Můžu v místě bydliště chodit na kontroly a rodit jinde?

mallorry
26. led 2008

Ahoj holky, ptam se na tuto otazku proto, protoze jsem z mosteckeho kraje a mostecka nemocnice nema moc dobrou povest a tak se mi tam nechce moc rodit. Nejradeji bych rodila v praze 😀 ale to mam hohinu cesty, to asi nejde...ale mam tam segru, tak bych mohla u ni kolem porodu bydlet a opravdu v praze odrodit...ale zase nevim, zda bych tam nemusela jezdit i na ruzne kontroly, nebo myslite, ze na kontroly bych mohla chodit tady a v praze jen rodit? Vim, ze je to trosku postaveny na hlavu, ale ten most mi neni vubec sympaticky 😢

mikca
26. led 2008

ahoj..já myslím , že na žádný vyš chodit do porodnice nebudeš muset ..po šestinedělí jdeš ke svému gyndařovi..takže by to mělo být v pohodě... 🙂

krista
26. led 2008

Ahojky, já taky nechci rodit v porodnici co je u nás ve městě, byla jsem tam 2x na prohlídce a moc mě neoslovila, budu rodit (pokud to vyjde, kdo ví) v porodnici která je od nás 22km, takže to je pořád pohoda, autem jsme tam za 15 minut 🙂 Ptala jsem se jestli k nim budu muset chodit na nějaký ty kontroly, tak mi říkala porodní asistentka, že ne, že můžu chodit u nás a k nim přijet pouze k porodu, akorát se tam kolem 38tt můžu stavit a uděláme takový malý předpříjem aby se mě na anamnézu, datum sňatku ... a takový ty věci nemuseli ptát při porodních bolestech 🙂

A postavený na hlavu to neni, máš právo si vybrat kde budeš rodit, pokud máš možnost bydlet u sestry před tím porodem asi bych to využila, ale v Praze se musíš do porodnic taky registrovat tak se brzo rozhodni 🙂

mallorry
autor
26. led 2008

krista vim, ze se musim registrovat, tak to prave ted uz radsi resim...ja se asi teda zaregistruju v praze a sak tam potom jet nemusim, kdybych si to rozmyslela, ale zaregistrovana tam radsi chci byt 😉 ted nevim teda kam, jestli k apolenarovi nebo do podoli?🙂))

karotky
26. led 2008

Tak já jí mám 15min. ostré chůze od domu a 3 zastávky MHD. 😀
Naštěstí máme už auto,takže to příště už nebudu muset řešit. 😉
Do porodnice jsem dojela trolejbusem...............vyvolávali mi ho. 😀

zuzik03
27. led 2008

mallory, ono taky dost záleží, jak se budeš v těhotenství cítit. já jsem celou dobu bez problémů, rodím v podolí (10. 3.) a pozvali si mě tam na prohlídku už 18. 2. a pak tam zřejmě budu chodit co týden na monitor. dělají to takhle běžně, tak jen abys počítala s tím, že nějakou dobu před porodem budeš muset být v praze. kdybys ale měla nedej bože nějaké komplikace, tak je taky možné, že by tě chtěli sledovat častěji.

vivian
28. led 2008

mallorry: ono je to fuk, já byla registrovaná v Podolí, ale když mi začala téct voda a já jsem tam volala, tak mi řekli, že mají plno, ať jedu do Krče nebo do Motola, že jsou s nimi domluvení, že budou brát jejich rodičky... a nakonec jsem skončila u Apolináře, protože to bylo nejblíž. (Ještě mi saniťáci nabízeli Vinohrady, ale když jsem si mohla vybrat, tak teda radši toho Apolináře.) Jinak jsem se taky před porodem rozhodovala mezi Podolím a Apolinářem a vedlo jednoznačně Podolí, mají k porodům takový přirozenější přístup, u Apolináře jsem rodila úplně klasicky - klystýr, kapačka, leh na zádech, nástřih... ale jinak je to tam v pohodě.

vivian
28. led 2008

zuzik03: ona ale nemusí chodit na kontroly do té porodnice, v které bude rodit. (Viz já, já jsem chodila do prenatální poradny do ÚPMD a rodila jsem u Apolináře). Může klidně chodit do poradny v Mostě a potom jet do Prahy... když přijede do nějaké pražské porodnice s kontrakcema po pěti minutách nebo s odteklou vodou, tak ji do Mostu stoprocentně posílat nebudou 😀 Ale nikdo jí nezaručí, že porodí v té porodnici, kterou si vybrala... Já jsem dokonce slyšela od pražských mamin, že když rodily, tak je v Praze žádná porodnice nevzala, protože bylo plno (asi v létě), a musely jet rodit do Neratovic nebo do Kladna... Takže jistota prostě žádná neexistuje... 😖

bertica.h
10. kvě 2009

jamám porodnicu asi 8minut autom🙂

cirrusa
10. kvě 2009

Já taky cca 10 minut, ale doufám, že tam rodit nebudu...Plánuju porodnici vdálenou hodinu dvacet od nás, tak doufám, že mimčo bude mít pochopení, že nebudou komplikace atd. 🙂

barusha
10. kvě 2009

Ahoj holky,tak já mám porodnici při dobré průjezdnosti Prahou asi 20min.-Podolí. V době zácpy to může být i hodina...Naštěstí si náš synek vybral pro dobu jízdy do porodnice klidný páteční večer, takže pohoda. Je fakt, že blíž bych měla Motol, což je asi 5min. ostřejší jízdy, ale tam dělám a ještě tam rodit... 🤐
mallorry: není blbost rodit v Praze, hlavně by to mělo být někde, kde se budeš cítit dobře a v bezpečí. Na porodnici v Mostě jsem taky žádnou chválu neslyšela. A z Prahy tě do Mostu asi nepoženou, když začne porod 😀

konja
10. kvě 2009

Já mám porodnici hned za barákem, ale první dítě jsem zde rodit odmítla (v té době porodnice procházela totální rekonstrukcí a rodilose v dost divném prostředí 😝 ) a tak jsem za porodem cestovala skoro 80km do Vrchlabí. Cesta víc jak hodinu (úzké klikaté silnice). Já bych si byla klidně ochotná pro porod zajet, jen aby bylo vše tak jak mě vyhovuje a jak mě je příjemné. Rozhodně bych nešla do porodnice jen kvůli tomu, že ji mám za rohem! 😉
A k těm poradnámj v porodnici - ani u jednoho těhotenství jsem nechodila do porodnice, byla jsem až do konce v péči svého dr. Není to nutné, je to na rozhodnutí vašeho dr. 😉

cirrusa
10. kvě 2009

jj to jsou přesně mé důvody proč nerodit v Ostravě a dojedu si raději do Krnova, i když ty úzké klikatky nás asi čekají taky... 🙂

aponchie
10. kvě 2009

ostrava je spatna v cem? 😎

jeudi
10. kvě 2009

ja ji mam za barakem takze kdyby neco tak tam dojdu i pesky 🙂

bertica.h
10. kvě 2009

pri prvom tehu som mala porodnicu pod nosom,dokonca v nej pracoval manžel..všetci ho poznali..mali by sme protekciu.napriek tomu sme išli rodiť do druhej porodnice,autom vzdialenej pol hodinu.vedeli sme prečo a keby som teraz bola bližšie ,idem rodi´t tam.BOlo to krásne všetko,dobrý prístup,naozaj max.spokojnosť bez jedinej výhrady.

Mám pocit,že malé nemocnice si viac rodičky vážia a nieje to len nejaká továreň na deti,kde rýchlo odrodíš a čaká iná žena na miesto,sálu,kde si ty..

mirka755
10. kvě 2009

ahojky, porodnici máme cca 15km

bertica: tak v tomhle máš naprostou pravdu, velké nemocnice jsou přesně jak říkáš - továrny na děti a po 2-3 dnech tě div nevyhazuji protože potřebují tvojí postel (kamarádka takhle dopadla ☹)

evinka
10. kvě 2009

Ahoj ,
Mám porodnici 25 min jedním směrem Nymburk) a cca 25 minut druhým (Mladá Boleslav), ale nakonec jsem si vybrala Turnov a tam je to manželovou jízdou 30 minut, já jezdím klidněji, takže 35-40 minut. A dali mi vybrat, jestli do poradny k nim, nebo zda zůstanu u své gyndr. Já teda jezdím k nim, k mojí dr. to mám 25 minut autem, ale protože se tam nedá parkovat tak pak ještě cca 7 minut pěšky. Tak to není takový rozdíl. A jinak chtěli akorát ve 36.tt přijet sepsat porodopis.

cirrusa
10. kvě 2009

Apon, na Fifejcách jsem již měla (bohužel)možnost ležet na porodním a never more.... 😠 Fakultka je super, ale věčně plná lidí (asi jak tady píšou holkyo těch velkých porodnicích), já jsem chci něco menšího rodinného a Vítky...Ty mám jako záložní plán kdyby byly komlikace, ale jinak dobrovolne fakt ne...Chci vědět co se se mnou děje, aby mi vše vysvětlili a na Krnov jsou v tomhle zatím ty nej reference....

aponchie
10. kvě 2009

ja slysela samou chvalu na porubu 😎 tak prijed do opavy 😀

cirrusa
10. kvě 2009

Apon, nemyslím, že by Poruba byla špatná, jen na mě moc velká 😕 😅 😎 Opava? Tak o té ani nic nevím, ani že tam je porodnice.... 😅 Když jsem to zaala před rokem zkoumat, zjistila jsem něco o Krnově a zůstala jsem u něj a když bude špatně, tak Poruba nebo Vítky, to budu mít asi jiné starosti 😅 😀

aponchie
10. kvě 2009

a nemas to moc daleko z ostravy treba do toho krnova?jako jestli jedes jeste pres opavu..tak jasne ,ze je tu porodka kdyz muze bejt v krnove proc ne v opave je vetsi 😀

cirrusa
11. kvě 2009

jj asi přes Opavu, vypadá to jako nejlepší cesta, z Ostravy na Opavu je cesta dobrá a na Krnov se taky dá, aspoň co si pamatuji...A daleko, no jak se to veme, nějakých 55 kilometrů to je. Ale myslím si, že se to dá dojet. Zvažuji k sobě dulu nebo porodní asistentku, tak otázkou ještě bude, zda bude nějaká ochotná tam jet... 😅

Ty to máš za pár, bereš tu Opavu?

eatygrenee
11. kvě 2009

ahoj, my to máme do porodnice 20 km. poveze Vás k porodu manžel či si nechává někdo volat sanitku?

hupcza
11. kvě 2009

já jela 80 km do krnova a stálo to za to 😉 ...cir - dá se to zvládnout 😉

poletucha
11. kvě 2009

ja to mam momentalne do vybrany porodnice vic nez 10hodin autem 😀 ,snad nebudu rodit nejak predcasne a bude mi stacit mesic pred terminem se dopravit do CR a pak to bude pul hodinka do Podoli...jinak taky nevim jak tam pojedu, zalezi kdo se bude vyskytovat doma 😎 ...no a v krajni nouzi volam sanitku, nemam s jejich dispecingem zrovna nejlepsi zkusenost 😠

cirrusa
11. kvě 2009

Já beru určo manžela, už i proto, že když mi bude blbě nebo něco, tak se mi bude lépe řvát po něm, ať zastaví než po někom cizím 😅 Ale pravdou je,že nemít vlastní auto a šikovného manžela řidiče (a tu možnost, že po zavolání je do 10min doma z práce), tak bych asitaky šla do sanitky

janeyzelvicka
11. kvě 2009

Já na porodnici vidím z okna, druhá je autem asi pět minut 🙂 a stejně mi porod vyvolávali, takže bych dojela i do Vrchlabí 😀
cir, jdu se kouknout na ten krnov, když ho tak chválíš 🙂

hupcza
11. kvě 2009

cir: jenže sanitka tě dopraví do nejbližší porodnice - takže nikoli do krnova i kdyby se to dalo 100x stihnout 😉

achalteke
11. kvě 2009

z domova cca 50 minut autem

achalteke
11. kvě 2009

...a vzhledem k tomu, že manžel bude čerstvý řidič nejraději bych se odvezla sama, ale nechám se odvézt sanitkou 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru