Píchají v porodnici uši pro náušnice?

hankah
6. led 2007

mě tak napadlo-píchají se v dnešní době ještě v porodnici holčičkám ouška pro naušničky???

vladunka
6. led 2007

ahoj hankah,dceři píchala ouška až její doktorka a myslím,že to bylo až někdy ve 4.měsíci

e1971
6. led 2007

Ahoj hankach,píchají se i v porodnici,ale slyšela jsem názory maminek,že je lepší když se ouška píchnou až u pediatra protože kdyz se pichnou v porodnici tak ty dírky má to děvčátko pak vztahane.

adusum
7. led 2007

Ahojda, já mám teda kluka a druhého v břiše 🙂 ,ale co mi říkala sestra,která má holčičku, doporučuje se píchání oušek až po očkování a to po 3. měsíci - dělá to přímo dětská lékařka.Děti jsou prý dostatečně přizpůsobené prostředí a mají po velkém náporu očkování, které je pro jejich tělíčko taky náročné..Ale jsou případy, kdy rodiče nenechávají takhle malým holčinkách ouška propíchnout vůbec..Ale jak jsem řekla ...dříve jak ve 3. měsíci bych do toho nešla...

isacek
7. led 2007

Ahojky,
My malé nechali píchout ouška ve dvou měsících.Hodně jsem se toho bála,ale pak jsem byla ráda.Plakala jen,když jí to píchali,ale pak už ne.Ani doma a o naušničkách jako by ani nevěděla.Já si myslím,že čím dřív tím líp,ale to je věc názoru.Ale ty menší děti ještě tolik nevnímají bolest.Malá si ouška ani netahala a ouška ji ani nehnisali!

floowy
7. led 2007

My jsme nechali malé píchnout naušničky až ve 4.měsících, chtěli jsme dříve, ale pořád bylo něco proti. Taky jsme si to chtěli nechat udělat u pediatričky, ale protože v té době, co jsme mohli, ona měla dovolenou, tak jsme se objednali přímo k ušní...Zážitek sice nic moc, ale to nemá nic společného s tou doktorkou, sice je fakt, že jsme stovku uštřili, pediatrička je dražší... 🙂

jita2
8. led 2007

Hankah,
v porodnici je to příliš brzy, nechat dítěti propíchnout ouška, mělo by se počkat minimálně až po prvním očkování..

jita2
8. led 2007

Isaček,
určitě neplatí pravidlo, čím dřív, tím líp, doktorky opravdu doporučují až nejdřív po 1. očkování, jak píše Adusum

lucisa
8. led 2007

Holky, tahle diskuse už tady nedávno proběhla. Každá má jiný názor, převládá ale ten, že nejlepší je nastřelení. Já to nemohu posoudit. Obě dcerky jsem nechala píchnout klasicky u naší pediatričky, a to až po základním očkování - cca 4 měsíc. A žádný problém - jen je důležité mazat dírky framykoinem, kdykoli si vzpomenete a náušničky protahovat, aby se nepřilepily, pak je protahování bolestivé a krvavé. Za týden ani jedna z dcer neměla žádný problém.

0401
8. led 2007

Vidím, že jsem tady asi sama, ale nechala jsem malé pichnout uši už v porodnici. A nemá ani vytahané dírky v uších ani jí ouška dlouho nehnisaly. Byla jsem ráda, že to má za sebou, dokud z toho ještě nemá rozum a ani si do uší moc nešahala, brala to vždy jako součást sama sebe.

rova
10. led 2007

Ve Vinohradské to píchnout nechtěli, prý se má počkat po šestinedělí! 😉

lenerka
5. dub 2008

Ahoj

doktorka nechtěla naší kačku nechat píchnout ouška,protože dlouho se jí nic nedělo s píchnutím TBC ještě z porodnice
kvůli tomu,že to v podolí píchnuli moc hluboko se nám zdrželo všechno očkování!!!
A tak nám naše Dr.poradila naušničky nastřelit
tak jsme na to s naší malou šli po 4měs.a vše v pohodě ouška nehnisala a malá jen trošku pípla byla stačená 🙂 ale dostali jsme preventivně framikoin na ouška
a naši mě i ségru nechali píchnout v Polsku až okolo 2roku a prej jsme pěkně ječely!Určitě doporučuji píchnout ouška co nejdříve,kdy to moc dětičky nevnímaj. 🙂 ahoj Lucka

mataharyy
5. dub 2008

Ahoj,
mě řikal kamarád, co mi píchal jazyk (dělá pearcing) že je lepší uši píchnout, že nastřelení je sice rychlejší, ale ve většině případů se to mnohem hůř hojí, tak nevím co je na tom 😅
Jina mě nechali uši bodnout u pediatra, když jsem byla malá, tuším kolem 2 - 3 měsíců, přesně nevím, si to nepamatuji 😀 a až do nedávna jsem s ušima měla velké potíže... Takže já až budu mít dítko, tak ji dírky nechám udělat až bude dost velká a sama se rozhodne, jestli je chce, nebo ne, tedy dost pravděpodobně... 😉

lenerka
5. dub 2008

čus

no asi máš pravdu,že píchnutí je lepší než nastřelení,ale mě už vadilo,když si naší Kačku pletli s klukem
já moc neholduji růžové barvě 😉
ale možná,že mi jednou vyčtě,že jsem jí nechala píchnout uši a jí se to nelíbí!?
no uvidíme
my měli štěstí,že se nastřelení hojilo dobře a nebyly žádné komplikace

aponchie
5. dub 2008

matahary co ti to ten kamarad delal????? 😀 😀 😀

skuli
5. dub 2008

Určitě po očkování a určitě nastřelit.Píchání jsou jatka 😠 Ta nejstarší byla píchat,kdysi nastřelování ještě nebylo.Ta prostřední byla nastřelit a v pohodě.S Martinkou taky půjdu nastřelit.Neznám nikoho,kdo by to ještě nechal píchnout.

malovani
5. dub 2008

Zastávám naprosato opačný názor než Skuli , po očkování ano, ale určitě píchnout 😉 😀

berynka
5. dub 2008

Nám taky dr. říkala, že po prvním očkování se může. My ale Hedunce dírky píchnout nenechali. Já si o tom taky rozhodla sama a dám jí stejnou možnost 🙂 .

majenka
5. dub 2008

Tak u nás píchají ouška už při odchodu z porodnice 😉 . To jsme ale prošvihly, protože to nedělají každý den, a tak jsem se ptala naší pediatričky, zda ouška píchá a kdy-prý kdykoliv-na očkování se nečeká, takže tam s ní co nejdříve zajdu 😉 .

leninn
5. dub 2008

Já bYch určitě doporučovala po prvním očkování, a to po3.měsíci
Zda píchnout nebo nastřelit, to ať si každý rozhodne sám, my nastřelovali, přijde mi to šetrnější....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru