Úzka pánev. Múžu rodiť normálne?

gedren
20. zář 2006

Ahoj,

vcera me doktorka premerila a vydesila, ze pry mam uzkou panev a dite vetsi nez tri kila nebudu schopna porodit normalne. Trochu jsem googlila a obcas nachazim nazory, ze to je prezitek, ze to by zadna asiatka nemohla porodit normalne apod. Mate nektera zkusenost, ze vas s tim taky strasili a pak jste porodily normalne, nebo naopak, ze to fakt neslo?

Vzdycky jsem myslela, ze s uzkou panvi maji problem jen drobnotinky (jako na vysku), ja jsem hodne vysoka, ale taky dost hubena :( - presny rozmery, co mi namerili, muzu napsat 🙂, pokud se v tom nekdo vyzna vic.

Diky predem za jakoukoli zkusenost ci odborny nazor.

drobcek2210
31. pro 2009

V tehotensve som pribrala 13 kg v každom, v porodnici som zakaždým nechala 9. Sono mi robili teraz pri druhom porode 3 týždne pred pôrodom, to mala malá 3100 g. Pôrodná váha bola 3800. Ale to som vedela od asi 30 týždňa, že to bude cisársky, doktor nechcel riskovať. Mala som aj dosť veľké brucho pri oboch tehotenstvách. Inak na sono sa nedá celkom držať, váha je odhadnutá naozaj len približne. V prvom tehotenstve bola malá navyše otočená nožičkami takže tam nebolo čo riešiť. Treba mať asi dobrého gynekologa.

ameli
31. pro 2009

betelgeuzz a Ty jsi rodila prirozene nebo cisarem? Rozhodovali o porodu az v porodnici?
Ja ze sebe nechci delat nejakou malou chudinku, ale vazne me zarazi pristup doktoru, jsem fakt dost malinka, normalne na sebe kupuju veci v detskym vel. 146 a zatim to vypada, ze me nechaji rodit normalne.
Jak pise drobcek, je treba mit dobreho a zodpovedneho gynekologa.

betelgeuzz
31. pro 2009

Ameli, rodila jsem přirozeně a ještě k tomu koncem pánevním. Já byla na konci těhotenství hospitalizovaná kvůli té malé váze a tehdy mi zapsali do papírů, že bych chtěla rodit normálně. Na porod jsem pak jela do jiné porodnice, přečetli si to a nechali porod běžet, jenom jsem byla připravená, kdyby bylo nutné provést císaře.

Oni na jedné straně existují doktoři, kteří volí raději císaře a na druhé ti, kteří to nechají běžet přirozeně. Pokud nevěříš lékařům, je to špatně. Porod je z velké části v hlavě. Zkus zvolit jinou porodnici, kde ti tvé možnosti vysvětlí, případně tě nechají rozhodnout. Vidím, že seš z Prahy, kde je z porodnicemi trochu problém, ale v okolí jsou i další porodnice, kde není potřeba se předem registrovat. Kamarádka rodila v Benešově a byla spokojená, určitě jsou i další.

ameli
31. pro 2009

Tak to jsi dobra, ze jsi to zvladla i koncem panevnim. Mas pravdu, porod je z velke casti v hlave. Ja se od puberty potykam s pripominkami od gynekologu (uz jsem jich par vystridala diky stehovani), ze jsem adept na cisare a jak jsem mala a ted vidim, ze to bylo naprosto neopodstatnene, ze to vzdycky jentak placli. Protoze ted, kdyz uz budu skutecne rodit, to nikdo neresi a ja z toho zacinam hystercit 🙂

betelgeuzz
31. pro 2009

A tvoje matka rodila jak? Moje má 152 cm a obě nás rodila normálně. Prý porody byly rychlé a nekomplikované. Takže já ani nikdy neuvažovala, že bych měla jít automaticky na císaře.

ameli
31. pro 2009

No moje mamka meri 158 cm a vazi 49-50kg a ma hodne prostornou panev, do jejich kalhot bych se vesla 2x. Ale i tak mela oba porody hodne komplikovany, po me si nemohla 3 mesice sednout, dostala zanet kycelnich kloubu a jeste ji vylezla kost kostrce konecnikem ven, nakonec jsem musela ven klestema a pritom ji doktorka skocila na bricho. Takze nic moc zazitek.
Ale to neznamena, ze tak to musi byt i u me, ja zatim jenom prave neverim doktorum 🙂 ale do poradny v porodnici jdu az ted poprve, zatim jsem tam byla jen 2x na utz a to se nic neresilo, coz je asi logicky. Uvidim na jakeho doktora tam padnu a co mi rekne. Docela bych byla rada, kdyby me poradne vysetril a rekl mi, ze miminko projde a ja bych nemusela mit rozrezane bricho.

betelgeuzz
1. led 2010

Ameli, tak držím palce, ať narazíš na sdílného doktora, který ti vše vysvětlí a nechá tě rozhodnout. 🙂

ameli
14. led 2010

Ahoj, chtela bych uklidnit a povzbudit Ty co maji uzkou panev jako ja. Jak uz jsem psala - mam posledni rozmer 16, coz je opravdu malo. Celkove mam hodne uzkou panev, ale uz nemam tehu prukazku tak nevim presne ta cisla. Nicmene 3.1. jsem predcasne a spontane porodila holcicku 2190g a 46cm. Porod byl bez komlikaci a pomerne rychly, ve 21h mi praskli vodu a v 22.50 byla mala na svete. Jsem moc rada, ze me nemuseli rezat, ikdyz me museli 8cm nastrihnout, vsechno se krasne hoji, nastrih neni vubec citit a o siti jsem temer vubec nevedela. Takze opravdu, jde to i s uzkou panvi pokud je male miminko 😉

betelgeuzz
14. led 2010

Ameli, gratuluji, že se to tak povedlo. Vidím, že máš taky takového drobečka, jako jsem měla já. Tak ať roste a dělá ti jen radost.

ameli
15. led 2010

Diky za gratulaci betelgeuzz 🙂 Muzu se zeptat jak jsi valcila s krmenim? Mala nema zatim silu sat z prsu, tak krmime strikackou a je to boj do ni cokoliv dostat, a temer nepribira. Rozjede se to krmeni jeste?

betelgeuzz
15. led 2010

Ameli, ze začátku jsem částečně kojila, odstříkávala, to odstříkané dávala stříkačko a když nestačilo, tak ještě UM. Ty první dny t obyla hrůza, malá neměla dost sil na pití, já nestíhala odstříkávat, tak mi laktační v porodnici doporučila jedno krmení kojit + dokrmení a na druhé krmení odstříkat a tím nakrmit. Tím jsem získala víc času a podpořila se tvorba mléka. Asi po 14 dnech jsem úplně vysadila UM, protože přírůstky byly dost velké a tak po 3 týdnech jsem už normálně kojila. Je to boj, ale určitě to zvládnete.

ameli
15. led 2010

Tak to jsme na tom temer stejne, ale povzbudila jsi me. Ja uz pozoruju male zlepseni, ale porad je to makacka.
Taky doufam, ze jeste budu moct kojit. Dik za odpoved! 🙂

dada1617
24. lis 2011

dobrý deň, mám 17 rokov som vydatá meriam 160 cm a vážim 60 kg rozmery mojej panvy sú 24/26/29/19 myslíte že sú vhodné pre normálny pôrod? ďakujem 🙂

anjelicek26
24. lis 2011

@dada1617 - ono ja neviem, ci ma rozmer panve az taku vypovednu hodnotu, mne povedali, ze normalne neporodim ani nahodou, mala mala ist von cisarskym - nakoniec spontanny porod za 4 hodiny, co je u prvorodicky vraj rychlost, maly dokonca nahodil turbo a bol vonku za 2,5 hodiny... ja mam len 153cm a pred tehu 46kg... takze mozne je vsetko 🙂

jasekd
24. lis 2011

Tehotna uz nejsem, prukazky nemam, jen vim, ze pred prvnim porodem jsem mela posledni cislo, tedy conjugata externa, 16 cm, coz je hodne malo. Rekli mi, ze riziko cisare je o neco vetsi, ale ze se zacne urcite normalne. Odhad na prijmu byl 3,6 kg. Porodila jsem normalne dite 3,75 kg, 52 cm, hlavicka 35,5 cm. Slo to spatne, mela jsem nastrih, ale tam slo i o spatne natoceni miminka. Druhy porod bylo dite 3,6kg, 49 cm, s hlavickou 36,5. V pohode, bez nastrihu, mala ruptura. Ostatni cisla jsem mela v norme, ale spis nizsi.

romantika
16. led 2013

take se pridam, ja jsem sice vysoka 180cm a kus baby, ale ten pricny rozmer jsem mela take jen 16cm. v porodnici se tomu smali. tezko rict co je spravne, dost dlouho po porodu me silene bolela stydka kost i konecnik a kostrc, na prdel jsem si sedla az po trech mesicich a jeste si strhla mocak dite melo 3,7kg . myslim ze je to hodne idndividulani, kamaradka co je mi po rameno vyloupla deti pri obou porodech jak po masle. urcite vaha a vyska na to nema zadny vliv, ale spis i celkove organismus, jak ma kdo vazy apod.. a to neodhadnete. u prvorodicek je velky strasak vse, ale ono je tam vzdy misto kudy se ten prcek protlaci ven 🙂 v mem pripade bych to bez nastrihu ale nedala.

k_a_j_k_a
16. led 2013

ja si miery nepamatam, ale mna ked videla dr. prvykrat na poradni, tak mi hned zahlasila, ze ja rodit spontanne urcite nebudem, ze mam velmi uzku panvu. A mam dve deti, kazda narodena normalne, dokonca bez akehokolvek nastrihu a vsetych tych zasivani. A to neboli ziadne tintitka (3200g, 3500g) 🙂

gewalaaz
2. srp 2016

Ahoj holky, také se toho bojím. Dnes jsem byla na kontrole, máme 37+3 tt a maličký má prý určitě 3,80 kg. A pan doktor mi rekl, ze mam dost úzkou panev. Žádné měření mi ale neprovadel. Prý se bude konzultovat vyvolání porodu, nebo jestli nebude vhodný císař. Ale nic bližšího nevím. Maličký má i špatně narotovanou hlavičku, šel by asi celickem. Doufám, že bude císař.. Kontrola v pondělí...

kacaba1994
22. srp 2016

No to jsem zvědavá na sebe, také mám úzkou pánev, doktorka ale nic neříkala 🙂

joliva
26. led 2017

Taky mám úzkou pánev, ten poslední rozměr 16, norma je 20. Doktorka mě ale měřila ve 12. týdnu a říkala, že do porodu vše ještě může povolit... nevím, jsem z toho docela nervózní, nerada bych, aby se malé šprajclo a tahali ho kleštěma (známá má kvůli tomu postiženou holčičku, zasekla se v porodních cestách, přidusila se a má trvale poškozený mozek). Ale asi mi stejně nezbude nic jiného, než důvěřovat doktorům.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru