porod?

mogwaika
17. říj 2015

Ahoj @karlajasmine, nesportovala jsem vrcholově, jen měla náročnou práci a cvičila, porod mi to trochu ztížilo a ve zprávě mám napsáno - porod pomalu postupující pro velmi silné pánevní svalstvo, u druhého, kdy jsem se "flákala", to šlo rychleji a s menší bolestí, ale po porodu se mi díky necvičení rozestoupily příčné svaly. To si nevybereš. Za mě, první porod byl peklo, ale do 9 měsíců jsem byla na své postavě a fyzicky zdatnější. Druhý porod paráda, ale mám diastázu i 20 m po porodu a stále vypadám těhotně...

maruska116
17. říj 2015

nevím jestli to má vliv na porod - já jsem měla porod vyvolávaný, který skončil císařským řezem.. ale sport v těhu rozhodně doporučuji, člověk se udržuje v kondici - do pátého měsíce jsem dělala bez poskoků zumbu, pak jsem pravidelně plavala a chodila na dlouhé procházky.. v každém případě se budeš cítit dobře, ale samozařejmě je důležité poslouchat své tělo.. já jsem za celé těhu přibrala 13 kg a už je vše pryč.. 🙂

cottie
17. říj 2015

Ahoj, já napíšu zkušenost mojí ségry. I když se nám to moc nelíbilo a nesouhlasili jsme.... Chodila asi do 5-6 měsíce běhat denně 8km, pak už jí to nedělalo dobře tak stejnou trasu chodila pěšky... Tvrdí, že porod je v podstatě "sportovní výkon" na který je třeba být připraven.... No a porod měla naprosto bezproblémový, půl hodinky a hotovo....

jitavrtule
18. říj 2015

Za sebe můžu říct jen tolik, že porod prostě JE fyzicky náročná záležitost a být fit podle mě fakt pomůže. Před těhotenstvím jsem sportovala hodně (jezdila na koni, běhala, oboje rekreačně, ale intenzivně).
Na koni jsem jezdila do konce 3.měsíce, přestala jsem teda skákat, omezila pracovní sed, ale jezdila jsem na pohodu ven na vyjížďky. Běhat jsem přestala skoro hned, prostě mi to najednou vůbec neběhalo. Hodně jsem ale chodila, od 3. do 7. měsíce jsem 3x týdně chodila s kobylou po lese pěšky, kolem 5-6km v tempu, poslední dva měsíce pak už bez kobyly sama, pomaleji, ale zas delší trasy (průměr kolem 10 km) a skoro každý den. Den před porodem jsem obšlápla 11km Šárkou a hlásala, že jsem slonice a hned tak rodit nebudu 😀
Měla jsem docela malé bříško, což si myslím, že bylo částečně tím, že to břišní svaly víc nepustily. Porod v pohodě, fofr, nemůžu si stěžovat. Detaily mám u sebe na blogu v článku.
Porodní stav - spokojenost. Břicho mi splasklo během asi 14 dnů, kondička slušná, po šestinedělí jsem se vrátila do sedla. Rozestup mám maličký, asi na půl prstu, takže břicho zatím necvičím vůbec (ono to stačí na koni, tam dostává zabrat dost 😝 ). Běhání bohužel zatím nějak nedávám, párkrát jsem vyběhla s kočárkem, ale není to prostě ono, po asfaltu mě to nebaví a po lese s kočárkem to bych z dítěte duši vytřásla. Za tmy večer, kdy by hlídal tatínek, to už mám bobky lítat po periferii ☹

konidana
19. říj 2015

Nijak extra jsem nesportovala ,ale jsem docela aktivní člověk, takže rekreačně procházky, pochody, párkrát jsem i pádlovala na vodě..., Nic mi nebylo, žádné nevolnosti, takže stejný režim, jako před otěhotněním. Postupně (hlavně 3.trimestr) s úlevama vzhledem k rostoucímu břichu a zadýchávání se. Naštvalo mně , když mě kamarádi nenechali hrát ringo (asi v 5 měsíci). Porody byly asi normální...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru