Platba za pobyt v porodnici od ledna 2008

fredanek
12. říj 2007

Ahojky , chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak to bude s placením za pobyt v porodnici od ledna. 😉Děkuji

luciv
16. říj 2007

😀

winifred
16. říj 2007

😅 ahojky , já souhlasím s placením částky 60kč za matku ,ale proč bychom měli platit taky za dítě které se narodí.Politici už neví jak by odradili maldé rodiny aby měli děti.Zachvíli to bude velký luxus mít mimčo. 😉

kristi
16. říj 2007

protoze socani zadluzili nase deti asi tak na 2 generace dopredu, vis?

pavlinka3
16. říj 2007

holky já teda nevím, co si o těch 60,- mám myslet - na jednu stranu si říkám, že jako zase tolik to není a že by to teda mohlo být na tu stravu, ale jestli některá z vás ležela v ÚL v nemocnici a jedla to jídlo, který tam podávají, tak by mluvila jinak - no hlavně aby se to s tou stravou potom zlepšilo - jinak bych odmítla platit s tím, že mi jídlo budou nosit z domova - ale napadlo mě, co kdyby se mi nedej bože stalo to, co naší sousedce před 3 rokama - protože se začala otevírat ve 4.měsíci, dali jí do nemocnice a tam byla až do porodu, takže nějakých 5 měsíců.....když si to vynásobíte 60,- tak to dělá bratru 9tisíc - a to za to holka chudák nemohla, chtěla být doma, ale dr. řekli, že jí potřebujou mít pod kontrolou.......to teď asi budou říkat mnohem častěji, aby se nestávalo, že budou mít volná lůžka a tudíž jim budou utíkat prachy - a co člověk, který bude mít nehodu....nějakej opilec do něj narazí na ulici a ten nebožák skončí na půl roku v nemocnici a ještě ho to bude stát takovej majlant.....teda nevím, jestli je to vymyšlený správně

kacamar
16. říj 2007

pavlinka3: tak o ústecký nemocnici vím svý. Jestli jsou ty prachy na péči, léky, hyg.potřeby, atd. tak to ještě beru. Ale jestli to má být jakože na stravu, tak chci pobyt v porodnici bez stravy 😀 😀 Stejně se ty jejich sračky nedaj žrát a jak znám mojí mamku, bude chodit s narvanejma igelitkama 😝
Perfektní systém: Dneska mi přišla nemocenská za prvních 14 dní marodění. No co vám budu povídat. Stačí to na půlku nájmu. Nemít manžela, tak jdu do lesa na kořínky. Jen když potkáte na poště cikána. tomu solej pětilitry, ani nemrknou. 😠 😠 😠

venuss
16. říj 2007

Ahoj holky,já teda ještě těhotná nejsem,ale plánujeme to.Ale k této diskuzi.Myslím,že 60 kč platit v nemocnici jak za ženu tak za dítě je blbost.Když chtějí,abychom si platili návštěvu doktora,recept a ještě léky a teď jsem se teda dozvěděla,že i pobyt v nemocnici,tak nechápu,na co jsou pojišťovny.fakt nechápu.ODS je vláda na hovno.To už byli lepší ČSSD.Sice chápu,že je zdravotnictví v ČR špatný,ale až tak brutální změny jsem teda nečekala.to za chvíli budou lidi umírat,protože nebudou mít prachy na vyšetření nebo na léky.je to hrozný,kam spějeme.

Promiňte za ty výrazy,ale vážně mě to naštvalo.

pavlinka3
16. říj 2007

no každopádně by to chtělo udělat nějaké vyjímky, na které se zákon nevstahuje - no říkali, že prej když se musí platit i za mimi, tak prý to vykompenzují odpočty na dítě z platu, ale to možná tak u dítěte, který je v nemocnici jenom 3-4dny po porodu a pak není vůbec nemocné 😅
kacamar - co se týká nemocnice v ÚL, tak vždycky, když jsem tam ležela, tak mi rodiče, tcháňata nebo manžel nosili jídlo, protože to, co jsem tam dostávala (a to jsem neměla žádnou dietu) se fakt nedalo jíst, to taky bylo to, na co jsem si v tom jejich dotazníku stěžovala nejvíc 😠 jinak já studuju a živí mě manžel - no živí.....jak se to vezme, bere cca 12.500,- a já dostávám 600,- přídavek na dítě (na sebe jako na studenta) - ono se to zdá, že je to dost, ale 5tisíc nájem, 2,5 tisíce splátka úvěru na byt (ze stavebního spoření)takže nám zbývá 5,5 tisíce na měsíc - ale zase se musí každý rok platit poplatky za popelnice, pojištění bytu, legitka na MHD, .... je toho prostě dost, takže když měsíčně ušetříme tak 2 tisíce tak je to unikum - hlavně aby nám z ničeho nic neodešla třeba pračka nebo lednička ☹ no a skripta do školy si nekupuju, ale půjčuju v knihovně, protože to bych 2x do roka nechala v knihkupectví tak 3tisíce minimálně - a do toho teď tohle s tím poplatkem v nemocnici

kristi
16. říj 2007

zkuste to brat jako investici, do sebe, do zivota - a holt se s tim smirte, mozna bude jeste hur. Ja jsem napr. pri pobytu ve Sp. byla na gynde a stalo me to bratru 90 Euro a co nadelas? houby. Za to meli ale volne prodejnou antikoncepci

pavlinka3
16. říj 2007

kristi, když mě se zdá, že zatím se všechno zdražuje, aby jsme se dostali na úroveň EU, ale platy jaksi zůstávají pořád jen na úrovni ČR 😠

kacamar
16. říj 2007

venuss, moje řeč. Plácaj prachy tam kde to není potřeba a po chudácích miminkách pak chtějí poplatky.
Příklad: po operaci jsem byla měsíc v lázních. Ten pobyt vyšel pojišťovnu na cca 30000,-, ale mě to moc pomohlo a jsem ráda, že jsem tam mohla jet. Ale to byste koukaly, co tam bylo důchodců na "dovolený". Jezdí každej rok a ještě si vybíraj termíny, aby tam Božka s Emilkou mohly být zase spolu jako loni. Jedna pani od stolu z jídelny tam dokonce vystřídala za pobyt 3 chlapi, včetně jednoho Němčoura a randila jak o život. No já nestačila zírat. Neříkám, že jsou všichni stejný, ale podle mě půlka z nich tam byla proto, že si to u Dr. vydupali. A to pojišťovny platěj a vůbec jim to nevadí. 😕
Našlo by se toho určitě víc, ale nechci tady zdržovat 😝

kristi
16. říj 2007

pavli, tak se podivej, jak za poslednich 10 let ty platy rostly, rychleji by to uz asi neslo....

pavlinka3
16. říj 2007

když to ovšem porovnáš s tím, jak rostly za posledních let ceny energií a potravin, tak platy za tím pořád pokulhávají 😠
jako ekonomovi je mi jasné, že nějak se z těch sraček ten stát musí dostat, ale zase jde o to, aby se pak do těch sraček nedostalo 80% obyvatel - myslím, že se rychle udělá nějaký zákon (nejčastěji bez účasti odborníků v dané oblasti) a pak se za pochodu zjišťuje, že v tom a v tom to bylo špatný a že je potřeba to změnit - jenže to už ten zákon stihne ovlivnit životy tisíců lidí - já nemyslím, že jsou ty poplatky blbost, jen by ten zákon měl být asi líp vypracovaný

kristi
16. říj 2007

bylo potreba udelat aspon neco. A ty jako ekonom se o svou budoucnost preci bat nemusis 😉

kacamar
16. říj 2007

pavlinka3: nemocnice v UL vyhrála první místo v soutěži o nejhorší stravu, tak se nediv ☹ Za ní byl Most a pak už nevim. To je jejich žrádlo je o zdraví.

kristi: samo, že tady remcáme a nakonec to zaplatíme 😀 😀 , ale někde se vyřvat musíme a mě se ten systém prostě NELÍBÍ !!!! 😀 😀

pavlinka3
16. říj 2007

já jako ekonom to vidím tak, že by mohlo být mnohem hůř, ale zase kdyby se nedělalo všechno horkou jehlou (jak se říká), tak by mohlo být i mnohem lépe - o svou budoucnost se nebojím, jako vysokoškolák se určitě nějak uživím, ale když si představím, že je mnoho lidí, kteří jsou vyučení (třeba můj manžel)nebo bez vyučení, tak ty to fakt musí mít těžký - a taky důchodci..... u nás jsou velký rozdíly mezi chudejma a bohatejma - bohatejch se ty změny moc nedotknou a chydí zase spadnou o kus níž - já vím, nedá se to spasit najednou, ale někdy mi to přijde jako házení klacků pod nohy - snad se z toho zase nějak otřepeme 😅

kristi
16. říj 2007

ale proc jsou ti lide jen vyuceni? proc se boji jit za tim co chteji? protoze jim nekdo kdysi navrkal, ze se o ne stat postara atd atd, to je furt dokola

pavlinka3
16. říj 2007

no někdo na to holt nemá, aby studoval - třeba já mám staršího bráchu inženýra, ale ten mladší je ..... no jak to říct slušně ..... tupej 😀 ne každej má mozek na to, aby zvládl střední školu nebo dokonce vejšku - neříkám, že jsou to hloupí lidé - můj manžel je vyučený kuchař (sice dělá truhláře, protože ho to baví víc), ale není schopen si toho moc zapamatovat - je ten typ, kterému se musí všechno ukázat a pak umí na co šáhne.....má šikovný ruce, ale mozek mu nedokáže fungovat pro studium - třeba hodně pomalu čte....čte sice rád, ale prostě mu to nejde - jo máš pravdu, je řada lidí, pro který je jednodušší neučit se, když se o ně stát postará, ale zase ne každej může být vysokoškolák

kacamar
16. říj 2007

Já myslím, že i když je člověk jen vyučený, tak se může mít líp než kdejaký vysokoškolák. Když je šikovnej. Myslím, že o vzdělání to ani tak neni.

lanka
16. říj 2007

Protože je jim dneska už třeba padesát a dřív bylo naprosto normální nemít žádnou školu.
A kdo chtěl mít školu - toho museli rodiče finančně podporovat a né všichni na to tehdy měli.
Kristi - prostě je spousta důvodů.

kristi
16. říj 2007

pavli, no jasne, muj muz je taky jen vyuceny a pritom si sel za svym a je nadmiru uspesny, i bez toho to jde. S remeslem se da taky vydelat a nekdy i mnohem vice nez dusevni praci.

kacamar
16. říj 2007

MM je vysokoškolák a já mám aspoň maturu a že bysme si žili jako králové, tak to teda neeee. ☹ ☹ Jo, máme byt, auto, hlad nemáme, ale že bychom ušetřili, tak to tak max. na dovču a na Vánoce. Prostě průměr, ale nestěžuju si. Na mateřský bude hůř 😀 😀 😀

kristi
16. říj 2007

Kaci, ja tohle chapu, ale nepochopim na co si furt kazdej druhej stezuje, proste se lidi musi naucit o sebe postarat sami..

lanka
16. říj 2007

To já spíš beru jako podraz že o tom neinformovali s dostatečným předstihem. Ti co už teď na mateřské jsou a něco plánovali - těm udělali čáru přes rozpočet.
A taky mě točí že na sobě očividně nešetří.
A když už jste vytáhli cizí země tak např. v anglii účastníci síně Lordů, kteří tvoří zákony nepobírají plat žádný a když už mají nějakou hodně vysokou funkci mají plat minimální - poté se tam tedy cpou ti co o to skutečně mají zájem a né každý prase co chce koryto.

kristi
16. říj 2007

Lanko,tak bez taky do politiky, vsak ti v tom nic nebrani, zacit muzes na mistnim zastupitelstvu a hnat se vys. Ja o tom fakt docela huste premyslim, schvalne jeslti bych pak mohla rikat, ze ty penize mam zadarmo a vlastne ze tam hovno delaji

yofresh
16. říj 2007

No holky, já si taky za doktora už teď platím. Nemám moc dobré zkušenosti se státní nemocnicí, tak si platím za soukromou..Takže je mi to v celku jedno, jestli se od ledna bude platit nebo ne. Platím si už teď. Nemám za potřebí, aby se ke mě ve státní chovali jako ke kusu dobytka a nadavali mi do simulantů (a to do slova!). V soukromé si za péči zaplatím a taky jí dostanu.
Jen podotknu, že ani já ani manža nemáme zdaleka průměrné platy v ČR...Ale svoje zdraví si zkazit nenechám...

kacamar
16. říj 2007

Ale zase na druhou stranu, když marodíte, dostanete aspoň neco. Mizernou nemocenskou 😝 Třeba v Anglii nedostanou nemocní žádnou dávku. Aspoň myslim. Takže ten stát nás hlady umřít nenechá. Mám i kámošky samoživitelky a taky to zvládaj. Musej.
A kdo je línej makat, bude mít vždycky ho...

lanka
16. říj 2007

Máš pravdu - nebrání mi v tom nic. Jen to že nechci. Vím že na to nemám vzdělání, vědomosti a ani chuť.
Ale jsem pro chceš li zkus to - oni se tě zase zbaví, pokud budeš chtít být jiná než oni.

lanka
16. říj 2007

Kacamar - ani v anglii tě hlady umřít nenechají, pravda nemají nemocenskou - mají jinou záchytnou síť

pavlinka3
16. říj 2007

kristi - já bych do politiky taky šla, jenže nemám žaludek a povahu na to, poslouchat tam jak se všichni urážejí a slovně napadají - a nemůžeš tvrdit, že tam makaj, když vidím to vysilání například ze senátu, tak jich tam je pět a půl, polovina si čte noviny a druhá polovina hraje hry na notebooku - pak párkrát zvednou ruku (když tam zrovna jsou) a ani možná nevědí o čem přesně hlasují, protože si návrhy zákonů pořádně neprostudujou - pak si jen tak mimochodem a omylem zvýší platy.....když se to provalí, tak řeknou, že na příštím hlasování si je vrátí na původní úroveň, jenže na tom příštím hlasování se to tak protáhne, že se na to nedostane a pak už se to zase nevejde do programu......

kacamar
16. říj 2007

lanka, aha. Tak to jsem nevěděla 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru