Úzka pánev. Múžu rodiť normálne?

gedren
20. zář 2006

Ahoj,

vcera me doktorka premerila a vydesila, ze pry mam uzkou panev a dite vetsi nez tri kila nebudu schopna porodit normalne. Trochu jsem googlila a obcas nachazim nazory, ze to je prezitek, ze to by zadna asiatka nemohla porodit normalne apod. Mate nektera zkusenost, ze vas s tim taky strasili a pak jste porodily normalne, nebo naopak, ze to fakt neslo?

Vzdycky jsem myslela, ze s uzkou panvi maji problem jen drobnotinky (jako na vysku), ja jsem hodne vysoka, ale taky dost hubena :( - presny rozmery, co mi namerili, muzu napsat 🙂, pokud se v tom nekdo vyzna vic.

Diky predem za jakoukoli zkusenost ci odborny nazor.

kalo
7. zář 2007

emjee: v průkazce bys měla mít změřené 4 rozměry pánve...vyčetla jsem, že optimální rozměry jsou- 26, 28, 30, 20
Jestli máš někrerý z nich výrazně menší, ta máš pánev úzkou.

Já měla např.tři rozměry o 3cm menší a byl to další důvod,proč jsem rodila císařem..

mishulle
12. zář 2007

děkuji za tuto diskusi, já mám v 17tt 24-26-29-17,5

anaja36
13. zář 2007

ahoj chcem sa spytat,cakame druhe babo po 17 rokoch a v noci sa budim na to jako keby mi natahovali panvu zo zverakom,pytala som sa sestricky,povedala,ze to ma bolis kosti lebo som pribrala,som v 6 mesiaci teda koncim 6 a pribrala som len 6 kilov,tak si skor myslim ze sa mi natahuje panva a vduchu sa ukludnujem ze budem mat lahsi porod 🙂,ma niekto nejaku skusenost?dakujem

kalo
14. zář 2007

Já ty bolesti sice neměla, ale prý se ty v 2 polovině těhotenství ty pánevní kosti rozestupují. (Prý to bolí, jako když holka roste v pubertě...taky se jí pánev a kosti roztahují...)
Takže anaja36-je to určite normální..

anaja36
14. zář 2007

kalo dakujem si zlata

roasha
18. zář 2007

babulky,neuveritelne,ale mne zabudli zmerat panvu,rodila som v BB 36hodin,dve sestricky mi lezali na bruchu,primar mi pomahal "z dola",a prislo sa na to,az ked bola mala von,a mala okolo hlavinky otlacenu celu moju panvu.este ze mala bola 3tyzdne pred terminom,a mala len 3kg. 😝 ale vtedy som sa tak super vykricala,ako davno nie 😲 😲 😲 .sitie uz nebolo vobec nic.

mirell
18. zář 2007

ahojte, mne namerali 24/26/30/19. to ešte nie je dovod pre cisarsky rez, že? su to asi OK rozmery.....

anaja36
25. zář 2007

caute babky ja idem dnes od zenkeho lekara a schvalne jak som vas tu vsetky precitala som sito pozerala v preukaze a vyslo ki ze mam z vas naj najvacsie hodnoty 🙂 merali ma este v zaciatkoch,teraz som 27tt a panva? tu je :29 33 37 25 a kosti ma hrozne v noci bolia jak sa mi roztahuje tak dufam ze moje druhe mimco bude lepsie jak prve

kajule
25. zář 2007

Anaja, tak to máš v pohodě, já ty rozměry měla podobné jako mirell a taky jsem rodila v pohodě. 😉

atevi
16. dub 2008

z internetu:
Měření pánve - pelvimetr
Měření pánve slouží ke zjištění prostornosti pánve, zda má dostatečné rozměry pro spontánní porod. Moudré je změřit pánev v posledním trimestru, protože během těhotenství dochází ke změnám. Kloubní spojení jsou vlivem hormonálního prosycení volnější a pružnější a dochází k rozvolnění, tudíž pánevní rozměry mohou být jiné v prvním trimestru a těsně před porodem.
A proč tolik čísel se nachází v kolonce pánev, v těhotenské průkazce? Jsou to zevní rozměry pánve, které se měří měřítkem zvaný pelvimetr. Je elegantní a zjistí, jak na tom vaše pánvička je. K zevním rozměrům patří:
a) vzdálenost předních trnů kyčelních = distantia bispinalis = 26cm
b) vzdálenost hřebenů kyčelních = distanci bicristalis = 28cm
c) vzdálenost vrcholů kostí stehenních = distantia bitrochanterika = 30cm
d) vzdálenost trnu posledního bederního obratle k hornímu okraji spony stydké = conjugata externa = 20cm.
A maminka, která už rodila a neprodělala žádný úraz v oblasti pánve, tak stačí, když se jí do kolonky pánev napíše,,rodila" a víc se měřit nemusí.

