Ve kterém týdnu jste rodily? Nechci přenášet
ve kterém týdnu jste rodily?já htotiž nechci přenášet,ale každý mě straší že jako prvorodička určitě budu.nechci vyvolávaný porod ☹ jsou třeba i nějaké fígle jak to urychlit? 🙂
Stručné shrnutí
- Indukce porodu se v diskusi uvádí nejčastěji kolem 41. týdne těhotenství s metodami jako Hamiltonův hmat, „tablety“ pro vyvolání, píchnutí plodové vody a následné podání kapaček s oxytocinem.
- Domácí „fígle“ zmiňované v diskuzi zahrnují sex, červené víno (např. svařené, jedna sklenička), krupicovou kaši se skořicí, ricinový olej, ananas, maliníkový čaj, lněné semínko, horkou vanu, masáž bradavek, mytí oken, schody a procházky, přičemž většina žen uváděla, že tyto metody nezaručeně nebo vůbec nevyvolaly porod.
- V nemocnici podle zkušeností v diskuzi lékaři používají různé postupy včetně Hamiltonova hmatu, podání indukčních tablet (některé ženy uvádějí „2 tablety“), píchání vody a následného podání oxytocinu na kapačkách; u části žen byl výsledek vyvolání spontánní porod, u části následoval císařský řez.
Nejčastější otázky
Q: Jaké domácí metody ženy často zmiňují pro urychlení porodu?
A: Diskuze zmiňuje sex, červené víno (svařené, jedna sklenička), krupicovou kaši se skořicí, ricinový olej, ananas, maliníkový čaj, lněné semínko, horkou vanu, masáž bradavek, mytí oken, schody a dlouhé procházky; většina žen ve vlákně hlásila, že tyto metody nezaručeně nebo vůbec nezabraly.
Q: Co je Hamiltonův hmat podle zkušeností z diskuze a jaký může mít efekt?
A: Hamiltonův hmat prováděl v diskuzi lékař a ženy popisovaly následné poslíčky, odchod hlenové zátky nebo spuštění kontrakcí; účinek je v příspěvcích variabilní — u někoho vedl k porodní aktivitě, u jiných se nic nestalo.
Q: Kdy lékaři nejčastěji indukují porod podle příspěvků v diskusi?
A: V mnoha případech byla indukce naplánována nebo provedena v 41. týdnu (41+0 až 41+6), některé ženy čekaly až do 42. týdne; jedna diskutující zmiňovala, že v UK se čeká až do 42. týdne.
Q: Jak indukce porodu probíhá v nemocnici podle konkrétních zkušeností?
A: Ženy popisují postupy: nasazení indukčních tablet (např. „dali mi 2 tablety“), Hamiltonův hmat, píchání plodové vody, podání kapaček s oxytocinem a možnost epidurální analgézie (EPI); některé porodily spontánně v den nebo den po tabletách, jiné skončily císařským řezem.
Q: Jaké komplikace v diskuzi vedly k císařskému řezu?
A: Uvedené důvody zahrnují nepostupující porod, špatné otočení plodu (např. „tvaříčkou“), hypoxii či podezření na neprospívání plodu, oddělení placenty, „zelenou vodu“ a akutní situace při dlouhé indukci.
Q: Funguje ricinový (castor) olej na vyvolání porodu podle zkušeností?
A: Zkušenosti jsou smíšené; jeden příspěvek popisuje, že trojitý espresso se dvěma lžičkami ricinového oleje vyvolal kontrakce a porod, zatímco jiné ženy uvádějí, že ricinový olej u nich nezabral nebo jsou ohledně jeho účinnosti nejisté.
Závěry z diskuze
Shoda
- Termín porodu a průběh jsou velmi individuální a „fígle“ doma většinou nezaručují vyvolání porodu.
- Mezi klinickými postupy při indukci se běžně používají Hamiltonův hmat, indukční tabletky, píchání plodové vody a následné podání oxytocinu na kapačkách.
Sporné názory
- Některé ženy tvrdí, že prvorodičky častěji přenášejí, zatímco jiné uvádějí, že prvorodička může být i dříve (oba názory v diskuzi).
- Některé příspěvky popisují domácí „fígle“ (ananas, ricinový olej, červené víno, sex) jako užitečné, jiné je považují za neúčinné nebo bez efektu.
Otevřené otázky
- Do jaké míry a za jakých podmínek jsou domácí metody (ricinový olej, ananas, maliník) bezpečné a účinné pro vyvolání porodu?
- Do jakého konkrétního týdne by se mělo v jednotlivých porodnicích standardně čekat před indikací indukce (41. tt vs. 42. tt)?
Zmíněné značky a firmy
iDNES.cz, United Kingdom, Poruba, Vítkovice, Fifejdy, Ostrava
Zmíněné produkty a metody
Hamiltonův hmat, indukční tablety (tabletová indukce), oxytocin, kapačky, píchání plodové vody, epidurální analgézie (EPI), císařský řez, ricinový olej (castor oil), maliníkový čaj, ananas, červené víno (svařené), krupicová kaše se skořicí, lněné semínko, horká vana, masáž bradavek, mytí oken, schody, procházky, zátěžový test/monitorování (pásy)
Místa a osoby
Ostrava, Poruba, Vítkovice, Fifejdy, United Kingdom, iDNES.cz
Ahojky já rodila 14 dní po termínu. 😒 Pochopitelně pomocí vyvolávačky, dali mi 2 tablety a rozhodně to nebylo rychlí. Všechny rady co tady píšete na mě nezabírali, sex, procházky, skořice, mytí oken, schody, jízda po kostkách, horká koupel atd. atd. atd.
já to měla stejně jako petraluk,jen s tím rozdílem,že si to naše mimčo rozmyslelo samo asi 12hod.před plánovaným přijetím do porodnice.Všichni mi říkali,že jako druhorodička budu rodit dřív,haha 14 dní jsem si počkala 😉
holky asi ze zeptám blbě,ale poznaly jste hned že je to plodovka?já mám takové výtoky že to ze mě občas doslova"teče"a pak jsem zmatená
Ahoj, já měla prvního syna ve 38+2-te soboty na neděli 2hod. poslíčky a v neděli o půlnoci jsme jeli-malej se narodil v pondělí v 16,50 a při druhém jsem rodila 40+1-ale byl to vyvolávaný porod- Honzík byl "venku" za 3,5hodiny...Pavla
ahoj holky ja rodila poprve 10dni po terminu druhy 2 dny po terminu a treti den pred terminem 😀 😀
Ahojky, já jsem rodila ve 42 tt. Zkoušela jsem všechny možný fígle a nezabralo vůbec nic. Já jsem teda neměla celé těhotenství ani žádné tvrdnutí bříška nebo poslíčky. Až dva dny před plánovanou hospitalizací na vyvolání porodu mi doktor provedl hamiltona a ještě ten den večer mi začaly kontrakce. Druhý den jsme s pravidelnými kontrakcemi jeli do porodnice, kde si mě už nechali, ale protože porod nepostupoval, tak mi další den ráno píchli vodu a dali kapačky a odpoledne jsem konečně porodila.
Hamilton byl sice pořádný maso, ale jsem ráda, že se ten porod alespoň ze začátku rozjel sám. Do vyvolávání úplně od nuly se mi moc nechtělo 😉
Ahojky, ja jsem rodila ve 41.tydnu, presne 40+5, a byla jsem taky prvorodicka. Taky jsem mela obavy, ze mi budou porod vyvolavat, zadny zaruceny rady nepomahaly. V patek rano jsem byla objednana do poradny, ale uz jsem tam nedorazila, v noci jsme razili do porodnice 😀
ahojky, ja som porodila 41+6tt, indukce porodu. myslela som si, ze porodim normalne,ale museli mi porod vyvolat, lebo som dlho prenasala ☹
Ahojky, kouknete na tento clanek. Myslite, ze to je mozny? 😨
http://zpravy.idnes.cz/rodice-po-roce-zjistili-...
Ahojte holky, já jsem rodila 38+5 v pondělí mi odešla hlenovka na 3x a ve středu mi udělal gyndr Hamiltona odpoledne mě chytli kontrakce a ve čtvrtek v 5:38 byla malá na světě 😉
Ahoj koni.klec, no to je teda něco!Asi se to stát mohlo,ale je mi divné,že si toho rodiče nevšimli.Asi si teď dám pořádnýho majzla na mého broučka co se klube 😀
Hlavne si rikam, jak je to s tim materskym pudem, to je museli zamenit hned po porodu, aniz by je tem matkam ukazali. Jinak prece kazda matka pozna svy dite, kdyz uz ho jednou videla ne? Nebo se pletu a nepozna?

ahoj já rodila CŘ ve 36. týdnu