Platba za pobyt v porodnici od ledna 2008

fredanek
12. říj 2007

Ahojky , chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak to bude s placením za pobyt v porodnici od ledna. 😉Děkuji

daluri
16. říj 2007

Přečetla jsem si pár přispěvků a názory, jako, když na to nemáš tak si nepořizuj děcko, nebo jen ať se platí... Dotyčná asi nebyla nikdy ve složité situaci, že jo? My jsme si vždy žili tak, že jsme si mohli koupit koupit, co bylo třeba. žádné rozhazování, utrácení za kraviny. Ale žili jsme si slušně. A teď jsme se dostali do finanční tísně, díky podnikání, kdy nás pár lidí vzalo na hůl a snažíme se z toho vyhrabat..a peněz není. To máme ty děcka dát pryč nebo mám jít na potrat, když teď čekáme mimi? Jen kvůli toho, že nejsou kč, ale věříme, že zase budou? A že mě totálně štvou platby za mimino v porodnici? A co pak fakt ty mimča, která se narodí předčasně.. pro někoho je 60,- málo, ale spočítej si to, když tam to mimčo bude měsíc a mamka s ním, navíc doma děcka, která bývají často nemocná.. Ale to pochopí jen ten, kdo v takové situaci byl nebo je..

musko
16. říj 2007

Daluri, máš pravdu....
Včera sme boli u našej detskej p. doktorky, pretože Petrík má zas angínu a prišla reč aj na toto ( tiež som zdravotník)... Možem povedať, že je z celej situácie zdesená - my totiž nevidíme všetko do dosledkov tak, ako ľudia, ktorí s tým pracujú. A hovorila, že mala možnosť hovoriť s pánom ministrom - bola sklamaná ešte viac, pretože p. minister vobec nevie, odkiaľ vietor fúka... žiaľ... ☹

luciv
16. říj 2007

Ahojky holky, tak to tu vše pročítam, ohledně těch plateb v nemocnicích a za recepty atd. a je to opravdu mazec, nesouhlasím ani z penězma za recept ani za poplatek v nemocnici.Můj otec byl loni na pěti bajpasech a ležel v nemocnici 3týdny a navíc nemohl ani jíst tak za co by lidi měli platit?babička tak samo už jsou na tom hodně špatné a co chvíli leží ve špitale a platit budou jak mourovatí.To je chcou nechat všechny poumírat doma protože na to nebudou mít?neřeknu mladí lidi kteří vydělavají tak at si jim těch 60kč dají a nebo těm fetákům které léčí to vražejí do toho peněz ještě více a udělali si to sami.
Holky nevíte jak to bude př.rok s tou mateřskou?četla jsem na netu če porodné ma být sníženo s 17tis na 15tis. a to možná ještě sníží více asi na 13tis.pokud schvali dodatek. A ta mateřská má byt 11400kč pokud budete 2 roky 7500kč pokud 3 roky a 3500kč když 4 roky budete doma.A to jako když nastoupím př.rok na mateřskou tak mám říct ano budu dva roky a jak to já mám vědět. Kdyby davali po dobu dvou let tolik a pak to třeba snížili ten další rok na 7500kč tak neřeknu ale jak mám dopředu vědět jak bude na tom malé atd.Máma pracuje a celá rodina nemá mi kdo hlídat jesle už nikde nejsou.Tak manžel říkal řekneme dva roky a pak se budeme v té době pokoušet o druhé.At zbytečně neproděláme a nedají nam méně o 3tis. měsíčně.
Jak to mám chápat rozumí tomu někdo?
A navíc ta nemocenská co má byt snížena je ještě větší kravina.Lidi budou mít strach jít na nemoc. a pak se bude brzo umírat kvuli přechozeným nemocím.Už tak jak na mě něco leze beru dva dny dovču a pak letím do práce at nemám menší vyplatu.A to má byt ještě nižší.Vím že jak bude růst bříško budu mít problémy s pateří a zažíváním už tak mě to trápí víc jak 4roky a jak budu chtít zustat doma a nebudu schopna sedět v kanclu 8hodin denně tak nevím co budu dělat. Jak mi dají 4tis. neob kolik na měsíc. To je hnus opravdu