monik76
16. dub 2008

Já když jsem poprvé otěhotněla, tak doktor říkal, že je zvědavý jak to u porodu zvládnu, že mám úzkou pánev. Během těhu mě tak bolely pánevní kosti, že jsem skoro nemohla chodit, hrůza. Asi jsem se pěkně roztáhla, rodila jsem spontnně, a ani o tom nevím. Byla to rychlovka. Ve 4.30 mi prdla voda a malej byl 4.52 venku.

lulu21
17. dub 2008

baby prosim vas akym sposobom sa to mera?povedzte mi to najjednoduchsie ako viete 😀
dakujem 🙂 😵 😕

luciferek
24. dub 2008

tak mě nikdo pánev neměřil, kolonku v těhu průkazce jsem neměla vyplněnou 😒 . Moje výchozí váha před těhu byla 43 kg a 156 cm, docela hubeňour. Pak jsem si o tom začala něco zjišťovat a docela měla strach, že neporodím... v porodnici jsem požádala o přeměření pánve a tam mi řekli, že si na to nikdo od nich" nehraje" a že je každá žena "schopna" porodit dítě normálně. A i mě to šlo a porod trval cca 6 hodin 🙂. Na prvorodičku super!!!

romca3
26. dub 2008

Tak mě taky nikdo pánev neměřil. Měřím asi 160 a rodila jsen s 59 kg. Nejdříve dobrý pak se to seklo malá nesestupovala. já se neotvírala a funěla jsem v nemocnici a doma už deset hodin nakonec musel přijít jiný doktor(primář) zhodnotil to jako nepoměr a byl z toho akutní císař. Holka měla skoro 4 kg. Možná k tomu přispěla léta chození do posilky, protože sestry, když do mě sahaly, tak pořád tvrdily že je to nějaké moc pevné.

waitinka7
4. kvě 2008

A rozumie niektora z vas tym cisel - meranie panvy co je zapisane v tehotenskej knizke? Ak ano, rada by som vedela, ake cisla su idealne....lebo mne to naozaj nic nehovori.

nikitkad
30. říj 2008

ja mam rozmery panvy 28/30/32/20 myslite ze su dobre!!!
nic mi nato nepovedala doktorka len zapísala do teh.knizky

michru
6. lis 2008

Čaute baby. ja mám úzku pánvu a rodila som cisárskym rezom.

sarkal
7. lis 2008

Ahojky.Chci se zeptat mě dr.pánev vůbec neměřil 😒 dělá se to standartně.Mimi podle utz sice není nějak moc velké,ale to je jen odhad + - 500g tak by mě zajímalo jestli to měří všem.

michru
7. lis 2008

sarkal, kazdej novopečenej tehulke merajú panvu, vtedy ju prvy krat merajú ked ti zakladajú tehotenskú knižku

susanh
7. lis 2008

No mňa pri prvom tehu doki vobec nemeral. Ku koncu tehu som sa ho na to spytala lebo mi to bolo čudné. Povedal ze pri mojej vyske 156 cm je zrejme ta panva uzka, sak ma pozna, a ze radsej to nebude riskovat. Ale poslal ma do nemocky nech to posudia. Tam ma zmerali, bolo to na hranici, tak mi dali ny vyber. Ze keby to neslo normalne, ze sa da prejst na cisar. Rozhodla som sa neriskovat. Babatko malo len 2600 g tak som sa pytala porodnila ze ci som to bola mohla porodit aj normalne. On povedal na moje prekvapenie, ze to s tym nesuvisi 😕 Teraz som druhykrat tehu a moj doki berie za samozrejme ze pojdem zase cisarom. Nemeral ma len napisal do knizky 25/26/29/18 akoze uzka panva. Ale po tom co som si tu precitala, som zo vsetkeho jelen, a zrejme sa u nikoho neda vopred vediet, ako to pojde pri porode...

emjee
4. únor 2009

nikollette • 39tt • Dnes o 20:01
Ahojte maminy.. mam planovy klasicky porod, za cele tehu som pribrala teraz do 38tt asi do 11-12kg.. kazdy mi vzdy vtavieval ze aka soms tihla, mavala som 49kg, pri vyske 165cm.. a teraz mik azdy vravi, ze som stale stihla, ze ako budem rodit.. rozmery panvy som mala 23, 25, 27, 19, co je ako som videla dost malo.. ale lekar ani nespomenul, ze by som mala moc uzku panvu alebo nieco.. ale predsa, dost sa bojím... ake mate skusenosti??? Myslite ze mozu nastst nejake komplikacie, ci budem mat zlozity porod??? vdaka..

pipet • 1d • Dnes o 20:07
Ahoj, já měla podobnou váhu, akorát jsem ještě vyšší Taky jsem přibrala asi 13kg a porod úplně v pohodě. Ono se ta pánev hodně uvolní... Mi nikdo ani ty rozměry neměřil. Kdy je měřili? Na začátku těhotenství, nebo až teď? Přes boky jsem se "zvětšila" skoro o 12cm , po porodu jsem ještě nezhubla, ale rozměry mám původní . Držím pěsti!

ella1 • 1d • Dnes o 20:11
ja som mala 164 cm a 48 kg.dosť som vracala, takže ked som išla rodiť mala som asi 54-56 kg...takže odvtedy som o tých 10 kg ľahšia....pôrod v pohode.tri krát som potlačila a bolo......akurát vraveli že keby malo dieťa 3 a viac kg, tak by to išlo cisárskym...ale veroni bola malinká 2.6kg. tak isto to mala aj kamoška......

nikollette • 39tt • Dnes o 20:15
NO ja som bola asi pred tyzdnom na prietokoch a povedali ze babo, ma 3030gramov.. ale to sa neda presne urcite, velka krat sa zmylili aj o kilo co som pocula.. takze tak...

alu78 • 35tt • Dnes o 20:20
kocky aj ja mam 163, a na zaciatku tehu som mala 47 kg. Pribrala som zatial 11 kg a tiez sa nikto nevyjadroval k sposobu porodu vzhladom k mojej postave.

krasulka • 38tt • Dnes o 21:21
zienky, nebojte sa! Velkost panvy nesuvisi s kilami. Aj tucna zena moze mat uzku panvu. Ale napriklad zeny ktore maju 150 cm uz nenechavaju rodit prirodzene,ale cisarskym, tam uz je nepomer panvy voci hlavicke.

pipet, panva sa meria sonom a lekar o tom ani nehovori, tak urcite aj tebe merali.

nikollette neboj, keby sa cosi nezdalo urcite by ta o tom tvoj lekar informoval.

pipet • 1d • Dnes o 21:57
Krasulka - aha, já v nějaké prehistorické knize vyčetla, že se to měří zvenku Taky si myslím, že ty rozměry pánve důležité pro porod nesouvisí s hmotností. Pro úplnost Majda měla po narození přesně 3 kilča.

sayast • 34tt • Dnes o 21:58
ahojky,
ja mam 155 cm, lekar to vi, panev mi meril, mam ji uzsi a stejne rika ze porodim normalne

domulienka • 3d • Dnes o 22:05
ahojte mne pri prvom tehotenstve dr,po zmerani panvy povedala ze asi nebudem rodit normalne ale sekciou.Nechali vsak tomu volny priebeh a po cca 12 hodin kontrakcii sa rozhodli robit sekciu/teda nechali ma vytrapit aj napriek zapisu v knizke.Nie som ani stihla ani okruhla,taky stred.Ale zalezi aj ake velke je babo a podla toho prebieha porod.

leryl • 1d • Dnes o 22:08
krasulka:pánev se měří z venku takovým spec.pravítkem,nevím ,jak se to jmenuje.Sonem si to nedovedu představit,jak by Ti to měřili,to měří mimi.
Já mám 156cm a taky uzkou pánev,začala jsem rodit normálně a zkončilo to císařem,protože to nešlo

luciauk • 3d • Dnes o 22:14
ja osobne s tým nemám problém, ale kamarátka, 160cm 47kg má tiež úzku pánvu, šla rodiť normálne, ale museli s ňou bežať na emergency CS, takže pri druhom už neriskovali a šli rovno na CS. ale úzkosť panvy nezávisí len od štíhlosti. poznám ženy, 160cm aj menej a rodili deti cez 4 kg bez problémov. dôležité je, či sa doktorovi panva nepozdáva a radšej ju premerá. ak sa mu zdá ok, tak by nemal byť problém, nikollette

monnika15
4. únor 2009

Nikollette, aj ja mam uzku panvu, teda aspon si to myslim, lebo som stihla a mam uzke boky. Na zaciatku tehu som mala 46kg/170, pribrala som 12kil, termin mam 6.2. Doktor mi bude merat panvu az zajtra. Doteraz som sa stale pytala, ci nemusim ist cisarskym a on, ze uvidi tesne pred terminom podla toho ake bude babo velke. Moje okolie sa ma stale pyta,ci budem rodit CR lebo sa im zdam uzka. Dost sa bojim, ze mi doktor povie, ze to zvladnem aj normalne a dopadne to tak, ze sa par hodin vytrapim a nakoniec mi aj tak urobia sekciu 😖

astrane
4. únor 2009

Holky neplašte!Pokud doktor nic neříká a v porodnici taky ne,tak se to asi všem jeví ok a nebude problém.Nebojte.mě teda nikdy pánev neměřili.Mám 158 cm a asi 48 kg,takže taky nejsem obr.Před 1.těhu jsem měla 86 přes boky,před porodem o 6 víc a bez problémů-nebyl to teda žádnej obr -2,85kg.Před druhým těhu jsem měla 87 přes boky a před porodem 100!Říkala jsem,že tohle mimčo bude větší,když se tělo tak chystá 🙂 Měl 3.5 kg.myslím,že i čtyřkiláč by prošel.
akorát to rozvolňování-to je bolest,že se člověk kolikrát nemůže ani hnout,aniž by mu tekly slzy(teda u mě to tak bylo 😖 )
S tím,kolik během těhotenství přiberete te nesouvisí.Se mnou byla v porodnici paní,měla tak 120 přes boky a mimi tam stejně neprošlo-ona měla úzkou pánev právě tam,kde prochází hlavička.Měla proto plánovaný CŘ.to,že jste štíhlé neznamená,že se vám pánev nepovolí,spíš naopak,ony právě mnohdy ty hodně pořádný ženský to mají těžší.
tk buďte trochu optimistky a věřte si. 😉

emjee
4. únor 2009

ja nie som ziadna "tintiritka", aj v najchudsich casoch som mala boky okolo 100cm (meriam 155cm), podla uzv v 37tt mi vypocitali maleho slonika (3960g) a preto by som vraj mala rodit sekciou - ale chystam sa ich aspon uhovorit na meranie panvy

monnika15
5. únor 2009

emeje, to mas dost velke babatko na 37tt, ja som 40tt dnes som bola na ultrazvuku a bejby malo 3570, panvu meraju vzdy pred porodom, mne dnes nameral 20 (to posledne cislo). Ja by som si velmi priala cisarsky ale podla mojho rozmeru to vraj na CR nie je a neda sa len tak si ho objednat. Doktor mi nedociahol krcok maternice tak ani neviem, ci sa otvaram..mam cakat este tyzden, to bude babatko zasa este vacsie a ja mam hrozu ze ma roztrha ked pojde von normalne. Strasne to bolelo ked sa mi snazil dociahnut ten krcok, neviem si ani predstavit ze by malo ist tadial babtko... ☹

akejka
5. únor 2009

emjee:
presne tak, daj si zmerať panvu. Ten posledný rozmer veľa napovie...a ty si dosť nízka..(aj to by mali brať do úvahy), ale UZV sa môže aj poriadne zmýliť, mne na Antolskej povedali, že podľa UZV má mať malá 3600g, aj dr. Janáč pri prehmataní brucha hovoril, že čakám dieťa o dosť staršie ako prvú dcérku (mala 3170g a neprešla mi cez panvu - akútna sekcia) a nakoniec Lucka vážila len 3100g ! (ke´d ma prebúdzali po sekcii, nechcela som im veriť)
Ako mi povedal pred 7 rokmi primár Antolskej: ja s mojou panvou porodím prirodzene deti max. do 2500g ☹

emjee
5. únor 2009

vychadzam aj z toho, ze mam rovnaku postavu ako mama, ktora vytlacila (sice s nastrihom) 4600g brata

pink_lady
5. únor 2009

😅 😅 😅 ahojte ...citam si tie rozmery co ma vacsina tak vidim ze ja som tusim slonica 😀 33-27-36-22 😅

akejka
5. únor 2009

emjee:
ja som tiež po mame (výška 160 cm), chudá...mama ma síce porodila prirodzene, ale ja som vážila len 2400 g 😉 . Ten posledný rozmer panvy som mala pri oboch pôrodoch len 16 ☹ tak sa nečudujem, že moje vyše 3000 g miminká neprešli

nikollette
5. únor 2009

No ja som zvykla byt praveze dost chuda.. A mama ma starsi ze jej sa zada ze mam uzku panvu 😕 tak neviem, predsa neni lekar.. napiste aj vy rozmery, ak vam ich merali, nech mozme porovnavat.. Ja 23, 25, 27, 19 😅 ako vidim, najmenej, aspon jedno z tych nejamenej, co tu pisete.. niektore ze nad 30, nad 33.. hm... juuuj... 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru