FN porodnice Ostrava nebo Olomouc. Jak je to s odvozem, když mám rizikové těhu?

maruna83
6. lis 2022

Zdravim jsem okres Bruntal a vím že spadam pod Bruntal ale v Bruntále porodnice není a je v Krnově.Tak se ptám jak to je z odvozem když jsem rizikova těhotná (Krnov není vybaveny na případný předčasný porod apod ) děkuji

barulina
6. lis 2022

@maruna83 já měla obě tehu rizikove. Každý si řeší sám odvoz, pokud nedochází k alt ohrožení života plodů nebo matky.

maruna83
autor
6. lis 2022

@barulina aha tak že sám odvoz autem a i když jsem okres Bruntal a právě riziková tak musím byt buď Ostrava nebo Olomouc

hermanka88
6. lis 2022

Ahoj.Mam obě děti narozené ve FN Ostrava a vždy max spokojená se vším.

barulina
6. lis 2022

@maruna83 nechápu úplně váš dotaz. Snad každá druhá těhotná je rizikova. Rodituzete i v Krnove, ale může se stat, že dítě převezou jinam. Prevoz sanitkou je pouze v případě, kdy je akutne ohrožen život, co zdraví.

kexina
6. lis 2022

Nestresuj. Rodit můžeš normálně v Krnově, záleží, co to znamená, že jsi riziková. Sama jsem ze stejného okresu, dopravila jsem se do krnovské porodnice, tam to zhodnotili, že je riziko (35. tt, konec pánevní, příčná poloha a nízký odhad porodní hmotnosti) a normálně mi zavolali záchranku. Jenom jsem chvilku čekala, než obvolali, která nemocnice mě přijme. U těhle akutních si nevybíráš, ale rozhodují ty porodnice, která má volné kapacity. Já nakonec rodila ve FNO a nemám výhrady.

maruna83
autor
6. lis 2022

@kexina chci rodit ve FNO nejlépe tam jsou lepší připraveni i kdyby se mimi narodilo předčasně a ne Krnov

nijij
7. lis 2022

@maruna83 jestli chceš rodit tam tak se tam budeš muset odvézt sama... Na sanitku nemáš nárok pokud nejsi ohrožena na životě ..

veruuu_kubesovic
7. lis 2022

Můžeš rodit kdekoliv si zamanes a taky záleží jen na tobě jak se tam dopravis = autem, taxíkem...
Sanitka opravdu není taxi a nechápu co se ti na krmovské porodnici nelibi, když z Opavy se tam běžně jezdi rodit?
A logiku proc jet pres 50km třeba do Ovy s rozjetým porodem fakt nechápu 🤦‍♀️ rodí se přece tam, kde to máš nejblíž a pak by treba dítě narozené předčasně převezli jinam...

veruuu_kubesovic
7. lis 2022

@maruna83 mě hrozil predcasny porod, věděla jsem ze do 35tt rodim v Ostravě, pak už můžu v Opavě a tam jsem i rodila...

sasui1
7. lis 2022

Zbytečně bych si neprivolavala komplikace....ja chtela rodit ve FNO "kdyby nahodou neco" (a taky muj gyndar tam slouzil) no a 2x jsme zustali v nemocnici 14 dnu...otazka je jestli jsem si to "privolala" nebo to tusila ze to tak dopadne.
Krnov je vyhlasen a sjidi se tam rodicky i z jinych kraju takze bych pocitala s tim ze pujdu tam...odrodi te...a problemy bych resila az nastanou...

maruna83
autor
7. lis 2022

@nijij to já vím tak pojedu autem

maruna83
autor
7. lis 2022

@sasui1 mám vysoký tlak vysoké hodnoty na preeklampsii a i kvůli ni hlídají ta vyvolává předčasně porody k tomu těhotenska cukrovka a ještě beru léky na krev

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru