Nechci kojit. Jak se na to dívají v Thomayerově porodnici v Praze?

weronikanf
4. říj 2023

Zdravím maminky,chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost v Thomayerově porodnici v Praze 4 s tím,že jste nechtěla kojit.? Jsem chvíli před porodem a mám z kojení uplnou fobii,jedno dítě už mám,které kojené nebylo a je plně zdráv.Miluju ho nejvíc na světě a nezastávám názor,že pouze kojící maminka své dítě miluje apod. Kojení je u nás v Čr až jak nějaká sekta.... Pořád nevím zda to mám říct u porodu a nebo to vydržet po porodu než půjdeme domu? Né,že bych byla slabá povaha a nevydržela nějaké pohledy a řeči,ale zase bych nechtěla aby si tam na mě pak smlsly...Děkuji 🙂

alice180
5. říj 2023

@pampelina18 zenes to do extrému, úplně zbytečně celý. Neznamená, že kdyz se tak chovali k tobě budou se chovat takhle všichni a všude. Rozhodně je lepší jít se domluvit a slušně. A ne tam na hulváta tahat konvici atd. A neodpověděla na tu část, já bych jim.nic neříkala. Jako jak neříkala...

weronikanf
autor
5. říj 2023

@pampelina18 Na tohle bych řekla,že je to každého věc at si kojí do 18 kldině😀 ale at tyhle mamky pak nepranýřují ty,které to nedělají...

ai30
5. říj 2023

@weronikanf Fakt to neni potreba takto hrotit, nikdo te pranyrovat nebude, neprecenuj to, nakolik ostatni zajima, jestli kojis nebo ne. Nekdo mit kecy muze, ale ver mi, je to naprosto srovnatelne s tim, kdybys kojila podle nekterych 'dyl nez je to normalni'. Vidis, ze tato diskuse o tom ani neni a stejne tu ma plno lidi kecy na kojici, si holt nevyberes.
Musis si stat za svym, je to tvoje rozhodnuti, v materstvi te podobnych situaci ceka nespocet, nemuzes se porad hroutit pod starosti, kdo si o tobe co mysli.

weronikanf
autor
5. říj 2023

Jsem nato zvědavá a děkuji za odvahu 😀 říkala jsem to už mé gynekoložce a ta říkala at to řeknu až půjdu rodit,tak uvidíme jestli stihnu ještě jednu poradnu v porodnici a řeknu jim to tam... Mě přijde,že ten BUM KOJENI dělá spíš opak toho než co od toho ty lidi očekávají. U syna jsem se snažila co to šlo,prsa rozkousané a vždy spal tak 10 minut a pak řval jak šílenej,pak jsem se jeden večer naštvala a dala mu nutrilon a on spal až do rána🙂 to mě zachránilo od totálního kolapsu. Respektuji každého názor,ale nemyslím si,že nekojení znamená nelásku ke svému dítěti...Protože já toho svého špunta miluju nadevšechno na světě,jen mám ráda i samu sebe 😀.
Na tajnačku bych určitě UM v porodnici nedávala.
Celá ted ta doba ohledně dětí je víc než zajímavá,kojením to začíná a výchovou končí.
PS: Opět moc děkuji ❤️

lovemusicsun
5. říj 2023

V Thomayerce jsem rodila 2x a ač se tam chlubí Laktační ligou atp., tak tam podle mě do kojení až tolik nenutí. Při prvním porodu jsem byla na pokoji s holkou, která kojit nechtěla, ale bála se to říct na plnou pusu. Dítě přikládala špatně a spíš proto, že nechtěla slyšet řeči sester. Paradoxně to tím zhoršovala. Asi třetí den jedné sestře ve vzteku řekla, že kojit nechce a že doma dá dítěti hned UM. Reakce sestry byla super, prý proč to neřekla hned, daly by miminku hned UM a ušetřily by si všichni spoustu práce. Takže já bych to nahlásila už v poradně, zřejmě se s Tebou hned domluví na tom jaké UM miminku dají. Proti poznámkám typu "že je to škoda", bych se obrnila. Jednou ses tak rozhodla, máš k tomu své důvody.

pampelina18
5. říj 2023

@weronikanf bohužel tyhle matky mají tendenci to cpat těm druhým. Ještě jsem neslyšela tybrdo ty kojis a to mu jsou 3 měsíce? No ty si blázen lepší je nekojit.... 😂 nekojicky to nikomu necpou, ale ty kojící mají asi vykojeny mozky, že to musejí každý nutit.

mama_mila
5. říj 2023

@pampelina18 ja vím, jaké to je, poprvé jsem to tak měla, kojení ní nešlo a nezažila jsem si od nich nic pěkného, dokonce mi pomačkaly bradavky do krve, že to prostě půjde. Ale ani tak mě při druhém porodu nenapadlo udělat něco takového, dětinského. Chci respekt, ale zachovám se takto? Prostě jsem řekla, že kojit NECHCI a hotovo, řekla jsem to už při příjmu, při porodu, a každý to vzal. Jen jedna sestra se ptala na důvody, slušně jsem jí řekla, že je to moje osobní věc a dala pokoj taky. A samozřejmě že jsem se bála, co bude, ale bylo to fakt v pohodě, nad moje očekávání.

mama_mila
5. říj 2023

@weronikanf bude to v pohodě, uvidíš, jen to chce klid a sebevědomí, jistotu 🙂 a samozřejmě že děti milujeme, ať je rodíme jakkoliv a i když jim dáme UM. Já rodila dvakrát císařem, nekojila ani jedno dítě a nejradši bych je láskou sežrala 😁❤️ hlavně buď v klidu a držím palce, ať všechno proběhne ok a ať jste v pořádku a zdraví 🍀

ai30
5. říj 2023

@pampelina18 Promin, ale tyhle hejty jsou tu fakt uplne zbytecny, sama na sobe vidis, ze to neopodstatnene ultra prudeni jde obema smery, tak proc se tu rozcilovat, kdyz tu zakladatelku nikdo do niceho nenuti.

nikyliz
9. říj 2023

@pampelina18 jeee to je tak osvezujici videt jeste normalni zenske s mozkem!!!❤️😃diky!!

pampelina18
10. říj 2023

@nikyliz občas si připadám, že jsem na světě jediná s mozkem 😂

angelinie
10. říj 2023

@weronikanf A neuvažuješ o ambulantním porodu? Prostě mít pak doma s miminkem klídek a dělat si to po svém... doporučuju 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru