Ve kterém týdnu jste rodily? Nechci přenášet
ve kterém týdnu jste rodily?já htotiž nechci přenášet,ale každý mě straší že jako prvorodička určitě budu.nechci vyvolávaný porod ☹ jsou třeba i nějaké fígle jak to urychlit? 🙂
Stručné shrnutí
- Indukce porodu se v diskusi uvádí nejčastěji kolem 41. týdne těhotenství s metodami jako Hamiltonův hmat, „tablety“ pro vyvolání, píchnutí plodové vody a následné podání kapaček s oxytocinem.
- Domácí „fígle“ zmiňované v diskuzi zahrnují sex, červené víno (např. svařené, jedna sklenička), krupicovou kaši se skořicí, ricinový olej, ananas, maliníkový čaj, lněné semínko, horkou vanu, masáž bradavek, mytí oken, schody a procházky, přičemž většina žen uváděla, že tyto metody nezaručeně nebo vůbec nevyvolaly porod.
- V nemocnici podle zkušeností v diskuzi lékaři používají různé postupy včetně Hamiltonova hmatu, podání indukčních tablet (některé ženy uvádějí „2 tablety“), píchání vody a následného podání oxytocinu na kapačkách; u části žen byl výsledek vyvolání spontánní porod, u části následoval císařský řez.
Nejčastější otázky
Q: Jaké domácí metody ženy často zmiňují pro urychlení porodu?
A: Diskuze zmiňuje sex, červené víno (svařené, jedna sklenička), krupicovou kaši se skořicí, ricinový olej, ananas, maliníkový čaj, lněné semínko, horkou vanu, masáž bradavek, mytí oken, schody a dlouhé procházky; většina žen ve vlákně hlásila, že tyto metody nezaručeně nebo vůbec nezabraly.
Q: Co je Hamiltonův hmat podle zkušeností z diskuze a jaký může mít efekt?
A: Hamiltonův hmat prováděl v diskuzi lékař a ženy popisovaly následné poslíčky, odchod hlenové zátky nebo spuštění kontrakcí; účinek je v příspěvcích variabilní — u někoho vedl k porodní aktivitě, u jiných se nic nestalo.
Q: Kdy lékaři nejčastěji indukují porod podle příspěvků v diskusi?
A: V mnoha případech byla indukce naplánována nebo provedena v 41. týdnu (41+0 až 41+6), některé ženy čekaly až do 42. týdne; jedna diskutující zmiňovala, že v UK se čeká až do 42. týdne.
Q: Jak indukce porodu probíhá v nemocnici podle konkrétních zkušeností?
A: Ženy popisují postupy: nasazení indukčních tablet (např. „dali mi 2 tablety“), Hamiltonův hmat, píchání plodové vody, podání kapaček s oxytocinem a možnost epidurální analgézie (EPI); některé porodily spontánně v den nebo den po tabletách, jiné skončily císařským řezem.
Q: Jaké komplikace v diskuzi vedly k císařskému řezu?
A: Uvedené důvody zahrnují nepostupující porod, špatné otočení plodu (např. „tvaříčkou“), hypoxii či podezření na neprospívání plodu, oddělení placenty, „zelenou vodu“ a akutní situace při dlouhé indukci.
Q: Funguje ricinový (castor) olej na vyvolání porodu podle zkušeností?
A: Zkušenosti jsou smíšené; jeden příspěvek popisuje, že trojitý espresso se dvěma lžičkami ricinového oleje vyvolal kontrakce a porod, zatímco jiné ženy uvádějí, že ricinový olej u nich nezabral nebo jsou ohledně jeho účinnosti nejisté.
Závěry z diskuze
Shoda
- Termín porodu a průběh jsou velmi individuální a „fígle“ doma většinou nezaručují vyvolání porodu.
- Mezi klinickými postupy při indukci se běžně používají Hamiltonův hmat, indukční tabletky, píchání plodové vody a následné podání oxytocinu na kapačkách.
Sporné názory
- Některé ženy tvrdí, že prvorodičky častěji přenášejí, zatímco jiné uvádějí, že prvorodička může být i dříve (oba názory v diskuzi).
- Některé příspěvky popisují domácí „fígle“ (ananas, ricinový olej, červené víno, sex) jako užitečné, jiné je považují za neúčinné nebo bez efektu.
Otevřené otázky
- Do jaké míry a za jakých podmínek jsou domácí metody (ricinový olej, ananas, maliník) bezpečné a účinné pro vyvolání porodu?
- Do jakého konkrétního týdne by se mělo v jednotlivých porodnicích standardně čekat před indikací indukce (41. tt vs. 42. tt)?
Zmíněné značky a firmy
iDNES.cz, United Kingdom, Poruba, Vítkovice, Fifejdy, Ostrava
Zmíněné produkty a metody
Hamiltonův hmat, indukční tablety (tabletová indukce), oxytocin, kapačky, píchání plodové vody, epidurální analgézie (EPI), císařský řez, ricinový olej (castor oil), maliníkový čaj, ananas, červené víno (svařené), krupicová kaše se skořicí, lněné semínko, horká vana, masáž bradavek, mytí oken, schody, procházky, zátěžový test/monitorování (pásy)
Místa a osoby
Ostrava, Poruba, Vítkovice, Fifejdy, United Kingdom, iDNES.cz
ahoj holky, muj prvni porod byl po naruzivem sexu, praskla voda a jely jsme 😠 38tt, porod trval 13hodin. druhy porod byl ve 37tt , opet po naruzivem sexu (dosahla jsem extremniho orgasmu) 😅 , to mi odesla hlenova zatka a hned zacaly bolesti, porod trval 9hodin. treti porod to se holce moc nechtelo... a mamince taky ne sexovat 🙄 ve 40tt jsem sla za doktorem, at mi pomuze, hmatl... dva dny na to zacaly nepravidelne bolesti a i tak byla mala za 5 hodin na svete. ted cekame ctvrte a vim, ze i kdyby jsem mela manzilka donutit, tak posledni 2-3 tydny pred TP budu sexovat a zase sexovat. Myslim, ze je dulezite, aby zena pri tom sexu mela opravdu silny orgasmus a pak to jde jako po masle... takze vsem drzim palecky at to mate rychle za sebou a chlapi at se snazi.. 😀
JA BY SOM RADA PORODILA V 38TT..som zvedavá ako to dopadne..prvá dcéra bola v 39tt
začnem zachvílku piť maliník a uvidíme 🙂
ja bych rodila klidne uz 😎 vsecko me boli jak starou zebracku ..oproti prvnimu tehu sem vyflusla jak hrom a dite je uz ready koupim malinik a zacnu dneska 🙂
ahoj,maminy....ja sem v 41+a pořad nic....ted jdu ještě na kontrolu a pak v pondělí nastup do nemocnice....mate někdo zkušenost s vyvolaným porodem?řika se že je to hrůza.... 😢 😲 ...pořad čeka kdy to na mě příjde ale pořed jen malý stahy... 😖
ahoj, já rodila v 35+5 tt - asi jsem si to vyvolala úklidem 😨 ale těžko říct. Malý šel KP a měl 2.650g a vypiplat ho do 3 kg byla celkem fuška. Takže příště bych raději ještě tak 2 týdny počkala 😉
ahoj, já rodila 38+5 tt. Rodit o trochu dřív jsem začala určitě jen kvůli tomu, že jsem poslední 2 měsíce těhotenství "vyhrožovala" manželovi, že pojedeme, až uklidím sklep. Ten den jsem neměla co dělat, tak jsem šla dělat Ordnung do sklepa a vnoci už jsme frčeli🙂 Takže při dalším těhotenství si žádné úkoly už dávat nebudu🙂
Já rodila v 37+3 tt po druhém hamiltonovi. ( Náše nedonošeňačka měla i tak 4000g a 55 cm ) 😀
Teď nám je rok a jsme pro změnu váhově zase pod průměrem. Máme 78 cm a 8570g.
ja uz chci taky rodit 😠 😠 To vecne cekani me nebavi...Uz nevim co by..vsechno uklizene, prichystane, dneska jsem se pustila do pleni zahradky a porad zadne bolesti ani poslicci mne nechteji navstivit...Vcera jsme zkouseli sexik, ale ten nam bohuzel uz nejde delsi dobu..jsem dole uplne zabetonovana..snad ani prstik by tam nesel strcit..Tady v UK mi porodni baba rekla, ze kdyz neporodim do 42 tt, tak teprve potom mi zacnou porod vyvolavat..a objednala mne na kontrolu do nemocnice az na pristi patek 😠 😠 Ja ale porad verim, ze si to ten maly budulinek rozmysli driv 😵
Gipik, je tady diskuze o vyvolavanem porodu. Ja jsem natoupila tyden po predpokaldanem terminu do nemocnice na vyvolavacku. Dostala jsem tabletku, cely den se nic nedelo, ani zadne mini stahy, male se opravdu nechtelo ven 🙂 Druhy den rano dalsi tabletka, okolo 10 zacaly kontrakce, asi za hodku po 5 min. ve 13 pichli vodu a mala se narodila pred 16.
Magisa, ja ac laik, taky souhlasim nechat to do 42.tydne. Vzdyt je vsude pise, ze porod probiha mezi 38. a 42.tydnem. V cr se to take kdysi nechavalo do 42, nevim, proc to zkratili o tyden. Pokud to dite neni opravdu velke, tak by se to melo nechavat do 42. Moje jasminka by si tam byvala jeste chvili pobyla, mela 3.36kg a 51cm.
magisa -prej holkam pomohl annanas .tak to zkus.kup plechovku a pak prochazku,horkou vanu a uvidis 🙂
ahojte tak já rodila ve 40 tt přesně v termínu. a ten ananas má něco do sebe jako nerodila sem ale měla sem po něm bolesti, poslední tejden sem taky dělala naprosto všechno procházky,vana, největší upěch mělo vaření ovocnejch knedlíku z trojté dávky 😉
zuzik p - ja se prave bojim, jestli mimi nebude moc velke a pak budu mit problem ho vytlacit...Tady mi delali jen 2 ultrazvuky za cele tehu..jeden ve 12 tt a druhy ve 20 tt a ani jednou mi vahu nebo delku mimi nerekli...a kdyz jsem se ptala me PA, tak mi odpovedela, ze maly vazi jako pytlik cukru 😅 😅 ale kolik to je????
skurinka - ja jsem cetla ze cerstvy ananas pomaha, zkousela jsem a nic..pohybu mam tak akorat, dneska jsem pracovala na zahradce, prochazka jen tak z lehka, kdyz to totiz prezenu, tak mam vecer strasne otekle nohy..,sexik jsme taky zkouseli, ale ten nam moc nejde, jsem ze spodku totalne zabetonovana,dneska zkusim horkou vanu a uvidime...
Ale kazdopadne dekuju za rady 😉
ahojte,
magisa jsem na tom podobne, termin pozitri a uz bych rada rodila, ale nic. Zahradka vypleta, pole pokopane a pripravene na sazeni brambor, prochazka s pejsama, doma navareno, uklizeno a vysledek?? max. jsem z toho vyrizena a utahana a bolesti zadne.. 😖
odhad na vahu taky nemam a obavam se velikosti, pac mam tehu cukrovku... no zitra me ceka prvni kontrola v porodce, tak snad se dozvim vic..
drizim palce at se prcek brzo rozmysli 😵
ahoj, možná mám hloupou otázku, ale když se píše např. 38+5 tt to znamená 38 týden a 5 dní k tomu?
Ahoj holky, tak já budu v pátek 42tt a pořád nic ☹ v pátek mám nastoupit na vyvolání, tak se toho dost děsím, radši bych rodila "normálně", ale mimču se nějak nechce ven 😢 Odhad váhy mám naposledy z 30tt to mělo mimčo 1800g od tý doby vůbec netuším, takže předpokládám, že budeme mít přes 4 kg díky tomu přenášení ☹
Jinak jsem už zkusila taky absolutně všechno, od pletí, mytí oken, po rovnání dříví, sex a prostě nic absolutně nic nezabírá a trpělivost už mě nějak opouští, spíš už se z toho stává zoufalost 😅
eatygrenee: jj je to tak jak píšeš 😉
kettm-to te nechali docela dlouho...ja uz se vyvolavani zacinam obavat ted a to mam termin pozitri..
koukam, ze jsi zkousela taky vsechno mozne, nekterych detem se asi holt nechce 😖
no rozhodopadne do patku casu dost, treba se jeste rozmysli😉
ja jsem zvedava co mi reknou zitra v porodce, pac predpokladam, ze kvuli te cukrovce mi to vyvolani "hrozi" taky v patek..
effi: tak budu držet palce ať se to raději rozběhne samo.
U sebe tak optimistická nejsem, jelikož mi doktorka řekla, že ať moc nedoufám že to u mě opravdu na porod nevypadá, ale naděje umírá poslední, ne?! 😉
ja rodila v41tt vyvolavany porod a nakonec zkoncil cisarem...malej mel 3,80kg a 50cm...
taky mi nepomahalo nic, jen cekat... a bylo to hruza konec cervna vedra hrozny... 😒
Holky, nebojte se toho vyvolavani. Ja jako prvorodicka nemuzu srovnavat, ale spousta maminek rika, ze takovyto porod byva zpravidla rychlejsi.
ahoj, tak já rodila ve 41+3 vyvolávačkou a taky jsem skončila na císaři. 😀 a jannule taky trpíte na koliky, ono to prý po císaři bývá.

tak já jsem rodila 41+3tt, malá měla 47cm a 3110g..přenášela jsem 10dní a nepřeju to ani úhlavnímu nepříteli...to čekání bylo šílený 😖 😀