marusinka
16. říj 2007

ahojky, zkoušela jsem se také na to placení ptát svého doktora a ten mi zase řekl, že by se to nemělo týkat maminek co porodili, ale těch které tam leží ještě před porodem. no, jsem z toho jelen, protože nevím jak to teda je 🙂 ale prý mi to ještě upřesní. Při prvním mimi jsme v nemocnici proleželi 10 dní, takže teď doufám, že v nemocnici budeme co nejkratší dobu 🙂

daluri
16. říj 2007

V novinách bylo, že když dojdeš do porodnice a v ten den porodíš, tak ten den a poslední den se bude účtovat jako 1 den,jinak se bude platit za mimi i za maminku každý den, co tam jsi.
Co se týče porodného, mám pocit, že to má být těch 13 tsc. Pak se myslím dostává po dobu 6týdnů mateřská, nevím teď přesně kolik, to bude asi těch 11400,ty noviny jsem už vyhodila tak nevím přesně. Pak dostáváš rodičovský příspěvek, tak jak to napsala Luciv. Můžeš třeba i přerušit rodič.dovolenou, jít do práce a pak se zas vrátit,do těch 4let věku dítěte, to bylo napsáno v novinách. Otázka tedy je, kdy jim řekneš, že budeš doma 2, 3, 4 roky. No já v tom mám jasno, jelikož jsem byla na mateřské od 1994 do 2002, pak jsem byla na pracáku a chvíli OSVČ a teď jsem rok a půl v domácnosti, takže jim rovnou řeknu, že budu 4 roky doma. 😉

luciv
16. říj 2007

mají to tak složitě napsáno že to fakt člověk nepochopí. Já asi řeknu 2 roky at mi dají tu vyšší a budeme se předem snažit o druhé a nebo klidně jak to přetahneme a nebude se dařit at mi to poberou co jsem vyčerpala navíc 🙂

luciv
16. říj 2007

a hlavně tomu nevěřím co bude třeba za 2 roky či více, ted to na rok zvedli nebo na jak dlouho na těch 7500kč a zase to je jinak tak aby to do té doby než budu dva roky na mateřské tak at to nesníží nebo nezvyší. Človek neví co muže každým novým rokem čekat
daluri: ja vím že na netu psali že porodné je na 15.tis ale chcou doklepnout že pujde na 13tis. ale to je fuk nakonec to muže být i deset tis.než odrodím. To jsi byla hodně dlouho doma🙂 myslíš že ta mateřská těch 28týdnu je tak moc peněz?ja myslela že to se počíta mateřská z platu 69procent.a to by mi určitě nevyšlo na 11400kč ale o 4tis.méne ☹

daluri
16. říj 2007

To hodně maminek chce tak udělat, že si řeknou na dva roky a budou se snažit, čekat teď první tak to udělám taky tak. Taky psali, že na ty dva roky to bude hlavně pro ty, které si v práci vydělaly dost peněz a budou se chtít vrátit, tak nevím, jestli to nebude nějak pozichrované, kdo ví, co ještě vymyslí, naši politici.Protože si myslím, že to tak udělá hodně maminek.
No jo vlastně jo, že ta mateřská se bude nějak bude vypočítavat, tak to jestli já vůbec něco dostanu, asi nějaký pakatel, když jsem tak dlouho byla doma..budu se muset asi na to informovat

many
16. říj 2007

ahoj holky,čtu tady,že jste řešily tu mateřskou,taky jsem přemýšlela a dám to na 3 roky,abych brala furt těch 7500,-a pak bych chtěla ještě jedno mimi

sisstin
16. říj 2007

Mateřská se vypočítává z DVZ, což je váš průměrný plat za posledních 12 měsíců... 😉 takže kdo měl vyšší plat..má samozřejmě vyšší mateřskou..ale limit je tuším 12500 nebo tak nějak 😉

pak nastupujete na rodičák, který je těch 7500 😉 , být doma na dva roky se vyplatí jen tomu, kdo měl před nástupem plat aspon 12500 čistého...aby pobíral těch 11 tis, jinak je to stále 7500..na tři roky je to 7500 a na čtyři..je nejdřív těch 7500 a pak se to snižuje na 3800....nejvíc se vyplatí asi ty tři roky..i když poměrově, když to spočítáte..tak je to pořád stejné 😵

luciv
16. říj 2007

tohle schvalujou opravdu jen chlapi to jsou takoví v....é že to enní možné. No uvidíme třeba to udělají jinak. Chápeš to tedy stejně jako já že budeme muset říct že na mateřské budeme určité roky (dva či tři či čtyři) a nebo po dobu dvou let dostaneme 11400kč a pak 7500kč třetí rok a pokud zůstaneme 4 rok tak 3500kč. Takhle by to mohli udělat tak by to bylo super, ale zase asi hodně by prodělali zvyšit tak mateřskou ale na druhou stranu to vyjde na stejnou že když všechny matky řeknou že budou dva tak to tak nebo tak vysolí ty peníze

sisstin
16. říj 2007

mně to teda nepřijde nevýhodné..a vůči jiným státům jsme na tom s výší mateřské dávky a rodičáku milionově..nehledě na to, že jinde se chodí do práce po 6-8 týdnech..takže zrovna v tomhle bych si moc nestěžovala 😕

sisstin
16. říj 2007

luciv: nezapomen, že na ty dva musíš mít čistý plat aspon 12500..a to nemá každý...já jsem neměla tolik skoro ani hrubého 😉

kristi
16. říj 2007

siss,mas pravdu, jsme na tom moooc dobre, kamoska v Holandsku rika, ze by uz davno mela byt v praci, a to ma o mesic mladsi ditko

Daluri, ohledne toho, jeslti jsem byla nebo nebyla ve fin. tisni - byla a kolikrat, a kolikrat jsme pomalu nemeli co jist a proto taky uz ted premyslim nad tim kolik jeste deti budeme mit, vis? A pokud vim, ze mu nemohu zajistit kvalitni peci atd, tak si ho proste ted neporidim. Jinak verit, ze penize budou opravdu nestaci...

daluri
16. říj 2007

Sisstin a nevíš, jak to bude u mě, když jsem teď a půl v domácnosti a předtím jsem byla na mateřšké, pak na pracáku a OSVČ? Když se to bude tedy vypočítávat z toho průměřného platu. Dělala jsem jen v letech 1992-94.
A jen tak mimochodem, co tady ještě děláš, když už máš být v porodnici? Jak TI je, jak se cítíš, dřžím palce 🙂

sisstin
16. říj 2007

kristi: já jsem stejného názoru, že pořizovat si dítko...a nevědět, jak na tom finančně budeme...nevím nevím... 😔 ale je to zas každýho věc...každej má priority jinde..já si chci žít relativně dobře s jedním dítkem..než obracet každou Kč s dvěma či více dětmi 😕

sisstin
16. říj 2007

daluri: mateřská se ti bohužel bude počítat jen z té OSVC..na to předchozí se nepřihlíží...takže to je na nic 😒 přijde ti jen jakási minimální částka..ale sociálka ti po narození dítěte bude muset doplácet aspon do toho rodičáku (7500)..takže mín brát nebudeš 😉 ale budeš tam muset lítat každej měsíc 😒

sisstin
16. říj 2007

daluri: jo..a OSVC musíš být minimálně tuším 180 dní..jinak nemáš nárok vůbec na mateřskou...a pak bys nastupovala rovnou na rodičák po narození dítka 😉

daluri
16. říj 2007

Sisstin díky za radu, nedělala si někde na úřadě, že to tak vše víš 😉 ?! No co naděláš, miminka se kvůli penězům nedělají. A jak píšeš Kriste, ono nikdy nevíš, jak na tom kdy budeš, teď jsi na tom super, ale zítra může být vše jinak. Řečeno obrazně, věř, že tím zrovna procházíme. Taky jsme se měli fajn, i s třemi dětmi, manžel dělal u zaměstnavatele. Pak dostal nabídku k podníkání, bohužel to nevyšlo, jak chtěl a teď se potýkáme s penězmi. Mám jít kvůli tomu na potrat? Věříme, že zas bude líp. A věř, že s více dětmi je i více radostí.. Ale kdyby mi někdo kdysi řekl, že budu mít tři natož čtyři děti tak ho někam pošlu 😀

kristi
16. říj 2007

Daluri, no prave. At jste na tom brzo dobre 😉

ria80
16. říj 2007

Na rodicovsky prispevek 11400 ma narok jen ten,kdo mel nejmin 11400 i materskou(prvniho pul roku,to je asi 69% z platu).Jinak ostatni maj jen ty dve moznosti.
Taky nevim,jak to mam vedet,kdy budu mit dalsi dite,copak to takhle muzu rict?Nejlepsi by asi bylo byt doma na 3 roky a brat 7600 a pak hned druhy dite a zase 7600 dalsi 2 az3 roky.Ale jak to ma clovek vedet,ze to vyjde,co kdyz to nepujde?Ja ani nevim,jaka vubec bude moje situace za 3 roky.Ale urcite budu chtit byt s malou doma co nejdyl,i za mensi penize,nejak to uz udelame..

sisstin
16. říj 2007

ria: neboj..ono se to stejně zas změní 😅

kristi
16. říj 2007

Rio, to prece neni o tom, ze si mas rozmyslet,jestli dalsi dite budes mit za 2,3 nebo 4 roky, v tom to opravdu neni. Kazdej to saozrejme chce udelat tak, ze si ho poridi na cas presne tak, aby mohl dalsi leta cerpat penize od statu...

daluri
16. říj 2007

Kristi díky, věřím, že zas bude fajn po té finanční stránce. Ono se říká, peníze nejsou vše, ale jak nejsou tak to jde bez nich těžko 😉

kristi
16. říj 2007

Daluri, ja ze zacatku chtela deti 3-4, ted si myslim,ze 2 nam budou stacit...

daluri
16. říj 2007

Nikdy neříkej nikdy, věř mi. Jsem toho zdárným příkladem. 😀 Ještě před rokem jsem tvrdila, další děcko už ne, ani náhodou a vidíš to, jak to dopadlo 😉

kristi
16. říj 2007

a muz te ukecal nebo to byla "nehoda"?

ria80
16. říj 2007

Jde o to,ze se musi predem neco nahlasit a pak uz to nejde vzit zpatky.Treba reknu 4 roky,ale pak se zmeni situace,ja pujdu za 3 roky do prace a ty penize uz mi nikdo nedoplati,o ty prijdu.
A ty platby u doktoru,taky nic moc.V nemocnici mozna i jo,protoze doma by si clovek taky kupoval jidlo.Ale k doktorum lidi nebudou chodit,budou prechazet nemoci,kdyz uz si nechaji neco predepsat,tak to nejlevnejsi,cely hrazeny pojistovnou, pak to muze mit treba nezadouci ucinky..
Stary lidi budou umirat,nakonec bude v nemocnicich jeste vic lidi nez je ted,protoze tam budou vsichni ti,kteri parkrat neco prechodi a vrazi se jim to treba na srdce.A budou na tom hur i deti,protoze je spousta lidi,kteri opravdu nemaji penize a takovy si pak reknou,ono decku nic moc neni,nejdriv zkusime tady tu radu od sousedky a tamtu bylinu,a pak teprv kdyztak pujdem k doktorovi.A pak uz bude treba pozde.

luciv
16. říj 2007

ria80: trošku jsem nepochopila tvou větu takže tu vysokou částku nedostane ženská co bude na mateřské dva roky ale jen ta co měla vyšší částku a dostala se po výpočtu 69procent na částku 11400kč? ja mám tuhle částku v tuto chvíli v práci ale hrubého ☹ takže mám narok vlastně byť bych byla 2roky tak vždy budu mít 7600kč ano?

ria80
16. říj 2007

Ale je fakt,ze se to urcite zase zmeni,jak lidi budou proti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru