Zkušenosti s ambulantním porodem

isabelafuentes
14. únor 2019

Prosim ty z vas, ktere zazily ambulantni porod, zda by se podelily o sve zkusenosti v teto diskuzi. Budu rada za kazdy postreh ci radu.
Sly byste do toho znovu?
Umoznila vam to porodnice bez problemu?

Moc diky...

sudylichozrout
18. únor 2019

@normalnimatka Ve vzdálenější rodině (manželovi příbuzní) máme případ, kdy po epiduralu kvůli operaci kolene došlo k ochrnutí. Špatně to píchli. Ochrnutí je trvalé, naštěstí už jde o člověka v poměrně pokročilém věku. A co zatím vím, tak se k tomu staví více než správně a čestně. Taky je to případ od případu.

mialagia
18. únor 2019

@sudylichozrout tak je fakt, že teď tam v rámci Bulovky otevřeli ten extra porodní dům, tak škoda, že už pak další děti neplánujeme..to by mohlo být fakt super..

mialagia
18. únor 2019

@normalnimatka přesně, tady vždy trvá sto let, než se po dlouhých diskuzích fakt důsledně začne dodržovat to, co už jinde dávno..klasika to skákání po břiše je neuvěřitelné, že tady si to furt běžně dovolí dělat..ale to by bylo na jinou diskuzi, já mám za to, že ten revers je kryje a žaloba by těžko uspěla, protože co asi tak ten doktor může dělat, násilím vpodstatě nemůže držet toho pacienta, jen psych. nátlakem..

mialagia
18. únor 2019

@lolam10 super nás nechtěli moc pustit ani ten 4.den ale nakonec jo..

normalnimatka
18. únor 2019

@mialagia myslim, že ta bulovka tě mrzet nemusí. jak na pár místech někdo velice trefně poznamenal, ten výsměch českejm rodičkám zvanej "porodní dům" je vlastně jen pokoj vymalovanej na meruňkovo:D jinak se obávám, že bude všecko víceméně při starým. a ještě tím dost možná zaseknou snahu určitejch lidí v usilování o vznik opravdovejch porodních domů.

astyna88
22. únor 2019

já se vám divím :-'D ještě s láskou vzpomínám na porod u Apolináře, kde jsem se v pohodě vyspala, v klidu najedla, což se dlouho poté už nestalo 😀 ale syn byl předčasnátko a já byla ráda, že ho více sledují a byl i pod "lampou".

mialagia
22. únor 2019

@normalnimatka jsem na to zvědavá, mě jinak ta myšlenka obecně přijde super, pokud to teda nebude opravdu nemocniční prostředí, jen duly a porodní asistentky a přitom okamžitě v dosahu nemocnice kdyby něco.. 🤔

mialagia
22. únor 2019

@astyna88 mno jo vidíš a představ si, že já jsem se třeba v klidu ani nenajedla ani nevyspala a o to tu jde..😉

normalnimatka
22. únor 2019

@mialagia že je myšlenka fajn, nestačí. tady se jí stejně nedostává.
jinak podle mě by to takovej problém nebyl (to, že třeba u nás nejsou porodní domy), jde spíš o to, aby si nemocniční personál zvyknul a naučil respektovat přání pacienta, opravdu ho informoval o všech přínosech a rizikách všeho, a v neposlední řadě, aby měl vůbec dobrý informace o fyziologii porodu a aby uměl efektivně do porodu zasahovat, nebo radit, co dělat, aby zásahy nebyly potřeba. jenže to se neděje. oni ty porody prostě a jednoduše neuměj a jen tak asi umět ho nebudou.

pavca1982
22. únor 2019

@mialagia ani já ne

mialagia
22. únor 2019

@normalnimatka tak to souhlas, tak právě i to prostředí a jak píšeš to chování dělá hodně a ten průběh porodu zásadně ovlivňuje..tak nevim proč by to neměla být cesta k lepšímu..už jen kvůli té myšlence si myslim, že se tam budou soustředit ty osvícení spíš a fungovat by to mohlo..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru