Poplatek za přítomnost otce u porodu - Podolí

macekzmalacek
26. říj 2017

Ahoj, je tu někdo, kdo by rád rodil nebo má krátce po porodu v Podolí, ale nesouhlasí s poplatkem za účast doprovodu u porodu? Ve většině porodnic byl tento poplatek zrušený nebo činí jen směšně nízkou sumu... Podolí stále drží 850 Kč..
Asi víte, že jistý otec u porodu se soudil a soud vyhrál.. co kdybychom se obrátili na soud hromadně? Přidal by se někdo?

maii
26. říj 2017

@gepe dyt jo, na svete by byla nuda, kdybychom byli vsichni stejni. A taky by me mozna Podoli stvalo min, kdybych tam mela lepsi zkusenost. Ja si ale nemyslim, ze se rozchazime az tak moc, spis se divame na ten samy problem z jinych uhlu pohledu.

gepe
26. říj 2017

@catf nenapadlo nekoho, ze neni zpoplatnena pritomnost otce, ale naklady spojene s jeho pritomnosti? 🙂 jake jsou ci nejsou ty naklady realne, resit nebudu ;)

gepe
26. říj 2017

@maii 👍🍀 🙂

maii
26. říj 2017

@gepe @catf - o tom se presne pise v rozsudku. Pritomnost otce neni zpoplatnena, ani hygienicke pomucky, ale jen na "ukony nad ramec zakona" nebo "z povahy veci", takze napr. pokud tam otce ubytuji, napoji, nakrmi, pokud bude potreba ho poucit (napr. v cizim jazyce, to by bylo nad ramec zakona), pokud mu poskytnou nejakou specialni instruktaz ci co, pokud tam zkolabuje/opije se/bude delat problemy a budou ho muset zadrzet, tak za to vse se muze vybirat, ale jen v ramci primerenosti (chachaaa, tady si pravnici slupnou). A za takovy ty jidla a ubytka, to ma byt nejdriv nabidnuto a lze to odmitnout.

maii
26. říj 2017

Ale jo, uz toho necham, vse bylo receno. Jen, holky, poucte chlapy (nebo vlastni PA, kamaradky, sestry), ze si nemusi kupovat zadny rousky :D a ze maji pravo byt tam s vami, a at jsou kdyztak pripraveni se branit. Vy se soustredte na sebe a na miminka <3

zuzineckah
26. říj 2017

@maii když přijde do porodnice předem naočkovana rodicka,tak věřím, že i dobře míněná nabídka bude pro ni jak červená na býka a každé doporučení bude brát jako zastrašování a tlačení do kouta... slušná paranoja 😉

petrasipkova1
26. říj 2017

@gepe rodila jsem 7/2015 a v dubnu jdu opět,byla jsem max spokojená, samozřejmě šestinedělí je děs,ale kde ne,skoro všude si maminky stěžují. Pro mě je důležitý porod a vše okolo a hlavně péče i dítě. My minule platili už nekdy dopředu,abysme to nemuseli řešit v době porodu. Teď jsem si objednala při registraci Podolský balíček,jelikož jsem minule rodila hodně dlouho,manžel platil za parkovny strasnej balík, teď bych navíc chtěla kvůli dcerce nadstandard,aby mohla být se mnou a nerušili jsme nikoho, a abych měla co nejvíc klid na nové Mimi,tak snad to vyjde. Poplatek za otce u porodu jsme neřešili ani tehdy ani teď, nemáme to zapotrebi se dohadovat jestli je nebo není částka adekvátní nákladům.

gepe
26. říj 2017

@petrasipkova1 ja porody 8/2013, 11/2016 a my vzdy zaplatili v pokladne po potvrzeni registrace. A jak jsem psala, neresili jsme, neresime doted a za tu peci atd. nam to prijde jako samozrejmost. My byli taky spokojeni, poprve i na klasik pokoji dvouluzkovem velkem, vyhled na Vysehrad, prima. Podruhe nadstandard vysel, ze me ze salu (plan sc) nedali na JIP jako poprve, ale rovnou na nadstandard, kam sel i manzel s nami ze salu rovnou, a i syn 🙂 malyho po chvili odnesli na chviLku na vyhrati, pak zase privezli. Manzel pozdeji prisel i s dcerou. Kazdy den travili nespocet casu s nami, nikdo neresil a respektovali i soukromi. Sestricka na zazvoneni, detska a i pro me. A mela jsem teda hodne velky pokoj s nadhernym vyhledem na Vltavu 🙂) Nadstandard se uvolnil za 2900.- a na sale i po ceste z nej se ptali nekolikrat zda ho opravdu chceme, ze bohuzel zrovna levnejsi nemaji. Pokoj nejakych 60m2 urcite 🙂) a to nepocitam toaletu a koupelnicku - sprchovy kout.
Pokazde se slo na cemkoliv domluvit v pohode a klidu, balicek nebalicek, nadstandard nebo standard, bez rozdilu.

catf
26. říj 2017

@gepe
@petrasipkova1 já jsem rodila minulý rok v srpnu 31 hodin, Podolský balíček byl zrovna novinka a moc lidí o něm nevědělo a díky němu jsme tedy ušetřili za parkovné, ale hlavně jsem se dostala na nadstandard před dalšími 6 čekajícími, a to pro mě bylo podstatné, nějakých 800 kč fakt neřeším, ale chápu, že pro někoho to asi je velká suma. K porodu ani péči na šestinedělí nemám absolutní připomínky, naopak, byla jsem hodně překvapená, jak profesionální byla veškerá péče (na rizikovém, porodním i šestinedělí) a když jsem se dívala na svojí kartu v OZP, tak tam za porod bylo účtováno 12.000,- !!!!!!! Takže, jestli si chce nemocnice něco vydělat navíc, tak se ani nedivím. Soukromá prenatální ambulance si účtovala cca 1000kč za každou návštěvu, takže asi tak....

gepe
26. říj 2017

@catf hele, ja nejsem proti placeni poplatku :D a u OZP jsem taky, jen to stalo mnohem vic. Ad suma 850 ci balicek je porad dobra cena za nadstandardni lekarskou atd peci, kterou upmd poskytuje. Ja si tam prosla taky rizikovym atd. a bez vytek.
Upmd je vysoce specialivane nejen v perinatologii, proto se tam hrnou zensky i z 200km vzdalenosti a pred terminem porodu shani ubytovani, aby to nemusely dojizdet. A nemam na mysli rizikove jakkoliv. Ja ji mam treba jako spadovou.

gepe
26. říj 2017

@maii manzel mel epesni oblecek, cepici, rousku a i pantofle😀 a mj. i velkou papirovou tasku s jidlem a pitim na nekolik dni 😀 nemusel platit 50kc na hodinu, aj 🙂
Ja myslim, at se rozhodne kazdy sam. Kazdy ma svobodnou volbu se rozhodnout, kde rodit a zaridit se 🙂

maii
27. říj 2017

@zuzineckah to jo. Doufam, ze to nebylo mirene osobne ;) viz zkusenost vyse. Jsou samozrejme matky, co jdou rodit s tim, ze se hodlaji pohadat za kazdou cenu, aby si neco dokazaly. Pak jsou i matky, co drzi pusu a krok, ac vnitrne treba trpi, pak dlouho zpracovavaji trauma z porodu a z toho, ze se baly ozvat. Oboji je blbe.

chyb
28. říj 2017

Hezký den všem účastnicím diskuse! Rodila jsem v Podolí před dvěma lety, poplatek záměrně nezaplatila, otec u porodu byl a nikdo po nás pak nic zaplatit nechtěl. Když jsem se do Podolí hlásila znovu letos v září, u registrace byli o dost nesmlouvavější, musela jsem nově podepsat papír o účelně vynaložených nákladech spojených s přítomností otce u porodu, ale jeho přítomnost jsem si opět odmítla předplatit. Poplatky, které tu vymáhají, včetně služeb "Podolského balíčku", považuji za absurdní. Jde o obchod se strachem, který se blíží praktikám reprodukčních klinik, a vzdaluje se službám veřejného zdravotnictví. Problematikou se zabývá právnička Zuzana Candigliota, která vede i seminář Právní výbavička k porodu: http://www.acentrum.eu/program/pravni-vybavicka...
Na seminář jsem přihlášená a chtěla bych tam tuto problematiku konzultovat. Jak navrhuje zakladatelka diskuse, na tomto fóru se mohou sdružit lidé, kterým nesmyslné vybírání poplatků vadí, a můžeme pak postupovat nějak jednotně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru