Vyvolávaný porod

3deti
2. led 2017

Holky prosim vas vim,ze to neni diskuze zalozena,ale je tu nektera pani co mela vyvolavany porod a mohla by si se mnou ted par veci o nem napsat?? Prosim pokud by to nevadilo treba i orez whatsapp dekuji

alinka1993
2. led 2017

dobrý den,já jsem byla na vyvolávaném porodu tak pokud máte zájem ráda vám o něm něco napíši co vás bude zajímat 🙂

3deti
autor
2. led 2017

@alinka1993 to je skvely prosim mohla byste mi dat na vas nejake rychlejsi spojeni do zprav...treba ten mobil prisaham,ze vas nebudu pote obtezovat

terezama
2. led 2017

Taky sem mela vyvolávány porod. Take muzete napsat😉

olusik87
2. led 2017

@3deti treti porod som mala vyvolany, presne pred troma tyzdnami

zuzalinkak
2. led 2017

Taky mám za sebou vyvolávaný po 14 dnech přenášení s absolutně nepřipravenými porodními cestami. Klidně podám info. 🙂

martisek11
3. led 2017

a nechete to napsat tady veřejně?jak to probíhá, co bolesti, za jak dlouho se narodilo mimi,,myslím, že by to zajímalo více maminek..taky mě čeká🙂 díky moc

tyf
3. led 2017

Můžu srovnat vyvolávaný i přirozený porod 🙂 Obecně se dá říct a každý kdo to zažil potvrdí, že bolesti jsou mnohem intenzivnější, ale jde to rychle. tabletu jsem dostala o půlnoci, ty opravdové bolesti začaly asi ve 4h ráno a v po 8h se malá narodila, teda spíš vyletěla na druhý zatlačení. Není čeho se bát.

jarmy_
3. led 2017

Holky, chápu, že se bojíte do čeho jdete, chcete být připravené, ale obávám se, že vám to může spíš uškodit. Podvědomě si můžete vsugerovat ty negativní zážitky jiných (v tom horším případě), jdete se strachem....nevím no. Spíš bych se zkusila napojit na miminko a vyříkat si to sním, jít na procházku do lesa, říct mu všechno co vás těší, trápí apod. a třeba to nakonec přijde samo. A když ne, přeju vám, aby s vámi bylo zacházeno lépe než se mnou při vyvolávání <3 hlavně POZITIVNĚ

stella2404
3. led 2017

Tak ja mam za sebou 2 prirozene porody a jednu indukci,je pravda,ze kontrakce u vyvolavaneho porodu jsou silnejsi a bolestivejsi,nesouhlasim ale s tim,ze je porod rychlejsi,zalezi na pripravenosti porodnich cest a stavu cipku,ja mela vyvolavany porod nejbolestivejsi a nejdelsi a to bylo uz me 3 ditko,konkretne 1 tabletu jsem dostala v pondeli ve 20hod. a dcera se narodila v utery 19:15:rolling_eyes:

yeli
3. led 2017

Já klidně svůj zážitek popíšu, slabší povahy nechť nečtou... Nastupovala jsem na vyvolání na Bulovce v 41+3, s absolutně nepřipravenými porodními cestami. Nejdřív se točil standardní monitor, poté vyšetření lékařem, utz, odhad váhy, kontrola průtoků a stav placenty, vše OK, mimino se mělo báječně. Poté se šlo na zátěžový oxytocinový test, tzn. monitor s kapačkou oxytocinu. To se mnou neudělalo nic, vlastně ani nevím, co by to dělat mělo 🙂 Sem tam se ukázala slabá kontrakce, ale jen na monitoru, já nic necítila. Poté už šupky dupky na gynekologické oddělení. Asi ve tři odpoledne další vyšetření lékařem - porodní cesty vskutku natolik uzavřené, že nebyla možnost udělat ani toho slavného Hamiltona. Přikročilo s tedy k tzn. mechanickému vyvolávání, já si ho pracovně nazvala "středověk". Zavedli do mě jakousi hadici, na jejímž konci byl balonek. Do toho balonku se stříkačkou a hadicí vstříkla voda a tou se balonek nafukoval. Zavedení bylo nepříjemné, ale nic, co by se nedalo vydržet. Horší byl ten pocit potom, trčí vám ze zdola hadice, kterou máte přilípnutou lepenkou k noze... Ovšem můžete normálně chodit a čůrat například. Každou hodinu mi chodila sestřička tou hadičkou přistříkavat do balonku vodu. Pocitově to bylo asi jako slabé menstruační bolesti - víte, že se tam něco děje, ale nic dramatického. V deset večer mi přišla sestřička tu vodu vypustit - nevím kolik jí tam bylo, ale i ona se podivovala, kolik tam toho je a šla si pro větší stříkačku :D. Přes noc se tedy nic nedělo, nebýt toho strašlivého červencového vedra, tak bych se báječně vyspala. Druhý den v deset hodin další doktorka zkontrolovala porodní cesty, konstatovala, že balonek pomohl natolik, že lze udělat Hamiltona a provedla jej ( no, obdivuji ženy, které tvrdí, že si toho chvatu ani nevšimly). Zároveň byla zavedena vyvolávací tableta. Nestalo se vůbec nic, takže v 16h byla zavedena další jeden a půl tableta. V 17h se objevili první kontrakce, mírné, asi po 8 minutách. Do 18h už to bylo po 5 minutách, pochodovala jsem po pokoji a prodýchávala. Večeři jsem si již odpustila 🙂). V půl sedmé jsem dostala pokyn se sbalit a vyrazila jsem na přípravný pokoj. Kontrakce už byly dost silné, cca po 4 minutách. Převzala mě porodní asistentka, klystýr a pokyn trávit 20 minut na WC. Z klystýru jsem měla předtím nějaký iracionální strach, ale bylo to úplně v pohodě. Člověka tak nějak rychle přejde stud bych řekla. Po půl hodince už jsem se zas stěhovala na pokoj vedle s koupelnou, dostala pokyny jak dýchat a radu jít si sednout do sprchy na míč. To už byly kontrakce asi po 2 minutách a bolelo to teda strašně. Tak jsem se snažila správně dýchat, ale musím říct, že mi to moc nešlo, PA se mě furt snažila korigovat... Ve sprše jsem vydržela tak tu půl hodinu, teplá voda na podbřišek trošičku pomáhala, ale pak už jsem chtěla jak to zvířátko někam zalézt do tmy a pojít 🙂. Lehla jsem teda na lůžko a točil se monitor. Miminku začalo být asi nějak hůř, tak jsem dostala kyslík. Kontrakce už mě strašně nutily tlačit, ale nesměla jsem, to bylo asi to nejtěžší. Dostala jsem v kapačce další oxytocin (asi) a pravděpodobně něco na bolest. Účinek jsem nijak nepozorovala. Takže tam jsem v pološeru, na monitoru a s kyslíkem přežila do půl jedenácté, kdy konečně PA zavelela jde se na sál. Napsala jsem muži, ať přijde a přehopkala na sál. Epidurál mi byl vlastně vnucen a musím říct, že jsem se opravdu moc nebránila, bolest byla veliká a chvíle úlevy opravdu krátké. Nejhorší bylo prostě to strašlivé puzení na tlačení a zákaz tlačit. Plodovku museli píchnout a byla už zkalená. V půl dvanácté, už s mužem po boku, konečně přišel pokyn, že můžu tlačit. V tu chvíli zabral epidurál a mě se strašně ulevilo.. Jenže v tu chvíli začal mumraj, doktorka, dvě sestry..., že miminko se má špatně a musí okamžitě ven. Takže jsem musela tlačit úplně mimo kontrakce, prostě stále. No dělala jsem co jsem mohla, nakonec přišel na řadu vex a přidušené miminko s dvakrát obtočenou šňůrou kolem krku musela vytáhnout doktorka vexem. Anička přišla na svět 0:20, takže nějakých 7h po zavedení tablety, která začala fungovat. Po prodýchnutí byla zcela v pořádku a táta ji hned dostal do ruky. Mě čekalo ještě hodinu a půl šití, protože kvůli vexu je potřeba masivní nástřih. No, sečteno a podtrženo, bylo to děsné, ale v tu chvíli, když držíte to nejkrásnější miminko v ruce, je vše zapomenuto ). Nevím, říkám si, jestli to opravdu muselo dopadnout takhle, jestli je opravdu potřeba vyvolávat v situaci, kdy tělo není připraveno... Ale jsem šťastná, že to dobře dopadlo a hlavně, že je Anička v pořádku. Moje zranění se teda hojilo dlouho, ještě 2 měsíce po porodu jsem seděla na nafukovacím kruhu, ale jak jsem ještě po 6 nedělích říkala, že další dítě už nikdy, tak teď, 5 měsíců po porodu už to vidím jinak. 🙂 Za tu všechnu bolest to stojí 🙂 Omlouvám se za román. A všem přeji jen ty nejpohodovější porody!

terezama
3. led 2017

Tak ja mam zase opacnou zkušenost nez @yeli 😀rodila sem 40+3 a porodni cesty pripravene od 34 tt na cs6. Do nemocnice jsem nastoupila v 11 hodin 8.2.2016. Ve 14:30 me prohlidnul dokror a sel operovat na sal. V 15:30 prisel a pichnul mi plodovou vodu, priprava( yal atd) zadne kontrakce. V 18:30 mi napichly do žíly oxytocin. Okolo 19 zacaly bolesti. Jeste ve 21 sem mluvila na chodbe s pritelem a ve 21: 22 se mala narodila. Na tri zatlaceni a mela teda snuru okolo krku, ale nemuseli ji rozdychavat, nic. Byla jen trosku modra😀 vaha: 3980g, bolesti sem mela krátkou dobu, ale poradny. Pristw bych to brala stejne😉

sylvusska
4. led 2017

Mela jsem porod vyvolavany, nebot mi odtekla plodova voda v poledne a do druheho dne do rana se nic nedelo, nemela jsem zadne bolesti, na monitoru zadne kontrakce, otevrena na 1cm. Takze rano po 8 hod mi dali tabletu na vyvolani. Rekli mi, ze by se mohlo kolem 12 hod zacit neco dit a melo by to zacit pusobit. Do 30 minut jsem mela kontrakce po 5 minutach, po hodine po 1-2 minutach. Nikdo mi je nechtel verit, byla jsem otevrena na 2-3. Ty kontrakce se mi docela dobre prodychavali na balonu a krouzit. Vubec jsem nejak nevnimala svet, bolest byla jakoby z povzdani, spis protivna nez k nevydrzeni. Oxytocin jsem si nenechala pichnout, chtela jsem vyckat. V 10:40 dalsi monitor a otevrena na 4-5 a receno, at se obrnim trpelivosti. Pred 11h jsem nutne shanela porodni asistentku, ze to nejde vydrzet, ze se neco deje. Po kontrole me honem soupli s manzelem na kreslo, honem rozsvitili a volali po chodbe, at kdolikov dojde, ze rodim. Tak mala na 3 zatlaceni venku, skrz to tlaceni mam okno, vubec si nepamatuju nic. Takze mala do 2,5h od 1. kontra venku. Krasny porod, vubec nejak jsem nestihla prozit tu bolest. Do porodu jsem sla s tim, kdyz uz vyvolavany (hrozne jsem se bala a tu noc v nemocnici cekani na kontrakce, jsem prozoufala a byla nestastna z vyvolani), ze musim byt uvolnena, kontrakcim se nebranit a spolupracovat s nima. Poraneni 2 stehy vnejsi kosmeticke, skrz rychly zaver. PA se pak omlouvala, ze netusila, ze ten porod je tak pokrocily. Proto se uz dopredu desim pak druheho porodu, brala bych stejny prubeh (vyvolani).

nikolacirokova
1. únor 2017

Dobrý večer maminky měla bych dotaz jak u Vas probíhalo vyvolávání porodu já mám nástup teď v pátek osm ráno a jsem docela nervózní děkuji za případné odpovědi

eviicka
1. únor 2017

@nikolacirokova ahoj, dostala jsem ráno v 6:30 tabletu, pak za dvě hodiny další, krátce po poledni byl malý na světě, porod probíhal hladce, bez komplikací. Jen mě teda překvapilo, že bolesti začaly skoro hned po tabletě (ale dalo se to 😉). Taky jsem se bála, ale nakonec to všechno šlo dobře.

nikolacirokova
4. únor 2017

Ahoj maminky prosím vás už sem od pátku v nemocnici na vyvolání porodu každý den mi zavádí tabletu sice bolesti nastoupí hned ale vůbec se neotviram nechápu to prej ty tablety můžou dát maximálně tři tak zítra ráno bych měla dostat třetí a když taky to nezabere tak se domluvíme v pondělí co bude měla to taky naka mamina bolesti mám velké tak chci vědět když se teda neotevřu jestli rovnou přistoupí k císařskému řezu nebo sou jiný metody nechci trpět další dny myslíte že bude troufalost když řeknu že chci cisarak aby to konečně skončilo nebo je mám nechat aby zas vyvolávali? Děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru